Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

ja powiem tak....

 

 

 

@Michaelius

świetna robota...dwukrotnie - respect :D

 

 

@do całęgo teamu nawijajacego do zwijania - FOH :P

cytat Lem`a

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, póki nie poznałem internetu."

pozdrawiam

 

aha, TP ma cos w sobie, że nie można koło niego przejść obojętnie...

albo się go lubi, jak tutaj to obecni czynią, albo nie lubi...

niektórzy nazywają to charyzmą

 

Przepraszam szanowanego autora, jeśli przekręciłem jego słowa.

 

@TomaszPaweł

nie no, wparadowałeś niczym BruceLee Karate KinG

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak przekonali mnie do zwijania. Własnie zwijam sie na podlodze targany spazmami smiechu :lol2:

A zwijaj się, My już Was nie chcemy :razz: :-P . To jest ostatnia moja wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby mi opisac, najlepiej w ramach "hał tu" jak zrobic sprawny virtual do wycisniecia na max freehala.

 

Wspominaliscie cos o jakims nowym projekcie do ATi co punktuje podobnie do MW ... ktos sie wypowie szczegolowo i opisze lamusowi, bo nie byl na wykladach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DNETC dla "czerwonych".

 

A co do wirtualnych, to ściągasz programik np. Virtual Box ( odpowiednią wersję 32 dla systemu 32 i 64 dla 64 ) instalujesz i masz program. Teraz musisz mieć obraz systemu jaki chcesz zainstalować i odpowiednio wybrać w VB jaki system, ile ramu, itp. Obsługa jest banalna, kilka minutek i wszystko rozgryziesz.

 

Ale żeby nie było tak ładnie, Tobias, naczelny wódz projektu FreeHal, zaczyna się pluć, jak ktoś robi zbyt wiele wirtualek na jednym kompie. Nawet kilka dni temu Tomasz R. Gwiazda z B@P miał problem, bo Tobias oskarżył go o "oszukiwanie", czyli 1 komp i masa vm. Okazało się, że Tomek nie ma żadnych vm, tylko ma tyle kompów zaprzęgniętych do liczenia fh.

Co za różnica, czy 1 komp z 16 vm, czy 16 kompów po 1. Serwer obciąża mu w takim samym stopniu ( bo ponoć to jest tłumaczeniem, żeby nie robić vm ) albo nawet i większym przy 16 kompach.

 

Sam myślałem nad akcją 16gb ram w jednym kompie i masa vm, ale chyba odpuszczę. Wydam kupę kasy na ram, a tu mi kolo bana da na projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dobrze , ze nie wywalilem 300 zeta na dodatkowe 4 giga ddrów 2 :wink: Zwlaszcza ze freehal ostatnio nawet 2 VM w moim laptopie nie jest w stanie obsluzyc probkami. Alez drugiej strony Tobias mógl ludzi nie mamic gigapunktami za nic to by nie puszczali virtualek by miec 150wu na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - wogle dziwne, bo mogl wogle projektu nie robic, po co ma serwer obciazac... mozna wykorzystac ten potencjal, ktory sam sie stworzyl. dajciu mu czas, cos wymysli :D

 

@TomaszPawel

daj jakiegos hinta odnosnie ustawien GPU i MEM, narazie obsrwuje ze mniej sie meczy GPU bo ma chlodniej.

poszperam cos na ten temat, bo pisales cos juz, ale z uwagi na zasmiecnie Fachowcow Od Hamienia umknely mi dane, pamietam tylko ze seria 4XXX cos miala slabiej...

narazie testuje i ocne kapke.

 

EDYTA

Pierwszy error while computing ? :<

2 errory w 15 minut ? zotawiam taktowania pewne z MW - zobacze

stronka DNETC padla, wiec nawet forum nie mozna dowiedzic

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testowałem na przykładzie HD4770 - lepiej punktuje MW.

 

Ale na HD58xx lepiej punktuje DNETC@HOME.

 

Co do zegarów:

 

Aplikacja jest bardziej wymajająca jeśli chodzi o rdzeń niż MW.

 

HD5870@890 przy 1.137V - takie taktowanie zapewnia dobry stosunek wydajności / do hałasu...

 

Milka chodziła na 900Mhz przy tym samym napięciu.

 

Jeśli chodzi o pamięć - aplikacja nie jest przepusto -czuła. Spokojnie można zjechać na 300Mhz - chłodniej i mniej prądu pobiera.

 

Aplikacja DNETC@HOME jako jedyna potrafi działać na GPU tak jak AQUA na CPU - co oznacza wielowątkowość.

 

Oznacza to również problemy z kompatybilnością.

 

Użytkownicy DNETC@HOME dzielą się na 3 kategorie:

 

Posiadający 1 rdzeń graficzny - Ci nie mają problemów.

 

Posiadający 2 rdzenie graficzne - Ci nie mają problemów.

 

Posiadający 2 rdzenie graficzne - Ci mają problemy.

 

Tak, tak dwa ostatnie zdania choć logicznie sprzeczne mają zastosowanie w DNETC@HOME. Jednym na dwóch rdzeniach działa bez problemów, innym działa z problemami, a nawet z całkowitym zamuleniem systemu. Nikt do tej pory nie odkrył przyczyny...

 

Na szczęście aplikacja wrappera maksymalnie w ciągu godziny potrafi przerwać zablokowaną próbkę na dwóch rdzeniach i rozpocząć przeliczanie kolejnej.

 

Wszystko zależny od przypadku? Czy działa czy nie. Problem jest do tego stopnia dziwny - że na forum DNETC@HOME niektórzy użytkownicy u których wszystko działa wręcz kwestionują prawdziwość informacji że u niektórych użytkowników jednak się kitwasi.

 

Warto samodzielnie przetestować na swojej konfiguracji czy działa czy nie - problem może wystąpić nawet po kilkunastu poprawnie przeliczonych WU. Widać go po długim czasie liczenia próbek odbiegającym od standardu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabłędziło kolejne 4 razy.

Może mam stary sfifrane, nie będę wnikał. Wyglądało na pierwszy rzut oka pięknie.

Na razie zostawiam MW. Popracuje nad tym w przyszłym tygodniu, jak otrzymam 5970.

 

Hałas nie jest czymś istotnym w moim przypadku, stąd 5970 i OC - martwi mnie jedynie temp.

I matwi mnie, że nie potrafię zmusić MSI afterburner do downclocku memców poniżej 675 !!!

Czytałem różne poradniki etc ... wszsytko źle. Jedyne co zjarałem kopiąc, to że wali się sam MSI :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla CCC 675 to tez najniższa możliwa wartość do ustawienia.

Widocznie to kwestia sterowników ? mam 10.3

nie kminie. HINT ?

 

EDYTA:

angela ma bloczek na 5970 za 389 PLN ....jammi

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stronka DNETC padla, wiec nawet forum nie mozna dowiedzic

Już wszystko działa, robiłem replikacje bazy i na wszelki wypadek wyłączyłem wszystko, żeby serwera/bazy szlag nie trafił jak ostatnim razem (teraz ostatnią rzeczą jakiej nam z OxyOne potrzeba to stawianie po raz kolejny wszystkiego od nowa)

Edytowane przez sesef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję jeszcze jedna szansę DNETC. później ide spac, ale zapodaje MW na dobranoc...najwyżej jeszcze rano czekne.

narazie sie nie doczytalem na forum co i jak, ale widze ze mase klopotow jest.

 

2010-05-15 04:18:27 DNETC@HOME Finished download of dnetc_gpu_ATI_normal_118205

2010-05-15 04:25:14 DNETC@HOME Computation for task dnetc_gpu_ATI_normal_108664_0 finished

2010-05-15 04:25:14 DNETC@HOME Output file dnetc_gpu_ATI_normal_108664_0_0 for task dnetc_gpu_ATI_normal_108664_0 absent

2010-05-15 04:25:15 DNETC@HOME Starting dnetc_gpu_ATI_normal_108661_0

2010-05-15 04:25:15 DNETC@HOME Starting task dnetc_gpu_ATI_normal_108661_0 using DNETC version 127

 

wali sie w okoklicach 7:1X minut, lub 14:XX minut.

dobranoc

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daję jeszcze jedna szansę DNETC. później ide spac, ale zapodaje MW na dobranoc...najwyżej jeszcze rano czekne.

narazie sie nie doczytalem na forum co i jak, ale widze ze mase klopotow jest.

 

2010-05-15 04:18:27 DNETC@HOME Finished download of dnetc_gpu_ATI_normal_118205

2010-05-15 04:25:14 DNETC@HOME Computation for task dnetc_gpu_ATI_normal_108664_0 finished

2010-05-15 04:25:14 DNETC@HOME Output file dnetc_gpu_ATI_normal_108664_0_0 for task dnetc_gpu_ATI_normal_108664_0 absent

2010-05-15 04:25:15 DNETC@HOME Starting dnetc_gpu_ATI_normal_108661_0

2010-05-15 04:25:15 DNETC@HOME Starting task dnetc_gpu_ATI_normal_108661_0 using DNETC version 127

 

wali sie w okoklicach 7:1X minut, lub 14:XX minut.

dobranoc

 

Zadania nie zostały zaraportowane więc ciężko mi stwierdzić jaki błąd wywala poza tym po tych komunikatach z loga nie widzę, żeby jakieś błędy były kończy jedno zadanie i zaczyna następne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to dobrze , ze nie wywalilem 300 zeta na dodatkowe 4 giga ddrów 2 :wink: Zwlaszcza ze freehal ostatnio nawet 2 VM w moim laptopie nie jest w stanie obsluzyc probkami. Alez drugiej strony Tobias mógl ludzi nie mamic gigapunktami za nic to by nie puszczali virtualek by miec 150wu na raz.

 

Myślę że jak postawisz z 3/4 vm to się nie zorientuje. Wątpię żeby sprawdzał wszystkim kompy i szukał kto gdzieś może ewentualnie kombinować. Pewnie bierze na ruszt tych z największym RAC'kiem, więc jak 100k dziennie nie będziesz przekraczał powinno być ok. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Output file dnetc_gpu_ATI_normal_108664_0_0 for task dnetc_gpu_ATI_normal_108664_0 absent

pomogłem ?

 

teszcze teraz na innym kompie z GTX260 - narazie fajnie sobie puka, ze tak powiem...przez ok 1h narobil 1500pkt

 

EDYTA:

sesef, tutaj mozesz poczytac - link do workloga

http://dnetc.net/result.php?resultid=1449168

te linie z BC sa z innej probki, jej jeszcze nie raportowałem

 

dnetc ladnie liczy a nie grzeje sie az tak, dla mnie miod malinka :)

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Output file dnetc_gpu_ATI_normal_108664_0_0 for task dnetc_gpu_ATI_normal_108664_0 absent

pomogłem ?

 

teszcze teraz na innym kompie z GTX260 - narazie fajnie sobie puka, ze tak powiem...przez ok 1h narobil 1500pkt

 

EDYTA:

sesef, tutaj mozesz poczytac - link do workloga

Task 1449168

te linie z BC sa z innej probki, jej jeszcze nie raportowałem

 

dnetc ladnie liczy a nie grzeje sie az tak, dla mnie miod malinka :)

 

Co to za karty? Bo bardzo niską wydajność mają coś na nich jeszcze było uruchomione? Wrapper przerywa zadania ponieważ po odpowiednim czasie uznaje, że zadanie nic nie przeliczyło i wystąpiło zawieszenie próbki.

 

0.00:06:50.20 - [76,649,150 keys/s] taka wydajność to mają karty w laptopach :D

Edytowane przez sesef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie ręce opadają...

 

Hipokryzja nie zna granic...

 

A już człowiek myślał o nawiązaniu poważnej współpracy...

 

A tak z innej beczki --> Sesef, widzę że zwiększyliście ilość wysyłanych WU. Jaki macie teraz klucz przydziału?

Dołączona grafika

EDIT:

 

Nie mam więcej pytań

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt nie zwrócił uwagi na moje wcześniejsze pytanie dotyczące SETI. Mam taki stan na komputerach:

All tasks for computer 5352069

All tasks for computer 5369705

Wstrzymałem pobieranie i przetwarzanie próbek bo nie wiem czy te dotychczasowe będą zaliczone.

Edytowane przez AndrzejSirko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie ja nie liczę seti, ale udało mi się to odkopać

All tasks for computer 4503207

Widać próbki długo czekają na validację i pewnie za jakiś czas pójdą hurtem...

 

A co do naszych nowych byłych przyjaciół to nieźle sobie tam słodzą. Ciekawe jak szybko miłość przerodzi się w nienawiść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie jakoś specjalnie się nie udzielam w temacie, coś tam czasem policzę, choć sprzęt słabowity, ale jak czytałem teraz posty tych dziwnych osobników to myślałem że się skończę ze śmiechu... Z takimi raczej nie warto wogle zaczynać dyskusji, jak już wiadomo z kim się ma do czynienia.

To tak co by czasem coś skrobnąć w temacie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sesef, widzę że zwiększyliście ilość wysyłanych WU. Jaki macie teraz klucz przydziału?

 

Tak, wcześniej limit był podyktowany jakością sprzętu na jakim stał serwer (Athlon XP 1800+, 2 jakieś stare dyski ATA, 1,5 GB ramu i płyta z łataną sekcją zasilania i dziadek dawał całkiem nieźle radę w momencie przechodzenia na nową maszynę chodził może na 50%) teraz jak baza jest na dysku SSD to limit zwiększyłem i ma on głownie za zadanie nie dopuścić do sytuacji gdzie ktoś wjeżdża z buforem na 10 dni naściąga mu zadań, a po 5 min się rozmyśli i odłączy się od projektu a zadania będą przez 5 dni wisieć "In progress". Limit jeszcze powiększę prawdopodobnie do 35 zadań na rdzeń, obecnie jest 20.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sesef

 

Jak wypada współpraca 3/4x GPU na jednej płycie w projektach: MW, CC, DENTC. Mam w planach złożenie jednego kompa do liczenia, ale nie wiem która opcja będzie lepsza:

1) - 1 komp z 4 gpu;

2) - 2 kompy po 2 gpu;

 

Wariant 2 jest mniej opłacalny, bo podwaja niektóre koszty + więcej prądu pójdzie. Z kolei jak przy 4 gpu na 1pc mają się wszystkie projekty wywalać to też nie dobrze. A może 3gpu na 1pc?

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sesef

 

Jak wypada współpraca 3/4x GPU na jednej płycie w projektach: MW, CC, DENTC. Mam w planach złożenie jednego kompa do liczenia, ale nie wiem która opcja będzie lepsza:

1) - 1 komp z 4 gpu;

2) - 2 kompy po 2 gpu;

 

Wariant 2 jest mniej opłacalny, bo podwaja niektóre koszty + więcej prądu pójdzie. Z kolei jak przy 4 gpu na 1pc mają się wszystkie projekty wywalać to też nie dobrze. A może 3gpu na 1pc?

 

:wink:

 

2x59 da rade w Coll/Milce w dnetce niestety jak na razie loteria.

 

@sesef

grafika to 4870x2, wiec slabizna to nie jest. Stery catalysty 10.3, win7 64bit, BC 6.10.36

podkrecona do 830 ma prawie takiego speeda jak 5870 bez OC.

 

A liczysz coś jeszcze w tym czasie? Przy tej karcie keys/sec powinno być z 10x wyższe wygląda to na to jakby liczyło na zegarach 2D

Edytowane przez sesef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zainteresował mnie projekt Bonic (o którym dowiedziałem się z tego wątku). jako że jestem leniwy i nie chce mi się czytać 84 stron chciałbym się zapytać o to czy jest sens instalować ten soft planując używanie go około 2 godziny dziennie)? nie chce by sprzęt pracował przez 24h na dobe?.

 

P.S. Procek 2 rdzeniowy 2,26GHz, 4gb ramu, system 32bitowy, grafika ATI MObility Radeon HD3650 (jeśli to ma znaczenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sesef

procek lezy odlogiem. recznie zatrzymuje MW, lub CC i uruchamiam recznie dentke(podoba mi sie nazwa skrotowa).

cos tam myka przez 7 minut i amba...

obliczanie na zegarach 2D raczej nie wchodzi w gre - recznie ustawione sa i zdaje sie nie przechodza w tryb 2D.

 

@wolfenpl

kazde 2h sie licza ! :)

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...