Skocz do zawartości
jools

8RDA+, pomocy bo wqur... sie mozna..

Rekomendowane odpowiedzi

dostalem w koncu plyte 8rda+ do tego wzialem od razu sobie 2x512MB, proc xp1700+ (0.13) i zaczalem instalowac....

pod win98 po wielu godzinach i wielu instalacjach systemu nie udalo mi sie zainstalowac sterownikow a windows ciagle sie wywalal po takiej instalacji :(

no nic mowie, wezme xp na warsztat

zainstalowal sie ladnie, pozniej sp1, no i dalej sterowniki.

wszystko dziala ale .... zadnego testu w 3dmarku nie przechodzi, albo wyrzuca do windy albo BSOD (blue screen ;( )

myslalem, ze to wina podkrecenia proca wiec go skrecilem i .... nic :(

myslalem , ze pamieci liche wiec ustawilem na 266 zamiast 333, timingi na optimal i ..... nic :(

probowalem innych sterownikow i ..... tez nic

 

chol.... mnie juz bierze, bo co ciagle sie wywala.

czy moze to wina plyty ?

 

 

 

...

 

 

POMOCY !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika to msi gf4 ti4200,

jak mialem plyte kt3 to wszystko hulalo, nawet procek na 2400+ i pamieci na cl2

zasilacz mam 400W i do tej pory bez problemu wyrabia, wiec tez odpada

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam taki problem z Future Mark 2003. Kumpel sciagnal mi DWIE wersje z roznych serwerow ale w kazdym wywala mnie w tescie CPU 2. Sprzet nie jest w zaden sposob pokrecony wiec tez sam juz nie wiem. Wszystko inne dziala tylko nie Future. Dziwne jest to ze mamy rozne sprzety ale takie same procesory. Moze cos w tym jest? (powiedzial Baca dotykajac goowna palcem?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po za tym jezeli juz to nie czepiaj sie plyty tylko kurewskiej NVIDII ktora wypuscila taki "syf" nie sterowniki. Co druga osoba ma pretensje bo jej epox cos wywala, bo to i tamto. Niestety prawda jest taka ze glownie to wina tego czegos...mam nadzieje ze niedlugo ujzymy cos zupelnie innego :evil: bo to zaczyna robic sie potwornie meczace. Sorry ale jestem naprawde wkurzony :-), kazdy system sie wali...a na linuksie to probuje juz tydzien uruchomic sieciowke ktora po instaltcji sterow do Nforce2 zniknela :) itd itd.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem w koncu plyte 8rda+ do tego wzialem od razu sobie 2x512MB, proc xp1700+ (0.13) i zaczalem instalowac....

pod win98 po wielu godzinach i wielu instalacjach systemu nie udalo mi sie zainstalowac sterownikow a windows ciagle sie wywalal po takiej instalacji :(

no nic mowie, wezme xp na warsztat

zainstalowal sie ladnie, pozniej sp1, no i dalej sterowniki.

wszystko dziala ale .... zadnego testu w 3dmarku nie przechodzi, albo wyrzuca do windy albo BSOD (blue screen ;( )

myslalem, ze to wina podkrecenia proca wiec  go skrecilem i .... nic :(

myslalem , ze pamieci liche wiec ustawilem na 266 zamiast 333, timingi na optimal i ..... nic :(

probowalem innych sterownikow i ..... tez nic

 

chol.... mnie juz bierze, bo co ciagle sie wywala.

czy moze to wina plyty ?

 

 

 

...

 

 

POMOCY !!!!!

 

Jak instalujesz sterowniki n-Force to nie instaluj sterowników IDE . Ja miałem to samo po instalacji tego sterownika na moim Asusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zainstalowaniu sterownikow w menadzerze urzadzen niektore wpisy sa po kilka razy, czy to normalne ???

 

a jak go nie instalowac ? instales leci sam wszystko po kolei...

 

a pod win98 w ogole sie wywala i nie instaluje :(

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plycie jest wyswietlacz informujac o stanie plyty, caly czas swieci sie FF czyli wg manuala cos nie tak,

co powinno sie wyswietlac w czasie normalnej pracy ?

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli swieci ci sie FF to prawdopodobnie zwiera sie gdzies plyta albo ktoras z kart jest zle umieszczona. Wyjmij wszystko lacznie z plyta i zamontuj od nowa. U mnie pomoglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FF.

 

A tak w ogóle to na rok 2003 to win 98 jest deczko za stary nie uważasz. Wszystko lepiej chodzi pod Xp (no może z kodekami sa problemy małe). Ja miałem przez chwile 98 i xp ale jak się okazało, ze w 98 są cyrki to se darowałem.

 

Musisz niestety wybrać. Albo sprawna 98 alebo sprawny Epox i XP. A zresztą Xp sam ci wszystko instaluję (prócz tej płytki co ją trzeba wkładać). Jakby co to zajrzyj na strone firmową. Moze juz cos wedzą na ten temat.

 

co do problemu to zakładam się, że to przez tego szajskiego GF i detonatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel miał to samo z leadtekiem 128MB ti 4200, na epoxie konflikt i za cholere nie chciał mu ruszyć żaden 3dmark

powiem ci że ja mam msi jak widzisz w opisie i bez problemowo wydaje mi się że to musi być płyta i karta grafiki, pewnie jest jakiś konflikt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

detonatory : instalowalem kilka wersji i ciagle to samo .

 

w xp to nie wiem czy mam chociaz 50% stabilnosci

w kazdej grze albo blue screen, albo krzaki :(

 

 

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plycie jest wyswietlacz informujac o stanie plyty, caly czas swieci sie FF czyli wg manuala cos nie tak, 

co powinno sie wyswietlac w czasie normalnej pracy ? 

U mni tez caly czas po zaladowaniu Windowsa wyswietlane jest "FF". Choc niby ma to oznaczac, ze cos jest nie tak, to wszystko smiga w jak najlepszym porzadku :)

 

Kumpel ma P4 2,0GHz i Epoxa 4PEA+ (czy jakos tak) i tez coagle mu sie swieci "FF", wiec mysle, ze to nic zlego, bo tez na kompa nie narzeka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli swieci ci sie FF to prawdopodobnie zwiera sie gdzies plyta albo ktoras z kart jest zle umieszczona. Wyjmij wszystko lacznie z plyta i zamontuj od nowa. U mnie pomoglo

 

Pomoglo :?: Czyli co teraz masz na wyswietlaczu po zaladowaniu Windowsa :?: Wczesniej sie cos sypalo :?:

 

More details plizzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli swieci ci sie FF to prawdopodobnie zwiera sie gdzies plyta albo ktoras z kart jest zle umieszczona. Wyjmij wszystko lacznie z plyta i zamontuj od nowa. U mnie pomoglo.

Tobie sie zwiera ale w mozgu!! Jak jest FF to znaczy ze przeszedl wszystkie testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli swieci ci sie FF to prawdopodobnie zwiera sie gdzies plyta albo ktoras z kart jest zle umieszczona. Wyjmij wszystko lacznie z plyta i zamontuj od nowa. U mnie pomoglo.

Tobie sie zwiera ale w mozgu!! Jak jest FF to znaczy ze przeszedl wszystkie testy.

Tak uwazasz. To odpal kompa i niech zostanie ci FF. Osle na poczatku jest FF potem przechodzi kilka testow i konczy sie tez FF ktory oznajmia ze jest wszystko ok. Ale jezeli uruchamiasz kompa i masz stale FF bez sprawdzania to patrz wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wtrącę się. O ile sie nei mylę to FF oznacza ze jest wszystko dobrze :)

Mylisz się, to oznacza Fszystko Fporzo :)))).

Jak zwał tak zwał :> :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wtrącę się. O ile sie nei mylę to FF oznacza ze jest wszystko dobrze :)

Mylisz się, to oznacza Fszystko Fporzo :)))).

Jak zwał tak zwał :> :)

FF oznacza:

 

1. BIOS Chip inserted incorrectly

2. Incorrect BIOS update version

3. Mainboard problem

4. Add-on card inserted incorrectly

 

A po polskiemu. Może być to wszystko od, źle włożonego biosu, złej wersji biosu, problemu na płycie i źle łożonej karty w jakiś slot.

 

Ogólnie oznacza, że ktoś majstrował w Biosie. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hhhhmmmmm....

 

A może źle masz włożone pamiątki.

 

Pamietaj o DualDDR.

 

Jak są takie same to je ładuj do 1 i 2 banka lub do 1 i 3.

 

Jak są inne to tylko do 2 i 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...