Skocz do zawartości
SamotaN

Czy Dobry ?

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję zakup komputera w granicach 1500zl skrzynka . Nie chcę się bawić z sprzedaż wysyłkową więc allegro itp odpada . Komputer ma służyć do pogrania w calkiem nowe tytuły i do swobodnego użytku . Złożyłem taki zestaw . Oceńcie go

 

PROCESOR PENTIUM DUAL-CORE E2160 1.8GHz/1M LGA775 BOX

GIGABYTE GeForce 7600GT 256MB DDR3/128bit PCI-E (560/1400)

HDD SAMSUNG 160GB SP1603C 7200 SATAII8MB CACHE ASAP

GIGABYTE GA-945GM-S2 lntel 945G Socket 775 (PCX/DZW/VGA)

DVD REC LG GSA-H44N BARE OEM CZARNY

OBUDOWA I-BOX PHOENIX 302 400W CE+PFC PRESCOT

GOODRAM DDR2 1024MB PC667

 

Co myślicie o tym procu , nada się ? czy lepiej kupić E4300 z większym l2 cache , czekam na oceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz składać budżetowy zestaw, to lepiej spróbuj pomyśleć nad AMD. Zamiast oszczędzać na płycie głównej (chipset 945 do niczego sie nie nadaje) oszczędź na procesorze, a dołóż do lepszej grafiki. To o wiele ważniejsze w grach..

RAMu może dokupisz jak stanieje. Bo 1GB to minimum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel PentiumE 2140 ~230zł

ASUS P5LD2E SE/C ~240zł

Goodram 1GB 667MHz ~130zł

Seagate Barracuda 7200.10 160GB s-ata2 ~170zł

DVD-RW s-ata ~120zł

A-plus Qubic/Cooler Master Elite RC/Sharkoon Revenge ECO ~130zł

Amacrox 350W ~120zł

~1150zł i do tego Palit 8600GT

Wyjdzie lekko ponad 1500zł

A będzie lepiej.

Asusik na 945 ale potrafi sporo, a na podstawowe o/c napewno pozwoli.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dzieś to pisałem: jak masz mniej niż 2000zł składaj AMDka. Po prostu jest lepszy wybór tanich części niż to jest w przypadku Intela. Czip 945 na tym gigabajcie to porażka. To jedna z najsłabszych płyt pod LGA 775. Już lepszy będzie ASRock (pozdrawiam moją firmę :D).

 

Po drugie dzis jak składasz 775 to celuj w P35. Nie warto inwestować w stare czipsety. Tu chodzi o krok do przodu a ty się cofasz.

 

Na AM2 polecam czip A690G lub V (tańsza odmiana). Grafika na pokładzie w porządku - pograć też można (X1250). I co najważniejsze płyty z A690 nadają się do OC.

 

Przykładowe płyty (budżet):

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7396

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=7516

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=8627

 

ew. takiego ASrocka na Gf7050 http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=8147.

 

Do tego procka np. 4200-4400+ i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn pracuje w Vobisie i radzil mi brać intela ze względu na technologię i graficzną gigabyte ze wzgledu na chlodzenie . Zauwazylem ze prawie wszystkie zestawy do 1500zl chodzą na AMD . Teraz sam nie wiem co robić , niedługo będę kupował kompa a jezscze nie jestem pewny co do komponentów . Podajcie + i - jak możecie i proszę o więcej porad .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz że tak piszę, ale w Vobisie pracują same buraki nie znające sie kompletnie. Intel faktycznie ma lepsze procki, ale koszt reszty części pasujących do ich procków znacząco wzrasta w stosunku do AMD. Poza tym Gigabyte akurat stosuje jedne z gorszych chłodzęn dla 7600GT - sporo było przypadków przegrzewania się 7600Gt ich produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten gigabajt to Silent Pajp? Jeśli tak to niezły z niego grzejnik. Serio. sam chciałem kupic 7300GT ale zrezygnowałem. A gdzie tu 7300 do 7600 :) to tak w skrócie.

 

Co do AMDka to niestety wszyscy mają rację. Za małą kasę tylko AMD.

 

ps. jeśli kuzyn pracuje w Vobisie to niech załatwi ci częsci za 50% ceny :) ot, taki rodzinny rabacik ;)

 

enjoy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel vs AMD:

Cena proca - podobna - E2140 chodzi za ~230zł, X2 też ~230zł

Mobo - cena podobna - na 775 dobre mobo na 945 (stary chipset, ale też niczego sobie) ~250zł, AM2 tak samo.

Choć w tym przypadku taki Biostar ma nowszy chipset, obsługę nowych procków (+ HT 3.0), a podany przezemnie Asus niezbyt.

Aczkolwiek z drugiej strony PE nieznacznie wydajniejsze.

Więc raczej wybór pod preferencje firmowe user'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może wykorzystam topic. W najbliższym czasie chcę kupić coś takiego:

 

Procesor: Core2Duo E4400

Płyta Gł: EVGA NF650i

Grafika: Palit 8600 GT Sonic 1.0ns

Pamięć: OCZ DDR2 CL4 800mhz

 

Szukam teraz do tego jakiegoś zasilacza do 250 - 300zł. Dobrze jakby zasilacz był w miarę cichy. Zdecyduję się chyba na obudowę Chieftec'a. Miło widziane wszelkiego rodzaju opinie oraz alternatywne podzespoły. Jestem totalnym n00bem w komputerach, więc nie bijcie za mocno :D

Edytowane przez speedrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem zestaw w oparciu o AMD , Oceńcie go

PROCESOR AMD ATHLON 64 X2 3800+BOX (AM2) /niski pobór mocy

HDD SAMSUNG 160GB SP1603C 7200 SATAII8MB CACHE ASAP

DVD REC LG GSA-H44N BARE OEM CZARNY

Asus M2N4-SLI nForce4 SLI SocketAM2 (PCX/DZ/LG/DDR2/RAI

OBUDOWA I-BOX PHOENIX 302 400W CE+PFC PRESCOT

GALAXY GeForce 7900GS 256MB DDR3/256bit TV/DVI PCI-E

GOODRAM DDR2 1024MB PC667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SamotaN

 

Ja też proponuję raczej C2D. Asus P5LD2 SE/C mimo iż jest na 945P nie jest złą płytą i pozwala na OC procka. Chociaż sam mam AMD X2 to muszę przyznać z ciężkim sercem, że C2D będzie wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a chciałbym jeszcze uslyszec opinie na temat tej karty graf . Gigabyte GF 7600gt 256ddr3 , Czy warto ją kupic i jezeli ktos jest jej posiadaczem to czy moglby opisac jak chodzi

nie wiem za ile możesz kupić tą kartę ale imo 7600 opłaca się tylko używki z allegro.

do 400zł masz 7900gs i 8600gt(sonic) - kolejność nieprzypadkowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wielu kolegów wcześniej, również zalecam AMD-ka. Oczywiście c2d jest wydajniejsze. Ale w bardziej budżetowych zakupach- za określoną, niedużą sumę pieniędzy- większą wydajność uzyskasz biorąc Athlona 64 x2. A potem hulaj dusza w grach;)

 

[dzięki @beka!]

Edytowane przez Tecumseh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wielu kolegów wcześniej, również zalecam AMD-ka. Oczywiście c2d jest wydajniejsze. Ale w bardziej budżetowych zakupach za określoną cenę większą wydajność uzyskasz biorąc Athlona 64 x2. A potem hulaj dusza w grach;)

możesz powiedzieć, osohozi w zdaniu na grubo :huh: ? Bo ja nie za bardzo rozumiem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jeszcze wtrącę, że przy bardziej budżetowej płycie do C2D (czyt. np. Asus P5LD2 SE/C) i procku np. E2140 podkręconym na co dzień na np. 2400 (a ta płyta na to spokojnie pozwoli) zyskamy wydajność większą od niejednego AMD X2 nawet trochę podkręconego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba muszę się zgodzić z pająkiem ;), chociaż prawdę mówiąc wydajność nie będzie porażająco większa. Jeśli ktoś umie kręcić to z Brisbane z dobrą płytą wyciągnie więcej niż z Dual-Core z kiepską. Gdybym jednak w chwili zakupu dysponował nieco większą kasą też w tej chwili jechałbym na Intelu.

 

Co do karty za bezcen: zapomnij o tych tanich badziewnych Galaxy 7900GS 1,4ns. Możesz sprawdzić ile z tych kart poszło na gware od samych ludzi z tego forum. Z 8600GT będziesz o wiele bardziej zadowolony..

Edytowane przez ainaruth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...