Skocz do zawartości
ath

Core 2 Duo E8000 - E8190 / E8200 / E8300 / E8400 / E8500 / E8600

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm dziwne rozumowanie,jezeli cos nie dziala tak jak powinno to oddaje sie na gwarancje :)

 

Blue czy Ty chcesz powiedziec,ze 24/7 trzymasz 500x9 1.5v???

Cóż - ktoś musi być pionierem w dziedzinie sprawdzania na jakim napięciu ile procek pożyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm prosto, bo nie jestem pewien.. EVGA 650i Ultra E8200 1.32V na rdzeniu 3200mhz do tego Freezer 7 pro i 65 stopni po 15 min w Orthosie, nakładać jeszcze raz pastę czy to jest normalne?

Edytowane przez Bolus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mi ustawiła płyta główna automatycznie.. jak sam ustawiałem 1.25 to już nie wstawał.. ale jeszcze się pobawię (płyta mnie strasznie ogranicza.. przy P D z mnożnikiem 14x nie miałem problemu xD ) wydaje mi się że pastę źle nałożyłem :)

Edytowane przez Bolus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZDECYDOWANIE za dużo - zmieniaj paste czem prędzej

Ano pasta dobra tylko kijowo nałożona, teraz.. 1.25V 3.5ghz(na więcej sobie nie pozwolę bo płyta do tyłka przy tak małym mnożniku) orthos 20 min - 53 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzcie temperature na 3ghz 1.5V.... temp wzrosnie bardzo. a zrobcie powiedzmy 3.5ghz na 1.2V to bedzie prawie taka sama temp jak na defaulcie. ogolnie to temp podnosi sie razem z napieciem wyzszym

Edytowane przez daniel11111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie u siebie nastawione VTT? U mnie na maximusie 1.2 jest najmniejsze. Czy procek wytrzyma takie VTT?

 

PS. Kumpel ma EVGA 780i i ma tam mozliwosc ustawienia VTT 1.1 nawet. Niestety przy VTT 1.1 Orthos wywalal sie zaraz. Po ziwekszeniu na 1.2 procek na 4000 potrzebowal tylko 1,29v z biosu. Mowa o 8400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

A ja mysle,ze cos mu sie stanie-poczekajmy :),jeszcze,zeby byl chlodzony woda,ale tu nie chcodzi o chlodzenie tylko-niewazne pozyjemy-zobaczymy

Ja mam na codzien 445x9 i wszystkie bajery do cpu powlaczane-4Ghz na codzien jest wystarczajaco,powiedzialbym,ze i tak za duzo,ale...karmie go 1.39v-taka sztuka nieciekawa,na 1.35v lata orthos,ale 3d potrzebuje 1.37v

VTT mam 1.2v,bo 1.1v to sorry,ale z 1.1v nie ma o/c :) i tak planuje zmiane na jakas lepsza sztuke,chyba kupie pare,bo na selekty raczej juz nie ma co liczyc a patrzac po nowych tygodniach dobre w miare o/c na niskich voltach to zadkosc :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e8200 jest ciagle do dostania za ~550zl, wiec nie jest tak zle.

Patrzac na realne takty 24/7 oczekiwane po 8400 to nie warto za to placic 800zl. 4ghz nawt 4.2 jezeli proc pozwala. Imo nie warto placic za 8400 zeby moze puscic go na chwile na 4.5ghz zrobic screeny a potem zjechac do 4ghz na codzien wydajac przy tym 250zl wiecej.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e8200 jest ciagle do dostania za ~550zl, wiec nie jest tak zle.

Patrzac na realne takty 24/7 oczekiwane po 8400 to nie warto za to placic 800zl. 4ghz nawt 4.2 jezeli proc pozwala. Imo nie warto placic za 8400 zeby moze puscic go na chwile na 4.5ghz zrobic screeny a potem zjechac do 4ghz na codzien wydajac przy tym 250zl wiecej.. :)

ja nie zjechalem, lata 4.5 @ 1.51v vtt 1.2 na codzien. a do testow to 4.7ghz

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie chwal się tak, bo tylko humor psujesz :-P

 

Blue jak wygląda u ciebie sprawa z temperaturami na extreme ?? Radiator po dotknięciu jest gorący czy letni ?? U mnie dochodzi do 70C w CT, a finy i heat-pipe są letnie. Dziwne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze na takim napieciu Blue to.. nie mowie ze zaraz padnie, ale to wysokie v na codzien niestety. Wielu ludzi staje przed takim wyborem i dochodza do wniosku ze na codzien nie warto tak voltowac proca jezeli np 4.2 robilby na wyraznie nizszym. Chyba ze chodzi o jakis efekt psychologiczny, swiadomosc ze ma sie 4,5 :) wtedy to co innego.

 

Zreszta wcale nie ma sie gwarancji ze kupiony losowo 8400 tyle bedzie chcial zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze na takim napieciu Blue to.. nie mowie ze zaraz padnie, ale to wysokie v na codzien niestety. Wielu ludzi staje przed takim wyborem i dochodza do wniosku ze na codzien nie warto tak voltowac proca jezeli np 4.2 robilby na wyraznie nizszym. Chyba ze chodzi o jakis efekt psychologiczny, swiadomosc ze ma sie 4,5 :) wtedy to co innego.

 

Zreszta wcale nie ma sie gwarancji ze kupiony losowo 8400 tyle bedzie chcial zrobic.

u mnie w windowsie mam temp. max 45C (cieplo jest w pokoju) napewno te 25C jest) z tego co sie orientowalem to procki padaja od zbyt wysokiego vtt. u mnie na mojej mobo najnizej moge dac 1.2 i na tyle procesor chodzi. Doszedlem do wniosku, ze predzej tego procka sprzedam anizeli mialby mi sie spalic wiec zostawiam 4.5ghz moze w przyszlosci jak pochodzi albo na lepszym chlodzeniu bedzie chulal na 4.5ghz z mniejszym V. Thermalright jest letni, w windowsie nawet zimny....a w stresie letniawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie chwal się tak, bo tylko humor psujesz :-P

 

Blue jak wygląda u ciebie sprawa z temperaturami na extreme ?? Radiator po dotknięciu jest gorący czy letni ?? U mnie dochodzi do 70C w CT, a finy i heat-pipe są letnie. Dziwne :?

U mnie podobnie - na 4,5 1,48V finy ledwie letnie, a everest i core temp pokazuje 64C.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

ale Ty tez masz bardzo dobra sztuke nie marudz,moj na 4.3Ghz potrzebuje 1.5v :(,no moze "cipke" mniej,ale to i tak zero pocieszenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie u siebie nastawione VTT? U mnie na maximusie 1.2 jest najmniejsze. Czy procek wytrzyma takie VTT?

NO TO USTAW 1.2V i przejdz do monitoringu to zobaczysz magiczne 1.1V.Poprostu obniża jak ustawisz 1.3V to maż 1.2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma temperatura procesora do temperatury rdzeni ? wiem że te drugie są wyższe ale generalnie o ile ? 20 stopni 30 ? czy to zależy od czujnika... Ja wspomniałem że u mnie jest cały czas 46 na core 0 i 65 na core 1 a temperatura procesora to 10 stopni - w końcu zamontowałem Zipang :> i staram się kręcić procka - na razie E8200 na 3,04 na 1,243V i śmiga, może nie mam ambicji dojścia do 4Ghz ale do 3,6 chciałbym tylko chce wiedzieć jak z tymi temperaturami.

 

Dam screena w załączniku.

post-116678-1203419869_thumb.jpg

Edytowane przez panfranek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...