Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Działa Wam na sterach 8.1 Crisiss???

Dziala dosc dobrze. Nie zaobserwowalem ani spadku ani wzrostu wydajnosci :)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=253878&hl=

Innymi slowy poprostu wyłacz w menadżerze

Wlasnie chodzi o to ze w menadzerze wszystko jest w porzadku. Jest w "Urzadzeniach Audio" 'nieznane urzadzenie' - wylaczylem, potem odinstalowalem i dalej to samo. Odinstalowywalem stery i dalej to samo :) ...

 

Miałem spisane na kartce ale nie mogę jej znaleźć

bylbym wdzieczny gdyby sie jednak znalazla :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem też odblokowany bios do wersji 512MB ale zajmuje on 61kb a bios do Gigabyte 3850 512MB zajumje 64kb. Nie mam pojęcia jakie mogłbyby być skutki wgrania tego mniejszego biosu. Pozatym nie przesadzałbym z podkręcaniem pamięci na tym Gigabycie, ponieważ karta ta nie posiada radiatorów na pamięciach i chłodzi je jedynie Zalman.

tez widzialem takie biosy. moze sprobuje zamiescic nasz bios na forum extremesystems, tam moze ktos mi zmieni to bo ja jestem zielony jesli chodzi o operacje w hxd lub podobnym progsie. wiem ze nie mozna za duzo ich podkrecac ale od czego sa radiatorki pentagramu za 15zl :P montujesz i jedziesz, no mozna tez sie pokusic na radioator na zasilanie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmowce. A co do wynikow 3dMark to to w ogole jest smieszne. W moim GF'ie krecenie shaderow prawie nie daje punktow a jak wiadomo w rzeczywistosci wiekszego kopa daja shadery niz ropy. Do tego przed reinstalka podnoszenie pamieci o 100mhz dawalo mi przyrost 300pkt, a teraz zwiekszylem jeszcze z tych 900 co mialem do 1050 to podskoczylo mi o... 25pkt. Moze juz osiagnalem taka przepustowosc pamieci ze gpu nie jest w stanie tego wykorzystac. W kazdym razie wyniki 3dmarka wiele mi nie wzrosly w stosunku do standardowych taktow, ale w grach dostalem odczuwalnego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez widzialem takie biosy. moze sprobuje zamiescic nasz bios na forum extremesystems, tam moze ktos mi zmieni to bo ja jestem zielony jesli chodzi o operacje w hxd lub podobnym progsie. wiem ze nie mozna za duzo ich podkrecac ale od czego sa radiatorki pentagramu za 15zl :P montujesz i jedziesz, no mozna tez sie pokusic na radioator na zasilanie ;]

Ja potrafię zmienić w biosie wartość rdzenia, pamięci i napięcia na rdzeniu. Jak ktoś chce to mogę mu zmienić ale i tak jak się ustawi w biosie rdzeń powyżej 730Mhz, to Overdrive nie będzie działał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie moge znalezc zmodowanych biosow do asusa 3870 o wadze 61 Kb,zrobilem kopie orginalnego i wazy 61.(znalazlem tylko orginalny bios-chyba bo po wgraniu dalej jest blokada powyzej 862na gpu) mod biosy sa po 64Kb .Program winFlash2002 wywala jakis tam komunikat ze niekompatybilne.

znalazlem tez o takiej nazwie rv670 xt , wazy 61 kb ale tez sie nie chce wgrac winlashem wtf?

 

jakies sugestie?

 

co do wydajnosci po oc z 2250@2600 + 1 do 2 fps w grach np crysis LOL, oc gpu do 862 dalo wiecej + 3-4

stery 8.1 dzialaja ok, nic sie nie wiesza , nie rypie, 0 spadku i 0 wzrostu fps w grach, przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo w gf'ach cokolwiek bym nie ustawil to napiecie rzeczywiste pozostaje bez zmian :/

Nie można tak generalizować na radki i gf'y, to zależy od konretnego modelu karty.

 

@RBEJ, wole ołówek ;)

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przynajmniej na 8600 nie dopalisz w biosie napiecia u zadnego producenta. Zastanawia mnie jak jest w tym radku, nigdy nie lubilem tej firmy, ale 3850 jest kuszace i nie miazdzy cena wiec sie nad nim zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslicie ze moge zaaplikowac Mojemu radkowi zmodowany bios podany na pierwszej stronie ?? ... czysto orientacyjnie sie pytam :)

tzn .... jesli cos pomoze to dobrze, ale czy nic nie zepsuje :D

 

zdaje sie ze tam napiecia sa z 3870

Edytowane przez szczepoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie testuje grafe na stock ustawieniach (sterowniki oryginalne Asusowe 8.43 - czy jakoś takoś, Wersja BIOS 010.068.000.002).

 

2003 -> 29643

2005 -> 11193

2006 -> 7936

 

No i mam takie pytanie. Czy komuś w momencie ładowania/zamykania pojedyńczego testu w 3D Marku karta piszczy :?: (taki w sumie dość cichy dźwięk o wysokiej częstotliwości - nie jestem pewnien czy to grafa czy może mobo :? )

 

Maxymalna odnotowana temperatura GPU 69C - chłodzenie na razie Asusowe

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zmodyfikowany bios do sapphire 256mb z zegarami 760/1900. Po zainstalowaniu cat. 8.1 funkcja overdrive nie dziala. Nie ma opcji odblokuj, ani nic.

Zastanawiam sie czy warto wracac do 7.12? Dodam, ze odkad zainstalowalem 8.1 nie mialem jeszcze zadnej zwiechy kompa.

fotka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/67892e3189e15110.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATIFlash 3.49

 

Program działa pod Dosem, więc trzeba go nagrać na dyskietkę

 

atiflash.exe -p 0 -f nazwabiosa

spox , radek sie zmodowal, aktualnie gpu poszedl z 862 na 900 bez vmodu.

Mialem obawy ze pod dosem tez sie bedzie rypalo, a tu niespodzianka, czyli rozmiar biosow starego i nowego(61 do 64kb) jest bez znaczenia.

komende wpisywalem atiflash -f -p 0 rv670xt.bin

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo flashowałeś bios z wymuszeniem

grunt ze dziala :) , w radku x1900xt fleszowalem pod winda winflashem z 50 razy, mialem z 15 gotowych biosow edytowanych rabitem o roznych wartosciach zegarow,napiec itd , raz tylko sie zrypalo i ratowalem karte w dosie przy pomocy drugiej na pci.

Teraz czekam na nowa wersje rabita ktora odczyta bios z tego radka ,edycja biosu i wklepanie na stale podkreconych zegarow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie kogoś zainteresuje...

 

W miniony weekend pod lupę poszedł długo oczekiwany Gigabyte 3850 256/256... I ku mojemu zdziwieniu (szkode ze negatywnemu) karta n a którą czekałem 2 tygodnie aż się pojawi u dystrybutora ma pamięci 1,4 ns... malutko niestety... Maksymalną częstotliwość jaką udało mi się uzyskać to 700/800 MHz a i to średnio stabilne bo Crysis wcześniej czy później się wykrzaczał. jednym słowem ODRADZAM.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Kolejnym egzemplarzem karty opartej o RV670 jest Asus 3850 w wersji SuperCooler. Karta została wyposażona w 512MB pamięci 1,0ns Qimonde, coolerek od GlacialTecha (całkiem cichy aczkolwiek u mnie od razu powędrował blok na GPU). Taktowania referencyjne 668/828.

Oto jej prezentacja....

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

dzisiaj na dzien dobry graficzka poszła na 750/950MHz :) co dalej pokaże zobaczymy w weekend bo dzisiaj już padam na pysk żeby poteścić dalej... taktowania te w Marku 2k5 dały 21 500 Pkt

 

pozdr

Lagierek

 

UPDATE:

 

pyknąłem dzisiaj jesio jeden teścik :twisted:

 

Dołączona grafika

 

UPDATE2:

 

pyknąłem dzisiaj jeszcze kolejny teścik :D

 

 

Dołączona grafika

 

edit: na screenie jest 13 448 chyba musiałem być bardzo zmęczony bo zakryłem wynik RT :D

 

jak na grafe za 6 setek całkiem nieźle się zapowiada :)

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grats, fajnie zaprezentowałeś sprzęcik :> Teraz już wszystko jasce co z tym Gigabyte'em <_< Asus z glaciatorem dobry, testowałeś może z standardowym coolerem? Temp mnie interesują.

nie testowalem niestety... wrocilem z pracy o 19.30 i kurcze chciałem upchnąć tą grafę do budy od razu jeszcze po drodze musiałem pol kompa rozbebeszyć, wywalić TR HR-05 z SB, rozkopać układ bo zapinka nie pasowała (kiepski docisk przez co na GPU przez chwile było 120*C [; ale jak widać chyba na dobre mu to wyszło). Galciatora z kolei slyszalem i widziałem w akcji na 8800GT i z czystym sumieniem polecam. Wiadomo że dla maniaka ciszy nic nie będzie idealne ale jak na tak wymagające układy to naprawdę pozytywnie. U mnie w tym momencie na MCW60 42-45* w stress :) w weekend pobawię się dalej tą grafą ale w chwili obecnej miło mnie zaskoczyła nie liczyłem na 800MHz na GPU bez vmoda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zaszczyt poinformować was, że owe karty ATI nie nadają się do GPGPU. Prosty (aczkolwiek złożony obliczeniowo) shader typu

 

float4 funkcja(float2 coords:TEXCOORD0, SamplerRECT textura, float rozmiar): COLOR{   coords*=rozmiar;   float4 result = float4(0,0,0,0);   for(int i=0; i<12; i+=1)   {		 result+=texRECT(textura, coords+float2(0,i)) * texRECT(textura, coords+float2(i,0));   }  return result;}
jest strasznie ograniczony. Maksymalna liczba iteracji jaką idzie wykonać to 12. Powyżej tej liczby shader chamsko kończy swoje działanie i wyrzuca niezmienione wartości. Dla przykładu GF7600 nie ma problemu z 1024 iteracjami. WTF ? Gdzie ten SM4.0 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grats, fajnie zaprezentowałeś sprzęcik :> Teraz już wszystko jasce co z tym Gigabyte'em <_< Asus z glaciatorem dobry, testowałeś może z standardowym coolerem? Temp mnie interesują.

Tempy podałem w swoim poprzedim poście, Asus z Glaciatorem tyle że na stock ustwieniach - chwilowo :mrgreen: - w markach ociągał 69C (IDLE 37C) przy czym wentylatorek pracował cały czas z tą samą prędkością co w 2D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam GeCube 3850 z 512MB i zmodowany bios niewiele daje, GPU z 740 na 750 idzie. Dodatkowo muszę flashować z Windowsa bo czasami z dyskietki nie ma sygnału na monitor i muszę w ciemno przywracać stary bios :)

 

a właściwie to trzeba wymuszać (-f) czy też nie podczas flashowania biosu?

 

dają wam coś zmodowane biosy?

 

edit: stery 7.12 oficjalne, potem omegi bazowane na 7.12

Edytowane przez Caddi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za drogo, jak sie koniecznie uprzesz na 3870 to na allegro szukaj a ja osobiscie polecam 3850 512 najtanszego byle nie Gigabyte i go kreć. Za ta cene plus 30-40 zł to juz wyrwiesz 8800GT

 

No chyba ze takiego Gigabyte'a 3870 za 649 zł http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,50345/

fakt pamieci ma na 2000 ale mysle ze pojda duzo wiecej a rdzen tez jakis potencjal na podkrecie jeszcze ma, chociazby do 800-840.

 

Hmm tu jest maly tescik i podaja ze karta ma 2250 na memkach http://www.tweaktown.com/reviews/1253/2

Cos mi sie widzi ze ona ma pamieci DDR3 1.0 ale i tak ladnie sie kreca.

 

Wg mnie bardzo ciekawa alternatywa w stosunku do 3850 512 za taka cene.

 

No własnie czy ktos juz cos takiego ma - Jak to sie kreci ??? temp jaki ??? itd.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za drogo, jak sie koniecznie uprzesz na 3870 to na allegro szukaj a ja osobiscie polecam 3850 512 najtanszego byle nie Gigabyte i go kreć. Za ta cene plus 30-40 zł to juz wyrwiesz 8800GT

 

No chyba ze takiego Gigabyte'a 3870 za 649 zł http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,50345/

fakt pamieci ma na 2000 ale mysle ze pojda duzo wiecej a rdzen tez jakis potencjal na podkrecie jeszcze ma, chociazby do 800-840.

Wg mnie bardzo ciekawa alternatywa w stosunku do 3850 512 za taka cene.

 

No własnie czy ktos juz cos takiego ma - Jak to sie kreci ??? temp jaki ??? itd.

jeszcze nie mialem w lapkach 3870 od GB ale sądząc po taktowaniach i pamięciach jakie są zastosowane (GDDR3) uważam że będzie to samo co z seria 3850 (pisałem o tym wyżej)... Te memki nie zrobią więcej niż 2100 może jakimś cudem 2200, a do referencji nie dojadą.... Lepiej kupić dobrą 3850 512MB zamiast tych "okrojonych" 3870 od GB. Cała seria z Zalmanem ma okrojone taktowania więc poważnie bym się zastanowił nad zakupem tej grafy... Cena nie zawsze czyni cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...