Skocz do zawartości
piotres

Pudi's Chiller

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie :)

 

Chcialem przedstawic chiller Pudiego - owoc ciezkiej pracy i jeszcze ciezszego planowania i uzgodnien :wink: . Opcji bylo baaardzo duzo - od chillera w Tt Mozart, przez Lian-li V2000 az do tego co jest teraz - czyli chillera ktory bedzie sobie stal pod budka Lian-li typu cube.

 

Cel postawiony przez wlasciciela to +10 do +20*C na niezbyt rozbudowanym configu oraz cisza. :-P

 

Specs :

 

kompresor : Danfoss SC18CL

wymiennik : Wymienik plytowy , 12 plyt

XV: Danfoss TS2 + akumulator cieczy Frigomec 0.88l

skraplacz: 1.5 kW + 4 szt. Scythe S-FLEX 120mm w wersji 1200 obr.

czynnik chłodniczy : R507/R134a mix

obudowa: metalowa 46 x 46 x 35 cm, czarny proszkowy lakier

inne: kontroler Dixell XR40C, 4 szt. S-FLEX 120mm z przodu obudowy + 4 szt. S-FLEX 120mm z tylu obudowy (wszystkie w wersji 1200), rezerwuar 1.7litra + pompa Eheim 1048, weze 12/16 mm, krocce choinki na waz 12 mm sr. wew.

 

Odrazu mowie ze zdjecia nie sa robione od poczatku, a raczej blisko konca zaczalem je cykac ... :oops: (brak cyfrowki przez chwile) .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Imprezka sie kroi :lol: .

 

Dołączona grafika

 

uuups Pudi nie bylby zadowolony widzac tyle szronu :oops: - na szczescie ma kontroler temperatury :wink:

 

Dołączona grafika

 

-26*C ciecz bez obciazenia :oops:

 

Dołączona grafika

 

i +8*C ciecz na grzalce ciagnacej z sieci 605W :D :D

 

Dołączona grafika

 

Nie ma to jak schlodzona dykta z borygiem :wink: B-) .

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

I po balu zwanym "struganie chillera" :wink: .

 

pozdrawiam

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam profesjonalizm, przeciez ja jestem marnym studencina :oops: :lol: :lol: :lol: .

 

Jakby ktos sie mnie o cos pytal, to ostrzegam ze jestem offline od 23 do 29.08 . :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam profesjonalizm, przeciez ja jestem marnym studencina :oops: :lol: :lol: :lol: .

 

Jakby ktos sie mnie o cos pytal, to ostrzegam ze jestem offline od 23 do 29.08 . :)

 

pozdrawiam

Kuźwa studencina. Powinieneś full pro sklep otworzyć. Każdy Twój projekt to idealizm w każdym calu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek z pompa to zwykly easy click 1.7l w wersji z przezroczystym denkiem :). Wiec chyba az tak tandetnie nie jest . :-P Pompka miala pracowac jako zanurzeniowa (w moim zalozeniu) wiec jakis komercyjny rezerwuar srednio by tu podchodzil :oops: .

 

Teraz to juz naprawde mnie nie ma na 7 dni . :D

 

papa

piotres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh respect za poswiecenie odnosnie uzgadniania wszystkiego ;] co do chillera pierwsza klasa, choc nie jest zbyt szczelny, tzn nie moze lezec na boku :lol2: (no ale to teraz juz wiem :razz: ) jak przyjade do Angli to przetestuje, ale pewnie troche czasu minie, bede mial remont, a jeszcze nawet nowego kompa nie kupilem ;D

PS Qrcze tez zapomnialem o tej bialej naklejce :lol2: chcemy czarnej naklejki, chcemy czarnej naklejki :D

PS2 Dopiero zobaczylem "SALONOWY" :mrgreen: :lol2: :wink:

Edytowane przez Pudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jednak cziler :D mi sie tez ten pomysł podobał :)

Sie wie, dzis testowo odpalilem w lazience nie moglem sie doczekac :wink: NIE MACIE POJECIA jakie to jest ciche ! :blink: (pomijajac ze kompresor chodzi jak bombowiec) caly czas wiedzialem ze 12x120mm S-Flexy to jest to, tylko troszke glosniejsze od mojego starego zestawu WC :lol2:

Edytowane przez Pudi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SC18CL jak bombowiec ? :lol: Toz to jest cudowne pyrkanie :lol: :lol: . A tak na serio to podobno SC18CL nie sa takie wcale glosne, SC21CL za to juz tak :-P . Ja tam nie wiem, nie mialem porownania. Za to wiem ze chodzi on +/- tak samo na glosnosci jak Danfoss FR8.5CL czyli sprezarka z Vapochilla LS. Danfoss NL11F jest cichszy, ale on jest akurat najcichszy :lol: - lecz w tym chillerze nie sprawdzilby sie wogole :oops: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SC18CL jak bombowiec ? :lol: Toz to jest cudowne pyrkanie :lol: :lol: .

rozwalilo mi cycki :lol2: co do sprezarek to juz zdazylem doszkolic sie na XS :-D :wink: i przyznaje racje mistrzowi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...