Skocz do zawartości
f1sz

Razer Lachesis

Rekomendowane odpowiedzi

Razer Lachesis Spec:

* 4000DPI 3G Laser Sensor

* 60 – 100 IPS* [inch per second]

* Improved Lift-off Distance

* Razer Synapse™ 32kb Onboard Memory

* Variable DPI settings in 125DPI increments

* 1000Hz Ultrapolling™ / 1ms response

* 9 independently programmable Hyperesponse™ buttons

* On-The-Fly Sensitivity

* Always-On™ mode

* Ultra-large non-slip buttons

* 16-bit ultra-wide data path

* Zero-acoustic Ultraslick™ Teflon feet

* Gold-plated USB connector

* Seven-foot, lightweight, non-tangle cord

* Ambidextrous design

* Approximate size: 129mm (length) x 71mm (width) x 40mm (height)

* Approximate weight: 128g

 

Cena: 79.99$, u nas pewnie będzie za 240-250zł :E

 

Dołączona grafika

Edytowane przez FsH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę na podobe tej fatalnej box shape we wszystkich razerach, obawiam się że w reku to to nie za bardzo leżeć będzie :/

 

4k dpi omg... no ale cuż q4 ma limit o 60 żeby na lcd poprawnie chodził to się teraz dostosowują do monitorów 22" wide i sensa 1cm per turn ']

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, żal

 

Ja czekam na dual-lasery... To będzie coś xD

 

W sprzedaży nie ma wielu myszy naprawdę skierowanych do poważnych graczy... Szkoda, że razer woli produkować jakieś zabawki dla newbów, którzy myślą, ze staną się pro, bo mają 4000DPI ;/

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, żal

 

Ja czekam na dual-lasery... To będzie coś xD

 

W sprzedaży nie ma wielu myszy naprawdę skierowanych do poważnych graczy... Szkoda, że razer woli produkować jakieś zabawki dla newbów, którzy myślą, ze staną się pro, bo mają 4000DPI ;/

Była już podobna mysz ale z dwoma LED ( Logitech dual optical czy jakoś tak ) - obecne jednoczujnikowce są o niebo lepsze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie widzę jeszcze żadnych recenzji z użytkowania tego cudeńka, to może zacznę :D

 

Mam ją od dwóch tygodni, po wyjęciu z pudełka byłem zaskoczony sporą wagą i dość kompaktowymi rozmiarami, była mniejsza niż oczekiwałem, poza tym daje wrażenie 'zwartej konstrukcji'. Pierwsze co, to się zgubiła na corepadzie magna (a szkoda, świetnie mi się z tej podkładki korzystało), postawiłem więc na Icemacie classic (nie lubię jej za 'chropowaty' ślizg), pierwsza godzina było dobrze, ale później się zaczęła gubić, mycie pomagało na 15min, więc udałem się do pobliskiego sklepu po Steelpada QCK - w końcu się nie gubi - wniosek - szklanki odpadają.

 

Co do przycisków, to jest to pierwszy razer z tak twardymi przyciskami, ale za to są ciche. Nie podobają mi się boczne - wciskane głęboko jak w Deathadderze, ale ze znacznie większą siłą. Przyciski na grzbiecie użyteczne, rolka się za łatwo wciska przy kręceniu, i jednocześnie za łatwo przekręca - ale wystarczy trochę wprawy - problem znika.

 

Precyzja - szczęka opada, i tu ciekawostka - otóż z moich obserwacji wynika że myszka ma dwa lasery - pionowy i poziomy.

Dołączona grafikaDołączona grafika

Mój aparat widzi w podczerwieni :lol2:

Dziwnie ze sobą współpracują, załączam 'test' w Paincie na icemacie, zwróćcie uwagę na 'falistość' linii :huh: , 4000 dpi i czułość w sterowniku na minimum, w windowsie domyślnie.

Dołączona grafika

 

Kolejną rzeczą wymagającą dopracowania ze strony Razera jest brak reklamowanych 1000Hz - testowałem jak można a i tak zawsze nie przekraczało 500Hz.

Dołączona grafika

Kształt - za to zawsze lubiłem tą firmę, nie preferuję "myszek kanapowych", więc Razer jest jak znalazł, ale nie podoba mi się miejsce pod klawiszami bocznymi, o ile w poprzednich myszkach razera wgłębienie nie odstawało od reszty konstrukcji, tu jest wyraźna granica która nie jest przyjemna dla palca. Ale nawet do tego się już przyzwyczaiłem. Śliskie boki - styl Deathaddera, plus jest taki że przyciski boczne są pokryte materiałem z grzbietu.

 

Kolejną ciekawostką jest pulsujący znaczek trzech węży - który to nie wygasa do zera, jak miało to miejsce w reszcie produktów Razera, i ma w dodatku dwa biegi ściemniania, dziwnie to wygląda, ale to i tak jest kolejny zbędny bajer.

 

Podsumowując to zaczekajcie aż będą lepsze sterowniki, bo póki co to nawet na steelpadzie potrafi się zgubić raz na dzień.

 

Ogółem oceniam ją 9/10, więcej grzechów nie pamiętam, a jak coś sobie przypomnę to dopiszę.

 

Kilka Fotek:

Dołączona grafika

Porównanie z Deathadderem brata

Dołączona grafika

Pięknie to wyglądało na Icemacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, żal

 

Ja czekam na dual-lasery... To będzie coś xD

Lachesis ma dual-laser ... prawdopodobnie Twin-Eye Philipsa.

 

Kolejną rzeczą wymagającą dopracowania ze strony Razera jest brak reklamowanych 1000Hz - testowałem jak można a i tak zawsze nie przekraczało 500Hz.

Inni też mają ten sam problem z osiągnięciem 1000Hz.

Nie masz żadnych programów do zmiany czasu reakcji? Jak masz jakiś to usuń go...prawdopodobnie to on nie pozwala na osiągnięcie 1000Hz.

Jeśli to nie pomoże to po starcie sys. wyjmij USB myszy i włóż ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że masz deathaddera :] możesz napisać która myszka na dzień dzisiejszy jest lepsza dla ciebie ?

Na dzień dzisiejszy to się przyzwyczaiłem już do Lachesis'a, co do Deathadder'a to kompletnie nie pasuje mi "kanapowy kształt" (za długo korzystałem z Diamondback'a), miałem go dwa tygodnie i sprzedałem ;p, chociaż brat - użytkownik Deathaddera to mówi że jego jest lepszy...

 

Inni też mają ten sam problem z osiągnięciem 1000Hz.

Nie masz żadnych programów do zmiany czasu reakcji? Jak masz jakiś to usuń go...prawdopodobnie to on nie pozwala na osiągnięcie 1000Hz.

Jeśli to nie pomoże to po starcie sys. wyjmij USB myszy i włóż ponownie.

Teoretycznie nie mam, ale z czasów Diamonbacka się bawiłem tym (a naprawdę sporo to daje) i mogło coś w kompie zostać, problem jest taki że to narzędzie po prostu się raz odpalało i ono samo ustawiało co trzeba, więc nie mam pojęcia teraz jak to wyłączyć, powinno się samo wyłączać przy zmianie sterownika myszki... ale dobrze wiedzieć że nie tylko ja mam z tym problem B-)

 

EDIT: Rzeczywiście, wyjecie i włożenie jeszcze raz pomogło :o Dzięki za radę - przymierzam się do formata to zapewne zniknie ten problem :D

Edytowane przez Zalew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpal mouse rate switchera i klikaj N aż zaproponuje 125 ;[

 

sam sobie podziałałem na 500.. rapem chwilkę - protest dźwiękówki pcm, na 250 trochę dłużej - protest serwisówki usb - ide, wraca do normy bez problemu

Heh, co ciekawe nie trzeba, bo wyjęłem USB raz jak to zaproponował kolega FsH i o dziwo do dziś mam wciąż 1000Hz, jakaś magia albo inne cuś... w każdym bądź razie nie mam najmniejszego zamiaru już odpalać rate switchera ;p, ale dziwna jest sprawa że myszka była już nie raz odłączana i nie pomagało, a jak mi kolega powiedział, tak do dziś trzyma... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem myszki Razer Lachesis, mam pytanie macie może jakieś ustawienia tej myszki pod Windowsa i pod CS? Wiem ze jest to rzeczą indywidualna ale jakoś nie umiem dla siebie znaleźć najlepszych ostawień.

Najlepiej proszę o screeny z programu do konfiguracji Lachesis.

 

Z góry wielkie thx.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - szkoda że się "raz na dzień" gubi na QCK (raz na dzień to o ten jeden raz za wiele) - jednak nawet dual lasery są gorsze od LED .

 

Na forum razera właśnie przeczytałem że komuś się w Lachesis złamał klawisz ( zupełnie jak mi w A4tech X-718BF). Jednak myszy w których klawisze i obudowa są jednym elementem plastiku wszystkie mają taką przypadłość.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - szkoda że się "raz na dzień" gubi na QCK (raz na dzień to o ten jeden raz za wiele) - jednak nawet dual lasery są gorsze od LED .

 

Na forum razera właśnie przeczytałem że komuś się w Lachesis złamał klawisz ( zupełnie jak mi w A4tech X-718BF). Jednak myszy w których klawisze i obudowa są jednym elementem plastiku wszystkie mają taką przypadłość.

Jeśli chciał go na siłę ręcznie odgiąć maksymalnie do góry... :P Jakoś nie wyobrażam sobie żeby to się mogło złamać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciał go na siłę ręcznie odgiąć maksymalnie do góry... :P Jakoś nie wyobrażam sobie żeby to się mogło złamać

Też wydaje mi się to trudne do wykonania ... i tak samo myślałem o A4tech 718 BF ... a mimo to pomimo normalnego użytkowania ... pękł .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się to trudne do wykonania ... i tak samo myślałem o A4tech 718 BF ... a mimo to pomimo normalnego użytkowania ... pękł .

O ile A4 tech to nie jest jakaś tam pr0 g4m3r FiRM4 to jak popieszczę na siłę w łapie swojego Razera to ten wierzchni materiał jest naprawdę nieźle elastyczny, może tamten pracował w ujemnych temperaturach? o.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...