Skocz do zawartości
Gość lucas234

Dfi Infinity Blood-iron P35-t2rl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, występuje.

Jest to pewnie jedno razowe po zmianie ustawien a pozniej juz normalnie startuje. Listwy i tak nie wylaczam nigdy... Edytowane przez zixpt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam tego mobaska od miesiąca i w tym przedziale cenowym jest to według mnie najlepszy wybór.

 

2782082[/snapback]

... źle kręci pamięci (mój egzemplarz ~ 560)...

 

Pewnie zależy od pamięci, fsb i użytego dzielnika. Przy moich obecnych kościach lepiej je kręci niż moje poprzednie mobo P5N32-E, które zresztą z "nowymi" D9GMH jakoś się nie lubić, ze starszymi radziło sobie wyśmienicie, miałem wcześniej Mushkiny xp2 6400 i z P5N stanowiły bardzo udany tandem. Niektóre dzielniki dziwacznie działają, Ale przy wyższych FSB i tak jest mały wybór do użytku na co dzień.

 

 

Czy z posiadaczy sprawdzał już ktoś czy ma wpływ ustawienie zworek FSB selekt (zworki JP14; JP15; JP16) i ewentualnie jaki on jest na OC magistrali i wydajność pamięci? niestety jeszcze się za to nie zabrałem z braku czasu.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ziby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyc nietypowy problem. Posiadam plyte DFI blood iron + ocz 800 rev2. 4 4 4 12 Proc C2D 6420 2,13 MHz rev B2. Problem jest taki ze nie moge przekroczyc bariery 2900MHz. Zmieniam napiecie na CPU z 1,32 na 1,4V pamieci na 2,1V reszta ustawien voltowych jest podbita o 1 wartosc.Dzielnik pamieci 333/667 i timingi na auto. Zmienialem juz PCIE na 102 oraz C1E na disable i nic. Na 2800MHz wstaje na domyslnych ustawieniach i super pi 1M przechodzi

HELP ! ! !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dosyc nietypowy problem. Posiadam plyte DFI blood iron + ocz 800 rev2. 4 4 4 12 Proc C2D 6420 2,13 MHz rev B2. Problem jest taki ze nie moge przekroczyc bariery 2900MHz. Zmieniam napiecie na CPU z 1,32 na 1,4V pamieci na 2,1V reszta ustawien voltowych jest podbita o 1 wartosc.Dzielnik pamieci 333/667 i timingi na auto. Zmienialem juz PCIE na 102 oraz C1E na disable i nic. Na 2800MHz wstaje na domyslnych ustawieniach i super pi 1M przechodzi

HELP ! ! !

EIST wyłącz, podnieś napiecie na OCZ-ach do wartości 2.2V 2.25V one lubią volty. Wejdz do zakładki pamięci i ustaw time-ngi na 5-5-5-15 , potem ustaw dzielnik pamięci na koniec podbijaj FBS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EIST wyłącz, podnieś napiecie na OCZ-ach do wartości 2.2V 2.25V one lubią volty. Wejdz do zakładki pamięci i ustaw time-ngi na 5-5-5-15 , potem ustaw dzielnik pamięci na koniec podbijaj FBS

Co to jest EIST ? i przy okazji gdzie to wylaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google i szukajka Twymi przyjaciółmi

Tos poradzil... Pewnie caly dzien nad tym myslales.

Wogole u mnie nazywa sie to C1E Function (obniza mnoznik) i nie sadze zeby cos to zmienilo w kwestii O/C ale sprawdze <_<

Edytowane przez Vmod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tos poradzil... Pewnie caly dzien nad tym myslales.

Wogole u mnie nazywa sie to C1E Function (obniza mnoznik) i nie sadze zeby cos to zmienilo w kwestii O/C ale sprawdze <_<

Wierz mi że pomaga, tu nie chodzi o mnożnik ale zmianę napięcia Vcore które skacze raz w góre raz w dół ze względu na oszczędzanie energii. U mnie winda wogólnie nie chce się odpalić jak proc jest podkręcony z C1E (łapie się restarty albo tzw blue screeny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh pada mi powoli p5k i zaczynam się rozgladać za czymś ciekawym- wizualnie to ten dfi jest marny-brzydki, oszczędnościowy(nawet kondy nie są wszystkie polimerowe- durne gb za 330zł jest lepsze) ale dobra wydajność i co dfi to dfi nie daje mi spokoju :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh pada mi powoli p5k i zaczynam się rozgladać za czymś ciekawym- wizualnie to ten dfi jest marny-brzydki, oszczędnościowy(nawet kondy nie są wszystkie polimerowe- durne gb za 330zł jest lepsze) ale dobra wydajność i co dfi to dfi nie daje mi spokoju :P

 

Ja też miałem dylemat ale zamówiłem i dziś powinna być wiec przez weekend potestuje. I napisze co i jak w porównaniu do AB9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jakie ma temp na PWM bo cosik marnie chlodzenie na niej wyglada. Hmm, czy to moze miec jakies znaczenie? Chociaz jak widac to radzi sobie całkiem niezle. A ja mam IP35-E i tez daje rade, nie powiem. Poza tym double bootem (ale juz nowy bios wyszedl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec już płytka instalnięta. I jak narazie całkiem pozytywnie. Procek chodzi na 1.4 @3000 ana ibicie potrzebował 1.425-1.45. Pamięci chodza bezproblemu na 800@4.4.4.12 a na abicie ich max na tych timingach to 750. Natomiast miałem problem z uruchomieniem na 1000 a na abicie szły. Może kwestia dzielnika. Jak narazie brak błedów. C1E i EIST włączone i działa na kręconym procku. Największy problem był z chłodzeniem Pentagram HP -100AL. Nie pasuje na tą płytę. Opiera się o kondensatory. Ale można przerobić. Troche szlifowania i wszedł. Jak pobawie się dłużej to napisze coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z C2D 6750 i Patriotami llk 800 nawet nawet, co prawda 6750 narazie do 3200Mhz ale powinien pójść wyżej, natomiast dużym mankamentem jest temp na procu przy stock-owym chłodzeniu bardzo się grzeje dlatego nie kręcę wyrzej, podejrzewam o to sąsiadujący radiator na NB który osiąga wysoką temperaturę i nagrzewa dodatkowo radiator na procu. Znajomy na QuadGT nie ma takich problemów, może też model proca to warunkuje, nie znam się. Jednym słowem nowe chłodzonko na NB i CPU wszystko powinno ustabilizować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie ta płyta będzie dobrym wyborem do E6750, OCZ Plat rev.2 cl4 800, 88gt i zasilacza Corsair CMPSU-450VXEU lub Seasonic S12-500?

te ocz chodza bardzo fajnie na tej mobo. U mnie 940MHz na 2,1V bez bledow a gdzie tam 2,4V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w biosie można ustawić napięcie niższe niż nominalne dla procka? Jak wygląda sprawa z regulacją wentatorów, można regulować wszystkie (FAN1, 2, 3)?

 

Ocje C1E i PPM odpowiadaja za regulacje wiatraka i napiecia. Jak sa wlaczone to zmniejsza sie predkosc obr. min 900 i mnoznik o x2 mniej...

Jak podpiolem wiatrak z pentagrama do FAN2 lub FAN3 to nie dalo sie wejsc do biosu... Jakis problem z kontrolerem obrotow. Nie sprawdzalem na inych wiatrakach.

Sa tez programy np. SpeedFan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ocz chodza bardzo fajnie na tej mobo. U mnie 940MHz na 2,1V bez bledow a gdzie tam 2,4V...

Co do zasilacza to ten Corsair jest niezly ale za ta cene mozesz kupic uzywanego tagana na gwarancji ktory jest jednak lepszy...

Jednak zalecam kupno czegos mega wypasniego zeby bylo na lata. Duzo watow sie przyda ale mocna linia 12V to podstawa zalecam 20A :)

Edytowane przez Vmod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawię sie tą płytką, do oc jedna z lepszych i tańszych. Jak dla mnie ma kilka wad:

-mało miejsca wokół socketa, nie wchodzi mój ZeroTherm w żaden sposób,

-nie można zmniejszyć napięcia Vcore poniżej def, przy moim procu to duża wada

-regulacja obrotów tylko jednego wentyla

-brak chłodzenia układów zasilających CPU

-brak profili oc w biosie

-dosyć spory vdroop (cpu)

 

myślałem że moje poszukiwania mobo dobiegły końca a jednak nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w zakładce w biosie odnośnie sterowania wentylatorami macie opcje sterowania pozostałych dwóch wentylatorów. Bo ja mam tylko CPU. A w instrukcji są wszystkie 3.

Bios mam najnowszy.

W instrukcji jest tez ze sloty pamieci 2 i 4 sa pd ddr3... :blink:

Zreszta jak to manual jest beznadziejny.

Tak dla przypomnienia jak skladacie kompa to najpierw sie montuje czesci a instrukcje sie czyta dopiero jak juz dziala np. w kibelku B-)

 

Bawię sie tą płytką, do oc jedna z lepszych i tańszych. Jak dla mnie ma kilka wad:

-mało miejsca wokół socketa, nie wchodzi mój ZeroTherm w żaden sposób,

-nie można zmniejszyć napięcia Vcore poniżej def, przy moim procu to duża wada

-regulacja obrotów tylko jednego wentyla

-brak chłodzenia układów zasilających CPU

-brak profili oc w biosie

-dosyć spory vdroop (cpu)

 

myślałem że moje poszukiwania mobo dobiegły końca a jednak nie...

Jak chcesz dobrze chlodzic proca to se WC zmontuj...

Skoro dfi nie zamontowalo chlodzenia ukladow zasilajacych CPU w plycie do OC to cos w tym musi byc... I rzeczywiscie, uklady sa najwyzszej jakosci i nie grzeja sie zabardzo. Chyba ze ktos ma 1,8V na procu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde moja przygoda z dfi nie układa się za dobrze :-|

 

Teraz wracając do sedna- mam duzę problemy z pamięciami- 2x1gb kingmaxa na p5k chodziły tutaj w dualu nie chcą za bardzo

Przy obsazeniu 1-3 slotu wejść do systemu da się mozę na 250mhz na mem :lol2:

Zabawa tajmami, napięciami , strapami itp nic nie daje. co ciekawe przy 2 i 3 slocie wszystko wraca do normy tak samo jak przy pracy w singlu...

 

WTF? Ma ktoś jakieś sugestie albo propozycje? :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde moja przygoda z dfi nie układa się za dobrze :-|

 

Teraz wracając do sedna- mam duzę problemy z pamięciami- 2x1gb kingmaxa na p5k chodziły tutaj w dualu nie chcą za bardzo

Przy obsazeniu 1-3 slotu wejść do systemu da się mozę na 250mhz na mem :lol2:

Zabawa tajmami, napięciami , strapami itp nic nie daje. co ciekawe przy 2 i 3 slocie wszystko wraca do normy tak samo jak przy pracy w singlu...

 

WTF? Ma ktoś jakieś sugestie albo propozycje? :angry:

Jesli nie masz ustawione na sztywno zworkami na plycie okreslonej predkosci to sproboj...

Jak masz to ustaw na by cpu.

Strona 46 w manualu :razz:

Ogolnie to dosyc nietypowy problem. Sprawdz jak sie inne pamiatki zachowuja na tej plycie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proca mam ustawionego na 333*9 z biosu i zastanawiam się czy zrobić to ustawienie zworkami. Daje to jakiś przyrost wydajności.

I ma problem z pamięciami. Za nic nie chcą działać na 1000. Płyta nie przechodzi nawet postu i muszę ją zworką resetować.Timingi ustawiam ręcznie te podstawowe 5 5 5 15. Może jeszcze trzeba coś na niej ustawić bo reszta jest na auto. Napięcie 1.95. Po pracy dam większe napięcie i zobaczymy. Na AB9 działały właśnie na takich ustawieniach. Ta płyta po nieudanym OC nie wraca sama do ustawień fabrycznych lub ostatnich dobrych?. Mi najbardziej brakuje profili w biosie. Nieciekawe jest to ustawianie całego biosu po każdym nieudanym oc. :( Ale może jeszcze w którymś biosie wprowadzą. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde moja przygoda z dfi nie układa się za dobrze :-|

 

Teraz wracając do sedna- mam duzę problemy z pamięciami- 2x1gb kingmaxa na p5k chodziły tutaj w dualu nie chcą za bardzo

Przy obsazeniu 1-3 slotu wejść do systemu da się mozę na 250mhz na mem :lol2:

Zabawa tajmami, napięciami , strapami itp nic nie daje. co ciekawe przy 2 i 3 slocie wszystko wraca do normy tak samo jak przy pracy w singlu...

 

WTF? Ma ktoś jakieś sugestie albo propozycje? :angry:

Jakie masz te Kingmaxy, z moimi DFI współpracowała bez problemu nawet lepiej niż na P5K, masz najnowszy bios?

Jednak zrezygnowałem z Blood Iron, czekam na następną do golenia.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...