Skocz do zawartości
ath

Core 2 Quad - Q9300 / Q9450 / Q9550 / QX9650 / QX9770

Rekomendowane odpowiedzi

Trafił na dobrą sztukę i takie głupie pisanie ... Ciekawe ile sztuk zrobi te 4.8 przy względnie niskim napięciu. Prawda jest taka, że jakikolwiek C2D nie pociągnie GTA4 w takim stopniu jak quad, wiadomo 4 rdzenie. Można pisać, że gra jest pełna błędów itd ... ale fakt jest faktem, jest to prawie doskonała gra. Napiszę krótko, w tym momencie kupowanie E8400 to już całkowicie mija się z celem. Już wolałbym amd. A zestaw E8400 + GTX295 ? No nie wiem.

 

Sorry za OT.

Nie chodzi mi o moja dobra sztuke. Mowilem zeby zlac GTA IV ktore jest scrapowane pod wzgledem optymalizacji.

IMHO mialem stycznosc z wieloma quadami i osoboscie wole szybkie C2D. To tyle :)

Jak przyjdzie czas kiedy C2D nie bedzie dawalo rady to wtedy powiem, ze warto brac C2Q, chyba ze ktos rzeczywiscie korzysta z aplikacji ktore korzystaja z 4 rdzeni i jest kilkudziesieco procentowy przyrost wydajnosci. Nie jestem przeciwnikiem Quada dlatego ze mam C2D...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jedno... Czy to 4.4GHz Ci nie wystarczy? Przeciez ten proc bedzie lepszy nawet od quada na 4GHz puszczonego... Nie wiem, grasz w scrapowane GTA? Nie bierz jej w ogole pod uwage. Widzisz ja np. nie zmienie tego proca na zadna i7 nawet bo dla mnie to nieoplacalne jest i tyle. To tylko moja skromna opinia. Quady sa wolne i tyle.

BTW zastanow sie dluzej i odpowiedz czy jest cos co nie dziala tak jak trzeba na obecnym procesorze

Pozdrawiam, czaban ;)

 

Napisałem że procex max chodzi na 4,4ghz po części ze wzgledu na napięcie, poczęści ze względu na słaby ram... Na codzień procek śmiga na 4-4,2Ghz i teoretycznie wystarcza do wszystkiego ale to tak samo jak w styczniu tego roku wystarczał mi 8800GTS 512mb. W dużej mierze chodzi mi o gierki, i coż tam gdzie E8400 sobie radzi bez problemu to Q9550 też styknie, natomiast licze że w programach gdzie C2d nie domaga to Quad da rade... chociażby GTA4, czy leciwy Couter strike source, jak ktoś gra na serwach gdzie gra 24-40osób, to E8400 wcale nie wymiata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dużej mierze chodzi mi o gierki, i coż tam gdzie E8400 sobie radzi bez problemu to Q9550 też styknie, natomiast licze że w programach gdzie C2d nie domaga to Quad da rade... chociażby GTA4, czy leciwy Couter strike source, jak ktoś gra na serwach gdzie gra 24-40osób, to E8400 wcale nie wymiata.

Tak, ja też słyszałem, że posiadając Quada rośnie szybkość połączenia internetowego :biggrin: . Podobno trzeba mieć Quada jak sie gra w World of Warcraft, bo tam liczba ludzi na jednym serwerze dochodzi do setek osobników, to wypada nawet po kilkadziesiąt osób na jeden rdzeń !!! :lol2:

 

A tak na serio, jeśli twierdzisz, że grając w CS:Source dwa rdzenie to za mało, to zobacz w Menadżerze Zadań jak te 2 rdzenie są obciążone. One nawet sie nie spocą. Fajnie jest mieć 4 jajka, jak bawisz się w maszynki wirtualne albo montaż wideo. Do gier - niewarto.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowilem zeby zlac GTA IV ktore jest scrapowane pod wzgledem optymalizacji.

Ale na Q9550@3.6Ghz działa bardzo płynnie na very high ,reszta po 70,80,70,rozumiesz ? GTA IV nie jest scrapowane,tak pisza tylko userzy którzy nie maja 4 rdzenie,tam procesor naprawde ma co liczyc ,rozejrzyj sie :wink:. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Fajnie jest mieć 4 jajka, jak bawisz się w maszynki wirtualne albo montaż wideo. Do gier - niewarto.

Stwierdzenie trafne ale nie aktualne już od wielu miesięcy ;)

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=5000-101

 

Dziś zdecydowanie warto kupować quady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na Q9550@3.6Ghz działa bardzo płynnie na very high ,reszta po 70,80,70,rozumiesz ? GTA IV nie jest scrapowane,tak pisza tylko userzy którzy nie maja 4 rdzenie,tam procesor naprawde ma co liczyc ,rozejrzyj sie :wink: .

Teraz to chyba pekne ze smiechu.... GTA IV jest scrapowane bo jest portem z konsoli.

.... userzy ktorzy nie maja 4 rdzeni... Hmmm, wyobraz sobie ze mialem u siebie quada Q9550, Q9650. Owszem, procesor ma tam co liczyc.

Wole szybsze 2 jajka i tyle :) Tak dyskutowac to mozna w nieskonczonosc wiec koncze juz gadke na ten temat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest portem z konsoli sprawia, że lepiej się czuje z >2 rdzeniami, sprawdź testy i recenzje, niżej taktowane quady mają więcej fps niż 2 rdzeniowce. I nie ma potrzeby katować proca napięciem 1.4v... kiedyś faktycznie bardziej opłacało się 2 rdzeniowce, ale jak pisali koledzy wyżej te czasy już dawno minęły, przejrzyj na oczy Kubuś ™. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że jest portem z konsoli sprawia, że lepiej się czuje z >2 rdzeniami, sprawdź testy i recenzje, niżej taktowane quady mają więcej fps niż 2 rdzeniowce. I nie ma potrzeby katować proca napięciem 1.4v... kiedyś faktycznie bardziej opłacało się 2 rdzeniowce, ale jak pisali koledzy wyżej te czasy już dawno minęły, przejrzyj na oczy Kubuś ™. ;)

Przejrze jak zabraknie mocy ath ;)

BTW 1.4V to katowanie proca na wodzie? :) Nawet na AC jesli tempy sa dobre to w niczym to nie przeszkadza ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hint - żywotność, przebicia...

Mistrzu... no tak ;) Zamiast podzialac jeszcze zalozmy 4 lata, podziala 2 przy takim taktowaniu... ;) Rzeczywiscie... Za 2 lata juz dawno go wymienie ;)

Padl Ci kiedys procesor od 1.4V? Quady akurat to sie degraduja z d* jak nie powiem co ale nie C2D.

 

Pytanie do posiadaczy Q9650 -> Czy trafil ktos sztuke ktora robila mniej niz 4GHz?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Intel podniósł ceny na Q9550 czy ktoś tu chce zdoić z klienta, bowiem w Apollo tydzień temu i wcześniej chodził w granicach 800PLN, aż tu w piątek nagle cena u nich skoczyła do ponad 1000, teraz lekko spadła, ale to może ze 20 z 30pln. A w innych sklepach np. Gral czy ESC normalnie po ok 800. Podobnie było z Pehnomem 955. Chodził sobie po 680, a potem skok do 724 i dziś spadek do 704, podczas gdy inni mieli i mają po 669. O ile cenę Phenoma jestem w stanie sobie usprawiedliwić wahaniem kursuów, bo przez Eureko PLN trochę osłab, to w przypadku Q9550 to w ogóle nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KUBA TM

-naście razy czytałem o sztukach C2D 65nm które stopniowo, w przeciągu 12 mc, potrzebowały większego napięcia niż świeżo wyjęte z pudeł dla taktów @.

Także 4/2 lata to z jednej strony dużo - a z drugiej malutko [; Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że nie ma powtarzalności jeśli chodzi o batch/napięcie. Niby te same partie procesorów ale jeden lekko śmiga na 1.26 a drugi potrzebuje już 1.36. Przy podobnych VIDach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to chyba pekne ze smiechu.... GTA IV jest scrapowane bo jest portem z konsoli.

.... userzy ktorzy nie maja 4 rdzeni... Hmmm, wyobraz sobie ze mialem u siebie quada Q9550, Q9650. Owszem, procesor ma tam co liczyc.

ale co to ma do rzeczy ze jest portem z konsoli ?.na Quad chodzi lepiej i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Intel podniósł ceny na Q9550 czy ktoś tu chce zdoić z klienta, bowiem w Apollo tydzień temu i wcześniej chodził w granicach 800PLN, aż tu w piątek nagle cena u nich skoczyła do ponad 1000, teraz lekko spadła, ale to może ze 20 z 30pln. A w innych sklepach np. Gral czy ESC normalnie po ok 800. Podobnie było z Pehnomem 955. Chodził sobie po 680, a potem skok do 724 i dziś spadek do 704, podczas gdy inni mieli i mają po 669. O ile cenę Phenoma jestem w stanie sobie usprawiedliwić wahaniem kursuów, bo przez Eureko PLN trochę osłab, to w przypadku Q9550 to w ogóle nie rozumiem.

Popyt-podaż. Ktoś ładnie wyczuł fale na Q9x50 i ciągnie ile można [;

Dobrze, że przestawiłem się na Agito ;]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co to ma do rzeczy ze jest portem z konsoli ?.na Quad chodzi lepiej i juz.

Wiem, ze chodzi lepiej bo testowalem na Q9550.

 

@ orgiusz

 

Doskonale o tym wiem, ze cepy z tych samych partii sie roznia. Kiedys mialem 2 sztuki Q9550 z tego samego tygodnia z ktorych jeden latal 200MHz gorzej od drugiego ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co to ma do rzeczy ze jest portem z konsoli ?.na Quad chodzi lepiej i juz.

A ja nadal uznaję produkt Rockstar jako lekko niedorobiony port. W porównaniu do starszych 'exclusive' na X0 ta gra IMHO stanowi krok w tył jeśli chodzi o optymalizacje. Oczywiście podkreślę - IMHO. ;]

 

@KUBA TM

Ale chodzi o problem - w styczniu śmigał na 1.xx vcore, w październiku potrzebuje +0.15v dla tych samych taktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Intel podniósł ceny na Q9550 czy ktoś tu chce zdoić z klienta, bowiem w Apollo tydzień temu i wcześniej chodził w granicach 800PLN, aż tu w piątek nagle cena u nich skoczyła do ponad 1000, teraz lekko spadła, ale to może ze 20 z 30pln. A w innych sklepach np. Gral czy ESC normalnie po ok 800. Podobnie było z Pehnomem 955. Chodził sobie po 680, a potem skok do 724 i dziś spadek do 704, podczas gdy inni mieli i mają po 669. O ile cenę Phenoma jestem w stanie sobie usprawiedliwić wahaniem kursuów, bo przez Eureko PLN trochę osłab, to w przypadku Q9550 to w ogóle nie rozumiem.

Nie wszyscy doją http://www.x-kom.pl/index.php?show_prod=31416 789zł to raczej dobra cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak granice 800PLN to jest jeszcze w miarę rozsądna cena. Powiem tak, zwracam uwagę na apollo bo mam na rzut bertem do nich, a ceny mają dobre jak w większości sklepów internetowych, jak GRAL, ESC, AGITO czy X-KOM, tylko właśnie ostatnio coś z tym Q9550 i Phenomem 955 pojechali i jeszcze trochę się waham między PII955, a Q9550.

 

A takie pytanko o płytkę, czy MSI P45-NEO 2FR - MOA będzie dobra i jakie pamięci do niej najlepiej, nie ma np. problemów np z A-datami extreme 800/1066??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.

 

Problem pojawia sie w podkreceniu q9550. na 3.9GHz, mobo P5Q-e, OCZ 600W, Geil 800 ULTRA ( pracuja na 1000 MHz przy 5-5-5-15)

 

Dlugo probowalem i dumalem nad tym abuy to bylo stabilne ale juz nie mam pojecia co jest nie teges,

Ustawilem takie oto ustawienia po dluzszej zabawie z Vcore i GTLami i innymi swinstwami

FSB 459

 

Vcore 1.2686 w biosie

GTL (0/1) 0.655x

GTL (2/3) 0.690x

PLL cpu- 1.5v

VTT (FSB termination voltage) - 1.2 V

NB Voltage - 1.2

GTL reference NB voltage 0.655x

SB Voltage - 1.2

 

Te gtl e ustawialem od standardowych do wlasnie tych co mam teraz i kompa wraz ze zmiana ich wartosci stawal sie stabilny. w koncu je zostawilem po godzienie prime wszytsko bylo OK. pogralem tez w GTA IV i hulalo bez problemu. Myslalem ze wina byla przy GTL ktorych nie dowoltowalem przed OC. pom tehj walce wszystko dzialalo stabilnie na cacy.

 

Na drugi dzien wlaczam kompa i przy windzie niebieski ekran, za 2 razem sie wlaczyl normalnie, odpalam prime i od razu wyskakuje blad cpu0 1 error

 

zaczalem grzebac GTL i ustawilem je nizej 0.645/0.680 i juz ciut l;epiej ale i tak przeszlo 30 min i mysle ze jest ok wlaczylem GTA iV a tu za 10 min odrazu blad. wystapil problem z aplikacja. Nastepnie wlaczylem prime i blad od razu wyskoczyl.

 

Teraz juz nie wiem w czym tkwi problem kombinowalem cala noc wczoraj i dalej tego nie moge ustawic a wiem ze przy v.core 1.268 szlo i to gralem kilkadziesiat minut. a prim mielil go godzine.

 

probowalem nawet vcore na 1.3v i tez glupialo.

 

zmienilem mnoznik na 6 by sprawdzic czy to nie plyta ale wszystko hulao na tym bez problemu,

 

wyglada na to ze cos procek szaleje

 

Poradzicie cos z doswaidczenia ??

 

Zmiany VTT na 1.30 i NB votage i Pll na 1.6 tez nic nie daje. jedyne te GTL cos tam poprawiaja.

 

dodam ze przy 3.7 GHz chodzi stabilnie na vcore.1.256 i reszta na auto

Edytowane przez KaMoRaDo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A takie pytanko o płytkę, czy MSI P45-NEO 2FR - MOA będzie dobra i jakie pamięci do niej najlepiej, nie ma np. problemów np z A-datami extreme 800/1066??

Poczytaj w temacie o MSI ale nie sądze by były jakiekolwiek problemy z dowolnymi pamięciami. To nie jest nowa platforma więc i biosy płyt są już dopracowane.

 

@KaMoRaDo - spróbuj jeszcze raz niższego mnożnika ale pogoń wyżej fsb i dobrze przetestuj płyte. Te wyższe napięcia które próbowałes dawałeś wszystkie na raz czy każde osobno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KaMoRaDo - spróbuj jeszcze raz niższego mnożnika ale pogoń wyżej fsb i dobrze przetestuj płyte. Te wyższe napięcia które próbowałes dawałeś wszystkie na raz czy każde osobno?

Włąsnie tak musze sprawdzic jak napisales,

 

A te GTL i PLL sa zalezne od FSB czy od procka, czy jak zmieniam ich wartosc o stabilizuje sie plyta glowna czy procesor??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie wartości są niebezpieczne? ;]]]

 

Bo zyskuję na stabilności powolutku przy 8.5x471MHz

vcore/vtt 1.30

GTL 0/2&1/3 0.675

PLL 1.60

NB 1.30

NB GTL 0.655

Muszę później sprawdzić na jednej parze kości czy przeleci 16M i 32M. Póki co krótkie testy przeleciało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem mnoznik na 7 a FSB dalem na 471 ( czli po zmianie mnoznika na 8,5 bedzie 4.0 GHZ)

 

I przy mnozniku 7 ustawilem vcore na 1.285 i fsb 471 uzyskalem 3.3 GHZ

GTL 0.640/0.68/0.64

vtt 1.28

NB voltage 1.26

PLL 1.5

SB Voltage 1.2

 

Przeszlo testy intel burn test, oraz GTA IV smigalo bardzo dobrze.

 

zmieniajac mnoznik na 8 uzyskalem 3,77 GHz i tez dzialalo jak nalezy

 

dajac 8,5 i przy 4 GHZ komp sie nie uruchomil wywalil bluescreen.

 

Wydaje mi sie ze na 4GHz potzrebne ebdzie tu juz vcore rzedu 1.35 bo przy 1.285 nie bardzo chce hulac, jak na razie probuje ustabilizowac 3.8GHZ przy vcore 1.3 to powinno byc ok skoro szlo na 1.286 przy 3.77gHz

 

Jak wy myslicie

 

I czy w ogole zmaiana napiecia ma jakies znaczenie jesli na FSB 471 dziala mi normalnie?? czy tojest tylko i wylacznie zalezne od fsb gdy nie wyrabnia .Tak samo ten GTL do NB cos daje ??

Edytowane przez KaMoRaDo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie wartości są niebezpieczne? ;]]]

 

Bo zyskuję na stabilności powolutku przy 8.5x471MHz

vcore/vtt 1.30

GTL 0/2&1/3 0.675

PLL 1.60

NB 1.30

NB GTL 0.655

Muszę później sprawdzić na jednej parze kości czy przeleci 16M i 32M. Póki co krótkie testy przeleciało.

ja mam na codzien vtt 1.42V 1.4V na cpu i temp po 85 w LinX ale czego sie nie robi dla ciszy.(800rpm)Acha i taktowanie 3.85Ghz dalej juz zasilacz blokuje. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

85°C wolałbym unikać - generalnie miło by było uzyskać 100% stable 3,83GHz przy niskich napięciach ( i temperaturach rzędu 70°C ) ale widzę że będzie to dość żmudna kalibracja.

no tak ale jak bedziesz miał te 1200rpm to pewnie 75 nie przekroczysz.Z doswiadczenia na mojej płycie do uzyskanie stabilnosci pomaga w zasadzie jedynie podniesienie napiecia vtt mysle ze 1.36-1.38 bedzie w miare bezpiecznie,regulacja pll,nb ,gtl kompletnie nic nie daje,byc moze to wina mojej płyty (asus p5Qturbo).gdzyz wczesniej miałem Q9550 któy latał na 4,2Ghz na dosc niskich napieciach ale nawet na 4.0Ghz nie chciał byc stabilny pewnie przez wysokie temp. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...