Skocz do zawartości
Subvoice

Subwc Reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiele czasu miałem ostatnio, ale wszystko pooowoooli zmierza do końca. Póki co popełniłem stojak na pompę. Choć jeszcze nie wiem, czy zostanie w takiej formie. Uprzedzam pytania ;) - ten laing może pracować w takiej pozycji, a nawet jest to jedna z pozycji zalecanych.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Przeurocza, pasiasta podkładka powstała z dwóch kawałków gumy ze starej podkładki pod mysz, sklejonych taśmą piankową. Bardzo fajnie spełnia zadanie :)

A tak wyglada buda z zainstalowanym rezem. Przykręcenie cziftekowskich prowadnic tak, żeby rez idealnie pasował trwało chyba pół wieczora. Pozostałe zaslepki też planuje nieco przedesignować ;) Przy okazji troszkę dopieściłem rezerwuar - mocniej sfazowalem krawędzie. Wyglada to ciut ciekawiej:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za opinie. Prace już w zasadzie na ukończeniu. Potem jeszcze zabawa z okienkami itp... Problem mam ostatnio spory ze złączkami. Trochę kolanek mi się w układzie namnożyło, dlatego szukam przynajmniej złączek z jak największym przekrojem wewnętrznym i tu kanał. Nigdzie nie moge dostać 2 złączek alphacoola

Dołączona grafika

czyli takich jak np tu:

Dołączona grafika

zamówiłem już 2 razy (ostatnio właśnie w pc-tuning) i pomimo zapenień, że to właśnie te złączki dostałem coś takiego (po prawej) :angry:

Dołączona grafika

 

różnica jest zasadnicza

 

Dołączona grafika

Samhain całą nadzieją, chociaż na chwilę obecna tez ich nie ma :sad:

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, ale ja bym wprowadził trochę zmian :D

-pompka coś pokroju ddc ( małe zgrabne 12v )

-obudowa, nawet na chieftec big ale coś z nowszej serii bo przód trochę straszy :) tak na razie ja to odczuwam :)

 

Reszta elegancka B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ddc na pewno nie, choć z rezem lub pleksianym topem wygląda super. Prędzej D5 i 2 pierwsze biegi. Rzecz jeszcze nie przesądzona. Przede wszystim zobaczymy jak ten laing poradzi sobie z pompowaniem. W rezerwie leży jeszcze to:

Dołączona grafika

 

Tylko nie śmiać mi się z tego monstrualnego śrubunku ;) Nie mogłem dostać ładnej złączki kątowej. Poza rozmiarami to Wilo jest naprawde super. Kupiłem nieużywane na allegro, chodzi bezszelestnie na wszystkich 3 biegach, na najniższym jest ciut mocniejsze niż obecny laing 700b. Nie nagrzewa specjalnie wody - chyba 26W na I biegu. Problemem jest tylko upchnięcie tego razem z druga chłodnicą i rezem w moim "krótkim" dragonie.

Co do budy to mam ją już 7 lat i fakt - trochę mi się opatrzyła ;) ale ma jedną olbrzymią zaletę: Jest dość płytka. Wszystkie nowe chiefteci ( i nie tylko) to longi o głębokości ponad 50cm. Głupio wygląda buda wystajaca spod biurka na 10cm :? Zresztą mam już nowe pomysły i kto wie, czy z nowym rokiem nie wezmę się za robienie budy (prawie) od podstaw.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do budy to mam ją już 7 lat i fakt - trochę mi się opatrzyła ;) ale ma jedną olbrzymią zaletę: Jest dość płytka. Wszystkie nowe chiefteci ( i nie tylko) to longi o głębokości ponad 50cm. Głupio wygląda buda wystajaca spod biurka na 10cm :? Zresztą mam już nowe pomysły i kto wie, czy z nowym rokiem nie wezmę się za robienie budy (prawie) od podstaw.

Właśnie dobrze że te nowe chiefteci są głębokie :D bo właśnie jedna rzecz w starej konstrukcji co mi się nie podoba to głębokość , za wysoka buda żeby mogła byś tak płytka :D

 

BTW Co do tego maga kolanka to widziałem w castoramie takie mosiężne króćce, które są takie jak masz po stronie prawej tylko kątowe :) myślę że trochę lepsze rozwiązanie bo to big kolano nie pasuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie takich króćców wtedy nigdzienie mogłem dostać. Działo sie to jakieś 3-4 lata temu. Teraz jakoś łatwiej o takie rzeczy, albo lepiej szukam :) W każdym razie mam nadzieje, że już tej pompy nie bedę musiał upychać, i że 700B da radę ;) Do głębszej obudowy niestety musiałbym przerabiać biurko, a na to kompletnie nie mam ochoty:) Jak tylko dojada złączki woduję :)

Arni: całkiem fajna ta skrzynka... jakoś nie pomyślałem o dwóch CWU...hmmmm

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie mogłem troche podłubać przy moim kiblu :) Nie było co prawda czasu na zbyt ambitne pomysły, ale całość jest już złożona i nawet ch(ł)odzi, tak więc czas na zalewanie robaka :).

 

Płyta po przykreceniu bloku wyginała się nieciekawie, więc zaopatrzyłem się w takie cuś

Dołączona grafika

 

Problem w tym, że moje śruby to m4 a nie m3, więc...

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Śruby od Samhaina maja takie małe skrzydełka, które świetnie się blokuja w backplacie. Odpadają więc problemy z przykreceniem bloku.

 

Tak to mniej-wiecej wygladało po przykreceniu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

a tak tuż przed zalaniem

 

Dołączona grafika

 

Bałem się, że pompa nie poradzi sobie i faktycznie burzy w rezie nie ma. Przy leżącej na plecach obudowie w rezie pojawia sie jednak ładny bąbel :)

 

Dołączona grafika

 

Jak dla mnie wystarczy. Kable dość trudno było upchnąć w ogryzku rury kanalizacyjnej. Zwłaszcza taśma FDD nie chciała sie poddać. Ponieważ w trakcie walki folia na brzegach doznała niewielkich uszczerbków zaaplikowałem tam kawałki uszczelki.

 

Dołączona grafika

 

Najwięcej problemów było jednak z podświetleniem. Ciagle nie mogłem uzyskać zaplanowanego efektu. Zabawiłem sie więc kosztem biednych diod i zaczałem szlifować w poszukiwaniu takich kształtów, które optymalnie rozproszyłyby mi światło. Kilka nawet to przeżyło

 

Dołączona grafika

 

Juśli chodzi o rez,

 

Dołączona grafika

 

to dość przypadkowo udało mi sie uzyskac bardzo fajny efekt. Patrząc od góry (czyli tak jak z reguły patrzę na kompa) widać światło pomarańczowej diody przez falujaca powierzchnie wody w rezie. Przy odrobinie dobrej woli można uznac, że przypomina to pełgajacy płomień ;)

Nie bardzo to jednak da się uchwycic na fotce. Może dlatego, że nic nie drży i nie faluje :lol:

 

Dołączona grafika

 

I to na tą chwilę wszystko. Jakoś nieciekawie mi sie te fotki dzis robiło - pewnie przez pogodę. Kończę robić filtr przeciwkurzowy i przyciski do włączania podświetlenia. No i okno :) Ufff jeszcze trochę...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...