Skocz do zawartości
SETHH1

Intel Core2 Duo E6850 3,00ghz Czy Core2 Quad Q6600 2,40 Ghz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się który z procesorów wybrać:

 

Intel Core2 Duo E6850 3,00GHz (S775) BOX link

 

czy

 

Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX link

 

 

Będę wdzięczny za pomoc w wybraniu któregoś z konkretnie tych 2 procesorów -stawiam na wydajność i stabilność

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze seria E jest bardziej dedykowana do gier, a Q do korzystania z programów. Tak więc czego oczekujesz, to wybierasz.

Taa... ciekawa teoria.

 

Imo bierz quad'a. Wykręcisz go do tych 3GHz, może nawet więcej, a 4 rdzenie będą na przyszłość.

Nie sugeruje się, że e jest droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Moloch ma poniekąd rację. Narazie chyba nie ma żadnej gry korzystającej z 4 rdzeni, a programy już są. Co prawda idzie je policzyć pewnie na palcach jednej ręki i w większości wypadków są to programy drogie.

Z gier... no czekamy dalej na UT3 i Crysis, które podobno mają korzystać z mozliwości quada... Może wkońcu programiści zaczną zauważać, że jest w kompie więcej niż jeden proc i zaczną z tego korzystać...

Edytowane przez Sanjuro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem wywachalem gdzies maja byc updaty do gier takich jak hmm nie pamietam i maja uzywac 2 jajeczka

a tak poza tym ja tez biore 4 jajka to tylko 250 zloty wiecej i mam 4 jajka a potem robisz sli i jazda w czyms tam no i programy .......... hehe lubie tok godac :P

hmm crysis ma uzywac 4 rdzenia lub 2 extreme czy cos takiego jest net szukac szukac

Edytowane przez Tow3r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery rdzenie niby sa fajne... Ale nie na codzien. Roznicy w wydajnosci 2vs4 w codziennym uzytkowaniu nie zauwazysz (to nie 1vs2) a grzeje sie znacznie bardziej i nie wykrecisz go tak (E6850 3.6 GHz+ robi bez problemu) Quada bierz jesli wiesz do czego bedziesz go uzywal. Masz zamiar korzystac z programow wykorzystujacych 4 rdzenie? Gry poki co nie do konca 2 wykorzystuja, a Crysis i UT3, czy Alan Wake nikt nie widzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a no troche racja moj kumpel ma coś w podobie jak ja będę kupował a nawet ma gorszą Płytę leci mu idealnie na 3200 z jakims tam coolerem i tylko jeden 80mm wyciagacz z tylu , z przodu bedzie zakladal taki sam chyba nie wiem pytaj sie go :wink: a po za tym po jaką cholere mi 3600 albo i wiecej x.X to sa 4 rdzenia :blink: jak wyciagne 3000 z dobra temp to sie bede cieszyl tak windows bedzie ustawiony na używanie tego rdzenia do tego a to do tego itp B-)

 

pozdrawiam wszystkich :D

 

P.S nie wymienialem kompa od od od od ....... więc wiesz to co kupie teraz Q6600 itd patrz mój niezbyt odwiedzany temat :( to mi wystarczy na parę lat tak sądzę :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybralbym 4 jajka

dlaczego - bardziej przyszłościowo

teraz może niema gier które wykorzystują 2 rdzenie

ale one zagościły już na stele i to zacznie sie zmieniać

będzie coraz więcej gier i programów obsługujące 2 lub więcej rdzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...