Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

@Wiedzmin coś mi tu zajeżdża fanboystwem x] Radeony HD 38xx miały zająć miejsce od 8600gts wzwyż, ale nikt nigdy nie twierdził że mają konkurować z którymś gf8800...

3850 kopie 8600gts w podobnej cenie, a ceny 3870 są zawyżone - powinien kosztować chyba koło 700-750zł jak dobrze pamiętam zalecane ceny... I popatrz na to tak - za ok. 200zł mniej masz karte (mówie o sytuacji kiedy normalnymi bedą sugerowane ceny) która wcale nie jest dużo słabsza od 8800gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba najbardziej opłacalną kartą z nowych HDków jest 3850 ale z 512mb. Zrobi OC na poziomie rdzeń +70 i mem +150, czyli będzie na poziomie 3870. Sam się na niego napaliłem, ale poczekam z 2 miechy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, czuje:

http://giery.eu/PC/Newsy/RV670-przetestowany.html

http://tuneupc.net/readarticle.php?article...&rowstart=3

 

lol... cod2 ktory przeciez najnowsza gra nie jest, rozdz. 1600x1200, AA4, AF8 i 3870 (1100zl) ma 1/3 gorsze wyniki niz GT 512MB ktory w drogim komputroniku kosztuje powiedzmy niech nawet 1200zl. Poszukasz po necie, znajdziesz obydwie taniej. Tylko ze 100zl mniej jest proporcjonalne do wynikow?

Każdy potrafi wyrwać parw wyników gdzie jedna bądź druga karta będzie szybsza (coby nie być gołosłownym FarCry) ale nleży spojżeć na ogólną wydajność a ta w przypadku HD3870 jest około 10-15% mniejsza od 88GT ceny też są odpowiednie więc jak kogoś stać na nowe dziecka nVidii to je kupuje a jak ktoś ma mniejszy budżet lub wymagania to kupi ATI które w cenie ok 600zł nie ma konkurenta ze strony zielonych. Dodatkowo jak już ktoś wspominał 70-ka ma seryjne dobre i ciche chłodzenie więc dla kogoś kto nie dłubie ciągle w kompie to spora zaleta.

 

@Zonc

Sugerowane ceny są tak dobrane że w zasadzie wszystkie radki satak samo dobrze opłącalne. 3870 powinien być ok 60-70zł droższy od 3850 512MB ale w zamian dostajemy lepsze chłodzenie, GDDR4 i lepsze OC nieosiągalne dla 3850

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz cały czas kart z różnych segmentów... 3850->3870->8800GT->8800GTS... Nie są dla siebie żadną konkurencją więc nie widzę sensu porównań...

W rzeczy samej:

Sapphire Radeon HD 3850 512MB GDDR3, kosztuje 163 Euro z Vat (587 zł),

MSI NX8800GT-T2D512E-OC, NVIDIA 8800GT, kosztuje 227 Euro z Vat (817 zł).

nVidia dodatkowo zużyje więcej prądu więc i będzie droższa w użytkowaniu co też sie przełoży w jakiś sposób na jej koszt, nie dużo ale zależnie od sposobu i długości użytkowania od 80 zł nawet do 200 zł w 3 lata do zmiany karty.

To duża różnica i takie ceny zagoszczą u nas w styczniu. Fakt, że pojawi się GT 256 mb ale tyle pamięci w tak wydajnej karcie to porażka bo będzie przycinać i błąd nVidii, zaczynają robić buble by oszczędzić kilka Euro.

Ponadto 8800 GT jest głośniejsze, co prawda jak ktoś ma wodne to gonie zaboli, ale jak nie ma?

Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz ceny tych kart w stanach...... tam 3870 i 8800gt sa porownywalne cenowo -a z wydajnoscia to kazdy wie jak jest.

No ale 8800 GT 256mb ddr3 a 3870 512mb ddr4 które możesz wykręcić spokojnie do 2700 i wyżej. Tak więc faktycznie są porównywalne cenowo, ale ja z tych dwóch kart wolę 3870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że pojawi się GT 256 mb ale tyle pamięci w tak wydajnej karcie to porażka bo będzie przycinać i błąd nVidii, zaczynają robić buble by oszczędzić kilka Euro.

To nie oszczędność nVidii tylko odpowiedź na rynek czyli 3850 256MB i jego niską cene.

Jest zapotrzebowanie na takie karty i będą się sprzedawały. Jak ktoś nie chce nie musi kupować.

Dla niezbyt wymagających grających w 1024x768 karta jest w zupełności wystarczająca a płaci się za nią niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol jaki atak na mnie :)

Dobrze to podsumujmy.

- seria HD38xx miala byc konkurencja nie dla nawet najslabszych 8800 tylko 8600

- ceny radkow sa zawyzone

- nawet na 8800 ULTRA w SLI nie pogram sobie w Crysisa w 1600x1200 w najwyzszych detalach z AA16q ^^

 

A teraz cos dla Magic_LbN: AMIGA RULEZ ^^

 

A tak na powaznie. Sam byc moze kiedys bede zmienial grafike, ale na chwile obecna nie widze zeby te radki mialy potaniec. Znaczaco i stosunkowo do powiedzmy 8800 cokolwiek. Bo skoro seria hd38xx i 8800xx to rozne kategorie wagowe, to nie oszukujmy sie ze z 8600xx jest innaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie... tak czytam kolejny juz z kolei test zestawczy grafik ze stajni ATI i NVidia i... dochodze do wniosku, ze tutaj NIE MA konkurencji. 'NOWY' superprodukt ATI w trybie CF LEDWIE dorownuje pojedynczemu 8800GTS, ale i tak jesli chcemy wyzsze rozdzialki, AA i AF to GTS okazuje sie byc mocniejszy o.O OK OK, test byl na 3850 CF a nie 3870, ale sami przeciez mowicie ze roznica miedzy nimi nie jest az tak ogromna i spokojnie mozna 3850 'przekrecic' na 3870...

A kiedy pojawi sie grafika ATI ktora chocby DOROWNA GTS? R2900 tez z nim przegrywa w ogolnych testach. A przeciez NVidia ma jeszcze w zapasie 8800Ultra, ktory bije i to dosc mocno GTSa...

Ten GTS to nowy GTS na G92 - bardzo szybkie ustrojstwo, bo z tego co zrozumiałem masz na mysli starego GTSa, który ma już ponad rok - a nie o niego chodzi. Ten nowy GTS G92 to Ultre wciaga na sniadanie. Test jak test, ale niczego nie dowodzi, porównanie absolutnego highendu jakim będzie GTS z kartą prawdziwie średniej półki czyli hd3850 Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesmin - cos kiepsko szukasz. 3870 mozna kupic za 750-800zeta. 88gt ok 850-900zl, 88gts w okolicach 1100zl . w przypadku wszystkich kart mowi o dostepnych w sklepach)

chlodzenie -> jedynie 88gt wymaga zmiany chlodzenia.

pozatym napisales ze "spokojnie mozna 3850 'przekrecic' na 3870..." - pokaz mi takiego 3850 ktory spokojnie smiga z taktami 3870 !?

z reszta - skonczcie to.

 

ati niestety nie pokazalo wydajnej karty ktora mogla by konkurowac z nv (jeszcze kilka dni przed premiera byla mowa ze to hi-end -> teraz wychodzi na to ze to dosc drogi (3850 512mb, 3870) mid-end)

 

 

 

rafa - a co maja powiedziec ludzie ktorzy szukaja wydajnej grafy a nie chca nv ?

ludzie ktorzy maja/mieli 29pro/xt i szukaja czegos lepszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki radek 3850 za 560zl to sper proozycja , sam kupilem kuzynowi do kompa . tanie i wydajne . ale jak chodzi o wydajniejsze karty to nvidia konkurencji nie ma. zastanawialem sie nad 8800gt 256mb ale nigdzie jeszcze nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa - a co maja powiedziec ludzie ktorzy szukaja wydajnej grafy a nie chca nv ?

ludzie ktorzy maja/mieli 29pro/xt i szukaja czegos lepszego

To to już jest problem AMD-ATI, że nie mają karty w klasie high-end. A ludzie którzy szukają czegoś mocniejszego po prostu odejdą od ATI jeśli szybko nie wypuszczą czegoś co najmniej porównywalnego z nv.

A jeśli chodzi o HD3850/70 to jest to po prostu całkiem dobry mid-end

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesmin (...)

Ja Ci dam wiesmina!! ^^

- cos kiepsko szukasz. 3870 mozna kupic za 750-800zeta. 88gt ok 850-900zl, 88gts w okolicach 1100zl . w przypadku wszystkich kart mowi o dostepnych w sklepach)(...)

Mam wrazenie ze zanizasz cene radkow a GF zawyzasz. Chyba ze zestawiasz 256MB radka z tymi podkrecanymi GTSami? (cenowo)

pozatym napisales ze "spokojnie mozna 3850 'przekrecic' na 3870..." - pokaz mi takiego 3850 ktory spokojnie smiga z taktami 3870 !?

Czemu nie zacytowales calego zdania? Przeciez wyraznie napisalem:

sami przeciez mowicie ze roznica miedzy nimi nie jest az tak ogromna i spokojnie mozna 3850 'przekrecic' na 3870...

to co, mialem pisac dwa razy 'sami przeciez mowicie'? Myslalem ze jedno takie stwierdzenie wystarczy?

ati niestety nie pokazalo wydajnej karty ktora mogla by konkurowac z nv (jeszcze kilka dni przed premiera byla mowa ze to hi-end -> teraz wychodzi na to ze to dosc drogi (3850 512mb, 3870) mid-end)

O prosze... I wlasnie o to glownie mi chodzilo w pierwszym poscie! Jesli ktos nie zauwazyl ofc...

 

A co do svende:

Ten GTS to nowy GTS na G92 - bardzo szybkie ustrojstwo, bo z tego co zrozumiałem masz na mysli starego GTSa, który ma już ponad rok - a nie o niego chodzi. Ten nowy GTS G92 to Ultre wciaga na sniadanie. Test jak test, ale niczego nie dowodzi, porównanie absolutnego highendu jakim będzie GTS z kartą prawdziwie średniej półki czyli hd3850

Mam na mysli tego starego GTS sprzed ponad roku. Widocznie przeoczylem cos w testach, skoro podalem wyniki tego nowszego. Troche zamotany dzisiaj jestem, w ktorym to arcie bylo? Edytowane przez Wiedzmin_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie patrzec nowe kart ATI swietnie odnalazly sie w przedziale 500-700zł czego do tej pory brakowało nam - klientom. Wiec nie narzekajmy na to czy Panowie z ATI dali ciała czy nie, ze nie maja w swojej ofercie karty Hi-end. Mnie osobiscie pasuje taka sytuacja. Poczekam tylko jeszcze na rozwoj tych kart i w styczniu sprawie sobie HD3850. Tylko czy bardziej z 256 czy juz z 512 lepiej ? Monitor mam 17" wiec rozdzialki max to 1024.

 

EDIT. A czy są juz jakies chlodzonka FULL PASYWNE do 3850 ? Chodzi mi o takie ladne, zeby tez pamiatki chlodzilo. No ostatecznie jeszcze w gre moze wchodzic jakis 12cm wentyl na 5V (jakies 800obr) :?:

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj z tymi cenami, kupiłem Gigaszajsa za 900zł, ale był Powercolor za 770zł...

 

Wolałbym 88GT, dużo bardziej wolałbym, ale nie było, lub był DUŻO droższy.

 

Symbian - zawsze warto mieć więcej ramu ;)

Ja chciałem zagrać wreszcie w Obliviona z modami, także musiałem mieć 512 ;)

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie oszczędność nVidii tylko odpowiedź na rynek czyli 3850 256MB i jego niską cene.

Jest zapotrzebowanie na takie karty i będą się sprzedawały. Jak ktoś nie chce nie musi kupować.

Dla niezbyt wymagających grających w 1024x768 karta jest w zupełności wystarczająca a płaci się za nią niewiele.

W sumie racja by była, ale do 1024*768 wystarczy spokojnie 1950Pro za 320 zł. więc po co płacić 630 (cena w Niemczech z niższym Vatem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w najnowszych grach moze miec problem ze starszymi w wyzszych bedzie sie wyrabialo jeszcze

 

za 560-570 zl 3850 256mb to dobra oferta , w tej cenie lepsze sie nie kupi , poki co zakup 3870 nie oplacalny bo za ta cene , nie wiele wiecej ewentualnie dostanie sie lepsza jednak 8800gt , poki co ati musi zbic ceny wtedy i 3870 znajdzie dla siebie miejsce , ciekawe jak ceny 88gt 256mb beda sie ksztaltowaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozatym napisales ze "spokojnie mozna 3850 'przekrecic' na 3870..." - pokaz mi takiego 3850 ktory spokojnie smiga z taktami 3870 !?

ja mam takiego robi 775/2000...wyzej nie sprawdzałem i jest tak samo szybki jak 3870!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zainstalowalem 3850 256 i jestem bardzo zadowolony, za jakis miesiac bede mial wiekszy monitor (teraz 17) to bede wiedzial czy popenilem blad kupujac 256, jak narazie w grach bioshock,cod4 i nfs pro street wszystkie detale na maxa w 1280*1024 fps nie schodzi ponizej 40.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dam wiesmina!! ^^

nie moglem sie oprzec :P

 

Mam wrazenie ze zanizasz cene radkow a GF zawyzasz. Chyba ze zestawiasz 256MB radka z tymi podkrecanymi GTSami? (cenowo)

gdzie niby zanizylem cene radkow ?

zobacz na allegro / forum-sprzedam po ile chodza te karty

ps. widziales kiedys 3870 256mb ???? ja niebardzo :P

ps2 - "podkrecane gts'y" - chodzi ci o 88gts 512mb na g92?

 

 

michael - zaplaciles za ta grafe tyle ile kosztuje 3870, wiec... nie mialo to moim zdaniem zadnego sensu ;) (choc fakt - z tego co pamietam w dniu ktorym kupiles karte nie bylo nigdzie 3870)

pozatym do taktow 3870 jeszcze ci troszke brakuje - a stwierdzenie "tak samo szybki" mozna uznac za sluszne jak sie testuje 2 grafy na tym samym sprzecie/sofcie

ale to taki maly ot

 

 

co do super cen - te jedynie 3850 256mb jest oplacalny (ok 560zl), bo 88gt 256mb mozna kupic za ok 700zl (w niektorych niemieckich sklepach sie juz pojawily jakis czas temu, w pl powoli tez sie pokazuja w cennikach, ale na stanie chyba jeszcze ich nie ma)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To to już jest problem AMD-ATI, że nie mają karty w klasie high-end. A ludzie którzy szukają czegoś mocniejszego po prostu odejdą od ATI jeśli szybko nie wypuszczą czegoś co najmniej porównywalnego z nv.

A jeśli chodzi o HD3850/70 to jest to po prostu całkiem dobry mid-end

Dokładnie. Mnie już chodzą myśli o nowej 9ce nVidii bo czegoś od ATi chyba się nie doczekamy za szybko.

Można brać pod uwage 2x3870 (albo lepiej 2x3850 512MB) ale co to za wydajność dwóch kart? A jak ktoś ma lub planuje 24" monitor?

Wogóle ten 3870 Według waszych spostrzeżeń i testów wydaje się mało sensowny w stosunku do 3850 512MB.

 

@maxymili - 1950pro (nawet w 1024x768) na dzień dzisiejszy w wielu grach potrafi się zadławić nie mówiąc o AA więc chyba jednak lepiej wypada 3850 256MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy czytaliscie : 2847446[/snapback]

A co do svende:

 

Mam na mysli tego starego GTS sprzed ponad roku. Widocznie przeoczylem cos w testach, skoro podalem wyniki tego nowszego. Troche zamotany dzisiaj jestem, w ktorym to arcie bylo?

Wiedzmin_ no nie mów, że nie wiedziałeś o jakim GTS piszesz, skoro w cytacie do Twojej wiadomości był link, no chyba, że nie czytałęś :-P , poza tym ten test to CF 16x/4x, czyli to mniej wydajne, a na rynku są już płyty w cenie ok 300-350zł z porządnym CF 8x/8x lub nawet 16x/16

 

Chyba najbardziej opłacalną kartą z nowych HDków jest 3850 ale z 512mb. Zrobi OC na poziomie rdzeń +70 i mem +150, czyli będzie na poziomie 3870. Sam się na niego napaliłem, ale poczekam z 2 miechy :)

W sumie wszystkim osobom, które sie trochę postarały rdzeń poszedł +100, a pamieć z +350-450, wystarczyło podkrecic trochę wentylator lub zmienic chłodzenie jak np. ja

 

zobacz ceny tych kart w stanach...... tam 3870 i 8800gt sa porownywalne cenowo -a z wydajnoscia to kazdy wie jak jest.

USA to inny rynek, tam ATi ze wzgledu na highendowe zapędy graczy kokosów nie zbije, wiec i z cenami się nie stara.

 

"spokojnie mozna 3850 'przekrecic' na 3870..." - pokaz mi takiego 3850 ktory spokojnie smiga z taktami 3870 !?

z reszta - skonczcie to.

Bierzesz wersję hd3850 512MB rdzeń +100 = 770MHz, pamieci +450 = 2100MHz, na DDR3 masz niższe opóźnienia, więc nie muszą byc zegar w zegar identyczne, żeby HD3850 dorównało. Jeżeli natomist grasz w niższych rozdzielczosciach to wystarczy powyższy manewr zrobić na wersji 256MB

 

Jakby nie patrzec nowe kart ATI swietnie odnalazly sie w przedziale 500-700zł czego do tej pory brakowało nam - klientom. Wiec nie narzekajmy na to czy Panowie z ATI dali ciała czy nie, ze nie maja w swojej ofercie karty Hi-end. Mnie osobiscie pasuje taka sytuacja. Poczekam tylko jeszcze na rozwoj tych kart i w styczniu sprawie sobie HD3850. Tylko czy bardziej z 256 czy juz z 512 lepiej ? Monitor mam 17" wiec rozdzialki max to 1024.

 

EDIT. A czy są juz jakies chlodzonka FULL PASYWNE do 3850 ? Chodzi mi o takie ladne, zeby tez pamiatki chlodzilo. No ostatecznie jeszcze w gre moze wchodzic jakis 12cm wentyl na 5V (jakies 800obr) :?:

Zgadzam sie z tym, że to dobra oferta za 500-700zł, w koncu prawdziwa średnia półka. Do 1024 to starczy 256MB, chyba, że głównym celem jest Crisis.

Nie wiem czy chodziło o boxowe pasywne chłodzenie, gdzieś na zdjeciach w sieci pasywne już widziałem. Osobiscie jednak za ok 10-12% ceny karty kupisz Accelero S1, które zje na śniadanie, boxowe wentylatorowe i pasywne chłodzenia (60zł)

 

a ja się już zgubiłem.... to w końcu 3850 z 256 ramu wystarczy do grania 1200x1024? jak sobie poradzi na panoramie 1600x900 (czy jaki to tam rozmiar jest około tego?)?

Abstrakcyjnie odpowiedzieć sie nie da, zależy jakie gry i jakie detale. Z wyjątkiem ekstremalnych przypadków do 1280x1024 256MB powinno starczyć, do panoram 19'' też bo to rozdzielczość 1440x900 czyli identyczna z 1280x1024

W sumie w pełni sie zgadzam z wypowiedzią wookie85:

w najnowszych grach moze miec problem ze starszymi w wyzszych bedzie sie wyrabialo jeszcze

 

za 560-570 zl 3850 256mb to dobra oferta , w tej cenie lepsze sie nie kupi , poki co zakup 3870 nie oplacalny bo za ta cene , nie wiele wiecej ewentualnie dostanie sie lepsza jednak 8800gt , poki co ati musi zbic ceny wtedy i 3870 znajdzie dla siebie miejsce , ciekawe jak ceny 88gt 256mb beda sie ksztaltowaly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś spotkał z dropami animacji w menu Crysis i Lost Planet? Dziwna sytuacja - same gry chodzą na najwyższych detalach (1024x768), ale w menu obu gier jest straszne klatkowanie. Karta to szafirek HD3850, stery 3.11. :blink:

No i oczywiście za Chiny Ludowe nie da się zainstalować CCC. Wrrrrrr.....

Edytowane przez Tanhauser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

michael - zaplaciles za ta grafe tyle ile kosztuje 3870, wiec... nie mialo to moim zdaniem zadnego sensu ;) (choc fakt - z tego co pamietam w dniu ktorym kupiles karte nie bylo nigdzie 3870)

pozatym do taktow 3870 jeszcze ci troszke brakuje - a stwierdzenie "tak samo szybki" mozna uznac za sluszne jak sie testuje 2 grafy na tym samym sprzecie/sofcie

dalem za radka 3850 512mb 750zł - to fakt, ale wtedy nie było w tej cenie 3870... po drugie ten radek nie ma standardowego chłodzenia tylko ZEROtherma więc temperaturki są o 40 stopni nizsze po o/c niz na zwykłym 3850 256mb czy 512... :)

 

A co to taktów to rdzen chodzi na 770 a pamięci na 2000 , a biorąc pod uwagę opóźnienia 2000gddr3 > 2250 gddr4... :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...