Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Mam być może bardzo naiwne pytanie, ale nigdy nie miałem tego rodzaju wątpliwości i nie umiem sobie na nie odpowiedzieć.

 

Będzie E8400 + płyta Gigabyte DS4 na X38, wg strony Gigabyte'a ta płyta obsługuje E8400 od biosu F2.

Stąd pytanie, czy jeśli trafi mi się płyta z biosem F1 to czy komp się odpali, np. źle wykryje procka i zrobię sobie upadte biosu czy w ogóle nie ruszy i będzie śmiesznie ? Jak myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam być może bardzo naiwne pytanie, ale nigdy nie miałem tego rodzaju wątpliwości i nie umiem sobie na nie odpowiedzieć.

 

Będzie E8400 + płyta Gigabyte DS4 na X38, wg strony Gigabyte'a ta płyta obsługuje E8400 od biosu F2.

Stąd pytanie, czy jeśli trafi mi się płyta z biosem F1 to czy komp się odpali, np. źle wykryje procka i zrobię sobie upadte biosu czy w ogóle nie ruszy i będzie śmiesznie ? Jak myślicie ?

mam dokladnie to samo i na biosie F1 odpala bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Trzeba trafic dobrego procka, a nie miec zbiorniki z ln2 ;]

 

no wlasnie to jest ten bol,ze jak cep slaby to LN2 mozna sobie do klopa wylac conajwyzej,bo i tak duzo nie da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa, bo coniektorzy sugeruja, ze jak sie jest pr0 i el0 i w golole master. to kazdy proc sie dobrze kreci. zeby nie powiedzieć sam sie wrecz kreci :D

ciekaw jestem czy ktos trafil jakas padake pod wzgledem o/c z serii 8200/8400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa, bo coniektorzy sugeruja, ze jak sie jest pr0 i el0 i w golole master. to kazdy proc sie dobrze kreci. zeby nie powiedzieć sam sie wrecz kreci :D

Obecnie ograniczeniem jest tylko i wylacznie plyta, nie procek. Na odpowiedniej plycie jak narazie kazdy procek jest w stanie zrobic fsb w okolicach 600mhz. No ale co ja tam wiem, w koncu tylko troche ponad 5.4ghz wyjechalem z przecietnym pod wzgledem oc prockiem, bo mialem lepiej sie krecace :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja się jeszcze nie spotkałem z żadnym prockiem który by nie pocisnął stable 4GHz przy w miarę znośnym napięciu. Poprzeczka zaczyna się podwyższać dopiero przy 4.2GHz :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie dostępne w małych ilościach procesory e8400 dostępne na rynku są wolne od wad? (czujnik temp.)? czy jest to podstawą do reklamowania procesora?

Kiedy mozna sie spodziewać "normalnej" dostępności w sklepach?

 

Pozdrawiam

 

 

http://www.allegro.pl/item321934450_proces...lga775_box.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na XtremeSystems znalazłem temat z programem do temp.

Moze ten bedzie mowil prawde jesli chodzi o serie E8x00

 

..::Link do tematu::..

 

Zapraszam do testowania :)

 

U mnie wyglada to tak:

Dołączona grafika

 

Napięcie stock. EIST właczony.

10C w IDLE/LOAD mniej w porównaniu do core temp.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mała rada ode mnie- nie ładujcie na ac czy wc 1.65-1.7v wolfom nawet na któtkie testy w spi itp. Mój od piatku do dzisiaj stracil tak z 200mhz w o/c :?

 

Coś czuje zę za pare dni/tygodni poleci na gwarke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10C w IDLE/LOAD mniej w porównaniu do core temp.

 

U mnie też jest 10 st mniej w porównaniu do Core Temp - coś nie wydaje mi się to wiarygodne, co u każdego o 10 st Mniej?

Zauwazcie ze Distance do TJMax jest w obu programach takie same... wiec jeden kit...

Edytowane przez Sector19
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mała rada ode mnie- nie ładujcie na ac czy wc 1.65-1.7v wolfom nawet na któtkie testy w spi itp. Mój od piatku do dzisiaj stracil tak z 200mhz w o/c :?

 

Coś czuje zę za pare dni/tygodni poleci na gwarke...

mojemu tez oc sie pogorszylo, wczesniej smigal na 4.4ghz 1,47v orthos ok, a teraz 4.3ghz 1.46v orthos ok, zawsze 100mhz w plecy, a do testow wiecej niz 1.55 mu nie dalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojemu tez oc sie pogorszylo, wczesniej smigal na 4.4ghz 1,47v orthos ok, a teraz 4.3ghz 1.46v orthos ok, zawsze 100mhz w plecy, a do testow wiecej niz 1.55 mu nie dalem.

Widzę, że nie jestem osamotniony. U siebie też zauważyłem spadek OC po mocnym v :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę potwierdzić "na swoim przykładzie" że 1,345 (real vcore) nie jest zabójcze przy pracy 24/7

pozwoliłem sobie na parę tekścików SPI, 3dsmarki itp.

jak na razie zero spadku OC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zostawiam 4.3ghz 1.46v orthos szedl 4godziny na prio 10 i jest ok, temp. 70C ,zostawiam tak, do testow dawalem max 1.55 i moze przez to te 100mhz gorzej teraz jest ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie sa ci optymisci sprzed paru stron, uwazajacy za napiecia 1.4-1.5v przy dobrym chlodzeniu sa napewno bezpieczne :D ?

 

Ja nie narzekam :] dovoltowałem go jeszcze bardziej :lol2: Jak padnie jest gwara ;p może trafi się lepsza sztuka ;)

 

99tomcat

 

to ja narzekam, że mój nie chce robić 4.2GHz na 1.4 ;) (na 1.45 z everesta chodzi jak wściekły ;) )

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam :] dovoltowałem go jeszcze bardziej :lol2: Jak padnie jest gwara ;p może trafi się lepsza sztuka ;)

 

99tomcat

 

to ja narzekam, że mój nie chce robić 4.2GHz na 1.4 ;) (na 1.45 z everesta chodzi jak wściekły ;) )

tylko mój dostał przyspieszony wyrok śmierci - traci tak w 24h po 150mhz max o/c :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...