Skocz do zawartości
Neo_x

Aimp

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Widze ze nie ma jeszcze topicu na temat tak fajnego odtwarzacza muzyki jak AIMP :) Ze 2 miesiace temu go wypatrzylem przez przypadek na jakiejs stronce czy forum.. jakas jedna osoba go polecala... no to pomyslalem ze warto go sprawdzic :) Od tamtej pory nie uzywam innego playera :) Aha... dodam ze kumpel mial ciagle problemy u siebie z winampem.. jak np: przegladal www to mu muza w winampie scinala, rwala.. w AIMP-ie ten problem u niego zniknal.

 

Co mi sie w nim podoba:

-bardzo niskie obciazanie komputera (7 mb w pamieci, 0% proca) przez co moze byc odpalony w tle jak gramy w cos i nie zamula.

-opcje konfiguracji, proste przejrzyste, ladnie wykonane

-sofcik jest ciagle rozwijany.. dzisiaj np: wyszla nowa odslona strony i wersja aimp 2 beta

-wyglad.. ogolnie.. jest po prostu ladny i standardowo jak w kazdym playerku posiada skiny i kolorki ;)

-to ze program mozna tak ustawic by nie minimalizowal sie do traya\paska ale to ze po zminimalizowaniu pokazuje sie wersja mini aimp-a.. podstawowe przyciski do obslugi + pasek przewijania i glosnosc

-szybko sie uruchamia w porownaniu do winampa ktory mi sie 15 razy przejadl (dla mnie program do muzyki to ma byc do muzyki a nie jeszcze do filmow, tv internetowej, masowania plecow czy stop)

-jakosc dzwieku.. moim zdaniem taka jak w winampie.. bo foobar z asio to to nie jest ;)

-instalujac aimpa razem z nim dostajemy konwerter\riper, rejestrator dzwieku, opcje nagrywania radia netowych, edytor tagow.

-instalka zajmuje 2.5mb.. czyli tyle ile polowa instalki winampa

-w czasie uzytkowania nie zdarzylo mi sie by sie zawiesil

-obsluguje radia netowe nadawane w shoutcast (emuluje winampa)

 

A teraz co mi sie nie podoba:

-strona, forum tylko po rusku... i admini chyba nie sa zbyt sklonni robic stronke pod jezyk angielski chodz program ma spolszczenie (wiarze sie to z tym ze na forum takze nie duzo osob po angielsku pisze a ciagla zabawa translatorami nie jest zbyt wygodna)

-ogolne bledy w polskim tlumaczeniu.. chodz z tym walcza ;)

-jak narazie malo skinow, pluginow (powiedzmy ze to moge darowac bo program jest w miare swierzy ;) )

 

Ogolnie programik polecam :) Mysle ze warto sie tym zainteresowac... szczegolnie osobom ktore jak ja nie lubia "kombajnow", zamulaczy i lubia miec wszystko w oddzielnych programikach :)

 

Strona oficjalna: http://aimp.ru/

Troche o samym sofcie: http://ru.wikipedia.org/wiki/AIMP_Classic (wersja rosyjska)

http://babelfish.altavista.com/babelfish/t...ki/AIMP_Classic (tlumaczona za pomoca translatora altavista)

 

Screen jak ja sobie AIMP-a ustawilem:

Dołączona grafika

 

Wersja po zminimalizowaniu:

Dołączona grafika

 

Dodam ze nie mam z tym projektem nic wspolnego.. procz tego ze jestem zwyklym, szarym uzytkownikiem ktory kiedys liznal rosyjski malym palcem i przez 10 min dochodzil w starej wersji strony gdzie jest opcja download ;D

Pozdrawiam :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasobożerność winampa jest w dzisiejszej epoce 2GB pamięci trochę naciąganym argumentem :). Jak widzę że FireFox siorbie po 400MB, visual studio z 800MB to te 20 na winampa to jest kropla w morzu :). Użycie cpu przez winampa też jest raczej niemierzalne zwykłym menadzerem programów.

 

Jedyne co to ta jakość dźwięku.. choć nie słyszałem to nie wiem czym mogło by to się różnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasobożerność winampa jest w dzisiejszej epoce 2GB pamięci trochę naciąganym argumentem :). Jak widzę że FireFox siorbie po 400MB, visual studio z 800MB to te 20 na winampa to jest kropla w morzu :). Użycie cpu przez winampa też jest raczej niemierzalne zwykłym menadzerem programów.

 

Jedyne co to ta jakość dźwięku.. choć nie słyszałem to nie wiem czym mogło by to się różnić.

Wiesz... sa jeszcze komputery majace po 256 ramu ;) Gdy sobie w cos gram to logiczne jest ze chce by odtwarzacz muzyki zajmowal jak najmniej proca i pamieci ;)

 

Ogólnie ok. Wywala się na niektórych streamach radiowych.

Nie zauwazylem :)

 

Jest dostepna wersja beta :) http://www.aimp.ru/files/AIMP2_Beta1.zip

Nieznacze zmiany ale te co wprowadzili sa calkiem przyjemne... np: grupowanie playlisty na foldery :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwóch tygodniach użytkowania według mnie bije Winampa na głowe, chociaż sam byłem zagorzałym zwolennikiem winampa wole AIMPa. Lepsza jakość dźwięku, ustawienia, organizacja playlisty jest super. Korzystam obecnie z AIMP v2.00 Beta1 i nie miałem z nim żadnych problemów, żadnych zwiech czy tym podobnych. Jedyny ból to to że stronka programu jest po rosyjsku, także ciężko jest cokolwiek na niej znaleść, ale mam nadzieje że w niedługim czasie pojawi się angielska wersja tejże strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauwazylem :)

A ja za to kłamałem żeby wprowadzić innych w błąd.

 

edit

Właśnie bawię się nową betą i tutaj chyba jest już ok. Bardzo dobrze, bo sofcik zapowiada się dobrze. Nie wyświetla jeszcze tytułów podczas odtwarzania radyjka... tam gdzie powinien wyświetlać np. na streamach z polskiej stacji.

 

Nie wyświetla jeszcze tytułów podczas odtwarzania radyjka... tam gdzie powinien wyświetlać np. na streamach z polskiej stacji.

A nie, myliłem sie :) wyświetla w ruchomym pasku głównego okna programu... tego paska nie ma w skórce greeney, którą miałem ustawioną.

Edytowane przez stefe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Playerek bardzo fajny, na razie go testuje.

Takie jedno małe "ale" - mój antywirek (Avira) w pliku System/bass_cda.dll wykrywa trojanika TR/Peed.Gen.1065

Pewnie to tylko false alarm, więc tak tylko informuje.

Dla pewności sprawdziłem na virustotal.com i 5 na 32 coś wykryło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Playerek bardzo fajny, na razie go testuje.

Takie jedno małe "ale" - mój antywirek (Avira) w pliku System/bass_cda.dll wykrywa trojanika TR/Peed.Gen.1065

Pewnie to tylko false alarm, więc tak tylko informuje.

Dla pewności sprawdziłem na virustotal.com i 5 na 32 coś wykryło.

U mnie nie ma tego problemu

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... sa jeszcze komputery majace po 256 ramu ;) Gdy sobie w cos gram to logiczne jest ze chce by odtwarzacz muzyki zajmowal jak najmniej proca i pamieci ;)

więc masz XP, który sam wymaga 256 MB odpalasz gry i jeszcze winampa? Zróbmy zrzutę dla chłopaka na ram niech się nie męczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można XP odchudzić :) Aktualnie siedzę na P3 i 128MB ram + XP

Z Operą, AIMP'em i GG i jak ktoś czasem potrafi zdobyć się na cierpliwość... Bez problemu, proc 20-35% zużycie i ~30MB ram wolne.

 

 

A co do AIMP'a:

coraz bardziej mi się podoba. Winamp poszedł do "piachu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha... dodam ze kumpel mial ciagle problemy u siebie z winampem.. jak np: przegladal www to mu muza w winampie scinala, rwala.. w AIMP-ie ten problem u niego zniknal.

Miałem coś takiego na moim starym epoksie na sA - nie przypuszczałem że to wina winAMP'a :blink:

A programik potestuję [;

 

No użycie proca rzeczywiście "zerowe" :blink: ma pare fajnych rzeczy (edytor konwerter) pare mniej fajnych (sposób minimalizacji) albo sie przyzwyczaję albo wróce do winampa w wersji 5 bodajże (podobno ostatnia czysta).

 

Jeżeli opcja radio crop dziala naprawde to może się i naprawdę przydać :)

Automatyczne wyłączanie komputera :blink:

 

Heh da sie skonfigurować minimalizację [; - imo playerek ok.

 

Ps. jak kogoś denerwuje że jeden utwór "zachodzi" na drugi to niech w opcjach Playback odptaszkuje oba efekty dźwięku.

 

Radyjko chodzi [; i nawet zgrywa do mp3 [;

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc masz XP, który sam wymaga 256 MB odpalasz gry i jeszcze winampa? Zróbmy zrzutę dla chłopaka na ram niech się nie męczy :)

Hehe.. nie mam xp tylko 2003 server, 1gb ramu i mam zajete 300mb pamieci po 5 dniach nie wylaczania pc ;) Zreszta nie wazne :)

 

Można XP odchudzić :) Aktualnie siedzę na P3 i 128MB ram + XP

Z Operą, AIMP'em i GG i jak ktoś czasem potrafi zdobyć się na cierpliwość... Bez problemu, proc 20-35% zużycie i ~30MB ram wolne.

Dodam ze kiedys instalowalem xp na pentiumie mmx bodajrze 133 mhz, 256 ramu i gf3.. trwalo to 2godzinki a w 3dmarku 2001 bylo cale 600 pkt :P

 

Miałem coś takiego na moim starym epoksie na sA - nie przypuszczałem że to wina winAMP'a :blink:

Tez tak myslalem hehe... plytka byla na chipsecie via... ale straszna padaka... tyle ze o dziwo wlasnie aimp dzialal bez zacinek.

 

Heh da sie skonfigurować minimalizację [;

Wlasnie to dla mnie jest genialne... lubie miec okienko odtwarzacza gdzies tam otwarte ale tak zeby nie zajmowalo polowy ekranu :) A tu malutki, wygodny paseczek. Draznilo mnie wlasnie to w winampie ze nie moglem dorwac nigdzie prostej skorki z malym playerem. Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Miałem coś takiego na moim starym epoksie na sA - nie przypuszczałem że to wina winAMP'a :blink:

Na MSI K8NF Delta pod NF2 + integra z winampem i tego nie mialem , za to Winamp+SB Live 5.1 m-220 i problemy byly , wlasnie zacinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś kiedy wystartuje oficjalna strona ? Bo jak narazie mam jakieś logo i linka na forum.. ?!

Aktulanie używam foobara, ale ten zapowiada sie zacnie, nawet obśługuje wtyczki dsp, szkoda że strona jeszcze nie gotowa

No i to jest oficjalne forum. Tam znajdziesz informacje o programie, instalki programu, skórki, pluginy, ikonki, tapety na pulpit... Edytowane przez stefe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym znał rosyjski to może bym się dokopał jakichś informacji, na angielskiej sekcji są 4 tematy..;/

(Новости проекта - Снова в строю)... Nowości w projekcie - Kolejne wersje (moje tłumaczenie, bo nie pamiętam na tyle języka).

http://www.aimp.ru/forum/index.php?topic=2.0

Z ściągnięciem chyba nie będziesz miał problemu

 

Плагины (dosłownie napisane rosyjską czcionką słowo pluginy)... wtyczki

http://www.aimp.ru/forum/index.php?board=12.0

Chyba z tym do czego jest wtyczka nie będzie problemu... nazwy po angielsku, często zdjęcie co to potrafi.

 

Обложки (okładki)... skórki.

http://www.aimp.ru/forum/index.php?board=14.0

 

Tapety

http://www.aimp.ru/forum/index.php?topic=75.0

 

Ikony

http://www.aimp.ru/forum/index.php?topic=33.0

 

Tutaj niczego się nie dowiesz jak nie znasz języka...

Ошибки/Замечания błędy/uwagi

http://www.aimp.ru/forum/index.php?board=5.0

 

Вопросы Pytania

http://www.aimp.ru/forum/index.php?board=6.0

Edytowane przez stefe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubie miec okienko odtwarzacza gdzies tam otwarte ale tak zeby nie zajmowalo polowy ekranu :) A tu malutki, wygodny paseczek. Draznilo mnie wlasnie to w winampie ze nie moglem dorwac nigdzie prostej skorki z malym playerem.

Ta, szczególnie ze winamp ma taką opcje praktycznie od zawsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak zamiast guziorów i paseczków najlepsze są hotkeye globalne... ctrl+NUMPAD i steruje se winampem kiedy chcę i jak chcę, z dowolnego programu, nie zmieniajać focusa, nie dotykając myszki, nawet w grach zapalam wyłączam, przełączam... same okno winampa mam wyłączone i widzę je tylko jak robię nowa plejlistę :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm, no mozna by się spierać... Dodatkowe oprogramowanie (do klawiszy, girder - po co?) a do numpada mam bardoz blisko jak mam ręce na klawiaturze, na pewno bliżej niż do klawiszy multimedialnych - kórych z resztą nie mam, bo są zbędne i nie potrzebnie zwiększają gabaryty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Girder, by przypisać używanie klawiszy multimedialnych do Winam,p Control Executables. Te Winamp Control... to kilka plików EXE, każdy jest odpowiedzialny za coś innego - Play, Pause itd. Standardowo klawisze multimedialne nie sterują Winampem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...