Skocz do zawartości
Subvoice

Subwc Reaktywacja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzieki wszystkim za komentarze. Buda z fotki pomidorra faktycznie wyglada super, tylko boję się, że przy ciągłym otwieraniu i zamykaniu drzwiczek (jednak wyginaja sie trochę) nawet najlepiej położona szpachla może się pokruszyć. A może sie mylę... w kazdym razie lakierek super :) Po namysle jednak zdecydowałem się zrobić cały nowy przedni panel. Z 4-5mm aluminium, króre spróbuje sam wyszczotkować i potraktować jakimiś chemikaliami :blink: Na przód ma się zmieścic potrójna chłodnica a całość będzie dwukolorowa. Ciemny panel i jasne drzwiczki albo odwrotnie. Korci mnie, żeby drzwiczki były wygięte (zaokrąglone) na zewnatrz, ale dopiero jak będe miał w rekach całe to żelastwo, to okaże się co jestem w stanie z tym zrobić. Mam jeszcze plan awaryjny - drzwiczki z 5mm plexi, oklejone moja udajaca drapane alu okleiną. Zobaczymy. Tak to mi się mniej-więcej przysniło

 

Dołączona grafika

 

Środek budy też się nieco zmieni, ale jeszcze do końca nine wymysliłem co zrobię. Ufff sporo roboty przede mną.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewiew będzie, bo 2 z lewej to jest panel bez drzwiczek. Na to będą zamontowane te fikuśnie wycięte drzwiczki, oddalone od panelu przedniego i jakieś 2-3cm. Jeżeli uda mi się je wygiąć wzdłuż ( cos jak w thermaltake AGUILA, ale nie tak mocno) to z dostępem powietrza nie będzie problemu. W dzrwiczkach będą jeszcze otwory na rez i ew. panel. Panel w założeniach ma być ciemny, a drzwiczki jasne. Zresztą niewykluczone, że w drzwiczkach też coś powycinam.

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Respect za całokształt - bardzo wysoki poziom wykończenia detali, miodzio :D

Podziwiam za wytrwałość - też zdażało mi się dłubać w pleksie i nienawidzę jej :) POliwęglan jest OK

Ciekaw jestem czy swoje wybitne zdolności manualne wykorzystujesz w pracy zawodowej :lol2:

Pozdrawiam i podziwiam :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że wykorzystuję! Dziś połamałem młotek (mój ulubiony) przy wsadzaniu switcha do szafy :D

Switch przeżył :) Inaczej nie czytałbym tego forum ;)

Może teraz to lepiej widać - Przedni panel z drzwiczkami ma wygladać tak:

Dołączona grafika

ale co z tego wyjdzie... ;)

Edytowane przez Subvoice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanko odnosnie grafy, tj 8800GT od Sparkla, jakie wymiary ma radiatorek na sekcje zasilania?

Jaki mniej wiecej jest rozstaw srub mocujacych?

Mam w planach zakup 8800GT, jako ze upewnilem sie ze moj bloczek z 7900Gt bedzie na nia pasowal, mam tylko problem z sekcja zasilania, najchetniej kupil bym cos w stylu galaxy z CM, jako ze ma tam juz jakis radiatorek, choc zastanawiam sie jeszcze nad jakims bardziej referencyjnym modelem, gdzie upchne na sekcje zasilania bloczek o wymiarach 60x15x15.

Mniej wiecej tak sie prezetuje moj Koolance na 8800GT, po znalezieniu tej fotki zaczolem sie zastanawiac czy zmiesci sie tutaj na sekcji zasialnia taki blok o jakim pisalem wczesniej.

Dołączona grafika

 

Co do samego wykonania WC to na prawde jestem pod wrazeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to chyba nie było żadnego fullcovera na 7900, który chłodziłby sekcje zasilania więc w zasadzie powinien pasować każdy. Jeżeli tylko nie wejdzie w paradę jakiś kondensator itp. Z radiatorkiem na 8800gt jest o tyle duzo roboty, że musi mieć on dość nieregularny kształt a chłodzone podzespoły maja różna wysokość (Widać na fotkach piekne efekty mojego frezowania wiertarką i dremelem) najlepsze jest to, że tak naprawdę wcale tak strasznie nic sie tam nie grzeje. Radiator przez większość czasu jest letni, Po godzinie gry zaledwie wyraźnie ciepły. Nie ma porównania do regulatora napięcia pamięci na 7900GT ;) Rozstaw otworów, to bodajże 62mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Moj bloczek to dokladnie taki sam Koolance jak na fotce, ktora zamiescilem, tak ze na pewno bedzie pasowal. Zmierzylem jeszcze raz bloczek na mosfety i niestety troszke sie wczesniej pomylilem... to nie 60x15 a 65x15, jako ze mocowanie na tasme/klej odpada raczej dam sobie spokoj, najwyzej troche sie zainspiruje Twoim patentem i dosrtugam sobie cos ze starego radiatora, albo jak sie trafi jakas niereferencyjna juz z chlodzeniem na mosfetach to ja zakupie.

Jeszcze raz wielkie dzieki za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...