Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

a mozecie mi doradzic czy oplaca sie przesiadac z obecnego procka na e8400 ktory robi napewno 4ghz za okolo 600zl?wszystko mam jak w syg. duzo zmieni sie wydajnosc?

 

edit:

czy lepiej poczekac? na nizsze ceny? beda takowe? tak jak np we wrzesniu, ze np e8400 byl za 400-450zl?

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawilem na 3.73 -synchronicznie z pamieciami (bylyby na 1066 a teraz sa na 1030) i juz nie poszlo ale moze cos nie ustawilem tak jak potrzeba :/ bo zwiekszalem napiecie do 1.4 i nic nie pomoglo :(

 

edit: to ma ktos jakies pomysly? :)

brac za 600zl c0 czy poczekac na tansze e0 ? roznia sie one tylko wydzielaniem ciepla? czy jeszcze czyms te rewizje? a wracajac do mojego procka to myslicie ze to juz jego kres mozliwosci na fsb 515?

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie do was pytanie czemu procesor ma prędkość 2GHZ (c2d e8400)

 

Asus p5q PRO

2x2GB kingston 800mhz CL5

Corsair 550watt

 

dodam że w biosie mam na AUTO wszystko, czy da się zablokować aby było cały czas 3GHZ?

post-168248-1234103028_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co to wyłączyłeś... Przecież to funkcja oszczędzania energii. Niektórzy mają dziwne kompleksy dotyczące taktowania. Procek odpoczywa to sobie takty zmniejsza, a Ty chcesz go w idle wysokim taktowaniem traktować mimo, że więcej niż 2GHz nie jest potrzebne podczas zwykłej bezstresowej pracy.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mozecie mi doradzic czy oplaca sie przesiadac z obecnego procka na e8400 ktory robi napewno 4ghz za okolo 600zl?wszystko mam jak w syg. duzo zmieni sie wydajnosc?

 

edit:

czy lepiej poczekac? na nizsze ceny? beda takowe? tak jak np we wrzesniu, ze np e8400 byl za 400-450zl?

IMHO bez sensu taka zmiana sprzet teraz koszmarnie drogi a raczej nie powinienes teraz odczuwac braku mocy :) Z takim prockiem ja bym w mniej niz q9550 nie celowal na upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze xeony są lepsze od desktopów ale aż tak? ;) Nie mierzyłem miernikiem ale wszystkie programy wskazują podobnie. W biosie vcore ustawione na 1.2v. Do tego, tez programowo, różnica temp między rdzeniami 10C. X3110 i reszta z sygnatury. Czy tak sie zdarza z serią e8... czy tyko ja tak mam? :) Sorry jeśli był podobny temat.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze xeony są lepsze od desktopów ale aż tak? ;) Nie mierzyłem miernikiem ale wszystkie programy wskazują podobnie. W biosie vcore ustawione na 1.2v. Do tego, tez programowo, różnica temp między rdzeniami 10C. X3110 i reszta z sygnatury. Czy tak sie zdarza z serią e8... czy tyko ja tak mam? :) Sorry jeśli był podobny temat.

u mnie roznica w idle wynosi 6C, w load sie zmniejsza do 2-3C. albo zly docisk, albo krzywa czapa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Ze względu na zasilacz zmuszony byłem obnizyć mnożnik bez zmiany strapa (lenistwo) i czujnik szalał. Pokazywał zaniżone napięcie i dużą róznice w tempach między rdzeniami. Udało mi sie puścic go na def mnożniku na strapie 400 z włączonym EIST i wszystko smiga jak należy. Jutro juz z nową zasiłką pobawie sie w wieksze oc ale i tak jestem pod wrażeniem staruszka Tagana że tyle wytrzymuje choć wyraźnie słychać ze to już kres jego możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w końcu dostałem obudowę i na szybko CPU podkręciłem... Nie jest źle, zmiana tylko FSB co dało mi 3,5GHz (BOX, temp stress max 58C). Wieczorem zobaczymy co ten E potrafi ;)

Niska cos temperatura jak na boxa i 3.5GHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja trafiłem na takie cos:

Chyba moge byc zadowolony  :D

no pewnie!

Porządna płyta główna :)

Ciekawe jak proc się dalej będzie skalował. Jaki ma VID?

Spróbuj blend na wyższym priorytecie.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie!

Porządna płyta główna :)

Ciekawe jak proc się dalej będzie skalował. Jaki ma VID?

Spróbuj blend na wyższym priorytecie.

 

 

No ba, płytka gites;)

 

 

Narazie puscilem go tak:

 

Dołączona grafika

 

Pozniej sprobuje nizej.

 

Tylko Vcore jest ruszone, bo plyta nie ma innych ustawien  :lol:

 

Vid 1,1500v

 

A czemu blend? Przeciez FFts najbardziej meczy proca. Prawda?  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu blend? Przeciez FFts najbardziej meczy proca. Prawda?  :)

Chodziło mi o to żebyś teraz sprawdził ogólną stabilność systemu. nie zaszkodzi na wyższym priorytecie.

Oby tylko ten proc nei był z tych gorących bo OC szybko się skończy.

 

jakich ustawień ci brakuje na tej płcyie? ma co trzeba!

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to żebyś teraz sprawdził ogólną stabilność systemu. nie zaszkodzi na wyższym priorytecie.

Oby tylko ten proc nei był z tych gorących bo OC szybko się skończy.

 

jakich ustawień ci brakuje na tej płcyie? ma co trzeba!

Zadnych mi nie brakuje. Chodziło mi o to ze nie ma na niej VTT, GTL itd. 

 

 

A jezeli o tempy chodzi to na ninji Cu z fanderem na 5V, przy 4ghz było według Core Temp 55C, a według softu Easy Tune ok 48C. Nie wiem ktoremu bardziej wierzyc.

 

Jak bedzie za goracy to sie go zeszlifuje;) bo gwary brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnych mi nie brakuje. Chodziło mi o to ze nie ma na niej VTT, GTL itd. 

 

 

A jezeli o tempy chodzi to na ninji Cu z fanderem na 5V, przy 4ghz było według Core Temp 55C, a według softu Easy Tune ok 48C. Nie wiem ktoremu bardziej wierzyc.

 

Jak bedzie za goracy to sie go zeszlifuje;) bo gwary brak.

ładna szt. nic tylko sie cieszyć

ale jak na 1,08 Vcore to ciepłowata

szlif niewiele da (2-3)C

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mojego E8600 skończyły się dobre czasy kiedy miał chłodzenie WC. Teraz musi się zadowolić box-em.

 

 

1.23V bios

 

Wyżej się nie da z vcore. Już przy 1.25V temperatury szaleją.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego dalej nie katuje (3,7GHz tylko FSB, temp. stress 66C). Chyba wymienię pastę to powinno zbić troszkę C i nie będę musiał puki co chłodzenia innego kupować (co do ciszy to 4850 Zalman daje czadu - trzeba zakupić kontroler).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że przy obecnych cenach sprzętu komputerowego warto kupować Core2Duo? Wiadomo, że w końcu ten cały kryzys i wzrost cen minie, ale też czas procków 2-rdzeniowych minie i zastąpią je quady. A ja na przykład nie wyobrażam sobie mieć w budzie takiego potwora, który żre ponad 100W :) Wiadomo coś czy przyszłe 4-rdzeniowe proce też będą takie prądożerne?

 

EDIT: Acha, i jeszcze pytanko - czy warto dopłacać do wersji z 6MB pamięci? W czym tak właściwie odczuje się różnicę w stosunku do wersji z 3MB? Przez pewien czas pracowałem na dwurdzeniowym Athlonie, który miał dwa razy większą pamięć L2 od tego, który mam obecnie. I szczerze mówiąc, to jakiejś wielkiej różnićy nie odczułem. Fakt, był troche szybszy, ale to raczej ze względu na wyższy zegar.

Edytowane przez czokapik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...