Skocz do zawartości
Symbian

Praca Dysku W Idle (win Xp Sp2)

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zastanawiałem się co ten dysk robi podczas gdy jest w Idle ? Chodzi o to, że włączam na noc torrenta nastepnie gaszę monitor idę spac a cos tam się sciaga. I teraz problem w tym ze po paru minutach bezczynnosci (podczas ktorej dysk nic nie robi) jest zupelna cisza. Dopiero po paru minutach dysk zaczyna pracowac (i to dosc ostro) a ten dysk do najcichszych nie nalezy (jak prawie wszystkie na Sata2). No to ok, wlaczam monitor i wylaczam antywirusa (myslalem ze ma ustawione jakies skanowanie podczas bezczynnosci) a tu nadal to samo. Wiec czy to moze byc wina XP-ka ? Tak samo mialem w laptopie... Czy te windowsy naprawde musza cos robic?? Ehhh :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz ntfs to moze to byc przez indeksowanie plikow, poza tym jak ja kiedys przeszedlem na ntfs'a to caly czas mialem jakies cyrki. wylaczalem oczywiscie opcje indeksowania na wszystkich partycjach a dysk potrafil niemilosiernie mielic dane przez kilkanascie minut, mimo ze byl wlaczony tylko xpek i nic wiecej

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie rzecz biorac to indeksowanie plikow wylaczam zawsze od razu po zainstalowaniu systemu. A defragmentacja z tego co wiem nie wlacza sie sama podczas nieaktywnosci uzytkownika (po prostu nie ma takiej opcji). No ok jak sciagam to jest ruch, ale głowica chodzi tak jakby transfer osiagal pojemnosc rzedu kilku MB a nie kB ... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Viście defragmentacje można wyłączyć w Start/programy/akcesoria/narzędzia systemowe/defragmentator dysków.... Mam inny program do defragmentacji, ale czasami też mi się dioda świeciła przy nie robieniu niczego. Okazało, że miałem włączony harmonogram. HEHE.

 

Wydaje mi się, że w XP też gdzieś był harmonogram lub opcje kiedy ma włączać defragmentacje., ale mogę się mylić.

 

W programach dodatkowych typu diskeeper czy O&O defrag na 100% ustawia się harmonogram, który można całkowicie wyłączyć i dyski nie są defragmentowane dopóki sam tym się nie zajmiesz.

Może spróbuj zainstalować któryś program i wyłączyć defrag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co w tym dziwnego? Sysem nie robi pewnych rzeczy podczas normalnej pracy zeby nie przeszkadzac uzytkownikowi, kiedy uzytkownik nic nie robi, wtedy system wykonuje sobie wszystkie zadania, które ma do zrobienia, a które wpływaja pozniej na poprawe jego dzialania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...