Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

szybkie pytanie. warto dac tyle kasy za ta mobo? :)

No na to pytanie odpowiedzi jasnej nie otrzymasz:)

Ja osobiście jestem zwolennikiem tańszych płyt a ta jest moja pietwszą tak drogą i...bez rewelacji. Otrzymałem jeden z lepszych produktów jakie miałem(biostar 965PT było porownywalnie dobre lecz tanie :lol: ). Produkt dobry, gdyz nie posiada wsparcia ze strony DFI. Bios najnowszy który jest nie do końca zrozumiały ma juz 2miesiące i firma sobie nic z tego nie robi. Argumenty, że płyta jest pod quady jest co najmniej śmieszna. Ogólna ocena dobra chodz jak zaznaczyłem z lekkim minusem. W poprzednim roku szukałem plyty na dluzej-wspomniany biostar pozniej Gigabyte P35 a następnie Fox by kupic DFI. Ujmę to w prosty sposób... :rolleyes: niczego nie żałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ta płyta to dziwny twór właśnie złożyłem kompa ta tym cudaku i jestem jak zarazie zawiedziony i bardzo zdenerwowany delikatnie mówiąc wszystkie eweresty się albo wieszają albo zawieszają system , SpeedFan najnowszy wiesza system dopiero po paru próbach wersja starsza 4,32 jakoś trybi ale odczyty na przykład obrotów to pomyłka i jeszcze jedno wejście do biosu to jak granie na loterii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ta płyta to dziwny twór właśnie złożyłem kompa ta tym cudaku i jestem jak zarazie zawiedziony i bardzo zdenerwowany delikatnie mówiąc wszystkie eweresty się albo wieszają albo zawieszają system , SpeedFan najnowszy wiesza system dopiero po paru próbach wersja starsza 4,32 jakoś trybi ale odczyty na przykład obrotów to pomyłka i jeszcze jedno wejście do biosu to jak granie na loterii

mam tą płytkę od ponad miesiąca a jeszcze z wymienionym problemami przez Ciebie się nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest fakt zaraz pykne nowy bios zobaczymy co to da bo teraz to nawet 3dmark nie chce odpalić tylko zwiecha totalna

I tak jak myślałem zmiana biosu nie pomogła jestem zawiedziony żeby było śmieszniej to wszystko jest ustawione na auto trzeba się rozejrzeć nad nową płytą ale tym razem nie DFI jeszcze spróbuje naprawy gwarancyjnej

Edytowane przez mezusj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec po kilkunastu godzinach zabawy z mobo, musze stwierdzic ze nie podchodzi mi tak latwo z OC jak na P35... Nie wiem jeszcze w czym rzecz - moze ten bios co uzywam (1/11) faktycznie taki kiepawy ale jednak mialem nadzieje na co najmniej "kalke" ustawien i osiagow tego co bylo full-stable na P35... na razie jednak nie da rady ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszystko się wyjaśniło troszeczkę się pospieszyłem z negatywną opinią o płycie , sprawa ma się tak zacznijmy od Eweresta śmiga jak cacy trzeba zainstalować go od nowa a przed instalacją wywalić starego co został na innym dysku po starym systemie , tak było u mnie . Drugi problem to 3Dmarkxx czyli każdy i wszyscy co mają ATI muszą dograć poprawkę ze strony producenta 3dmarka jest tam taki pliczek wystarczy poszukać u mnie śmiga 06ty i 05ty . jeżeli chodzi o Speedfan to u mnie zadziałał 4.32 ale 4.33 już nie bo zwiecha myślę że jak zrobią poprawki to zadziała następna wersja .

Prawda jest taka że mamy w posiadaniu sprzęt w miarę nowy i niektóre programy mogą być nie kompatybilne

Jedynie problem został z wejściem do biosu niebieski pasek częściej niż prawidłowy ekran ale trudno to podobno jest przypadłość DFI

Z ciekawości podzielcie się doświadczeniami z tą płytą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mezusj

Wersja beta Speedfana dobrze dziala, bez klopotow.

 

@Dimek

Ten bios to jest jedno wielkie nieporozumienie, najlepiej zmien na jakis starszy. Jest to wersja BETA ktora po czasie tylko zmienili na oficjalna ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dimek

Ten bios to jest jedno wielkie nieporozumienie, najlepiej zmien na jakis starszy. Jest to wersja BETA ktora po czasie tylko zmienili na oficjalna ;/

Na tej stronce z oficjalnych widze tylk odwie wersje - pierwszy jaki byl X38ADB28 z 2007/11/28 i ten nieslawny X38AD111 z 2008/01/11, ktory mam aktualnie...

 

Biosy beta niechetnie uzywam - ale i tak nie ma za bardzo w czym wybierac.... Chyba, ze czegos nie wiem i sa jeszcze jakies inne warte uwagi poza tymi z linka podanego linijke wyzej :?:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec po kilkunastu godzinach zabawy z mobo, musze stwierdzic ze nie podchodzi mi tak latwo z OC jak na P35... Nie wiem jeszcze w czym rzecz - moze ten bios co uzywam (1/11) faktycznie taki kiepawy ale jednak mialem nadzieje na co najmniej "kalke" ustawien i osiagow tego co bylo full-stable na P35... na razie jednak nie da rady ;/

PL ustawiasz recznie w biosie? Zwroc uwage, ze przy niektorych ustawieniach pamieci (gdy PL=auto), potrafi ustawic dwie rozne wartosci PL na kazdego kanalu pamieci.

 

No wiec po kilkunastu godzinach zabawy z mobo, musze stwierdzic ze nie podchodzi mi tak latwo z OC jak na P35... Nie wiem jeszcze w czym rzecz - moze ten bios co uzywam (1/11) faktycznie taki kiepawy ale jednak mialem nadzieje na co najmniej "kalke" ustawien i osiagow tego co bylo full-stable na P35... na razie jednak nie da rady ;/

PL ustawiasz recznie w biosie? Zwroc uwage, ze przy niektorych ustawieniach pamieci (gdy PL=auto), potrafi ustawic dwie rozne wartosci PL na kazdego kanalu pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaką macie temperature na chipsecie?? Ja zaufałem z początku w konstrukcje DFI i zalozylem szybko i tak ten radiatorek "chlodzil" przez miesiac moja plyte:) prolem z tym ze ta plaszka miedziana miala taki kształt jak zakręt wiec temp. 50C byla wynikiem tego ze calkowity obszar odprowadzania ciepla byl wykorzystany max w 10%. powaznie. po szlifie temp spadla do 30C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 51 st C w idle na 1.33v - mało nie jest, ale chyba bezpiecznie.

W stresie około 56 st C

tak przy okazji sprawdz jaki masz ten radiator bo gwarantuje, ze bez papieru sciernego sie nie obejdzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

Zmieniłem sprzęt z e6300+asus p5kr na: e8500 +dfi lt x38 t2r

4X1GB 800MHz cl4

ati 3870

vista 64bit

 

 

Do tej pory zdarzyło się kilka wyłączeń komputera. Głównie podczas próby ściągnięcia czegoś ze strony www, lub wogóle przeglądania stron.

A dziś zauważyłem że komputer restartuje się przy próbie odpalenia everesta. Zawsze w tym samym momencie, doslownie pół sekundy po załadowaniu programu.

Puszczalem prime przez 3h, nic

3dmark06 też bezproblemowo

Pamięci memtest zrobił 3 pętle - bezproblemowo.

Grając też niewiele się dzieje, tyle że w cod4 trochę klatki pływają.

wcześniej mialem sztywno 80-90

teraz z 90 potrafią spaść do 30-40

 

Martwią mnie też bardzo ciepłe radiatory pamięci. Czasem ciężko utrzymać na nich palec.

 

Jest jeszcze kwestia podkręcania.

Swojemu wcześniejszemu e6300 spokojnie podciągalem magistralę do 800MHz na p5bdlx

Tu za nic w świecie nie mogę tego zrobić, choć procek podobno wiele lepszy.

Edytowane przez wojtassss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtassss

Problem everesta odkryłem już wcześniej, nie wiem tylko dlaczego robił mi to po zmianie bios na starszy.

Dziś dodatkowo gdzieś zapodział się napęd dvd.

Najbardziej jednak irytuje mnie spadek wydajności w cod4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

U mnie Made in China

Jutro bede testowal QX po krotkiej przerwie wracam do tematu ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...