Skocz do zawartości
Gibber

Chłodzenie Na Nforce4, Nietypowa Płyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem ze zmianą chłodzenia chipsetu na płycie ECS nForce4 - A754 (V1.0), problem polega na tym że płyta nie posiada otworów montażowych a 'haczyki' są odwrócone o 180' względem podobnych zastosowań użytych na innych MB. Zależy mi na wydajnym (nForce4 dość mocno się grzeje) i cichym chłodzeniu w rozsądnej cenie.

Brałem pod uwagę montaż: COOLER MASTER PAC-01 przymocowanego na taśmie termo przewodzącej lub za pomocą drucika zastosowanego w oryginalnym chłodzeniu, chłodzonego SCYTHE Mini-Kaze przymocowanego na gumowych kołkach. Nie wiem jednak czy takie rozwiązanie będzie dawało sobie rade ze schłodzeniem tego chipsetu i jak będzie wyglądała sprawa ze zdemontowaniem radiatora przymocowanego na taśmie.

Kolejna rzeczą, którą należy brać pod uwagę jest fakt że wymiary podstawy radiatora nie mogą być większe niż 40x40mm.

Chłodzenie nie może też być pasywne.

 

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pewien problem ze zmianą chłodzenia chipsetu na płycie ECS nForce4 - A754 (V1.0), problem polega na tym że płyta nie posiada otworów montażowych a 'haczyki' są odwrócone o 180' względem podobnych zastosowań użytych na innych MB. Zależy mi na wydajnym (nForce4 dość mocno się grzeje) i cichym chłodzeniu w rozsądnej cenie.

Brałem pod uwagę montaż: COOLER MASTER PAC-01 przymocowanego na taśmie termo przewodzącej lub za pomocą drucika zastosowanego w oryginalnym chłodzeniu, chłodzonego SCYTHE Mini-Kaze przymocowanego na gumowych kołkach. Nie wiem jednak czy takie rozwiązanie będzie dawało sobie rade ze schłodzeniem tego chipsetu i jak będzie wyglądała sprawa ze zdemontowaniem radiatora przymocowanego na taśmie.

Kolejna rzeczą, którą należy brać pod uwagę jest fakt że wymiary podstawy radiatora nie mogą być większe niż 40x40mm.

Chłodzenie nie może też być pasywne.

 

Proszę o pomoc.

A próbowałes Noctua U6?, wydaje mi się ze spokojnie wejdzie, ma też mocowanie na haczyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZM-NBF47 tez ma :arrow: http://www.zalman.co.kr/eng/product/view.a...00&code=014 obejzyj filmik [;

Teraz będę musiał tylko wykombinować jak zamontować na tym chłodzenie, mam dość dobrą cyrkulacje powietrza w obudowie (Chieftec DX-01 z wentylatorami: AC 120mm-tył oraz AC 80mm-przód, przed hdd) ale wolałbym żeby coś dmuchało na ten radiator, poprzednio taki sam chipset mi się spalił (chłodzony Pentagramem Freezone NP-40 Cu passive), ale wtedy miałem inną, mniejszą obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opaski samozaciskowe i jakas cicha piszczalka 40x40. A co do tego ze spalil ci sie NP-40 to sie nie dziwie. Miedz musi miec nawiew do prawidlowej pracy. Puszczenie miedzi na chipsecie bez nawiewu to najszybsza droga do zniszczenia kawalka krzemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opaski samozaciskowe i jakas cicha piszczalka 40x40.

Mógłbyś przybliżyć sposób montażu takiego wentylka na tym radiatorze, ja myślałem raczej o wywierceniu w nim dwóch otworów i przymocowania wentylatora na dystansach, ale to może być bardzo problematyczne.

 

Miedz musi miec nawiew do prawidlowej pracy. Puszczenie miedzi na chipsecie bez nawiewu to najszybsza droga do zniszczenia kawalka krzemu.

Teraz niestety o tym wiem. :cry:

Edytowane przez Gibber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wielkim skrocie idziesz do elektrycznego, szukasz opasek szerokosci ~3mm i dlugosci 200mm i przewlekasz przez otwory [;

Chyba lepszy bedzie NB47J aka niebieski zalman ktory jest prosty jak budowa cepa i nie bedzie zbednej gimnastyki [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie problem z montażem, na mojej płycie nie ma otworów montażowych. Łatwiej będzie wykombinować przymocowanie wentylatorka do ZM-NBF47 niż montaż ZM-NB47J na mojej płycie. Mam tylko nadzieję że otwory montażowe w ZM-NBF47 mają rozstaw 55mm, wtedy w miejscu gdzie powinno się zamontować kołki montażowe będzie można przykręcić odpowiedniej wysokości dystanse a do nich jakiś wentylatorek 40x40, z niewielkimi przeróbkami oczywiście. Więcej gimnastyki, ale chyba odrobinę pewniej niż na opaskach (masz może jakieś zdjęcie takiego montażu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Pentagram NP-40 Cu? Mozna zamnontowac na niego wentylka 40x40. Jak chcesz zaoszczedzic mozesz kupic wersje Alu.

Jest trochę za duży na tą płytę a klamra nie pasuje, jest w drugą stronę.

 

Chyba będę musiał założyć niebieskiego Zalmana + wentylatorek 40x40, tylko będę musiał go zamocować za pomocą klamry od oryginalnego chłodzenia a nie wiem czy ta się nada, jeśli Zalman ma grubszą podstawę niż oryginalny radiator to może być ciężko. Gdyby do ZM-NB47J były takie same zapinki jak do ZM-NBF47 to byłoby świetnie. Może ktoś ma i mógłby mi odsprzedać :wink:

 

Zalman ZM-NBF47 może być trochę za duży, należało by go montować tak: http://i51.photobucket.com/albums/f391/sss...an/DSC01280.jpg a nie wiem czy wtedy da się zamontować za pomocą klamry i czy nie będzie wciąż za duży na płytę.

 

Zdjęcie płyty: http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/images/Pr...FORCE4-A754.jpg

Edytowane przez Gibber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opaski samozaciskowe i jakas cicha piszczalka 40x40. A co do tego ze spalil ci sie NP-40 to sie nie dziwie. Miedz musi miec nawiew do prawidlowej pracy. Puszczenie miedzi na chipsecie bez nawiewu to najszybsza droga do zniszczenia kawalka krzemu.

Drogi Orgiuszu,

czemu znów te mityczne właściwości miedzi opisujesz? Mało pisaliśmy na ten temat na forum? :rolleyes:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...