Skocz do zawartości
guziq

Spadek Wartosci Jednostek Uczestnictwa W Fio

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie da sie zauwazyc ogromny spadek wartosci jednostek uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych. Zaczalem niedawno "systematycznie oszczedzac" w PZU MISS i w miesiac stracilem 13%. I tutaj pytanie: czy dalej wplacac comisiecznie pewna kwote na MISS-a czy wstrzymac sie do konca spadkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spadek wartości jednostek uczestnictwa pozwala na tańszy ich zakup w chwili obecnej. Jeśli traktujesz ten fundusz długoterminowo, to kupować.

 

 

--edit--

Poza tym jest temat o giełdzie, gdzie była również poruszana sprawa funduszy inwestycyjnych. Myślę, że jeden wystarczy, bo popularnością się to raczej nie cieszy na tym forum.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to nie ma aż tak dużego znaczenia skoro traktujesz ten fundusz długoterminowo. Teraz ważne, żeby tylko ludzie nie zaczęli wycofywać z funduszu pieniędzy ze strachu, ale z tego co ostatnio czytałem to wynika że pieniądze wciąż napływają i to jakoś bez najmniejszych oporów.

A jeśli panicznie reagujesz na straty, to znaczy że fundusz małych i średnich spółek okazał się dla Ciebie najgorszym wyborem. A może byłeś zbyt chciwy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam mam pare zł w funduszach akcji, ale patrząc na niestabilną sytuację w usa, przekonwertowałem je w lipcu na jednostki obligacji i rynku pieniądza ;) Zyski minimalna, ale przynajmniej bez strat :)

ps. teraz to tylko kupować :P wig20 odbije od ok 3400 i po mału powinien rosnąć ;) do końca roku powinno pęknąć 4000 :)

pozdr

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pewnego źródła:

Strata na funduszach jest spowodowana niesolidnymi klientami którzy nie płacą zaciągnięty kredytów hipotecznych które wzięli na uproszczonych zasadach. Jest tak w całej europie i USA.

 

Dlatego warto jeszcze z miesiąc poczekać bo będzie torchę suchoty i zakupić troszkę jednostek. Bynajmniej mi tak poradzono. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli panicznie reagujesz na straty, to znaczy że fundusz małych i średnich spółek okazał się dla Ciebie najgorszym wyborem. A może byłeś zbyt chciwy?

nie panicznie reaguje tylko zastanawiam sie czy dalej wpłacac comiesiecznie czy jednak wstrzymac sie az spadki przeminą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nadal wpłacają pieniądze do funduszy akcyjnych ponieważ większość osób przekonała się że nie należy reagować nerwowo na korekte, bo w zeszłym roku na przełomie maja/czerwca ci co zachowali spokój lepiej na tym wyszli niż ci co sprzedawali w panice. Teraz to ludzie upatrują w takiej korekcie bardziej okazje do tanich zakupów, niż jako sygnał sprzedaży.

Jednak oczywiście nie ma pewności że powtórzy się scenariusz z zeszłego roku że po korekcie wrócimy do trendu wzrostowego, bessa wisi nad rynkiem, ale czy to już, to raczej nikt nie jest pewny.

 

Ja osobiście jak narazie nie mam zamiaru pozbywać się akcji z portfela, zarobiłem już dużo (straciłem ostatnio też nie mało) i myślę że zyskam jeszcze więcej.

Ale czy tak będzie to się przekonamy za pare miesięcy :P

Edytowane przez Maq4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden większy spadek io drazu ze wszystkiech stron [media - internet, TV] wszyscy wypatrują krachu, "początku spadków" itd. wiem, że niejest to temat o GPW, ale musze gdzies wyładowac frustracje ;) Ja na ostatnich spadkach wypatruje sznse na tani zakup. Czy słusznie? To się okaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że teraz media o tym trąbią jakoś szczególnie mnie nie dziwi.

Może dałoby się tego uniknąć przynajmniej trochę, gdyby nie fakt że nawet w pisamach kobiecych można było znaleźć notki o tym jak to wspaniale mieć akcje. Skoro część "zielonych" w temacie ludzi podłapie takie coś i rzeczywiście pójdzie za tą radą, a potem natrafiają na silną korektę to co się dziwić, że bardzo dużo ludzi panicznie wyprzedaje wszystkie swoje akcje pogłębiając spadki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Później ludzie czytający te pisemka po pierwszej lepszej korekcie poczytaja sobie artykuły w necie, żałobnie wygłaszane w TV info o poważnym załamaniu, krachu i czym tam jeszcze, komentarze typu

TRZY LATA W GÓRĘ TO MUSI ZDROWO PRZYDOŁOWAĆ ...

... ........JESZCZE - 50% MINIMUM

i sprzedawają za grosze, sam znam jedna osobe która sprzedała bioton kupiony za 1.89 za 1.10 [miał ~30000 akcji] ale cóż każdy robi to co uważa za słuszne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...