Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie pojawił się u mnie taki dziwny pisk przy starcie kompa traw 2 s i normalnie wszystko się ładuje dalej komp w 100% sprawny oc procka to cos 3033 ghz na Q6600 def v tylko pamieci mam na 2,1 V tu tez na 1010 mhz wszystko sprawdzone programami orthos, super_pi itp po kilka godzin obciążenie 4 prockow i ramu aha i tylko VTT FSB Voltage 1,200v ruszyłem :) wszystko po tym pisku śmiga Oki wiec to nie wina procka i ram ale chyba przy starcie cos mało n V gdzies ? bo resztę wszystko na standardowych ustawieniach miał ktoś cos takiego hm? Sadze ze cos na start gdzieś więcej V powinno być hm? a może cos innego ? bo co jakis czask pojawia się ten pisk przy uruchomieniu i to jest wk…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki krótkotrwały pisk przy uruchamianiu kmpa, ale tylko wtedy gdy odłączę go od sieci, gdy kabel cały czas tkwi w gniazdku pisk nawet jak się pojawi jest praktycznie niesłyszalny.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce kupić Msi P35 Neo2-fir ale nie wiem czy dam rade przesuna zworke na 333 na procu e2160. może wiecie???

 

czyli od razu jak dodam napiecie i przestawie zworke mam 3ghz na procu???

 

 

333x9 -e2160

 

 

 

 

to prawda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male spostrzezenie zwlacza do - Kobrowisko

 

przy zworkach na 200 i 266 pamieci mi wywalaly na troche ponad 800mhz cl5 a na zworce 333 spokojnie ida 1000mhz cl5 (testowane orthosem a plyta z biosem 1,3)

Edytowane przez Miczq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M40 może mieć racje z tym piskiem i odłączaniem kompa od sieci( bo był pare razy odłączany), możliwe ze to tez sprawia bawieniem się tez w ustawieniach w biosie a później już to znika jak już się nic nie grzebie aha Chetau i to nie jest wina BIOS 1.4 na 100% na innym tez to chyba jest bo ja mam . ps dziś mi ruszył normalnie. killer805 a ile bys chial miec przy 333x9 temat jest obszerny poczytaj sobie bo pytanie banalne i sam jednak widze ze tez możesz sobie odpowiedzieć. Miczeg mi tez spojnie ida naponad 1000mhz cl5 i zworkami sie nawet nie bawiłem mozliwe ze to roznie jest z ustawieniami płyty i biosami .

Edytowane przez max340

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pisk wystepuje gdy podepne wentylator do gniazd ktore maja kontrole obrotow, przy starcie kompa nie dostaja wtedy odrazu 100% tylko sie chwile rozpedzaja i wtedy slychac pisk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie male spostrzezenie zwlacza do - Kobrowisko

 

przy zworkach na 200 i 266 pamieci mi wywalaly na troche ponad 800mhz cl5 a na zworce 333 spokojnie ida 1000mhz cl5 (testowane orthosem a plyta z biosem 1,3)

Dzieki za spostrzeżenie. Niestety w moim przypadku zmiana zworek nic nie daje - jak pisałem wcześniej mam Patrioty ELK i na nich bez znaczenia jak ustawiona zworke. Na Geilach od kumpla śmiga wszystko jak trza. Lekko napięcie w góre 2,05 i bez problemu dla nich 900 i więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja FIR ma firewire (mysle ze to wlasnie masz na mysli piszac firewall) w praktyce przydaje sie gdy masz kamere cyfrowa albo aparata z takim zlaczem. Jesli to 16 zl to chyba warto, a noz widelec sie przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja FIR ma firewire (mysle ze to wlasnie masz na mysli piszac firewall) w praktyce przydaje sie gdy masz kamere cyfrowa albo aparata z takim zlaczem. Jesli to 16 zl to chyba warto, a noz widelec sie przyda.

źle napisałem :lol:

 

 

dzieki doloże to 16zł :wink:

 

 

 

da rade przestawić zworke na 333 na procu e2160 zeby miec te 3ghz???

Edytowane przez killer805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. proc e2160 blokuje fizycznie możliwość zmiany zworki na 333...... :| ogólnie w czym masz problem? jak dobra sztuka to pójdzie, jak nie to będziesz musiał się pobawić. poczytaj trochę topic to się wszystkiego dowiesz

 

nie. proc e2160 blokuje fizycznie możliwość zmiany zworki na 333...... ogólnie w czym masz problem? jak dobra sztuka to pójdzie, jak nie to będziesz musiał się pobawić. poczytaj trochę topic to się wszystkiego dowiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. proc e2160 blokuje fizycznie możliwość zmiany zworki na 333...... :| ogólnie w czym masz problem? jak dobra sztuka to pójdzie, jak nie to będziesz musiał się pobawić. poczytaj trochę topic to się wszystkiego dowiesz

 

nie. proc e2160 blokuje fizycznie możliwość zmiany zworki na 333...... ogólnie w czym masz problem? jak dobra sztuka to pójdzie, jak nie to będziesz musiał się pobawić. poczytaj trochę topic to się wszystkiego dowiesz

dopiero mam zamiar kupić tego msi i e2160 ale boje sie ze nie bede umiał podkrecic ;(

nigdy nie kreciłem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro chce zamowic FIR, tylko o, co chodzi z tymi zworkami, ustawia sie proca, pamiec, tak jak przed laty zamiast z biosu to na zworkach?

Nie mowicie, ze bylo, bo napewno bylo, ale przeszukac 80 stron to znaczy siedziec 8h.

 

Pytanie dwa wyciagniete z FAQ

"Regulacja wentylatorów:

Działa SysFan 1 i 4 na 3pin i cpuFan na 4pin. Czyli to co pokazuje bios."

 

czyli rozumiem, ze mozna podlaczyc i kontrolowac obroty 3 wentylatorow?

 

Ostatnie, MSI FIR z pamieciami Ocz Platinum rev. 2 4x1GB prockiem E6550, nie bedzie mial problemow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie

 

jakie pamieci najlepiej do tej plyty ?

 

czy przy dostepnych dzielnikach pamieci i FSB procka 390 stykna takie 800MHz ?

 

czy te plyty obslugują NCQ ?

 

czy ktos próbował na tej plycie głownej uruchomic jakeigos Quada ?

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przy dostepnych dzielnikach pamieci i FSB procka 390 stykna takie 800MHz ?

 

czy te plyty obslugują NCQ ?

 

czy ktos próbował na tej plycie głownej uruchomic jakeigos Quada ?

tak

 

tak

 

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie

 

jakie pamieci najlepiej do tej plyty ?

 

czy przy dostepnych dzielnikach pamieci i FSB procka 390 stykna takie 800MHz ?

 

czy te plyty obslugują NCQ ?

 

czy ktos próbował na tej plycie głownej uruchomic jakeigos Quada ?

litości chłopie to przecież można wywnioskować wszystko:

 

1) P35 posiada dzielnik 1:1 więc FSB idzie równo z ramem a więc 390FSB jest nawet poniżej specyfikacji tych 800-setek, więc jak może nie styknąć

2) płyta ma mostek ICH9R który obsługuje NCQ ;]

3) jakbyś czytał topic to byś widział ile sie tu pisało o tej płycie+quad, a odapało już go pare osób na tej płycie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka,

 

mam pytanie do bardziej co ogarnietych w OC (niz Ja - 1-sza zabawa z Intelem)

 

Ustawilem na dzien dobry procka plyte i pamieci tak

 

8x360 Mhz

dzielnik: 1:1.2 (864 Mhz) (4-4-4-12)

 

CPU V - 1,3250

Mem V - 2,05

VTT FSB - 1,2

NB - 1,4

 

aha bios 1.4 i to wszystko ladnie lata. Ale gdy zrobie 8x375 Mhz (3.0Ghz) i pamieci (900) to komp wstaje wchodzi do windy, ale porobie kilka testow w Everescie i restart.

 

I teraz pytanie co gdzie wiecej dac, zmniejsszyc, zwiekszyc etc. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha bios 1.4 i to wszystko ladnie lata. Ale gdy zrobie 8x375 Mhz (3.0Ghz) i pamieci (900) to komp wstaje wchodzi do windy, ale porobie kilka testow w Everescie i restart.

 

I teraz pytanie co gdzie wiecej dac, zmniejsszyc, zwiekszyc etc. ?

Po pierwsze zmień zworki na 333, po drugiw więcej napięcia na CPU (śmiało do 1,4 mozesz próbować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co aż tyle?

 

Ja na FSB 438, Mem 1:1, nawet tego nie ruszałem i chodzi. A poza tym Jak przekroczy 450 FSB to mu płyta sama podniesie na 1,45V NB...

Poto żeby wykluczyć ewentualną niestabilność procesora spowodowaną zbyt małym v na NV, to że u Ciebie nie potrzebuje tyle i tyle v to nie znaczy że u kogoś innego też, a z tego co wiem przy 1,55v to będzie 100% pewności że NB nie jest tutaj przeszkodą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zmień zworki na 333, po drugiw więcej napięcia na CPU (śmiało do 1,4 mozesz próbować).

zworka od razu ust. na 333. jeszcze zobacze z tym napieciem na procu.

A co z ramem? to juz bedzie 900 (na 4-4-4-12) sadzicie ze pojda? W tej opcji przy 1:1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zworka od razu ust. na 333. jeszcze zobacze z tym napieciem na procu.

A co z ramem? to juz bedzie 900 (na 4-4-4-12) sadzicie ze pojda? W tej opcji przy 1:1.2

Chcesz miec pewność co do pamięci to ustaw je na 1:1. Jak ci się "skończy" proc będziesz miał czas pobawić sie ramami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić wersje fir. i do tego e2160 studjuje jak podkreca sie na tej plycie już 2 dni :lol:

 

Może napisze jak bym to zrobił a wy mnie poprawicie :D

 

 

Wiec tak:

przestaiwam zworki na 333 i ustawiam wszystko tak: CPU V - 1,4, Mem V - 2,05, VTT FSB - 1,2, NB - 1,4

w biosie robie dzielnik pamieci na 1:1 i moje corsarze 675 cl4 zostawiam 800 cl4

ale tu jest problem z ustawieniem cl bo jest ich 9 a normalnie 4 by bylo wiec 4-4-4-12

moze napiszcie w kolejnosci jakiej jest w biosie.

 

 

 

potem zmieniam dzielnik na 7 i mam 2800mhz i zapisuje wszystko i startuje. wlaczam np doom3 i jak sie niezrestartuje to orthos.

jak przezyje orthosa to robie pamiec na 900 cl4 z dzilnikiem 7 i mam 3150 i wtedy orthos.

 

 

czy dobrze bym robił???

 

prosze o korekty i jak ustawic te timingi zeby bylo cl4. chce zrobic te 3150 na procu z pamieciami 900mhz cl4.

Edytowane przez killer805

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem to nowe Dual Core Center i wreszcie pokazuje prawidłowe FSB, napięcia NB itd. ale...kiedy sie włącza przy stracie systemu wywala taki błąd Dołączona grafika i im więcej klikam OK tym więcej pojawia sie tych okienek :-| chyba jakiś bug programu....dopiero jak zminimalizuje to to znika

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z SB Live! więc nie wiem :wink:

 

Chce kupić wersje fir. i do tego e2160 studjuje jak podkreca sie na tej plycie już 2 dni icon_lol.gif

 

Może napisze jak bym to zrobił a wy mnie poprawicie icon_biggrin3.gif

 

 

Wiec tak:

przestaiwam zworki na 333 i ustawiam wszystko tak: CPU V - 1,4, Mem V - 2,05, VTT FSB - 1,2, NB - 1,4

w biosie robie dzielnik pamieci na 1:1 i moje corsarze 675 cl4 zostawiam 800 cl4

ale tu jest problem z ustawieniem cl bo jest ich 9 a normalnie 4 by bylo wiec 4-4-4-12

moze napiszcie w kolejnosci jakiej jest w biosie.

 

 

 

potem zmieniam dzielnik na 7 i mam 2800mhz i zapisuje wszystko i startuje. wlaczam np doom3 i jak sie niezrestartuje to orthos.

jak przezyje orthosa to robie pamiec na 900 cl4 z dzilnikiem 7 i mam 3150 i wtedy orthos.

 

 

czy dobrze bym robił???

 

prosze o korekty i jak ustawic te timingi zeby bylo cl4. chce zrobic te 3150 na procu z pamieciami 900mhz cl4.

No sposób OK, narazie możesz dać 1,4v dla CPU a potem schodzić stopniowo niżej ;] Czyli najprościej mówiąc...przed przełożeniem zworki dajesz vCPU 1,4v, NB 1,4v, pamięci powiedzmy 2v lub 2,1v, dzielnik pamieci 1:1 żeby wykluczyć ich ewentualne ograniczanie przy OC a potem zworka na 333mhz i jedziesz z 2 godzinki w jakąś gre a potem z 2 godzinki w orthosa i jak bedzie OK to schodzisz z napięciem dla CPU a potem bawisz sie ramem ;] Dodatkowe timingi ustaw powiedzmy 38-5-5-5-5 a czy będzie to przy CL4 to już zależy od twoich pamięci, wszystko zobaczysz jak będziesz miał sprzęt w łapach :wink:

Pozdro

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...