Skocz do zawartości
Dominik85

Problem Z Kompem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mały problem z kompem, a dokładnie z dziwnym zawieszaniem się w czasie gry. Po 20 minut grania np w TDU następuje freez obrazu i dźwięku, ale działający w tle foobar zawiesza się na 3 sek i ponownie działa. Wtedy naciskam alt+tab i czasami uda mi się wyjść do windowsa (po chwili oczekiwania) a czasami pozostaje tylko restart (wtedy milczy nawet foobar). Podobnie wygląda sprawa z COD2 tylko że to następuje po nieco dłuższym czasie, przeważnie w czasie wczytywania mapy.

 

komp bez OC : e2140, palit sonic 8600, gigabyte p35, be quiet 450

 

Temp cpu :

idle: 31

stres : 46-48

 

A mierzone z diody za pomocą Core Temp 0.95

idle : 44-46

stres:58-60

 

Temp karty graficznej

idle : 52

stres : widziałem 64, może było o kilka stopni więcej

 

Ale coś mi się wydaje że to nie jest nic z procem, testowałem ustawienia na 2,6Ghz [def V] orthosem około 1h i bez problemu. Tylko temperatury były wyższe te co wyżej podałem o 10-12 stopni w obu pomiarach.

 

Jakieś pomysły czym może być to spowodowane ??

 

Napięcia standardowe/def, tak samo jak taktowanie CPU czy grafy.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Dominik85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Sorki

2. :]

3. Zasilacz - raczej nie, napięcia trzyma jak skała - be Quiet 450

Co do sterowników to mam najnowsze do płyty ze stronki Gigabyte, a karty graficznej to 162.18

 

Przed chwilą znowu miałem tego freza, udało mi sie wyjść do window'sa, kursor działał, menadżer zadań też, postanowiłem wyłączyć TDU poprzez zakończ zadanie i znowu frez, czekałem z minute i zamiast restetu wcisnąłem power i odziwo system sam się zamknął :o

 

A co do płyty mam P35 DS3P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź inne sterowniki do karty - starsze lub nowsze. Sprawdź też inne sterowniki do płyty - np te z oryginalnego CD.

Co do zasilacza, to BQ jest dobrą firmą, ale mógł się trafić lewy egzemplarz. Sprawdź też wtyczki, bo może się któraś uszkodziła przy częstym odłączaniu - nie łączy dobrze i powoduje skoki napięć, a te ostatnie zwiechy grafiki.

 

Odnośnie tego niżej:

Orgiusz ma rację. Tak też może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pamięcią wsio jest ok, są to kingston'y 667 5-5-5-15. Obecnie chodzą na 667 4-4-4-12 (dzielnik 3/5). Na początku myślałem, że są to pamięci, ale dałem spowrotem na 5-5-5-15 i też to się działo.

 

A po za tym dzisiaj testowałem orthos'em 2h - test blend(wiem ze mało, ale wsio było ok).

 

Ta sytuacja dzieje się tylko przy grach.

 

Znowu podobna sytuacja:

Dokładnie po 7 minutach gry znowu frez gry, alt+tab, alt+ctrl+del ==>tdu używa około 50% procka, jest jeszcze inny proces rundll32.exe - 46-50%, w sumie 100% obciążenia procka. Gdy postanowiłem zakończyc zadanie TDU, pojawił się jeszcze jeden proces dwin - 48%, znowu w sumie 100% obciążenia procka. Ale udało się je zamknąć(tzn 2 dwa procesy) i w tym momencie procek miał kilka %. Po chwili widzę znowu 100% - tzn everest.exe - 45%, i taskmgr.exe - 36%, potem jeszcze foobar dostał bzika i też 30%, po zamknięciu tego wszystkiego ponownie kilka %. Po otwarciu np notatnikai zamknięciu go zostaje proces notepad.exe i 50% obciążenia procka.

 

Zobaczę inne sterowniki od Nvidi'i

Edytowane przez Dominik85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Windowsa, wszystkie łatki. Jak byś czytał wsio, to problem występuje też w COD:2, a co TDU no comment :/

 

Zmieniłem sterowniki nvidii na 162.15 i nadal to samo, a co do ster. płyty głównej te co pobrałem z neta są to identyczne, które znajdują sie na CD.

 

Jeszcze jakieś propozycje ??

Edytowane przez Dominik85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.wirusy

2.przegrzewa sie cos [cpu, chipset, sekcje zasilania, GPU]

 

plyte dobrze podlaczyles do zasilania? dodatkowy 24pin+4?

nie pamietam...chyba 8600GT wymaga tez dodatkowego zasilania

niby bez tego komp nie ruszy ale sprawdz, zwlaszcza czy masz 24pin, niektorzy podlanczaja 20+4 , niby dziala ale nie zawsze

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to może z innej strony bo komputer wygląda na w pełni stabilny, podaj jakie programy masz zainstalowane (głownie te działające w tle jaki usługa lub sterownik niezgodny z PnP) i sterowniki do innych urządzeń, możesz tez zrobić zrzut procesów z Menadżera zadań

 

w wolnej chwili zapuść Orthosa na 4 godziny i puść coś jeszcze w tle co zestresuje grafikę

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Clear Cmos też robiłem i bez skutku. System jest czysty.

 

Postanowiłem zainstalować Viste. Po dwóch sesjach w TDU (każda trwała ponad godzinkę), żadnego freeza, temperatura mostka północnego i karty graficznej odpowiednio wynosiły 48* i 68-70*. Natomiast W XP freez następował od 10-30 min w TDU, temperatury były niższe niż na VIST'ie o 1-2 *. Co do Visty to jeszcze potestuję, bo nie jestem jeszcze przekonany.

Czyli sprzęt sie nie przegrzewa i raczej jest z nim ok. Prawdopodobnie coś z XP, ale dziwne bo mam zainstalowane wszystkie aktualizacje .. hmmmmm

 

-----

 

Zawadaki : Też właśnie zapodałem na XP AtiTool( do szukania artefaktów) + Orthos i po 0,5h temperatura MCH wynosiła 48* i karty 68-70*. Jak będę miał czas to zapodam na troszeczkę dłużej.

 

Ale trochę mnie dziwi takie dziwne zachowanie na XP ...

 

-----

 

Myślałem ze coś jest nie tak z win XP, to dzisiaj postanowiłem zainstalować angielską wersje wina, ale sytuacja podobna, po 15 minutach freez :/

Edytowane przez Dominik85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...