Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

jestem w szoku jak duzy jest chip X38. prawie drugi proc. blok MCW30 nie zakrywa go calego :D

nie chip tylko IHS,ktory sie na nim znajduje ;),przynajmniej montaz blokow jest latwy,bo powierzchnie sie nie slizgaja,jak dla mnie super opcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest bios do X38 T2R LT... przynajmniej nie ze znanych mi zrodel... choc TUTAJ faktycznie juz jest dolozony do pozostalych...

 

OFICJALNE BIOSY

 

NIEOFICJALNE BIOSY (BETA)

 

I wlasnie wsrod nieoficjalnych pojawil sie nowy bios z 2008/03/14 (X38AD314.exe) do ktorego changelog wyglada tak:

 

1.Added warning message for over voltage.

2.Fixed CPU temperature detect fail when use E8xxx series CPU.

3.Fixed C1E fail for Intel D430 CPU.

4.Improved PCI-E device compatibility issue.

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Dwa dni temu pobawilem sie QX9650

Po kilkunastu minutach bylo juz:Dołączona grafika

a pozniej dzwon,napiecie NB powalilo po restarcie,plyte musze udupic chyba biosem albo jakos inaczej,bo na def ustawieniach jest ok-byle jakie nawet lekkie o/c konczy sie restartami(nawet e6300@3,2 :E)

Puscilem pare benchow na 4.6-4.7Ghz i to wsio proca trzeba bylo oddac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie mam go z plytki Tmod/Logan's. wrzucilem go na kostke i bylo ok.

wgrywales ten z marca?

Osobiscie jeszcze nie wgrywalem tego z marca... jako nie mam przekonania do wersji beta ostatnio :)

Ale na XS sa juz komentarze:

 

Pierwszy

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
I can say the idle temps on my e8400 jumped about 15-20C. When setting vcore at 1.35v in the bios I now get 1.376 instead of 1.36. I had to lower it to 1.33. NB set at 1.5v gets 1.45, seems about the same. I'll have to play with it some, but so far, not that impressed.

Drugi

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
just loaded it

i got better nb voltage now

still testing

whaaaaaaaa my mushkins are degrading n i cant run them cas5 only cas4 2.22v

cant do cas5 with 2.3v

 

edit:had ram in 2-4 slots got errors with mushkin

put ram in 1-3 all good

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli kupa. marcowa kupa.

osobiscie nie zauwazylem roznicy w o/c pomiedzy biosem ze stycznia i tym z listopada jesli sie nie myle. jak proc nie szedl na 4ghz tak dalej nie idzie heh.

zdazaja sie wam dual booty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

U mnie do quada lepiej sie spisal bios ze stycznia,pod e8xx lepiej o wile wypada ten z listopada mimo wiekszych skokow napiec nb,co do bety to nawet jej nie wrzucam,bo mojej mobo moze pomoc tylko strzal siekiera i rozlupanie jej na pol.

Z gwarancja zaczekam az zalatwie sobie ddr3 i przerzucam sie na mobo z trojkami,nie bede juz grzebal w gow...

Co do slotow pamieci to od poczatku u mnie 1-3(zielone)lepiej sie spisywaly

Dual booty tez mialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przeżyłem chwilę zgrozy - zdejmowałem radiator na NB - okazuje się jednak,że jest krzywy jak cholera, ale nie o tym chciałem.

Jak go z powrotem zakładałem zarysowałem ostro laminat z tyłu płyty, myslałem,ze płyta nie odpali, ale na szczęście działa i OCuje się tak samo.

Nawaliłem na Radiator sporo pasty i dałem wentyl, tempy spadły ale nie wiele.

Jakim papierem proponujecie go zeszlifować - jaka grubość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przeżyłem chwilę zgrozy - zdejmowałem radiator na NB - okazuje się jednak,że jest krzywy jak cholera, ale nie o tym chciałem.

Jak go z powrotem zakładałem zarysowałem ostro laminat z tyłu płyty, myslałem,ze płyta nie odpali, ale na szczęście działa i OCuje się tak samo.

Nawaliłem na Radiator sporo pasty i dałem wentyl, tempy spadły ale nie wiele.

Jakim papierem proponujecie go zeszlifować - jaka grubość?

Połóż sobie najlepiej na szybie 600tkę a następnie wygładź 1000ką a do pełni sukcesu przydało by się polerowanie na filcówce pastą polerską na lusterko

A tak naprawdę to wywal go do śmieci lub w ostateczności schowaj do pudełka i kup coś porządnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj przeżyłem chwilę zgrozy - zdejmowałem radiator na NB - okazuje się jednak,że jest krzywy jak cholera, ale nie o tym chciałem.

Jak go z powrotem zakładałem zarysowałem ostro laminat z tyłu płyty, myslałem,ze płyta nie odpali, ale na szczęście działa i OCuje się tak samo.

Nawaliłem na Radiator sporo pasty i dałem wentyl, tempy spadły ale nie wiele.

Jakim papierem proponujecie go zeszlifować - jaka grubość?

mówiłem Ci juz we wcześniejszych postach o tym radiatorze. Ogólnie nie ma co zmieniać a wystarczy poprostu zeszlifować. Ja zabrałem sie troche inaczej za to szlifowanie. wziąłem chyba 300( tylko dlatego ze mój radiator był naprawdę krzywy) potem zapodałem 600 > 1000>1500 samo polerowanie probowałem pasta dio zebów :) ale jednak skończyło sie na zestawie do polerowania paznokci. Temperatura spadła mi o 20C. Oczywiście polerka była na mogro na szklanym podłożu i trwała jakieś 60min.Z pastami jest różnie, niektóre zawierają mikroelementy(nie wiem jak to dokładnie się nazywa) mało przewodzące ciepło. Edytowane przez mateo1977

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

A szlifowanie robić na sucho, czy na mokro?

I czy do polerki mogę użyć pasty do polerowania samochodu?

na mokro, tak, taka pasta o ktorej piszesz nada sie idelanie

 

a wracajac do samej plyty

pierwszego dnia sie na nia pogniewalem bo targac ramow nie chciala tak jak sobie tego zyczylem

problem lezal po stronie biosa, po zmianie, jak reka odjal i juz bylem zadowolony

problemy z wejsciem do biosu, ktore tez mnie irytowaly okazalay sie po stronie wentylatora acutake, problem rozwiazany

resety everestem, rozwiazala instalacja programu, wczesniej odpalalem go z katalogu

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej potrzebuje tego papieru?

zacznę od 600 bo jest duży gap na środku, radiator praktycznie w ogóle nie przylega , potem 1000 i na koniec 2000 - może też nie będę musiał używać żadnej pasty polerskiej.

Po ile arkuszy kupić tego papieru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

na polerke to jeden wystarczy a tamtych po 2-3 w porywach bedziesz mial na zas ;)

btw:wodny 600 to jak pilnik do metalu ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie jak pisałem wam,że czasem nie chce mi komp odpalić po nocy, albo po wyłączeniu.

Znalazłem przyczynę - podłączyłem wentyl z końcówką 4 pin pod gniazdo procesora i problem zniknął - płyta ewidentnie nie lubiła Noctua z 3 Pin :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak, wcześniej po nocy nie zawsze komp mi chciał odpalić (działo się to sporadycznie), wentyle się kręciły i to wszystko, trzeba było albo zrestetować, albo wyłączyć zasilanie na moment.Teraz robi mi się to praktycznie za każdym razem po wyłączeniu kompa.Wciskam power i lipa, wentyle się kręcą i to wszystko, dopiero po resecie CMOS komp odpali.Może teraz dzieje się częściej bo jak wcześniej pisałem zarysowałem laminat na tyle płyty- szły tam jakieś ścieżki, niby nie przerwane, ale może - choć wątpię.

Błędy BIOSU na wyświetlaczu to 2J i czasem 2d, raz było 2_" (czy jakoś tak.

Oczywiście nie ma w manualu opisanego Biosu.

Macie gdzieś może jakiegoś Linka do błędów na wyświetlaczu?

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy tak, wcześniej po nocy nie zawsze komp mi chciał odpalić (działo się to sporadycznie), wentyle się kręciły i to wszystko, trzeba było albo zrestetować, albo wyłączyć zasilanie na moment.Teraz robi mi się to praktycznie za każdym razem po wyłączeniu kompa.Wciskam power i lipa, wentyle się kręcą i to wszystko, dopiero po resecie CMOS komp odpali.Może teraz dzieje się częściej bo jak wcześniej pisałem zarysowałem laminat na tyle płyty- szły tam jakieś ścieżki, niby nie przerwane, ale może - choć wątpię.

Błędy BIOSU na wyświetlaczu to 2J i czasem 2d, raz było 2_" (czy jakoś tak.

Oczywiście nie ma w manualu opisanego Biosu.

Macie gdzieś może jakiegoś Linka do błędów na wyświetlaczu?

Wydaje mi się, że wiem o czym mówisz :) Chodzi mi o to, że ja czasem nawet przy resecie mam taka przypadłość jak Ty piszesz. Tyle tylko że u mnie wystarczy przytrzymać power, aż komp się wyłączy i potem juz idzie normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie ukrywam,że mnie to denerwuje.Teraz mam nie ocowanego proca i chodzi ładnie, bez problemów, włącza się za każdym razem.

Nic Płyta idzie na Ebay i kupuje DFI UT P35 T2R - może ta będzie lepsza.

BTW czy na tej P35 muszę podłaczać dodatkowe zasilanie pod płytę - chodzi mi o to co ma takei samo łącze jak do stacji dyskietek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze komus sie przyda - ustawienia biosu rock stable 500x8=4GHz (8hrs Orthos Smal FFTs) dla aktualnego E8500 (40 tydzien 07), 4x1GB Crucial Ballistix PC8000, bios 11/1.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

CPU Feature

Thermal Management Control >>> Disabled

PPM (EIST) Mode >>> Disabled

Limit CPUID MaxVal >>> Disabled

CIE Function >>> Disabled

Execute Disable Bit >>> Enabled

Virtualization Technology >>> Enabled

Core Multi-Processing >>> Enabled

 

DRAM Timing

Enhance Data transmitting >>> Fast

Enhance Addressing >>> Fast

T2 Dispatch >>> Disabled

Clock Setting Fine Delay

Ch1 Clock Crossing Settting >>> More Aggresive

Ch2 Clock Crossing Settting >>> More Aggresive

Ch1Ch2 CommonClock Setting >>> More Aggresive

other subtimings >>> auto/current

CAS Latency Time (tCL) >>> 5

RAS# to CAS# Delay (tRCD) >>> 5

RAS# Precharge (tRP) >>> 4

Precharge Delay (tRAS) >>> 9

All Precharge to Act >>> 4

REF to ACT Delay (tRFC) >>> 30

Performance Level >>. Auto

Read delay phase adjust >>> auto (all)

MCH ODT Latency >>> 1

Write to PRE Delay (tWR) >>> 12

Rank Write to Read (tWTR) >>> 10

ACT to ACT Delay (tRRD) >>> 3

Read to Write Delay (tRDWR) >>> 8

Ranks Write to Write (tWRWR) Auto

Ranks Read to Read (tRDRD) Auto

Ranks Write to Read (tWRRD) Auto

Read CAS# Precharge (tRTP) >>> 3

ALL PRE to Refresh >>> 4

 

Voltage Settings

CPU VID Control >>> 1,35000

CPU VID Special Add >>> Auto

DRAM Voltage Control >>> 2,19

SB Core/CPU PLL Voltage >>> 1,640

NB Core Voltage >>> 1,430

CPU VTT Voltage >>> 1,160

VCore Droop Control >>> Disabled

Clockgen Voltage Control >>> 3,45

GTL+ Buffers Strength >>> Strong

Host Slew Rate >>> Weak

GTL REF Voltage Control >>> Enable

CPU GTL1/3 REF Volt >>> 62

CPU GTL 0/2 REF Volt >>> 60

North Bridge GTL REF Volt >>> 70

DRAM Timing

PCIE Slot Config 1X 1X

CPU Spread Spectrum Disabled

PCIE Spread Spectrum Disabled

SATA Spread Spectrum Disabled

 

Exist Setup Shutdown >>> Mode 2

Shutdown after AC loss >>> Disabled

CLOCK VC0 divider >>> Auto

CPU Clock Ratio >>> 8x

CPU N/2 Ratio >>> Disabled

Target CPU Clock >>> 4000 MHz

CPU Clock >>> 500 MHz

Boot Up Clock >>> Auto

DRAM Speed 333MHz/667

Target DRAM Speed DDR2 >>> 10001

PCIE Clock >>> 100MHz

PCIE Slot Config >>> 1x 1x

 

Dołączona grafika

 

Po "bezprzeinstalacyjnym" przejsciu Windowsa XP przy przesiadce z P35 na X38, wydajnosc pamieci na powyzszych ustawieniach wyglada jak ponizej... Mysle, ze reinstalka systemu by pomogla (sporo), podobnie jak optymalizacja timingow ALE w sumie nie zalezy mi na kazdym MB/s a bardziej na optymalizacji napiec......

Dołączona grafika

 

 

BTW na XS juz plyte flaszuja biosem z X48 - klikamy i patrzymy co to daje :)

Roznica widoczna ale chcialbym miec pewnosc, ze pozostale (sub)timingi byly ustawione identycznie - wtedy wartoby rozwazyc takiego flasza :)

 

@Blackwhite >>> Lanparty P35 T2R LT/UT tez ma podlaczenie jak do stacji dyskietek, ale nie ma potrzeby uzywania tego przeciez o ile nie uzywasz dwoch kart graficznych :idea:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...