Skocz do zawartości
Bolo8888

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Sector19 z cały szacunkiem ale tego posta:

napisałeś "nieciekawie" i mi (mimo ze nie jestem laikiem) on nic nie mowil. Wiem o co CI chodzilo bo znam te rzecze ale reakcje po jego przeczytaniu mialem "ke?". Chodzi mi o to ze osoba ktora chciala by sie czegos dowiedziec nie dowie sie nic .. lub zostanie wprowadzona w blad bo pomysli ze E2140 ma FSBWALLA na 370MHz i koniec. Wiec prosze was nie zachowujcie sie jak byscie pozjadali wszystkie rozumy i nie mowcie "czytaj dopoki nie zrozumiesz" bo czasem to po prostu nic nie da. Lepiej zamiast cwaniaczyc poprawic swojego posta niz mowic komus ze cos źle zrozumiał ;] Grr.. Ale coz, to typowe.

 

Z szacunkiem pozdrawiam serdecznie.

Wybacz wodzu... Poprawilem :). - Masz calkowita racje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz wodzu... Poprawilem :). - Masz calkowita racje...

 

no a mnie sie czepiaja ze czytac nie umiem albo jeszcze cuś :lol2:

 

 

 

Nie zrozumiałem bo nie kreciłem nigdy, ale ucze sie teorii.

 

 

 

Sector19 to chcesz sprzedać to MSI???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdażyło się wam kiedyś że płyta przy starcie piszczała "narastająco" przez jakieś 3-5s a następnie działała normalnie ?

bo mi po raz pierwszy się zdazył taki patent z tą płytą ...

co prawda po raz pierwszy podłączyłem pod nią zasilacz z 4-pin 12V zamiast 8-pin ...

proc E6550, ram GAIL 800 CL5 z radiatorami zasilacz CM 430W ...

na 100% piszczy płyta, WTF ? ? ?

 

Kręci się ok, przechodzi wszystkie orthosy, smarki etc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdażyło się wam kiedyś że płyta przy starcie piszczała "narastająco" przez jakieś 3-5s a następnie działała normalnie ?

bo mi po raz pierwszy się zdazył taki patent z tą płytą ...

co prawda po raz pierwszy podłączyłem pod nią zasilacz z 4-pin 12V zamiast 8-pin ...

proc E6550, ram GAIL 800 CL5 z radiatorami zasilacz CM 430W ...

na 100% piszczy płyta, WTF ? ? ?

 

Kręci się ok, przechodzi wszystkie orthosy, smarki etc ...

Jak ustawie na pamięciach konkretnetaktowanie + podniose FSB do Pi to słyszę pod obciążeniem pisk delikatny ale nigdy mi się nie zdarzyło to przy starcie. Może jakieś kondesatory się ładują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zdażyło się wam kiedyś że płyta przy starcie piszczała "narastająco" przez jakieś 3-5s a następnie działała normalnie ?

bo mi po raz pierwszy się zdazył taki patent z tą płytą ...

wyjmij z wtyczek 3pin wentylatorki wszystkie... z pewnoscia dzwiek ucichnie :) a potem zobacz z ktorej wtyczki dobiega ci taki dzwiek... moze z sysfan1 lub sysfan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z FAQ

"Dysk SATA podlaczamy pod port nr. 7"

 

Jak widac w sig, jutro odbieram porod ;) Mam 2 dyski na SATA i dvd na SATA, skoro zalecane jest podpiecie dysku pod port nr 7, to musi miec to jakies znaczenia. W takim razie jak najlepiej podpiac 2 dyski i naped?

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z FAQ

"Dysk SATA podlaczamy pod port nr. 7"

 

Jak widac w sig, jutro odbieram porod ;) Mam 2 dyski na SATA i dvd na SATA, skoro zalecane jest podpiecie dysku pod port nr 7, to musi miec to jakies znaczenia. W takim razie jak najlepiej podpiac 2 dyski i naped?

7,6,5

 

7 cdrom

6,5 dyski

 

3 i 4 NIGDY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij z wtyczek 3pin wentylatorki wszystkie... z pewnoscia dzwiek ucichnie :) a potem zobacz z ktorej wtyczki dobiega ci taki dzwiek... moze z sysfan1 lub sysfan4

Ja to juz zauwazylem na poczatku i kilka razy juz o tym tu pisalem. Pytanie tylko dlaczego tak sie dzieje i co zrobic by nie piszczalo i byla kontrola obrotow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Moja płytka Gigabyta i956 DS4 odeszła na tamten świat i muszę ją zastąpić.

Mam E6300 oraz 2x512 A-daty Vitesta. Bardzo mi się podoba ta płytka MSI ale mam wątpliwości, że z tymi pamięciami będzie się marnie kręcić lub jak w poprzedniej płycie będą się działy różne cyrki. Może uda się wam rozwiać moje wątpliwości. Zastanawiam się jeszcze nad Foxconnem.

Może, gdzieś jest odp ale 86 stron :/. Znalazłem jedynie post kogoś kto ma A-daty EE.

 

Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie sie przymierzam do zakupu plytki glownej. I tu pojawia sie kilka pytan. Jestem wlasnie na 16 stronie tematu, a juz przeczytalem kilka niepokojacych rzeczy: dlugie uruchamiania sie systemu, duzo wolniejsza praca niz na Abicie czy Foxconie - to z jakiejsc recenzji (egielda), podwojny start, czasem problemy z uruchamianiem sie plyty.

Ktos mi moze powiedziec jak to naprawde jest na dzien dzisiejszy? Bardzo mi sie ona widzi, bede czytal temat dalej, ale prosze o podpowiedz i rady.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy sie trochę pobawić programem np HD Tach i sprawdzi wydajność ja miałem na 7 ale to było dawno(lipiec) jak tu jeszcze wszyscy radzili na 7 nastawnic tez tak miałem później sobie po testowałem i tak wychodzi na 6 i 5 najlepiej i tak nastawiłem a raid się nie bawiłem Anti2k a sprawdzałeś jaka masz wydajność na 6 i 5 w raid ? do tych co się zastanawiają za ta cenę płytka jest Oki brać i testować samemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie sie przymierzam do zakupu plytki glownej. I tu pojawia sie kilka pytan. Jestem wlasnie na 16 stronie tematu, a juz przeczytalem kilka niepokojacych rzeczy: dlugie uruchamiania sie systemu, duzo wolniejsza praca niz na Abicie czy Foxconie - to z jakiejsc recenzji (egielda), podwojny start, czasem problemy z uruchamianiem sie plyty.

Ktos mi moze powiedziec jak to naprawde jest na dzien dzisiejszy? Bardzo mi sie ona widzi, bede czytal temat dalej, ale prosze o podpowiedz i rady.

 

Pozdrawiam

1. system wcale długo sie nie uruchamia....

2. jaka wolniejsza praca?? ustawiasz 4 dodatkowe timingi np. na 5-5-5-5 i masz super wydajność ;]

3. podwójny start jest przeważnie tylko jeśli wyłączymy zasilanie od komputera, pozatym jest to ,,przypadłość,, wielu płyt na P35

4. problemy z uruchamianiem płyty?? to że dwóm czy trzem osobom coś sie działo to nie znaczy że wszystkie płytki na forum mają problemy z uruchamianiem...wszyscy by chcieli płyty idealnej...a szczerze Ci powiem ale...(odpukać) ta MSI zaraz po DFI jest moją najmniej problemową płytą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waszmościowie pokusiliby się może o napisanie prostego poradnika dotyczącego podkręcania procesorów e2140-2160 na płycie NEO2-FR.

 

To z pewnością raz na zawsze wyeliminowałoby falę banalnych pytan w trakcie rozmowy o rzeczach dla laika nieznanych.

Opisy wraz ze screenami byłyby najodpowiedniejsze w kwestii znalezienia przez laika opcji dotyczących FSB i dzielniki pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy sie trochę pobawić programem np HD Tach i sprawdzi wydajność ja miałem na 7 ale to było dawno(lipiec) jak tu jeszcze wszyscy radzili na 7 nastawnic tez tak miałem później sobie po testowałem i tak wychodzi na 6 i 5 najlepiej i tak nastawiłem a raid się nie bawiłem Anti2k a sprawdzałeś jaka masz wydajność na 6 i 5 w raid ? do tych co się zastanawiają za ta cenę płytka jest Oki brać i testować samemu :)

Nie sprawdzalem, ale wystarczy uwaznie przeczytac instrukcje, zeby zauwazyc, ze nie ma roznicy czy 3,4 czy 5,6. ICH9R wyposazony jest w kontroler obsugujacy raid10, czyli 4 dyski (na portyach 3,4,5,6). Porty dzialaja na tym samym kontrolerze, dopiero pojedynczy 7 jest obsługiwany przez oddzielny kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz miec pewność co do pamięci to ustaw je na 1:1. Jak ci się "skończy" proc będziesz miał czas pobawić sie ramami.

 

ok to juz wczoraj ustawilem 8x375 Mhz dalem 1.375 V na proca (orthos spoko full stable) Cpu-z pokazywal 1.352 V. Ale jak juz dalem 8x400 Mhz to system wstal ale orthos od razu sie wysypal. Ramy na 8x375 i na 1:1.2 poszly na 937 Mhz (ale juz musialem zmienic timingi na 5-5-5-15 a napiecie na ramach 2.1 V) przy 4-4-4-12 windows juz nie chcial sie zaladowac.

 

Ale teraz mam pytanie przy 8x375 Mhz i 1.375 V na proca przy pracy Orthosa temp. poszla mi (everest tak wskazywal) 2 rdzenie po 58-59 st. a ogolnie proc 66 st.C.

Czy to duzo? wentyl mam Zalman'a CNPS7000Cu-B (stary wsyluzony) na max obr. ok 2500

 

Czy zmieniac chlodzenie jesli tak to na jakie Scythe Infinity (Mugen) czy cos moze z Thermalrighta i czy napewno zauwaze roznice w tempach. Oczywisice pasta na procu to Arctic Silver 5 i tez nie wiem czy kupic cos moze lepszego (nie wiem Zalmana STG1) czy moze cos innego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś co mi nie daje spokoju....

 

Już gdzieś ktos o tym wspomniał ale... do rzeczy.

 

Pamiątki juz zmieniłem na właściwe: na początku były Parioty 6400 ELK- niewiele dało się zrobić, później porzyczone od kumpla Geile 4-4-4-12 szły jak burza.

W końcu po wymianie Pariotów na 6400 LLK śmigają bez problemów na ponad 1000 MGHz.

 

I w czym problem?

 

Ano sam nie wiem...

 

Ramki po podbiciu napięcia na 2,2 (ew.2.3) jak pisałem wyżej idą śmiało bez zająknięcia na FSB 500(1000) i troszke wyżej. Testowane przy mnożniku 6 coby sie proc nie mieszał. Wcześniej proc of course sprawdzony dla 3000MGHz - stabilny. Pamiętki przechodzą memtesta, orthosa dla ramu i wsio git.

 

I teraz problem (jaki ?? - nie mam pojęcia) proc puszczony na 3600 zachowuje się OK - pod warunkiem testowania samego proca(Small FFTs).

Wystarczy że puszcze test Blend(CPU + RAM) i zonk - wywala, najlepsze jest to że puszczając test Large (only RAM) jest dokładnie to samo !!! :-|

 

WTF ??

 

Przecież ramy chodzą swobodnie na taktach pow. 1000 a tu sypią ( jeśli wierzyć orthosowi ze to one) przy 900MGHz.

 

Any idea ??? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś co mi nie daje spokoju....

 

Już gdzieś ktos o tym wspomniał ale... do rzeczy.

 

Pamiątki juz zmieniłem na właściwe: na początku były Parioty 6400 ELK- niewiele dało się zrobić, później porzyczone od kumpla Geile 4-4-4-12 szły jak burza.

W końcu po wymianie Pariotów na 6400 LLK śmigają bez problemów na ponad 1000 MGHz.

 

I w czym problem?

 

Ano sam nie wiem...

 

Ramki po podbiciu napięcia na 2,2 (ew.2.3) jak pisałem wyżej idą śmiało bez zająknięcia na FSB 500(1000) i troszke wyżej. Testowane przy mnożniku 6 coby sie proc nie mieszał. Wcześniej proc of course sprawdzony dla 3000MGHz - stabilny. Pamiętki przechodzą memtesta, orthosa dla ramu i wsio git.

 

I teraz problem (jaki ?? - nie mam pojęcia) proc puszczony na 3600 zachowuje się OK - pod warunkiem testowania samego proca(Small FFTs).

Wystarczy że puszcze test Blend(CPU + RAM) i zonk - wywala, najlepsze jest to że puszczając test Large (only RAM) jest dokładnie to samo !!! :-|

 

WTF ??

 

Przecież ramy chodzą swobodnie na taktach pow. 1000 a tu sypią ( jeśli wierzyć orthosowi ze to one) przy 900MGHz.

 

Any idea ??? :blink:

Pisałem o czymś takim już wcześniej w tym wątku (chyba) pisałem także o tym w temacie o E6750 że mimo, iż ludziom fajnie idzie E6750 lub inny proc C2D testując go na Small w Orthosie nie mają pojęcia że w teście Large proc im się wywali, spowodowane jest to prawdopodobnie przez dzielnik pamięci lub zbyt wysoka ich częstotliwość (mimo iż bez OC proca nie dają błędów na podwyższonych taktach), czasem pomaga zmiana dzielnika lub podbicie napięcia na CPU... a czasem nic. W moim przypadku C2D wywalił się po 4h testów podbiłem mu napięcie myśląc że będzie już OK, a ten wywalił się po 30 minutach, dlatego sprawdzać należy po kilka razy.

 

I wychodzi z tego że wszyscy ocerzy testujący C2D na small i uzyskując niewiarygodnie wysokie wyniki mają niestabilne kompy :) Potestujcie na Large i pisać co wychodzi.

Edytowane przez m40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...