Skocz do zawartości
_micha_

Jaka nagrywarke wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież pisałem "zależy"!!! Fakt, niektóre płytki może i wypala szybko ale większość ok. 5min (wszystkie cd 40x). 2ch kumpli ma nagrywarki LG (40x i 52x) i u obu jest to samo. NAPRAWDE NIE WIEM DLACZEGO ALE TAK JUŻ TO JEST Z TYMI LG. Sam osobiście mam Teac 12/10/32 (52/24/52 soon) i nagrywarki innej firmy bym nie kupił.

W takim razie chyba lepiej od razu powiedzieć że to wina zakichanych płytek a nie nagrywarki, bo co z tego że można nagrywać z prędkością x52 skoro syfne płytki idą na x40 albo x32 a to że mają napisane x48 niczego nie gwarantuje ja spokojnie wyciągam x52 na Platinumkach x48 lub na Multispeed'ach :):):)

A jeśli się trafi na super kompatybilną płytkę to i x4 może pociągnąć to będzie jakieś 0.5h na wypalenie 700mb danych ??? :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem "zależy"!!! Fakt, niektóre płytki może i wypala szybko ale większość ok. 5min (wszystkie cd 40x). 2ch kumpli ma nagrywarki LG (40x i 52x) i u obu jest to samo. NAPRAWDE NIE WIEM DLACZEGO ALE TAK JUŻ TO JEST Z TYMI LG. Sam osobiście mam Teac 12/10/32 (52/24/52 soon) i nagrywarki innej firmy bym nie kupił.

W takim razie chyba lepiej od razu powiedzieć że to wina zakichanych płytek a nie nagrywarki, bo co z tego że można nagrywać z prędkością x52 skoro syfne płytki idą na x40 albo x32 a to że mają napisane x48 niczego nie gwarantuje ja spokojnie wyciągam x52 na Platinumkach x48 lub na Multispeed'ach :):):)

A jeśli się trafi na super kompatybilną płytkę to i x4 może pociągnąć to będzie jakieś 0.5h na wypalenie 700mb danych ??? :):):)

 

Płytki Platinium do 40x. Nagrywaliśmy z 5 płytek po kolei i 3 nagrywało 5min a 2 ok. 3min 8O . Na Verbatimach to samo. No i czym to wytłumaczyć????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął LiteOna 48X24X48 albo 52X24X52

są wydajne szybkie i tanie.

Nie bierz Samsunga bo to szajs.

 

 

 

Amd Athlon Xp 1700+ @ 3000+ (11.5X209) (JIUHB302) 1.95V WC,EPO 8K3A+ WC , GF4TI 4600 (350,700) WC ,512 DDR KINGSTON 333 (2.7) SB AUDIGY,CDRW LITEON 48X12X48 ,DVD 16X48 LG. Seagate V Barracuda 80GB

3DMark 2001 Se - 14000

3DMark 2003 - 2200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem "zależy"!!! Fakt, niektóre płytki może i wypala szybko ale większość ok. 5min (wszystkie cd 40x). 2ch kumpli ma nagrywarki LG (40x i 52x) i u obu jest to samo. NAPRAWDE NIE WIEM DLACZEGO ALE TAK JUŻ TO JEST Z TYMI LG. Sam osobiście mam Teac 12/10/32 (52/24/52 soon) i nagrywarki innej firmy bym nie kupił.

W takim razie chyba lepiej od razu powiedzieć że to wina zakichanych płytek a nie nagrywarki, bo co z tego że można nagrywać z prędkością x52 skoro syfne płytki idą na x40 albo x32 a to że mają napisane x48 niczego nie gwarantuje ja spokojnie wyciągam x52 na Platinumkach x48 lub na Multispeed'ach :):):)

A jeśli się trafi na super kompatybilną płytkę to i x4 może pociągnąć to będzie jakieś 0.5h na wypalenie 700mb danych ??? :):):)

 

Płytki Platinium do 40x. Nagrywaliśmy z 5 płytek po kolei i 3 nagrywało 5min a 2 ok. 3min 8O . Na Verbatimach to samo. No i czym to wytłumaczyć????

No cóż nie wiem ja mówię jak mam u siebie i Platinumki x48 oraz MultiSpeed spokojnie wyciągają mi x52 i nagrywam 700mb w 2.40min może jakieś syfne trafiliście a jak nie no to może faktycznie wina napędu a jeśli tak to oddać do serwisu na bank powinno nagrywać szybciej np. tak jak u mnie tymbardziej że mowa o oryginalnym napędzie LG x52 no a mój powstał z upgrade biosu x48 :)

Co do płytek to np. TDK x48 za chiny nie chcą lecieć na x52 tak więc ....

Platinum są lepsze??? :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Lite-On. Samsung mi się poszedł paść po roku.

Co ty gościu za smuty <font color="#FF0000">[ciach!]</font> Liteon to shit nadaje sie tylko na śmietnik a SAMSUNGI to jedne z najbardziej uznawanych na świecie nagrywarek i napędów

ojojoj widze ze niezle kogoś popieściło, proponuje długi rozbieg i <span style="color:red;">[ciach!]</span>lnac sobie baranka o ściane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten watek i sie zastanawiam jak mozna doradzac zakup nagrywarki ktora sie ma kilka miesiecy no bo 52x to niedawno sie pojawily... jedyne co to mozna gdybac... zobaczymy co z tymi samsungami i reszta co to smigaja te plytki po 52x bedzie za rok badz dwa lata.. albo po wypaleniu np 1000 plytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic dosc tania, ale dobra=bezproblemowa nagrywarke.  

 

Mam kilka rzeczy na oku:

LITEON 48/12/48 BOX (LTR-48125S) 218,38 zł

SAMSUNG 48/24/48 BOX (SW-248) 230,58 zł

LG 48/24/48 BOX (GCE-8481B)  248,88 zł

 

Czy warto kupic ktoras z tych rzeczy? Czy moze cos jeszcze innego?

Czy moze bardziej oplacaloby sie kupic combo? Mozna kupic comba  

w/w firm za ok 330-350zl. (w sumie doplata 100zl i jest dvd)

 

Prosze o komentarze o waszych dobrych/zlych doswiadczeniach z

tymi sprzeciorami :)

Plextor 48x24x48 prze nagrywara i nikt temu nie zaprzeczy :) a jak masz malo kasy bierz liteona glosny ale to 4 przenagrywara zaraz po teacu i yamaha-e :)

 

 

edit/ komentarze to tak plextora mam od niedawna po ok 100 nagranych cd chodzi extra (czytaj 100 wypalonych) lg mialem 2 i jedna u kuzyna czesto niszczyla cdki samsungna mialem 1 podobnie jak lg yamaha bawilem sie 1 ata i jedna scsi bez problemow liteon-ami bawilem sie 2 48x24x48 i 52x24x52 i moge powiedziec ze za te cene to prze spawara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam to az sie dziwie co za brednie ludzie tu wypisuja:) LG to chyba najgorsze co jest. Dziala moze dobrze ale srednio rok. Pozniej problemy z odczytem itp. Teac byl dobry do modelu 32. Pozniejsze modele nie obsluguja safedisca 2.51 i nowszych. Samsung tobi dobre pamieci a nagrywarki takie jak LG. Asus niedawno wypuscil nagrywarki wiec nie wiadomo co bedzie. Do kolegi bie wiem czy wiesz ale TDK ma poddostawcow Sanyo lub Lite-ona(zalezy od modelu). Pozostaje Lite-on. Obsluga wszystkich zabezpieczen, odczyt bardzo dobry i nagrywa na wszystkim. Sam sobie odpowiedz

P.S Mialem Teaca, Neca, Yamahe, Teraz mam lite-ona 48125s i to chyba najlepsza jaka mialem. Aha wypalilem kolo 1500 plyt z tego 600-700 na lite-onie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem od czego ale wytłumacz mi dlaczego 52x nagrywa płytę 5min  8O  8O  8O

Jak jest słaby nośnik to może tak być, poza tym przy x52 HDD też musi już być szybki (no i nie ggraniczany jakimiś tam ATA33)

W niektórych nagrywarkach rozpoczęcie/zamknięcie sesji trwa baaardzo dłuuugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge ci polecić tego liteona, sam mam i sobie chwale. Nie zwalił żadnej płytki, a nie wypalm na super płytkach

No ja niby też - ale zraziłem się do "markowych" płytek po tym, jak się okazało że TDK x48 to syf. Miałem kilka takich płytek i testowałem je (symulacja) co by pokazać qmplowi jak szybko idzie nagrywanie x48. No i okazało się ,że płytki dawały radę z prędkościami do x32 !!!

Inne tanie płytki pracują spox na x48

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tylko ze mam LITEON 48/12/48 BOX (LTR-48125S) i nie narzekam. Bardzo dobra nagrywarka, zepsulem tylko jedna plyte bo przesadzilem z overburningiem :D dane nie zmiescily sie i film nie dzialal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk U5 40GB ATA100. Płytki jak już pisałem Platinium 40x. Nagrywałić my ten sam film na 5CD.

No to pewnie nagywara

 

Tak na marginesie ktoś powiedział że LiteOnki są głośne ... No nie wiem czy są ciche CD-Romy x48

Nagrywanie do x24(32) jest bezgłośne, zresztą zależy to troszku od biosu nagrywarki - ja mam jeden z najstarszych, bo zaczyna nagrywanko z prędkością x 23 (późniejsze były ostrożniejsze - zaczynały od x 18)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. nie warto wybierac nagrywarek cd-r x52, bo jeszcze oficjalnie nie ma w Polsce takich krazków, a pozatym te x52 to ci nagra plyte z bledami

po 2. cd-rw niech bedzie x24, bo za niedlugo beda takie krazki, a te 12x róznicy to dosyc sporo

po 3.niech ma MountRainer i system ochrony bufora. nie mu si on miec 8mb, wystarczy 2mb

po 4. ja mam LiteOna LTR48256S (x48,x24x48) i powiem ze jestem zadowolony z niej bardzo

po 5. x1 w cd-romach i nagrywarkach to 150kb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do combo to nie. odradzam! bo jak sie spieprzy np. dvd to masz po calym napedzie, a slyszalem ze wlasnie combo sie lubia psuc. tez chcialem combo ale wolę nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nagrywarka (każda) nie nagrywa od początku do końca z szybkością max. Najpierw jest to (dla np. mojej 32) 12 po chwili 20, 24,30, i ostatnie 25 procent ok. nagrywa jako 32. To się nazywa stopniowane zwiększanie prędkości zapisu. Chodzi głównie o zabezpieczenie przed błędami w zapisie. Po polskiemu (lepiej powoli przyśpieszać do maksimum, niż zrywać opony cisnąc gaz do dechy).

 

2. Wiem, że LG maja złą sławę, ale LG 32x10x40 to zdecydowanie najlepszy sprzęcior (żadnej płyty mi do tej pory nie zgwałcił, a bylo ich już z 500). do tego ma 8 MB caszu.

 

3. Też combo nie polecam. Złota zasada: Jak coś jest to wszystkiego to jest do niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda z nagrywarek mozna polecic. Jak je odpalisz to beda pracowac bez zarzutu. Teraz tylko trzebaby posluchac uzytkownikow na forach. Po tym co patrze to ludzie maja problemy z LG. Nie oznacza to, ze wszyscy je maja. I gadanie, zeby brac LG bo mi sie sprawuje swietnie jest bezsensu. Jezeli chodza sluchy, ze cos nie tak z tymi nagrywarami to ich nie polecajmy. O samsungu nic nie wiem. Ale chyba podzespoly ma takie same jak LG. LiteOn - jeszcze nie slyszalem od uzytkownikow jakis przeciwwskazan. x48 sciaga SD 2.81 i wyzsze bez problemu. Te tansze ponoc maja problemy z tym zabezpieczeniem.

A sam polecalbym plextora. Sam mam x24 i sciagam sobie zabezpieczenia SD 2.81 - nawet jezeli mowa w instrukcji, ze nie sciaga nawet z SD 2.51 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sam się psłuchaj. Ja mam LG juz od września i WIEM, ze ten model jest nalepszy z 32 do 300 zł. Moja opinia i już. A ci co psioczą na LG to pewnie tylko CD-rom mieli (tak jak ja) i wiedz, ae tamto słabe to pierd*** głupoty. Radzę kilka testów zawadzić. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1. nie warto wybierac nagrywarek cd-r x52, bo jeszcze oficjalnie nie ma w Polsce takich krazków, a pozatym te x52 to ci nagra plyte z bledami

Tylko że jest problem z dostanie wolniejszych np. Teac'ów :( Sam musiałem taką zamówić bo wolniejszych nie mieli :( Ale przcież płytek nie trzeba wypalać z prędkością 52x, 40x w zupełności wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od tego ile kasy mozesz wybulic

ALe jesli napedu bedziesz uzywal kilka razy w tygodniu to w zupelnosci wystarczy ci LiteOn - dobry i tani. Jestem z niego bardzo zadowolony! I nie tylko ja, bo jeszcze z 5 kumpli.

 

Ale jesli masz troche wiecej gotowki to TDK Cyclone

Ktory jeszcze w dodatku zarabiscie wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nagrywarka (każda) nie nagrywa od początku do końca z szybkością max. Najpierw jest to (dla np. mojej 32) 12 po chwili 20' date=' 24,30, i ostatnie 25 procent ok. nagrywa jako 32. To się nazywa stopniowane zwiększanie prędkości zapisu. Chodzi głównie o zabezpieczenie przed błędami w zapisie. Po polskiemu (lepiej powoli przyśpieszać do maksimum, niż zrywać opony cisnąc gaz do dechy). /quote']

 

Nie generalizuj bo moze niektorzy czytaja w celach edukacyjnych tylko. Nagrywarki chyba do 16x (a moze 12x) wlacznie nagrywaja od poczatku do konca ze stala predkoscia, dopiero o ile mnie skleroza nie myli to te powyzej nagrywaja ze zmienna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem, że zaczyna sie nagrywać z 12 ty chyba każdy idiota zrozumiał, ze 12x nagrywa od razu z 12x (ale to nie zawsze jest prawda).

 

Ale najwyraźniej nie każdy zrozumiał. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to akurat wiem, ale moze inni nie i tak sobie mysle ze jakbym nie wiedzial to Twoj post by mi niezle namieszal... Wiesz czasami jak wiesz to wszystko wydaje sie bardzo proste... Podsumowujac nagrywarki do 16x wlacznie nagrywaja ze stala od poczatku do konca a te powyzej ze zmienna. Chociaz dalej napisales ze zmienia sie skokowo i to tez nie do konca prawda bo np taka Yamaha zmienia predkosc plynnie az do osiagniecia pelnej predkosci... dzieki czemu np Yamaha w porownaniu do modelu innej firmy o takiej samej max predkosci nagrywania bedzie troszke szybsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...