Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monolith

ano. zakladajac blok wolalbym uniknac jakiegokolwiek wentyla do grafy. fullcover nie dosyc ze drogi to jeszcze pasuje tylko do konkretnego modelu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj i ja zamontowałem swoją 8800GT od Sparkle. Pierwszy zgrzyt to skrerczenie. Karta w 3d w zależności od ilości detali wydaje z siebie dziwne dźwięki. Cicho sie pograć nie da, gdyż słychać to dosyć wyraźnie i wkurza na maksa. Drugi zgrzyt to blue screen w crysisie. Gierka pochodzi chwilkę i blue screen coś tam nv_disp. Reszta chodzi ok. O co biega? I co z tymi dźwiekami? Uspokoi się, czy odsyłać na gwarancji? Nie wiem czy montować już silncera czy jeszcze poczekać. A grzeje się to cholerstwo na std chłodzeniu niemiłosiernie..

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Dzisiaj i ja zamontowałem swoją 8800GT od Sparkle. Pierwszy zgrzyt to skrerczenie. Karta w 3d w zależności od ilości detali wydaje z siebie dziwne dźwięki. Cicho sie pograć nie da, gdyż słychać to dosyć wyraźnie i wkurza na maksa. Drugi zgrzyt to blue screen w crysisie. Gierka pochodzi chwilkę i blue screen coś tam nv_disp. Reszta chodzi ok. O co biega? I co z tymi dźwiekami? Uspokoi się, czy odsyłać na gwarancji? Nie wiem czy montować już silncera czy jeszcze poczekać. A grzeje się to cholerstwo na std chłodzeniu niemiłosiernie..

 

Pozdro

 

zmien sterowniki

podkrec tez fan przy grze w crysis min na 50%

 

skrzeczenia ci nie przyjma na reklamacje

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przymierzam się do zakupy tej karty nie wiem tylko czy mój zasilacz sobie z nią poradzi i czy też muszę go wymienić. Zasilacz to HuntKey HK- 350AP teraz ciągnie Radeona x1950xt i nie ma żadnych problemów. Ktoś ma może podpiętą kartę pod ten zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwal4 i dia8el, dzięki za odpowiedzi. Okazało się, że to mój Athlon przy bardziej wymagających grach nie dawał rady na tym napięciu które miał. Mój sprzęt to Athlon X2 3800+@2900MHz i 2x1GB DDR 480MHZ CL2.5. Na nie podkręconej karcie w 3DMarku 2005 15258pkt. Nie jest chyba tak źle. Tyle że przez to referencyjne chłodzenie mam piekło w obudowie. Nawet w idle zwiększa mi temp CPU i MB o 5stopni. Martwi mnie tylko to skwierczenie, gdyż momentami jest dosyć głośne. Mam nadzieję że to przejdzie. Na dniach zakładam NV5.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moriv zasiłka bardzo mocna da rade z tą kartą bez problemu ;]

 

Eh.. Karta wysłana w poniedziałek pewnie na piątek dojdzie ;| Nie ma to jak okres świąteczny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No niebieski diabel od Galaxy.Karta posiada zworke ta magiczna do V wiec sami zobaczcie wyniki,jak cena bedzie ok tej karty,osoby nie planujace modowac biosu maja dobre chlodzenie i wysokie OC + 3 fazowe zasilanie.A calosc juz niedlugo w arcie.

[im/g]http://images28.fotosik.pl/128/6bae4c0f14f3384dm.jpg[/img]

 

756(1890)/1064

[i/mg]http://images34.fotosik.pl/81/93dd85c64f1a3badm.jpg[/img]

max tempy 67-68

 

hmm nic ciekawego u mnie na stocku leciala 790/950 jedynie co ladnie u Ciebie poszlo to pamieci a 1.1v to ma kazdy 88GT w stresie,w idle jest to 1.05v(tak gdzies wyczytalem,musze sprawdzic).

Dodam jeszcze,ze zmiana chlodzenia na WC nic nie dala poza mniejszymi temperaturami :( a mod na pamieci-olowkowy-dal 30Mhz-padaka)

 

btw:brak chlodzenia na pamieci to jakas pomylka :E

Edytowane przez mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Zresztą z tego co widziałem, to można to chyba sobie ręcznie samemu w biosie ustawić i wgrać :/

Chyba że mi się coś pomyliło..

PS - co z tym voltage na core - czy to prawda, że samo się zamienia z 1,05 na 1,1 pod obciążeniem nawet bez bios-moda? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano. zakladajac blok wolalbym uniknac jakiegokolwiek wentyla do grafy. fullcover nie dosyc ze drogi to jeszcze pasuje tylko do konkretnego modelu :(

fullcovery ktore sciagalem pasuja pod gt i gts na g92 :)

z reszta chyba jak wszystkie bloki na g92

 

skrzeczenia ci nie przyjma na reklamacje

kiedys moja x800 skwierczala -> wlozyli przy mnie do kompa, posluchali i odrazu dali mi nowa grafe

znajomy reklamowal zasilacz -> to samo , inny mobo z piszczaca sekcja zasilania... w sumie wszystko zalezy od sklepu, ale moim zdaniem jaknajbardziej mozna to reklamowac

 

 

 

ps. nie wiem czy juz bylo - gainward 8800gt 1024mb

http://www.gainward.com/product/product_de...products_id=148

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie probuje wsrzesic calkiem nowego kompa z evga 8800gt ko edition na pokladzie. Pierwsze co zauwazylem to ze ta karta jest naprawd glosna. Czy wasze tez tak glosno chodza? jesli tak to jak mozna temu zaradzic bo prawde mowiac to inwestowalem w cisze (obudowa i zasilacz a tu ta karta produkuje caly chalas bo reszty praktycznie nie slychac.

Zmienic wentyl? Czy sama w sobie karta produkuje jakis dzwiek podczas normalnej pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wlasnie probuje wsrzesic calkiem nowego kompa z evga 8800gt ko edition na pokladzie. Pierwsze co zauwazylem to ze ta karta jest naprawd glosna. Czy wasze tez tak glosno chodza? jesli tak to jak mozna temu zaradzic bo prawde mowiac to inwestowalem w cisze (obudowa i zasilacz a tu ta karta produkuje caly chalas bo reszty praktycznie nie slychac.Zmienic wentyl? Czy sama w sobie karta produkuje jakis dzwiek podczas normalnej pracy?

Proponuje zaczac od przejrzenia chociazby kilku ostatnich postow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zaczac od przejrzenia chociazby kilku ostatnich postow :D

poczytalem i wiem cos niecos tylko dalej mam to samo pytanie: czy karta podczas pracy sama z siebie wydaje jais dzwiek (biorac pod uwage ze nie ma zadnego chlodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie karta jest cichutka - żadnych pisków, trzasków nie wydaje. Poza tym chłodzona tandemem S1 plus 12cm fander jest chłodna - po 2 godz. grania w Crysis RivaTuner pokazuje 47 stopni :) Żeby jednak nie było tak różowo - karta jest XFX Alpha Dog fabrycznie podkręcona 650 rdzeń i 1900 pamiątki - musiałem zjechać z pamiątkami do 1800Mhz bo miałem zawieszkę i charakterystyczną mazaję na monitorze http://www.geforce9.pl/gallery/dec07/artifacts_big.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytalem i wiem cos niecos tylko dalej mam to samo pytanie: czy karta podczas pracy sama z siebie wydaje jais dzwiek (biorac pod uwage ze nie ma zadnego chlodzenia?

Karty same z siebie sporadycznie potrafia wydawac dzwieki, cos jakby swierszcze, jednak nie jest to na tyle glosne aby bylo slyszalne z zamknietej obudowy(przynajmniej w moim przypadku). Pozatym u mnie z czasem to ustalo. Kart wydajacych dzwieki na tym forum bylo moze 2-3, na kilkanascie-kilkadziesiat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relo. Dziś przyszły do mnie dwa Zotacki :D Oba maja obrzydliwe pudelka, ale za to karty wyglądają już lepiej. Na razie wrzuciłem jedna - i po uruchomieniu szok – na 100% obrotów wentyla o 2.30 w nocy obudziło mi pół rodziny ;] Chwila zabawy i na 40% wentyl jest do zniesienia a tempy to max 80C po grze w crysis.

 

Takty 660/1800, procek 26666, 4gb ramu i z mety 12.000 w 06. W porównaniu do mojego poprzedniego 8600GE to jest skok jak przez płot :D Dziś wieczorem dorzucę druga kartę do budy i zobaczymy jak to lata ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty same z siebie sporadycznie potrafia wydawac dzwieki, cos jakby swierszcze, jednak nie jest to na tyle glosne aby bylo slyszalne z zamknietej obudowy(przynajmniej w moim przypadku). Pozatym u mnie z czasem to ustalo. Kart wydajacych dzwieki na tym forum bylo moze 2-3, na kilkanascie-kilkadziesiat.

Mój Zotac wydaje takie dziwne dźwięki pod obciążeniem. Takie jakby syczenie, wyraźnie słyszalne przy zamkniętej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

GtX piszczal jak szalony,gt lekko pisknie przy wiekszym wysilku,podczas gier nie zdarza sie wogole,to pewnie za sprawa cewek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie... jeżeli nie można tego wywnioskować z siga to podawajcie proszę jakiej marki 88GT Wam piszczy czy nie piszczy. Oczywiście szczególny apel do tych którym piszczy, syczy, a może nawet mówi ludzkim głosem...

To ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Panowie i Panie... jeżeli nie można tego wywnioskować z siga to podawajcie proszę jakiej marki 88GT Wam piszczy czy nie piszczy. Oczywiście szczególny apel do tych którym piszczy, syczy, a może nawet mówi ludzkim głosem...

To ważne.

Moim zdaniem Ty możesz być pewien, że Twoja karta przygotowuje się dopiero do przemówienia...

 

 

 

 

 

przemówi dokładnie...

 

 

 

 

 

24 grudnia o północy

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc spodziewałem się takiej riposty. Ale że od użytkowanika o takim nicku to już... hmm... nie. Znak czasów.

Kiedyś płyta główna do mnie przemówiła, angielskim z dalekowschodnim akcentem więc pewnie jestem w grupie podwyższonego ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...