Skocz do zawartości
heath

19"-20" Ok 1300zl Szukam Z Dobrymi Kolorami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chce w najblizsym czasie kupic monitor lcd ale zupelnie ise na nich nie znam. Bylem w pewnym polecanym sklepie i gosc mi 'szczerze' powiedzial ze jesli chce dobre podswietlnanie matrycy i dobre kolory to sa 2-3 firmy(kolejnosc ma znaczenie):

1. Eizo

2. NEC

2. Samsung

 

oprocz w/w cech zalezy mi tez na nieawaryjnosci a podobno belinea i benq sie sypia a terwis maja do D**.

 

Bede wdzieczny za rady i subestie. Monitor ma byc dla siostry ktra bawi sie troche grafika na kompie dlatego zalezy mi na kolorach itp.

 

 

Z tego co mi mowiono parametry wypisywane pzy monitorach tak na prawde nic nie mowia i o niczym nie swiadcza... bo np 5ms to od szarego do szarego a moze byc tak ze miedzy czerwonym a niebieskim bedzie 2ms a miedzy niebieskim a zielonym bedzie 30ms.

 

Dlatego chetnie uslysze Wasze zdanie, na pewno czytacie jakies profesjonalne testy monitorow i wiecie co sie nadaje.

 

Z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Samsung 22 SM 223BW pownien siostrze wystraczyc :)

 

ewentualnie mniejszy Samsung 20 SM 205BW

hej dzieki. A mozesz podac jakies argumenty ktore przemawiaja wlasnie za tymi monitorami? Czytales jakies artykuly/porownania??? Chcialbym w miare swiadomie kupic sprzet. Z Gory dzieki.

 

 

A moze cos takiego:

http://www.sirius.pl/komputery/towar_cenni...19_SM_940T.html

 

z matryca PVA.

 

Czy PVA jest duzo lepsze od TN???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo siostra się bawi grafiką na kompie ... ale do grafiki te szroty które polecił xantype się nie nadają.

 

EIZO to jedyna firma robiąca monitory w tak niskiej cenie z elektroniką 10 bit - 17" PVA S1731 kosztuje 1350 PLN - tylko nie wiem czy siostra doceni jego zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eizo jak najbardziej, jednak monitory tej firmy na matrycy PVA przekraczaja wymieniona wyzej cene... chyba ze Kyle ma na mysli monitory Eizo na matrycy TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest 17 cali, a kolega szuka 19"-20" w cenie ok 1300 zl dlatego tez, w tej cenie jesli ma byc to monitor w tym rozm. i do tego panorama... to wychodzi najlepoej samsung na matrycy TN 3 generacji... tak swoja droga ja w domu mam dwa monitory jeden na TN drugi na PVA, a moja kobieta nie widzi zadnej roznicy, oczywiscie jak jej łopatologicznie pokaze katy i barwy... to mruga oczami i uwaza ze przesadzam... najlepiej bedzie jak kolega wybierze sie z siostra do jakiegos MM i zaprezentuje roznej masci monity a wraz z nimi ceny... i nie oszukujmy sie jak monitor nie ma sluzyc do zaawansowanej grafiki lub innych podobnych rzeczy a uzytkownik jest przecietnym obserwatorem to zupelnie wystarczy TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być to panorama 20" to i tak omijał bym tamte monitory z daleka - po prostu detale barwne są mniej wyróżniające się niż na matrycach z pełną paletą - czemu polecasz tamte rzęchy ? (pod wzgl. zast. graf. )

 

Jeśli koniecznie kolega chce coś większego to już prędzej od tamtych TN z paletą 262 tys. kol nada się mający 16,77 mln. Philips 200WP7ES na A-MVA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heath jak chcesz to mogę sprzedać Ci Samsung SyncMaster 971P za 900 zł ale odbiór osobisty bo nie bawię się w wysyłanie :wink:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Monitor jest w pełni sprawny 0 wypalonych pikseli i jest na 3 letniej pisemnej gwarancji.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...