Skocz do zawartości
radeksz

Suszona Kielbasa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uwielbiam. Swego czasu dziadek suszyl w domu ale ze zmarl to juz nie ma ktos suszyc a babci sie nie chce, dziadek uzywal kielbasy pieprzowej albo mysliwskiej. Ostatnio mialem smaka i kupilem kielbase wojskowa troche slona ale nadaje sie do suszenia , wisi sobie nad monitorem zawieszona na polce od drukarki i sie suszy. Wisi dopiero pare dni ale sposob jest dobry , zdam relacje za tydzien lub dwa z etapow suszenia.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napewno sie powinna suszyc, ale BEZ WILGOCI w mieszkaniu w wyniku posiadania roslin/akwarium/wydychania posiadamy pewna wilgotnosc.

Obstawiam ze kielbasa sie zjepsuje:D

Wrzuc ja na strych albo do piwnicy gdziekolwiek gdzie wilgoc jest najmniejsza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo ja uwielbiam taka kielbase.. szczegolnie kielbasa wlasnej produkcji.. wywiesza sie ja na strychu gdzie nie ma wilgoci i sie suszy.. xD

u mnie w miescinie w jednym sklepie mozna kupic kabanaosy wysuszone na kamien;] smakowe:D

a ze wysuszone sa lekkie to i tanio wychodza ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiełbasa suszona to świetna sprawa. Osobiście polecam kiełbaskę z dziczyzną (+ dobrą musztardkę).

Co do wilgoi to nie ma ona aż tak dużego znaczenia (w warunkach mazurskich klimatów kiełbaska się suszy pierwsza klasa). Musi być tylko ciepło.

Pomijając jednak temat smaku i wilgotności to miejsce do suszenia znalazłeś sobie po prostu "rewelacyjne". Proponuję następnym razem owinąć w papier spożywczy i powiesić w pobliżu kuchenki a nie nad monitorem. Jak zrobi się takiej kiełbasce bardzo gorąco może z niej co nieco kapnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubie podsuszac kabanoski ;p Tzn nie jadam swiezych, tylko czekam pare dni az podeschnie w lodowce i szama ;) Hhehe

No i jadam najchetniej z musztarda sarepska.

Ogolnie lubie podsuszane kiełbasy (takie juz kupione).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chodzi o wedzona kielbase widac ze suszonej nie jadles i nie smierdz mi przez to w pokoju ,wogole nie czuc kielbasy suszonej.

jadłem kolego nie raz, towar deficytowy to nie jest heheh, po prostu mnie dziwi jak można suszyć kiełbasę w pokoju :P rozumiem na strych czy nawet w kuchni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam za ten temat. Ja sobie przywiozłem do Szwajcarii troche polskich kabanosków takich tanich foliowanych. W smaku takie sobie były, ale przypomniał mi sie ten temat i pomyslalem, ze sobie podsusze (bo w koncu za duzo do stracenia nie mam ;) ) 5 dni na półeczce w kuchni i mam teraz takie zajebiste kabanosy, że hoho :D Dokładnie jak te najdroższe w PL smakują! Jak chcecie oszczędzić a mieć dobre jedzonko i macie trochę cierpliwości, to polecam tą metodę. Tylko naprawdę wybierzcie suche miejsce. W kuchni gdzie mam przeciętną temperaturę i wilgoć było jeszcze za wilgotno. Na jednej lasce pojawiło się troszkę pleśni. następna tura pójdzie na kaloryfer. :D

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człopaki przejedźcie się na wieś po prawdziwą kiełbase. Moj dziadek nadal taka robi i jest genialna. Kiełbasę ze sklepu jadam moze z 1-2 razy na rok i to grilowana u kogos ;P Nie twierdze ze zawsze wiejska jest lepsza, ale jezeli znajdzie sie kogod kto robi pod siebie, a nie dla zysku co tydzien to jest naprawde git. A suszona jest genialna, taka twarda, ale jednoczesnie gumowata, no i smak, mmhhmm hmm

Co ciekawe na poczatku myslalem ze tylko z chlebem ją pałaszować, ale z sałatką/surówką jaką kolwiek z zielonymi świerzymi warzywami też jest super. Sprawdza się też w przespisach gdzie radzą dodawać kindziuk i jemu podobne wedliny.

 

Ps. na kaloryferze jakos mi nie smakuje ;/ to tak jakbym ja wrzucil na godzine na patelnie na srednim ogniu ;/ Najlepiej nad kuchnia, chyba ze ktos gotuje 3 posilki dziennie ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze jest okres grzewczy to u mnie na 3 grzejnikach w domu sie kielbaska suszy :D

nie wiem jaka to jest bo to moj ojciec sobie suszy, ale jak sie orientuje to jakas wiejska od znajomego rzeźnika, jakos nie mialem ochoty nigdy tego probowac ale po przeczytaniu tego tematu chyba sie skusze rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...