Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rozumiec, ze Wy czekacie na sterowniki az sie pojawia na stronie MSI?

Ludu, przeciez wczesniej sa zawsze na stronie producenta danego sprzetu (Realtek - realtek.com.tw Intel - intel.com itd.)

 

Korzystam z SB Live! więc nie wiem quoteoCYTATquotec Chce kupić wersje fir. i do tego e2160 studjuje jak podkreca sie na tej plycie już 2 dni icon_lol.gifMoże napisze jak bym to zrobił a wy mnie poprawicie icon_biggrin3.gifWiec tak:przestaiwam zworki na 333 i ustawiam wszystko tak: CPU V - 1,4, Mem V - 2,05, VTT FSB - 1,2, NB - 1,4w biosie robie dzielnik pamieci na 1:1 i moje corsarze 675 cl4 zostawiam 800 cl4ale tu jest problem z ustawieniem cl bo jest ich 9 a normalnie 4 by bylo wiec 4-4-4-12moze napiszcie w kolejnosci jakiej jest w biosie.potem zmieniam dzielnik na 7 i mam 2800mhz i zapisuje wszystko i startuje. wlaczam np doom3 i jak sie niezrestartuje to orthos.jak przezyje orthosa to robie pamiec na 900 cl4 z dzilnikiem 7 i mam 3150 i wtedy orthos.czy dobrze bym robił???prosze o korekty i jak ustawic te timingi zeby bylo cl4. chce zrobic te 3150 na procu z pamieciami 900mhz cl4.QuoteEndQuoteEEndNo sposób OK, narazie możesz dać 1,4v dla CPU a potem schodzić stopniowo niżej ;] Czyli najprościej mówiąc...przed przełożeniem zworki dajesz vCPU 1,4v, NB 1,4v, pamięci powiedzmy 2v lub 2,1v, dzielnik pamieci 1:1 żeby wykluczyć ich ewentualne ograniczanie przy OC a potem zworka na 333mhz i jedziesz z 2 godzinki w jakąś gre a potem z 2 godzinki w orthosa i jak bedzie OK to schodzisz z napięciem dla CPU a potem bawisz sie ramem ;] Dodatkowe timingi ustaw powiedzmy 38-5-5-5-5 a czy będzie to przy CL4 to już zależy od twoich pamięci, wszystko zobaczysz jak będziesz miał sprzęt w łapach Pozdro

Daj sobie VTT na chociazby 1.325V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z SB Live! więc nie wiem :wink:

No sposób OK, narazie możesz dać 1,4v dla CPU a potem schodzić stopniowo niżej ;] Czyli najprościej mówiąc...przed przełożeniem zworki dajesz vCPU 1,4v, NB 1,4v, pamięci powiedzmy 2v lub 2,1v, dzielnik pamieci 1:1 żeby wykluczyć ich ewentualne ograniczanie przy OC a potem zworka na 333mhz i jedziesz z 2 godzinki w jakąś gre a potem z 2 godzinki w orthosa i jak bedzie OK to schodzisz z napięciem dla CPU a potem bawisz sie ramem ;] Dodatkowe timingi ustaw powiedzmy 38-5-5-5-5 a czy będzie to przy CL4 to już zależy od twoich pamięci, wszystko zobaczysz jak będziesz miał sprzęt w łapach :wink:

Pozdro

 

dzieki wielkie :D

 

nie wiedzialem ze podkrecania jest takie łatwe :D

 

 

Ale tam jest tych rubryk na cl 9 a ty podales 6 (38-5-5-5-5)

na cl4 raczej nie pojda bo to corsair xms2 675 cl4 a chce na nich wydusic 1000 cl5(albo 900 cl4)

A dzielnik proca zostawic na caly czas 7???

a pamieci 1:1???

 

jak bym zrobil na pamieciach 900 to bym miał 450x7=3150 i tyle starczy

 

odp prosze na pogrubione pytania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkońcu udało mi się wgrać BIOS inny 1.1 i 1.2 i nie mam laga. Okazalo się, że CDROM podłączony pod IDE na Master'a powodował ten problem. Zmieniłem na Slave i wszystko działa. Swoją drogą być może było to spowodowane podłączeniem na masterze pod nie tą wtyczke co trzeba (na szmacie).

 

Drugi problem jaki miałem to to że po flashu na moich pamięciach komp nie wstawał, miałem diody czerwona czerwona zielona czerwona. Tak jakby nie widział pamieci. Dziwne. Zmieniłem zworki na 233 i poszedł od razu. Przekonfigurowałem timingi w BIOSie i zmieniłem spowrotem na 333. Działa.

 

Jeśli chodzi o napięcia to na BIOSie 1.7 miernikiem mierzyłem napięcie na pamięciach i jest takie samo jak nastawione w BIOS czyli 2.3V.

 

Kocham tą płytę ;)

 

 

P.S.

 

Wie ktoś może po co są 4 żyły w boxowym coolerze na proca?

Mój freezer ma 3 i generalnie kontrola obrotów nie działa (tzn wydaje mi się że to może mieć jakieś znaczenie), muszę przejść na ręczną kontrolę obrotów.

Temperatury na procu na każdym rdzeniu osobno też nadal mam po 20*C :D Co dziwne. Globalna 36*C. I ta już jest poprawna LOL.

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie icon_biggrin3.gif

 

nie wiedzialem ze podkrecania jest takie łatwe icon_biggrin3.gif

 

 

Ale tam jest tych rubryk na cl 9 a ty podales 6 (38-5-5-5-5)

na cl4 raczej nie pojda bo to corsair xms2 675 cl4 a chce na nich wydusic 1000 cl5(albo 900 cl4)

A dzielnik proca zostawic na caly czas 7???

a pamieci 1:1???

 

jak bym zrobil na pamieciach 900 to bym miał 450x7=3150 i tyle starczy

 

odp prosze na pogrubione pytania icon_wink2.gif

Spoko :wink:

 

No bo ja podałem tylko timingi alpha :wink: w całości wyglądało by to od góry tak...5-5-5-15-38-5-5-5-5 :-P Jeśli proc nie bedzie miał walla to na 450 możesz zostawić ;] Ale musze Cie zmartwić bo raczej mało E21x0 robi FSB 450....ale masz dużo dzielników więc o 900mhz na pamięciach nie bedzie problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko :wink:

 

No bo ja podałem tylko timingi alpha :wink: w całości wyglądało by to od góry tak...5-5-5-15-38-5-5-5-5 :-P Jeśli proc nie bedzie miał walla to na 450 możesz zostawić ;] Ale musze Cie zmartwić bo raczej mało E21x0 robi FSB 450....ale masz dużo dzielników więc o 900mhz na pamięciach nie bedzie problemu :)

Pamiątki mi normalnie na 1000mhz (więcej też dadzą rade ale nie testowałem ich stabilności) chodzą więc nie będzie problemu. Hmm teraz pozostaje mi kwestia tego jakie napięcia ustawić i jaki BIOS wgrać bo wcześniej jeździłem na 450 na ciodzień .. natomiast mimo że orthos pi i inne nie wysypują sięto mam losowe restary systemu :D LOL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z wersjami plyty ?

 

eKOKOsss ma napisane MSI Neo2-FIR ver1.1 czy sa w sprzedarzy jakies rozne wydania tego modelu ?

 

Czy wgrywac bios 1.2 na dzien dobry ?

 

Te zworki przestawia sie na plycie glownej ? Ona sama nie odczytuej jaki to jest procesor ? Jakie jest ustawienei standardowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o co chodzi z wersjami plyty ?

 

eKOKOsss ma napisane MSI Neo2-FIR ver1.1 czy sa w sprzedarzy jakies rozne wydania tego modelu ?

 

Czy wgrywac bios 1.2 na dzien dobry ?

 

Te zworki przestawia sie na plycie glownej ? Ona sama nie odczytuej jaki to jest procesor ? Jakie jest ustawienei standardowe ?

Jest tylko 1.1 ;] Jak już to bios 1.4 lub 1.5 :) No na płycie głównej bo chyba nie na panelu przednim od obudowy :lol: Standardowe ustawienie to 200mhz albo auto już nie pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko :wink:

 

No bo ja podałem tylko timingi alpha :wink: w całości wyglądało by to od góry tak...5-5-5-15-38-5-5-5-5 :-P Jeśli proc nie bedzie miał walla to na 450 możesz zostawić ;] Ale musze Cie zmartwić bo raczej mało E21x0 robi FSB 450....ale masz dużo dzielników więc o 900mhz na pamięciach nie bedzie problemu :)

dlaczego czwarte cl to 15???

 

 

 

a ile wyciagne na e2140 fsb???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego czwarte cl to 15???

może być 14...13...12...zależy czy twoje memki pójdą niżej przy danym Cl i danym V ;] chodzi o to że najpopularniejsze ustawienia to właśnie np 5-5-5-15 albo np. 4-4-4-12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie, o co chodzi z testem na egieldzie? Tam zjechali plyte niczym bura suke, a jednak jest jedna z najbardziej polecanych plyt w net. Nowe biosy wyeliminowaly wiekszosc problemow, ktore opisali w tescie? a moze poprostu test byl sponsorowany przez konkurencyjnego importera? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do egieldy to poprostu oni juz mieli takie sztuki :) JOKE!

Nie no to test, ktory im nie wyszedl bo wiekszosc z nas nie ma takich problemow co oni wykryli. Bywa i tak, a cz sponsorowany to tego sie nigdy nie dowiemy tak samo jak wielu innych rzeczy:P

 

Wie ktoś może po co są 4 żyły w boxowym coolerze na proca?Mój freezer ma 3 i generalnie kontrola obrotów nie działa (tzn wydaje mi się że to może mieć jakieś znaczenie), muszę przejść na ręczną kontrolę obrotów.

Masz racie ;P Kontrola z BIOSU dziala na wentylach z 4 żyłami ;)

Bez działa ale na SysFanach (nie wszystkich) i pod Winda ;)

 

ale nie wyeliminowały tego że powyżej fsb 500mhz (ustawione w biosie a nie za pomocą progsa z windowsa) wyniki pamięci lecą na pysk

Wiem, ze bios mi pomogl w osiagnieciu wyzszego FSB i przekroczeniu bariery 500. Tylko cholera nie sprawdzilem jak z wydajnoscia. Nie wiem jak z FSB Wallem w moim procku i nie wiem ile wyciagne ponad 500, ale moze jutro sprawdze jak z wydajnoscia :D

Edytowane przez D154573R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak fsb500 to max, potem wydajnosc leci w dol. Hmm, czyli biorac proc E6550 mnoznik x7 uzyskamy max 3500MHz, w takim ukladzie lepiej brac E6750 mnoznik x8 czyli mozna wycisnac 4GHz. Dobrze rozumuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem problemy ze stabilnością. Zaczęło się od tego że jak grałem w WOWa, na ekranie na sekundę pojawił się czerwony kwadrat na ekranie a w lewym górnym rogu cienki czerwony pasek. Sam się zresetował. Potem Windows nie chciał się załadować i występowały takie same objawy, tylko że na samym starcie już. Teraz muszę zainstalować Windows od nowa, ale że nigdzie nie mogę znaleźć płytki to trochę to potrwa. Ale dalej: postanowiłem przesmarować radiator chłodzący mostki pastą. No i zobaczyłem że radiator chłodzący mosfety ma naklejony pasek z pastą termoprzewodzącą ale sam pasek jest z nieściągniętą folią (zapomnieli go widocznie odkleić), wiec folia mogła izolować termicznie mosfety. I teraz najważniejsze: 2 z mosfetów niesąsiadujących ze sobą bezpośrednio było spoconych (mokrych). Czy mogły wylać? Czy mosfety w ogóle wylewają? I przez to pojawiły się moje problemy?

 

Stało się to wszystko nagle więc objawy wskazują na uszkodzenie sprzętowe.

Edytowane przez Traxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile max wycisne z e2140 na rej płycie???

 

da rede 425x8???

Skonczcie z takimi pytaniami...

 

Odpowiedz jest prosta:

 

WYKRECISZ TYLE ILE PROC MA FSBWALLA

 

CZYLI np:

 

Masz E2140 i on ma FSBWALLA na 370MHz wiec max jaki wykrecisz to 8x370=2,96GHz

Masz E2160 i on ma FSBWALLA na 382MHz wiec max jaki wykrecisz to 9x382=3,438GHz

Masz E2180 i on ma FSBWALLA na 333MHz wiec max jaki wykrecisz to 10x333=3,33GHz

 

Wiec nie zawsze E2180 musi byc lepszy od E2140... wszystko zależy od Walla

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skonczcie z takimi pytaniami...

 

Odpowiedz jest prosta:

 

WYKRECISZ TYLE ILE PROC MA FSBWALLA

 

CZYLI:

 

Masz E2140 i on ma FSBWALLA na 370MHz wiec max jaki wykrecisz to 8x370=2,96GHz

Masz E2160 i on ma FSBWALLA na 382MHz wiec max jaki wykrecisz to 9x382=3,438GHz

Masz E2180 i on ma FSBWALLA na 333MHz wiec max jaki wykrecisz to 10x333=3,33GHz

 

Wiec nie zawsze E2180 musi byc lepszy od E2140... wszystko zależy od Walla

Wielkie dziaki, miałem kupować e2140 ale za mało wyciaga i biore e2160 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy proc JEST INNY.

np taki 2140 moze miec walla na 300MHz (8x300=2400MHz) albo np na 450 (8x450=3600MHz)... może miec tez walla wyzej niz Ci chipset pozwoli FSB pociągnąc i te prace są właśnie perałkami... typu wall na 600MHz

To mobo moze pociagnac fsb na poziomie ponad 500MHz wiec fsb typu 450MHz ktore imho dla 21xx jest juz calkiem spore dla tej plyty to proszycz... Nikt Ci nie powie ze 2160 ma walla na 382MHz bo to był PRZYKłAD dany przez Sectora aby pokazać że wcale lepszy proc (drozszy) nie musi sie lepiej krecic.

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisał że e2140 nie podkreca sie na tym mobo do 3ghz :blink:

jak zle zrozumialem to oswiec mnie prosze :wink:

Zle zrozumiales...

 

WEz poczytaj jeczze 5 razy to co napisalem a moze zrozumiesz :wink: B-)

 

:mur: :mur: :mur: :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy proc JEST INNY.

np taki 2140 moze miec walla na 300MHz (8x300=2400MHz) albo np na 450 (8x450=3600MHz)... może miec tez walla wyzej niz Ci chipset pozwoli FSB pociągnąc i te prace są właśnie perałkami... typu wall na 600MHz

To mobo moze pociagnac fsb na poziomie ponad 500MHz wiec fsb typu 400MHz ktore imho dla 21xx jest juz calkiem spore dla tej plyty to proszycz... Nikt Ci nie powie ze 2160 ma walla na 382MHz bo to był PRZYKłAD dany przez Sectora aby pokazać że wcale lepszy proc (drozszy) nie musi sie lepiej krecic.

 

Aha teraz rozumiem :D

 

 

 

 

A teraz lepiej sie kreca e2160 czy e2140???

 

 

to znaczy czy wieksze sa szanse ze kupie dobrego e2140 czy e2160 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zle zrozumiales...

 

WEz poczytaj jeczze 5 razy to co napisalem a moze zrozumiesz :wink: B-)

 

:mur: :mur: :mur: :lol2: :lol2: :lol2:

Sector19 z cały szacunkiem ale tego posta:

 

Skonczcie z takimi pytaniami...

 

Odpowiedz jest prosta:

 

WYKRECISZ TYLE ILE PROC MA FSBWALLA

 

CZYLI:

 

Masz E2140 i on ma FSBWALLA na 370MHz wiec max jaki wykrecisz to 8x370=2,96GHz

Masz E2160 i on ma FSBWALLA na 382MHz wiec max jaki wykrecisz to 9x382=3,438GHz

Masz E2180 i on ma FSBWALLA na 333MHz wiec max jaki wykrecisz to 10x333=3,33GHz

 

Wiec nie zawsze E2180 musi byc lepszy od E2140... wszystko zależy od Walla

 

napisałeś "nieciekawie" i mi (mimo ze nie jestem laikiem) on nic nie mowil. Wiem o co CI chodzilo bo znam te rzecze ale reakcje po jego przeczytaniu mialem "ke?". Chodzi mi o to ze osoba ktora chciala by sie czegos dowiedziec nie dowie sie nic .. lub zostanie wprowadzona w blad bo pomysli ze E2140 ma FSBWALLA na 370MHz i koniec. Wiec prosze was nie zachowujcie sie jak byscie pozjadali wszystkie rozumy i nie mowcie "czytaj dopoki nie zrozumiesz" bo czasem to po prostu nic nie da. Lepiej zamiast cwaniaczyc poprawic swojego posta niz mowic komus ze cos źle zrozumiał ;] Grr.. Ale coz, to typowe.

 

Z szacunkiem pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez eKOKOsss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...