Skocz do zawartości
YogiCK

Foxconn P35a / P35a-s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem ze zintegrowana sieciowka na tej plycie (Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC). W czasie torrentowania czesto mi siada net (kablowka) - musze resetowac modem kablowy, zeby miec znow net. Robi sie tak nawet po pare razy dzienne. Stery do tego Reateka probowalem rozne - w tym najnowsze ze strony R. Dzieje sie tak na XP (sprawdze jeszcze na Vista i Linuksie). Zastanawiam sie, czy to problem sprzetowy z plyta i jest podstawa do reklamacji czy po prostu chip sieciowy R. jest tak marny (a moze to wina sterow do sieciowki/ew. ustawien parametrow we wlasciwosciach sieciowki)? Robi sie tak nawet jak jest b. malo polaczen w torrencie i przy prawie zerowych predkosciach (nie ma zadnej reguly, kiedy sie tak zrobi - przynajmniej nie wykrylem zadnej). Planuje wlozyc osobna sieciowke na PCI i zobaczyc, czy to pomoze (integre wylaczyc). Czy jesli to by pomoglo, to moze to byc podstawa do reklamacji mobo? W czasie zwyklego www/mail/IM etc (bez torrenta) NIE robi sie tak - widac torrenty cos bruzdza (probowalem na kilku wersjach uTorrent ze swiezymi ustawieniami etc - i nic).

 

 

@RaKLeZ:

 

fajnie, ze chce Ci sie pisac te maile do skosnych - przypomina mi sie, jak pisalem wczesniej w tym roku podobne maile do DFI, jak mialem AM2. Jakbys mogl, to podaj mi na priva maila na ktory piszesz i Ci odpisuja etc.

Jakbys mogl, to zapytaj ich o przyczyne tego marnego o/c prockow E4xx na tej plycie i zeby cos z tym zrobili, poza tym zeby dodali wreszcie mozliwosc ustawiania subtimingow RAM w biosie, a nie tylko te 4 podstawowe (co to, ECS?) + zeby wywalili wreszcie ten kretynski komunikat o o/c procka przy starcie i to beznadziejnie tak/nie - to juz jest zenada. Jak mi podasz maila na priva, pod ktory piszesz, to tez do nich skrobne i Ci pomoge ich "nekac". Innych tez zachecam do pisania do nich o problemach i zeby naprawiali etc - jak wiecej osob bedzie pisac, to powinien byc wiekszy efekt. BTW odpisali Ci juz na maila o ten glupi komunikat o o/c przy starcie? Niech go usuna wreszcie i przestana robic z ludzi durni.

 

Co do tego nieszczesnego komunikatu i braku ustawien subtimingow pamieci w BIOSie P35A - to ja mam taka teorie, ze F. chce, zeby bardziej zaawansowani userzy kupowali np. MARS lub X38A, a nie taka tansza odmiane - stad te wszystkie sztuczne/debilne utrudnienia i przeszkody. Niestety, business is business, ale inne plyty na P35 w tym segmencie jakos moga sie bez tego obyc, wiec...

 

Poza tym, plyta jest calkiem fajna jak na razie - kupilem niejako na probe (nie mialem wczesniej nic od F.), i generalnie jest zachecajaco poza tymi babolami. Szkoda, ze ta plyta ma BIOS AMI, a nie Award/Phoenix - wole te ostatnie jakos.

 

Na koniec, przylaczam sie do pytan o dostepnosc (i cene) P35A-S w .pl. Widzial ktos gdzies, jesli tak to gdzie i za ile, ew. moze ma jakies info, kiedy i ~za ile mozna sie spodziewac tej wersji w .pl? Ew. widzial ktos gdzies MARS w .pl (te wypasiona wersje z wypasionym BIOS'em Award/Phoenix - a nie AMI)?

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sieciówki, jest to prawdopodobnie kwestia niedorobionych sterowników pod XP - ktoś testował na Viście i nie było żadnych problemów.

P35A-S prawdopodobnie w Polsce niogdzie nie dostaniesz - niby Eukasa ma ją w ofercie, ale tylko na zamówienie i to w dosyć wysokiej cenie. Jedyne wyjście to ściąganie przez Ebay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi a-datami to jednak nie wina plyty :-P

 

Jeden dual kit jest walniety... sprawdzalem na MSI P35 wywala ten sam blad...

Sry za wprowadzenie w blad... za duzo tego goldmemory :wink:

Jak kostki przyjda z RMA to dam znac jak to sie kreci na 4x1GB...

 

Napisalem im maila wspominajac chyba wszystkie wazniejsze problemy...

oc z e4xxx, alpha timingi, komunikat...

 

Dla chetnych tresc...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Hello,

 

Thx for the feedback,

Unfortunately this bios is not a solution for my problem. But my final conclusion is that one of my ddr2 dual packs

is defected... I know I know, first I said that yellow slots could be damaged, second my conclusion was that p35a

has compatibility problems with 4x1GB configurations... but you know I`ve spent many hours trying to solve this

problem and as we all know spending too much time near electric devices such as computer is really unhealthy and can

affect the way of thinking;D

 

But now seriously... I got things wrong simply because sometimes goldmemory showed no errors...

 

And I`ve left "reply result" as Unresolve because me and other users who have p35a motherboard want to ask a few

important questions.. would be great if you can answer...

 

1st

Why c2d e4xxx cpus overclock so poor on this motherboard?... many reviews mention about this... I mean some cpus

can`t even hit 350 fsb... while with other motherboard based on p35 chipset there is no problem to hit 400 fsb... of

course e6xxx cpus work great with even 500fsb +...but I think most users use e4xxx with p35a... is it nb strap

related thing? I tested e4500 cpu and with MSI p35 mb it could do around 440-450FSB, with Foxconn p35a only 400...

any chance to fix this?

 

2nd

Lately you`ve released new bioses ver P29 and p30 and you`ve added really annoying message which appears right after

boot "Do you wish to continue to boot at...... press Y/N" and I ask... what for? to irritate overclockers? Please

delete this... And I have to mention one thing... usb controller does not work when it occurs so we are forced to

use ps2 keyboard to continue. (see attached jpeg).

 

3rd

I said it in my 2 previous mails but I have to said it again... I know p35 MARS is your flagship model with all

uber bios settings;) but almost every motherboard at P35A price level has advanced memory options in the bios (like

alpha timings)... check abit ip35-e or msi p35 or asus p5k... cost is similar to p35a and of course everyone of

these has complex memory timings adjustment in the bios ... Foxconn has 4 basic... Asrock is known from his cheap mb

but even these cheap motherboards have more memory options than P35A!... and in your latest bios you`ve changed tRAS

setting, now it is set at 18 when SPD memory setting is enable... could you please allow to set it manually? I bet

this is a piece of cake for You:)

 

Ok I think it`s all for now. If you can`t answer all these questions please tell us what you know... we really

appreciate this.

 

I hope that you are willing to help and consumers` voice is important for Foxconn. Overall P35A is a great

motherboard but really needs to be imporved.

Thank you in advance.

 

Greetings from Poland:)

 

www.purepc.pl users

 

Oczywiscie dam znac co mi odpisali:)

Jak ktos ma ochote napisac do nich to:

http://www.foxconnchannel.com/support/online.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Przeczytałem te 15 stron opisów, porad, streszczeń..etc..

 

Rozumiem że Fox P35A(S)i E6750 to biedzie dobre połączenie... !

mam jedynie problem z wybraniem pamięci, mnogość wyboru w cenie do 300pln (2x1GB) sprawia ze dostaje "globusa" :)

 

..kiedyś dokupię 8800 GT i chciałbym na "tym" sprzęcie trochę pograć, delikatnie podkręcić na początek do 3,2 GHz i może pamięci też, ale bez rewelacji..

 

...w sumie to nie wiem czy oczekuje potwierdzającej odpowiedzi i pomocy w "zatwierdzeniu" zestawu, jednak było by miło gdyby ktoś przytaknął i rozwiał moje obawy..ehhh

 

Abit, Fox, Asus...za dużo tego :)))

 

pozdrawiam,

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Rozumiem że Fox P35A(S)i E6750 to biedzie dobre połączenie... !

mam jedynie problem z wybraniem pamięci, mnogość wyboru w cenie do 300pln (2x1GB) sprawia ze dostaje "globusa" :)

 

pozdrawiam,

 

P.

Też witamy :wink:

 

Fox + E6750 to dobre połączenie. U mnie w sigu widać jak to chodzi. Z recenzji w necie gdzie był akurat ten zestaw wynika, że bezproblemowo to działa. Jeśli Twój CPU nie będzie miał "FSB walla" to płyta zatrzyma Cię dopiero >500MHz (około 520-540).

 

Z RAMków w okolicy 300pln dodatkowo zatwierdzonych przez FOXa na tym mobo są Corsair LINK W sieci z pewnością znajdziesz je w niższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo..

 

 

..dziękuję za szybką odpowiedz :)

 

..oglądałem tez DFI BloodIron, ale w sumie jestem uwiązany na limicie kasy przeznaczonej już na zmianę kompa, a (nie)stety DFI droższa..

 

będę dzielnie śledził dalej ten watek o Fox-ie :)

 

pozdro,

 

P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic ta karte i do niej 8600 sonic + i pytanie brzmi ;)

 

czy jak zainstaluje tą grafike to chłodzenie bedzie na tyle małe zebym miał chociaz dwa wolne sloty PCI na tuner i SBaudigy ? ...

 

pozdrawiam i dzieki za odp...

Gdybyś zerknął chociażby na pierwszą stronę tego wątku albo pierwsza lepszą recenzję (w każdej są zdjęcia) to miałbyś gotową odpowiedź ...

 

... naturalnie ponieważ zapytałeś w odpowiednim wątku to dam małą podpowiedź, żebyś za długo nie szukał :wink: - zostaną wolne 2 sloty :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez nie mam problemu z sieciowka. Zainstalowalem stery z plytki dolaczonej do mobo i na razie bez ani jednego zgrzytu. WU pokazuje mi, ze sa jakies nowsze ,ale nie wiem czy upgradowac ;) Korzystam z Routera i Access Gateway i dosc sporo z torrentow i objawow co koledzy na razie nie stwierdzilem :) Moze trzeba wymusic w sterach dzialanie sieciowki w full duplex 100mbit i bedzie cacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie jak się ma sprawa z Scythe Ninja i np. HR-05 na NB?

Niedługo będe miał 8800GT/Foxa i Scyt5he Ninja i właśnie przydałoby mi się coś jeszcze wydajniejszego na NB

Propozycje? Może ktoś upchną HR05 i Ninje? :P

U mnie siedzi, Ninja i HR-05 SLI ... wcześniej w temacie była fotka. HR musiałem podgiąć trochę. Zwykły HR powinien wejść bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RaKLeZ:

 

co do braku mozliwosci ustawienia alpha/subtimingow w BIOSie, to napisz im konkretnie, ktorych brakuje, zeby latwiej zakumali:

 

obecnie mozna ustawic tylko 4 podstawowe timingi: CL, tRCD, tRP i tRAS

 

 

A tych subtimingow NIE mozna ustawic:

 

Row Refresh Cycle Time (tRFC)

RAS To RAS Delay (tRRD)

Write Recovery Time (tWR)

Write To Read Delay (tWTR)

Read To Precharge Delay (tRTP)

 

wszystko powyzej jest w SPD.

 

ze juz nie wspomne o takich ustawieniach (tez ich brak), jak:

 

Command Rate (CR) - 1T/2T (jest 2T na sztywno)

Read To Write Delay (tRTW)

Write To Precharge Delay (tWTP)

Refresh Period (tREF)

Performance Level

 

ps w P35 nie ma subtimingu tRC z tabeli SPD, wiec nie wyliczylem go celowo.

 

 

Ale watpie, zeby je teraz dodali, ze wzgledu na to co napisalem w poprzednim poscie :-/ - ale moze jednak sie uda, jak wiecej osob do nich napisze z prosba o to - zobaczymy. Ja tez do nich napisze.

Edytowane przez sliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do napięć - w dziale Overclocking masz podane, jakie opcje regulacji są dostępne.

 

Co do braku NCQ - przeczytałeś ze zrozumieniem to co napisałem o różnicach między P35A i P35A-S??

OK, a potem przychodzi gość i mówi "w opisie nie znalazłem opcji regulacji napięcia dla FSB VTT - inne mobo mają a tu nie ma ?" ... czy coś w tym stylu :wink:

 

Fragment pisany o różnicach P35A i P35A-S najwyraźniej przeoczyłem - skupiłem się na tabelce, a potem od razu "Co powinno znaleźć się w pudełku??" :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zasilacz chieftec GPS-450AA-101A 450W ktory posiada wtyczki 20/24 Pin ATX i 4 Pin P IV. W tej plycie jest natomiast 1 gniazo takie na 8 mniejszych wtyczek z koncowki czyli 1x8 a ja mam w zasilaczu 2x4. Da sie to jakis podpiac czy musze zmieniac zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny model tyle, że 400W i jedno wyjście z 4 pinami i tylko to podłączyłem komp działa bez najmniejszych problemów.

To tylko 1 podpioles i obok jest wolne? Jak patrzylem to w innych zasilkach jest tez cos takiego jak EPS12V 8-pin...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko 1 podpioles i obok jest wolne? Jak patrzylem to w innych zasilkach jest tez cos takiego jak EPS12V 8-pin...

Tez mam podpiete tylko 4 piny (moj topower nie ma wtyczki 8 pinowej) do tego dodatkowego zasilania i wszystko chodzi bez najmniejszego problemu od ponad miesiaca. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko 1 podpioles i obok jest wolne? Jak patrzylem to w innych zasilkach jest tez cos takiego jak EPS12V 8-pin...

Wszystko można znaleźć w instrukcji :wink:

 

Dołączona grafika

 

 

PS

 

2x4 też może być - ja mam tak u siebie :)

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !, Czy u was jak instalujecie windowsa to długo się instaluje ?, tzn między ekranem idąc do kolejnego w trybie tekstowym xpka muszę czekać kilka minut, na abicie kn9 tak nie miałem ;/, czym to może być spowodowane ?, z Vistą i Linuxem jest tak samo ;/

Edytowane przez robowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !, Czy u was jak instalujecie windowsa to długo się instaluje ?, tzn między ekranem idąc do kolejnego w trybie tekstowym xpka muszę czekać kilka minut, na abicie kn9 tak nie miałem ;/, czym to może być spowodowane ?, z Vistą i Linuxem jest tak samo ;/

Witam !

I dołączam się do pytania przedmówcy - zabserowowałem to samo - baardzo wolna praca w wierszu poleceń (np: instalka XP, bootdisk win98) i żeby ciekawiej było u mnie na tej płycie nie działa hiren's boot cd - tzn. zaczyna boot i po wybraniu kolejnej "start hiren's boot cd" pojawia się czarny ekran i nic ...

No i nie wpsomnę o problemach z prockami z fsb 200 Mhz. Czy komuś tak naprawdę udało się zlikwidować ten słynny komunikat "200 Mhz system bus..." ? Ja zgdonie ze wskazówkami i zmieniałem FSB o 2,3,5 Mhz - bez efektów, podnosiłem napięcie na NB do 0,2 V - bezsuktecznie ...

Na moim E2180 chciałbym wycisnąć tylko te 3 Ghz bez komunikatu - jak narazie bezskutecznie.

Procek E2180

Płyta P35a (bios P22)

Pamięci Patriot 2048MB PC800 Dual 2 x 1024 CL5 HS

Jakieś inne pomysły mile widziane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

........

No i nie wpsomnę o problemach z prockami z fsb 200 Mhz. Czy komuś tak naprawdę udało się zlikwidować ten słynny komunikat "200 Mhz system bus..." ? Ja zgdonie ze wskazówkami i zmieniałem FSB o 2,3,5 Mhz - bez efektów, podnosiłem napięcie na NB do 0,2 V - bezsuktecznie ...

Na moim E2180 chciałbym wycisnąć tylko te 3 Ghz bez komunikatu - jak narazie bezskutecznie.

Procek E2180

Płyta P35a (bios P22)

Pamięci Patriot 2048MB PC800 Dual 2 x 1024 CL5 HS

Jakieś inne pomysły mile widziane :)

Tzn osiągasz 3Ghz, ale z komunikatem, czy w ogóle nie da rady 3Ghz?

Przecież ten komunikat akurat nic nie szkodzi.

 

Odnośnie instalowania windowsa, to owszem, w pewnym momencie przez dłuższy czas jest czarny ekran, po ładowaniu sterowników. Potem już się instaluje normalnie, ale dość długo uruchamia. Pełna wydajność jest po zainstalowaniu sterowników do chipsetu i do kontrolera jmicron. Prawdopodobnie to wszystko jest przez ten kontroler.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już 965 nie miał w chipsecie kontrolera do IDE tylko dodatkowy. P35A też nie ma w chipsecie kontrolera do IDE i zastępuje go wyżej wspomniany jmicron. Taki długi przestój może byś spowodowany tym, że instalator wyszukuje jakieś sterowniki lub coś podobnego.

 

kettner -> jaką masz szybkość procesora z tym komunikatem?? Jeśli masz coś koło 3ghz to dobrze i się nie przejmuj tym głupim komunikatem. Jeśli zaś prędkość procesora powinna wynosić 3ghz a spada o połowę, to wtedy należy zwiększyć fsb o 1mhz lub zmniejszyć. Też mam ten komunikat a komp sobie biega od początku września na 3ghz i się tym nie przejmuję. Gorzej jak by się Tobie wyświetlał komunikat z Y/N wtedy można :mur: a tak to nie ma się czym przejmować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...