Skocz do zawartości
mechl!n

wiercony slimak frezowany :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Teoria:

Dołączona grafika

 

 

Praktyka:

Dołączona grafika

Wczesna alfa.

 

 

Dołączona grafika

Alfa.

 

 

Dołączona grafika

Wczesna beta.

 

 

Będą jeszcze z 2-3 fazy do osiągnięcia pełnej wersji "dna" bloku- później jeszcze pokrywka :-)

 

Mój "wypasiony" park maszynowy 8O :

 

Dołączona grafika

 

Jakieś sugestie, rady? Prognozy na temat wydajności?

Za konstruktywną krytykę będę niemiłosiernie wdzięczny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywalista masz wiertarke

 

dlaczego te rowki wygladaja jakby byly wypukle

trocze scianki nierownej grubosci,ale jak na robote na wiertarce to i tak spoko

Toz to CELMA na stojaku - kijowo sie wierci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko za mała grubość ścianek :-|

Postawiłem na przepływ- przy gróbszych ściankach szerokość rowków była by mniejsza- gorszy przepływ.

Źle zrobiłem?

 

A wiertarka- zwykła, ręczna, osadzona w stojaku- BARDZO kijowo się wierci!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak se pomyslalem,ze skoro wlot jest centralnie,to dno pod nim pocharatac wiertlem (fi)2 i zostawic w tym miejscu grubosc dna 1-1,5mm ,oczywiscie liczac w najcienszych miejscach(takie prawie sitko)

miedz nie peknie przy takich obciazeniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak se pomyslalem,ze skoro wlot jest centralnie,to dno pod nim pocharatac wiertlem (fi)2 i zostawic w tym miejscu grubosc dna 1-1,5mm ,oczywiscie liczac w najcienszych miejscach(takie prawie sitko)  

miedz nie peknie przy takich obciazeniach

Też się nad tym zastanawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p3dzi0r

- czizus <span style="color:red;">[ciach!]</span>a ja <span style="color:red;">[ciach!]</span>le - moze pokazesz nam fotki TERAZ zamiast sie przechwalac.No chyba , ze bronią cie prawa patentowe ( a propo Cepelji) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no nie jest taki piekny ze nie wiadomo co , ale patent by sie przydal

as berkut ma racje ze nie bendzie to lepsze :) a pozatym nie przechwalam sie bo nie muwie jaki jest on cudny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p3dzi0r o czym ty tu do nas wogóle. Jak nie masz kasy i kontaktów to masz stojak i wiertare. Albo nawet i tego nie.

Wracając do tematu bardzo mi sie podoba blok mechl!n ze względu na to że na taki sprzęt wyszedł mu całkiem nieźle.

Żeby tak mieć chcociaż tą wiertarke numeryczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie chce tu nikogo obrazac czy muwic co jest lepsze a co gorsze , najwazniejsze jest to ze cos zrobiles sam a wiem ile pracy go to kosztowalo bo napewno kilka godzinek. ladny jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem na przepływ- przy gróbszych ściankach szerokość rowków była by mniejsza- gorszy przepływ.

Źle zrobiłem?

Wiesz, największy przepływ to byś miał gdyby ścianek nie było :wink:

Myślę, że są za cienkie bo ciepło z podstawy nie będzie dochodziło do góry więc w zasadzie na niewiele się przydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam pytanko ile kosztuje taki kawalek miedzi ?? a poza tym to jeszcze jedno :D jak mam znajomosci na polibudzie to moga mi to idealnie jakims urzadzonkiem zrobic ??? a jak tak to czym ;) aha nie znacie jakiegos site'u z projektami ??? cos jak fanbus.com to np. blok.com =]

 

edit:

ok ceny miedzi znalazlem ale na reszte pytan plz odpowiedzcie =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewdzior zaprezentuj, i tak nie bdzie lepsze od projektu morphlinga....

 

Cały czas tak wychwalacie tego morphlinga i jego projekt jak jakiś mega-niezwyciężony-hiper-turbo blok a ja go coś nie widziałm... Byłby ktoś tak uprzejmy i zapodał linka do jakieś fotki :) A ty pedzior nie baw sie w Krzysia P. zapodaj te fotki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu macie blok morphlinga :

Dołączona grafika

a to amatotskie webcamowe foty kture sie nadajom do kosza : (muj projekt)

tylko sie nie smiac :wink:

Dołączona grafika

ten blok pojedzie na testy. (a to dopiero prototyp)

robiony wiertarom i frezarom :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx p3dzi0r, fajny bloczek, hehe (w ogule się nie śmieje :P ) dajesz go Thorn'owi do testooff :?: A ten Morphlinga też całkiem spox, ale wydaje mi się troche przereklamowany :wink: Ja zrobie lepshy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p3dzi0r to cos ma byc niby lepsze od tego co zrobil mechl!n?

 

Projekt mechl!na ma ta podstawowa zalete ze stumien wody idzie prosto na procesor.

i wyglada na to ze bedzie mial z deka mniejsze opory przeplywu, ale z twojego zdjecia zero widac wiec ciezko cos stwierdzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nei wiem czy zauwazyles ale muj blok ma wlot na srodku i 2 wyloty po bokach !!!!, wiec nie gadaj mi tu o zaletach.

a zpozatym wersja kturom mam teraz juz ma prawie ruwne scianki , najwuzej 0,5mm nieruwnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n ogolnie bloczek spoko. sam kiedyś probowałem robić bloczek spiralny wiercony, ale coś mi to nie szło. wiertło mi sie ześlizgiwało i nie mogłem wykonać kanału.

jakim frezem poprawiales kanały. domyślam sie, ze frez zamontowałeś do wiertary. jak mozesz, wrzuć jakąś fotke tego freza, bo nie za bardzo wiem o co pytać w sklepie przy zakupie. i jeszcze jedno - ile taki frez kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n ogolnie bloczek spoko. sam kiedyś probowałem robić bloczek spiralny wiercony, ale coś mi to nie szło. wiertło mi sie ześlizgiwało i nie mogłem wykonać kanału.

jakim frezem poprawiales kanały. domyślam sie, ze frez zamontowałeś do wiertary. jak mozesz, wrzuć jakąś fotke tego freza, bo nie za bardzo wiem o co pytać w sklepie przy zakupie. i jeszcze jedno - ile taki frez kosztuje?

Nie użyałem freza- w mojej pipidówie są 3 sklepy metalowe i żaden z nich nie oferuje frezów (nie mówiąc już o dremerach). Do tego tupu operacji najlepszy byłby frez palcowy ale wątpię, czy utrzymałbym bloczek w rękach podczas 'frezowania" na mojej wiertarce :( . Kanały poprawiam wiertłem- zeszlifowałem ostrze tak, aby spód był prawie płaski- zdaje egzamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe sorry :). to pytanie o frez mialo być do p3dzi0r'a.

BTW mechl!n jak ostrzysz wiertła, masz do tego jakąś specjalną maszyne, czy po prostu bierzesz to na szlifere? słyszałem, ze mozna dostać specjalną przystawke do wiertary. są tam niby otwory na różne średnice wierteł, ale nie wiem, czy mozna tam regulować kąt ostrzenia wierteł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...