Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Czasami Orthos może przejść, a smark 06 się wysypie na CPU teście.

Dobrze dedukujesz ;]

i odwrotnie,dlatego orthosik chociaz te 10-15min by sie przydal dla wiekszej pewnosci,ale roznie to bywa,na kazdym sprzecie inaczej :),czesto jest tak,ze 06 i orthos smiga a wysypka w 03 i 01,ale nie bede sie rozpisywal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe dałem ~1.016V i procek hula na 3,2 stabilnie tzn. 3dmark przeszedł bez problemu. Czy mogę tym samym wykluczyć FSB wall?

 

EDIT: I lamerskie pytanie: co to jest VID? :P

te procki fsbwalla maja w zdecydowanej wiekszoci powyzej fsb 500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje pomyslu w testowaniu stabilnosci procka 3DMarkiem.

 

Uzyj czlowieku ORTHOSA z wyzszym priorytetem zapuszczonego na chocby 2 godziny i wtedy bedziesz mogl sie cieszyc ze procek przedstawia jakis zarys stabilnosci...

Wiesz............moj E8200 szedl w Orthosie na priority 9 przez 4h bez bledow a w 3d06 wywalil sie w jednym z testow :) Wiec nie ma zasady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

no dlatego pisalem,troszke tego i troszke tamtego a nie katowanie godzinami jednego progsa-troche bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od niedawna e82 + gf88gs. poradzcie mi jakie programy sciagnac, zeby monitorowac temperatury, wiatraki (??) jakis program zeby spr. czy wszystko dziala tak jak powinno, czyli pamieci na odp. taktowaniach, grafa na jakich taktowaniach, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Wlasnie dotarl do mnie nowy e8400 box z oznaczeniem Q805A226 jestem ciekaw co ta sztuka potrafi, chyba nie bylo tu na forum penrynow z 2008 roku ?

 

nie widzialem nigdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam od niedawna e82 + gf88gs. poradzcie mi jakie programy sciagnac, zeby monitorowac temperatury, wiatraki (??) jakis program zeby spr. czy wszystko dziala tak jak powinno, czyli pamieci na odp. taktowaniach, grafa na jakich taktowaniach, itd.

SpeedFan, CPU-Z, GPU-Z, RivaTuner.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarl do mnie nowy e8400 box z oznaczeniem Q805A226 jestem ciekaw co ta sztuka potrafi, chyba nie bylo tu na forum penrynow z 2008 roku ?

Ciekawe jak z czujką temp ;]

 

No i jak się kręci ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dotarl do mnie nowy e8400 box z oznaczeniem Q805A226 jestem ciekaw co ta sztuka potrafi, chyba nie bylo tu na forum penrynow z 2008 roku ?

chyba go nie spaliłeś :D bo już minęło kilka godzin ;)

 

 

a tu nie ma żadnego odzewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dopiero dotarlem do domu i wlasnie wmontowalem tego e8400

 

 

Z dida troche dziwnie jest, w poprzednich prockach mialem roznice pomiedzy temp PROCA a RDZENIA zawsze o 10* wieksza na rdzeniu, tu jest 20*C ronicy, tem na boxie to 24*C a na jajkach po 44*C.

 

 

Za chwile wstepnie napisze jak sie kreci, wczesniejsza sztuka 4,4GHz na 1,4500 wg CPU-Z

 

EDIT:

 

 

W sumie ronica skacze miedzy tempem CPU a tempem jajek miedzy 17 a 21*C, ronica w tempie miedzy jajkami to gora 2 stopnie, ale praktycznie caly czas pokazuje tyle samo na obu

 

 

EDIT2:

 

No i niestety po pierwszych probach proc wyglada na totalna padake, za zadne sily nie chce dobic do 4GHz, napiecie z biosu nawet 1,5125, tempy w stresie bagatela 94*C i wywala sie po 10 sekundach orthosa :/

 

Totalna porazka, szkoda bylo czasu na rozbieranie Mugena i pakowanie tego barachla na mobo...

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 46 tyg. i pełną stabilność ma na:

 

9x447

STRAP - 333

vCore - 1.43, (Orthos LOAD 1.40)

FSB Term. - 1.30v

CPU PLL - 1.60v

NB - 1.50v

SB. 1.100v

RAM - 2.2v

GTL`e - Auto

 

Temp:

IDLE ~41st.

LOAD ~65st. ORTHOS 2h

 

Zwiększenie napięcia vCore do 1.470 - nie robi stabilności przy 9x457, pozatym temp. idą mocno w góre...

Więc odpuściłem... ;)

Podobnie z GTL`ami wystarczy że zmienie z Auto i sypie BSOD`ami, ...wszystkie możliwe ust. próbowałem - chyba ;>

Te 4.1Ghz dla nie już jest za dużo :(

Z drugiej strony 4.0Ghz wystarczy ;)

Edytowane przez PoulN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z 46 tyg. i pełną stabilność ma na:

 

9x447

STRAP - 333

vCore - 1.43, (Orthos LOAD 1.40)

FSB Term. - 1.30v

CPU PLL - 1.60v

NB - 1.50v

SB. 1.100v

RAM - 2.2v

GTL`e - Auto

 

Temp:

IDLE ~41st.

LOAD ~65st. ORTHOS 2h

 

Zwiększenie napięcia vCore do 1.470 - nie robi stabilności przy 9x457, pozatym temp. idą mocno w góre...

Więc odpuściłem... ;)

Podobnie z GTL`ami wystarczy że zmienie z Auto i sypie BSOD`ami, ...wszystkie możliwe ust. próbowałem - chyba ;>

Te 4.1Ghz dla nie już jest za dużo :(

Z drugiej strony 4.0Ghz wystarczy ;)

 

może większ FSB T do 1,4 i SB 1.2 ramy cię nie blokuja?

 

 

 

 

i jak z OC z serii z 2k8???

Edytowane przez FlywiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

czyli wychodzi na to,że ja odpuszczam walkę o wymianę proca na nowego.No chyba,że kolega miał pecha i trafił na kiepską sztuke.

yyy o jakiej Ty kiepskiej sztuce mowisz,chyba nie o tym 4.4Ghz 1.45v???bo jak dla mnie to spoko sztuka,chyba ze cos przeoczylem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może większ FSB T do 1,4 i SB 1.2 ramy cię nie blokuja?

FSB T - max dawałem 1.35v

RAM`y nie blokują bo na 1:1 to samo jest

 

ps. VTT aka FSB T. - 1.4v bezpieczne to?? jak to jest w końcu z tym, ...głosy chodzą też, że 1.2v max dla 45nm <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj chyba nie chce zrobic 4ghz na 1.4v. pisze chyba bo na 99% to proc. wiesza sie po 2 minutach w windzie. dawac wiecej papu? ;]

na taka sztuke to tylko vtt warto zwiekszyc ;) Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wątku była rozmowa o różnicy wydajności e21xx między e8xxx ,właśnie testuje E2180 na stabilność i wżucę wyniki z gier.

Rozdzielczości 1600x1200 i 1920x1200.

E2180 max co udaje mi się osiągnąć przy zachowaniu bardzo cichego kompa to 3.4Ghz i tak zostanie na testy,różnica w między e8400 to 826Mhz a jak w grach zachwilkę.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Myślałem że z AA powinno się zrównać a tu na odwrót

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W sobotę będę miał więcej czasu to zrobię resztę gier jakieś 18,ale zapowiada się nieciekawie.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

ehh nie wiem w koncu czy to napewno proc. na 3.9ghz jest wszystko ok, ale na 4ghz. juz klapa brrr

vtt zwiekszyles?nb?

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...