Skocz do zawartości
RALF11

Obudowa Tacens Algeo 200cfm 16db!

Rekomendowane odpowiedzi

OPIS:

 

Nowa obudowa firmy Tacens, zaprojektowana specjalnie dla użytkowników chłodzących swoje komputery za pomocą powietrznych coolerów.

Tacens zastosował w niej specjalny system TACENS TOTAL CONVECTION TECHNOLOGY, wykorzystuje on prawa fizyki (ogrzane powietrze unosi się do góry, gdzie przez otwory wentylacyjne opuszcza obudowę) wspomagane przez trzy duże wentylatory (135, 140 oraz 250mm) wymuszające obieg powietrza w obudowie.

Dzięki temu udało się stworzyć bardzo dobrze wentylowaną obudowę (200cfm przepływu powietrza), przy bardzo niskim poziomie hałasu (16dBA). Dodatkowo obudowa ceciach!e się niebanalnym wyglądem dzięki ukryciu napędów za uchylanymi drzwiczkami oraz zastosowaniu błyszczącego lakieru.

Dodatkowo logo Algeo na przednim panelu podświetlane jest na biało, sygnalizując pracę dysku twardego.

 

SPECYFIKACJA:

 

Typ obudowy: Midi Tower

Standard: ATX, micro ATX

Ilość kieszeni 5,25": 4

Ilość kieszenie 3,5" zewnętrznych: 2

Ilość kieszenie 3,5" wewnętrzne: 5

Złącza na przednim panelu:

*USB2.0 x 2

*Audio x 1

*Mic x 1

Zainstalowane wentylatory: 3

*140x140mm. wentylator Aura PRO

*135x135mm. wentylator Aura PRO z tyłu

*250x250mm. wentylator Aura Pro z boku

Szerokość: 200mm

Wysokość: 430mm

Głebokość: 445mm

Rodzaj materiału: stal

Waga: 6kg

Kolor: czarny

 

ZDJĘCIE:

 

Dołączona grafika

 

CENA:

 

255zł

 

Co sądzicie o tej obudowie??. Nigdzie nie mogę znaleźć żadnych opini, więc pytam tutaj.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem to cała góra obudowy jest z siatki, przez którą ucieka ciepłe powietrze a na wentylatorze 250mm znajduje się prosty regulator obrotów.

 

EDIT:

 

Zdjęcia obudowy ze wszystkich możliwych stron :)

 

http://www.angela.pl/index.php?action=Towa...;cat=&cat2=

 

Naprawdę super wygląda.

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko troszkę nie dopracowali podłączenia tych bajerów na drzwiczkach. Wyglada to tak jakby najpierw zrobili obudowe a potem ktoś wpadł na pomysł aby coś zaświecić na drzwiczkach. Gdyby ktoś na forum "modernizacje" takie coś zrobił to... oj żal mi go :lol2: a tu takie coś w firmowym wykonaniu.

 

EDYTA: Kolejna sprawa - coś dziwnie wyglada sprawa tylnego wentylatora, tak jakby otwory były na wentylator 120mm a zamontowany był wentyl 135mm? W sumie to dobrze, łatwiej kupić dobry wentyl 120 niż 135mm :-P

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym ,że CM nie wiadomo kiedy będzie w PL i za ile chyba się weźmie tego Tacensa jak dobrze pójdzie :) Wentyle w zestawie, cena znośna, połyskliwy czarny :rolleyes: i dobry przewiew B) Same plusy.

Jak ktoś ma jakieś doświadczenia z Algeo niech pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda fajnie wygląda.

 

To co ją wyróznia to ze z monotwanie kibla w tej budzie nie bedzie problemu. Chlodnice można na gorze podwiesic :)

 

Ten wentyl 250mm to jest ihmo wada.

Przy chlodzeniach typu Big Tower zastosowanie to to ma raczej mizerne.

 

Genialnie cichy to on też pewnie nie jest.

 

Rc690 bardziej mi się podoba. Zasilka na dole... :D

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mugen powinien wejść :)

 

Przewiew mi się przyda, bo ta buda co mam ją teraz ma jednego z tyłu 80 fan nawiewającego do środka i w biurku proc się kisi po oc do 54C dochodzi i już są błędy <_< Nawet przy otwartym boku.

CM RC-690 bym kupił jakbym wiedział kiedy będzie i za ile $$$. A podobno z CM po oficjalnej premierze też jest ciężko dostać :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...