Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

To nie kwestia W7 a raczej ustawień aplikacji do liczenia. W MW zdaje się można wykluczyć jedną z kart od liczenia w pliku konfiguracyjnym.

 

Vista chyba i xp napewno nie pozwolaja zainstalowac na raz driverow do nvidii i ati a przy tym zestawie musialbym miec oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze Freehale dzisiaj też miały problemy z pobieraniem zadań i chodziły z niepełnymi 25 procesami ?

 

PS. Oddałem dziś zadanie z Aqua 20h liczenia na 4 watkach wpadło 7k punktów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wasze Freehale dzisiaj też miały problemy z pobieraniem zadań i chodziły z niepełnymi 25 procesami ?

 

PS. Oddałem dziś zadanie z Aqua 20h liczenia na 4 watkach wpadło 7k punktów :)

 

Też tak miałem. W tym projekcie to normalne...

 

Toms - a co się stało? Awaria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w statystykach na stronie TPT (statystyki członków) nie są uwzględniane wyniki z DNETC@HOME ?

Na BOINCSTATS wszystko jest OK. Trochę dziwne, bo myślałem że te tabelki właśnie stamtąd są zaimportowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ciebie to irytuje...

 

Po prostu administrator tamtego portalu ze statystykami jeszcze nie importuje wyników tego i paru innych nowych projektów. Na forum allprojectstats.com już pojawił się postulat włączenia statystyk projektu DNETC@HOME do ogólnej klasyfikacji. Piłeczka teraz leży po stronie Markusa.

 

Zasadniczo tabelki importuje jednocześnie z BOINCSTATS i z allprojectstats - ze względów wizualnych :)

 

 

TOMS - trzymamy kciuki!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 na 4.2G

 

2010-05-04 16:14:04 Number of CPUs: 4

2010-05-04 16:14:04 3998 floating point MIPS (Whetstone) per CPU

2010-05-04 16:14:04 9953 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

2010-05-04 16:14:05 Resuming computation

2010-05-04 16:14:14 General prefs: from http://bam.boincstats.com/ (last modified 03-May-2010 19:03:46)

2010-05-04 16:14:14 Computer location: work

2010-05-04 16:14:14 General prefs: no separate prefs for work; using your defaults

2010-05-04 16:14:14 Reading preferences override file

2010-05-04 16:14:14 Preferences:

2010-05-04 16:14:14 max memory usage when active: 3066.25MB

2010-05-04 16:14:14 max memory usage when idle: 4599.38MB

2010-05-04 16:14:14 max disk usage: 100.00GB

2010-05-04 16:14:14 Number of usable CPUs has changed from 4 to 8. Running benchmarks.

2010-05-04 16:14:14 (to change, visit the web site of an attached project,

2010-05-04 16:14:14 or click on Preferences)

2010-05-04 16:14:14 Running CPU benchmarks

2010-05-04 16:14:14 Suspending computation - running CPU benchmarks

2010-05-04 16:14:46 Benchmark results:

2010-05-04 16:14:46 Number of CPUs: 8

2010-05-04 16:14:46 3996 floating point MIPS (Whetstone) per CPU

2010-05-04 16:14:46 10215 integer MIPS (Dhrystone) per CPU

2010-05-04 16:14:47 Resuming computation

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten benchmark mierzy coś konkretnie?

Bo np na takim athlonie x2@2,7ghz czyli już konkretnym starociu mam 2574/4817, a np w ostatnim konkursie phenomy były jakieś 80-90% szybsze, choć po tym benchmarku tego wcale nie widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THOR 100 000 000 - zdobyte! Gratulacje!


P.S.

Benchmark wbudowany w BOINC jest delikatnie mówiąc "niepowtarzalny". Pokazuje wydajność stało i zmienno przeciekową CPU. Jego użyteczność należy traktować w kategorii ciekawostki przyrodniczej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł do mnie mail od admina freehal, że niektórym ludziom się nie podoba punktacja i chcieliby ją zmniejszyć :blink: Ponadto w mailu był link do głosowania.

Nasunęło mi się takie pytanie, dlaczego ludzie chcieliby dostawać mniej, zwłaszcza że żeby wyciągnąć jakieś konkretne punkty z tego projektu trzeba mieć dużo ramu? Co powstrzymuje adminów przed daniem lepszej punktacji, np żeby uczynić projekt popularniejszym? Muszą coś komuś płacić za przyznane punkty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co zrozumiałem to chodzi o zmianę punktacji

 

47% jest za zostawieniem 15pkt za próbkę - ok. 6000 na dzień to daje, 24% jest za podniesieniem do ponad 15pkt za próbkę

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w sumie ten benchmark ma sens pokazując co szybsze/wolniejsze.

 

Jak sprawdziłem moje Q6600 to dobrze lokuje się miedzy inne wyniki pokazane.

 

 

 

 

A co do freehal to nie róbmy sobie jaj punkty są patologicznie wysokie za coś co głównie śpi w ramie przez 2h. No ale do statsowania dla drużyny to wymażony projekt jest.

 

 

post-11500-127305070776_thumb.jpg

 

 

Z pentium IV zgarniam 325 pkt za 2h liczenia, z rosetty na tym procu zgarniam może 20 za 8h.

 

Na laptopie puszczam dwa SVMy , które zgarniają do 50 WU na raz i dalej mam ponad 1 core'a na normalną pracę (czasem tylko dysk 5400 rpm przytnie). 

 

Na quadzie zapuszczam sobie SVMa w którym siedzi freehal praktycznie tylko nieznacznie zajmując jednego core'a.

 

Mógłbym więcej , ale 32 bitowe windowsy przycinają mi ram na tyle , że nie mogę więcej maszyn wstawić, a specjalnie nie chce mi się szukać najmniejszego możliwego linuxa na którym to pójdzie ;) 

 

 

 

 

A to jest ułamek możliwości tak naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Punktacja mogłaby zostać, ale imo lepszym rozwiązaniem byłoby danie więcej WU na hosta, a nie kombinowanie z wirtualnymi maszynami itp. Jak mam np. 6GB ramu, to dlaczego nie może dać odpowiedniej ilości WU tylko maks 25. To niech zniosą to będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freehal nie punktuje jakoś oszałamiająco, np fp sprzed kilku tygodni punktował na byle jakim 2-rdzeniowcu jakieś 700p/h, milkyway jakieś 75p/h na jeden rdzeń. To te wartościowe projekty biologiczne tak cienko punktują (nie wiem czemu). Pozatym żeby z freehala wyciągnąć więcej niż te 6000p/dobę trzeba się trochę pomęczyć, na virtuala trzeba dać z 900mb bo dysk można zajechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko się zgadza, tylko że to są zasobożerne projekty które zabierają całego proca a freehal sobie działa  zajmując to co i tak zazwyczaj leży odłogiem i trochę mieląc dyskiem.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy problem DNETC z pracą na multi gpu został rozwiązany? Zdarzają się jeszcze niekończące się próbki?

 

Został rozwiązany połowicznie - maksymalnie tracisz godzinkę... zanim program przerwie niekończącą się opowieść... Przy niektórych próbkach potrafi przestać liczyć na 2 gpu i przelicza do końca na jednym... ogólnie jest wesoło :) Natomiast na 1 rdzeni owcach działa świetnie :) Aczkolwiek w porównaniu z MW na hd58xx punktuje lepiej DNTEC ale na HD47xx48xx gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, może macie jakieś informacje, co byłoby w tej chwili lepsze do boinc, Phenom X6 czy I7 920/860. Zakładając, że mamy takie samo taktowanie, np. 3.6 GHz ( do pracy 24/7 nie ma co wyciskać ostatnich soków ;) ) to lepiej się sprawdzi 6 realnych jajek, czy 4 + ht. Intel z wyłączonym ht polegnie, mimo większej wydajności zegar w zegar, z ht prawdopodobnie też, tylko jaka to jest różnica. Macie jakieś czasy przeliczeń dla phenomów, w ogóle brakuje takiej bazy wyników, ciągle dylematy później są. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie nic nie ma. Szukałem czegokolwiek na ten temat ale jedyne co znalazłem to te screeny z XS z wbudowanego testu.

 

Ale może ktoś z teamu by ustawił phenoma X4 na 3,6 policzył pare jednostek aqua , a potem ktoś z tym samym systemem by policzył na i5, i7 @ 3,6 i byśmy wiedzieli mniej więcej jak to punktuje w przeliczeniu na czas.

 

Hmm ja chyba i tak łyknę X6 ale dopiero jak wyjdzie 1035T bo jak pomyśle , że miałbym dać za 1055T ciut mniej niż Xeon i5 z HT stoi to mi się zdrowy rozsądek włącza :D

 

Na razie poluje na jakieś tanie używki DDR2 żeby liczyć freehala na 6-7 wirtualach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No trochę lipka. Używki i7-920 można wyrwać w dobrych cenach ( pewnie super się nie kręcą, ale dla nas styknie jakieś małe oc stabilne 24/7 ). Faktycznie ceny X6 i 920 są zbliżone, dlatego poruszyłem ten temat bo nie wiem co lepiej wychodzi. Kusi te 6 fizycznych jajek, z kolei Intel jednak wypada sporo lepiej takt w takt.

 

Wydaje mi się, że w Aqua mogą mieć zbliżone wyniki ( ht ponoć daje sporego kopa ) ale w innych aplikacjach, to jednak X6 górą. Tak mi się wydaje, nie mam tego popartego dowodami. :razz:

 

----------

 

Freehal chyba w tej chwili coś kuleje, prawda li to?

 

Może zrobimy jakieś testy tak jak wspomniał @Michaelius, teraz Fokker Plancki są, one się liczą dosyć krótki, w okolicach 15-20m.

 

Przeliczę kilka próbek na @3.6 i dam wyniki. Mam tylko nadzieję, że wielkość tych próbek jest stała, bo pamiętam że @Raptor coś wspominał, że mają być różne próbki w zależności od procka. Zobaczymy.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę że projekt AQUA jest dość specyficzny - szczególnie nowa wersja FP

 

We currently simulate 8 particles at a time. I'm looking at having twice as many particles as cores, so 1-cores would do 2 particles, 2-core -> 4 particles, 4-core -> 8 particles, 8-core -> 16 particles, and 16-core -> 32 particles. For the fast machines, barring any slowdowns from the other changes, that means they'll be about 22 minutes instead of 11 minutes, so not too long. If I get really ambitious, I could vectorize it, which would mean 4x as many particles in maybe 2x as much time

i tak 8rdzeniowce dostają 1100pkt za próbkę, 4ro - 550pkt za próbkę, dwu - 275, 6cio rdzeniowce dostają 825pkt

 

a teraz wyniki w FP2.04 (E5300 @ 3.46G i i3 530 @ 3.67G) - E5300 275pkt w 2200s, a i3 550pkt w 3500s - dobowo E5300 prawie 11000pkt, a i3 13500pkt czyli HT coś tam daje,

 

a tak wyglądały wyniki z wyścigu PG (pkt z projektu, wyniki uśredniony dla 3 róźnych próbek dla każdego CPU) - E5300 - średnio na dobe robił 725pkt na rdzeń a i3 717pkt na rdzeń - czyli dobowo e5300 1450pkt a i3 2850

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Aqua zamieszała i ciężko będzie zrobić porównanie, bo taki X6 będzie miał inna próbkę niż 4 core + ht. Jedyne co można zrobić, to przeliczyć kilka próbek i obliczyć w sekund zajmuje zrobienie 1 pkt.

 

BTW, Raptor wnioskuję po sygnaturce, że 480 ciągle nie doszła? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ma dobra powtarzalnosc wiec na benchmark sie nadaje (mozemy policzyc ile punktujemy na 1 rdzen) . Moznaby też rosette sprawdzić ile tam pkt na godzine wychodzi. Bo w wcg predzej by nas pokreciło niż byśmy wyliczyli wydajność na jednostke czasu.

 

Apropo tych wyników to Q6600 liczy zadanie za 550 pkt w ok. 2800-2900 sekund przy 3,35Ghz ale to V32 wiec tu pewnie sporo trace. W kazdym razie patrzec na wynik i3 wydajnosc na 1W zuzyty lezy i kwiczy u mnie ;)

 

@toms83- ale i7 920 leży przez ceny mobo:

 

i7 920 używka z 650 + mobo 600-650 + no ewenualnie moznaby troche urwac z ceny biorac 3x1 gb

xeon i7 na 1156 to 800 + mobo 300-500 (liczac cos na h55/p55 z w miare porzadnym zasilaniem, ale bez bajerow i bez cisnienia na 200 BLCK)

x6 1055 to 700+ mobo 250-400

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, cena mobo do i7 jest średnio korzystna. Powiem szczerze, że chyba pobawię się tym X6, bo to jednak 6 jajek fizycznych + tak jak napisałeś, mobo przystępna, za 400 zł można mieć naprawdę wypasioną sztukę.

 

A co do Aqua, to faktycznie można po testować, do tego trzeba znaleźć projekty, gdzie wielkość próbki jest stała ( i ilość przyznawanego kredytu również ) za to czas się zmienia, czyli coś co nas interesuje.

Aha, Michaelius Aqua tylko na 64bit rób, skok jest spory.

 

BTW, FP 2.04 na Q9650@ 3.0 G / 64 bit / w 1800s - 550 pkt.

 

Co do rosetty, to jest dziwny projekt. Tam są tak duże wahania punktów, że głowa boli. Trzeba by policzyć z 10 próbek ( wybrać te jedno godzinne ) i zobaczyć, ale u mnie średnio wychodziło około 25-30 pkt/godzinę/rdzeń.

 

----------

 

@Raptor, ale używka?

 

Na skąpcu w okolicach 600 zł jest ASRock X58 Extreme, wygląda przyzwoicie, sekcja w miarę chłodzona, można wsadzić 2 grafy i jest między nimi luz, byłoby chłodniej. :)

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...