Skocz do zawartości
GuC!o^

Czyszczenie Lcd.

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Dzisiaj kupiłem ściereczki firmy Fellowes. Do każdego użycia stosuje się najpierw mokrą ściereczke zwilżoną jakimś tam specyfikiem, natomiast po niej ekran szoruje się suchą. I problem w tym że, zamiast wyczyścić ekran, zostały na nim ohydne zacieki i smugi. Sądziłem że, kupując 12 ściereczek za 20zł będę mógł spokojnie LCD wyczyścić a teraz mu zaszkodziłem i wygląda gorzej niż przed zabiegiem.

 

Co polecacie do czyszczenia LCD?

 

Dodam że, mój monitor nie jest matowy, a ma ekran typu "glare" czyli imituje szkło a więc odbija światło, przez co smugi przeszkadzają w normalnej pracy ;(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę ekran gąbką na która nakładam trochę mydła w płynie. Mocze i spłukuję to trochę pod bieżącą wodą.Wycieram monitor na mokro a potem do sucha zwykłą ścierką do naczyń. Od prawie roku sprawdza sie idealnie. Monitor jak w sygnaturce więc nie żaden kaszlak o którego bym sie nie bał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam monitor LCD firmy SONY o matowej powierzchni wyświetlania. Do czyszczenia użyłem produktu firmy "e5". Potwornie badziewny środek czyszczący, pozostawił smugi. Skorzystałem z porady jednego z forumowiczów i przetarłem ekran szmateczka nasączoną lekko wodą, smugi nadal są. Znacie może jakieś inne sposoby??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czyszczę ekran gąbką na która nakładam trochę mydła w płynie. Mocze i spłukuję to trochę pod bieżącą wodą.Wycieram monitor na mokro a potem do sucha zwykłą ścierką do naczyń. Od prawie roku sprawdza sie idealnie. Monitor jak w sygnaturce więc nie żaden kaszlak o którego bym sie nie bał.

Nie to jest zły pomysł ja wkładam monitor do pralki frani na dziesięć minut i jak nowy tylko troszkę proszku bialutki jak śnieg ... :-P a tak na serio to jak ma się wypisywać idiotyzmy to lepiej dać sobie spokój.

Do czyszczenia lcd polecam chusteczki higieniczne delikatnie nasączyć spryskiwaczem do szyb bardzo mała ilość, chusteczka lekko wilgotna zero smug i jak nowy tak przy mocnym zabrudzeniu a w większość przypadku wystarcza chuchnąć na ekran i wytrzeć miękką chusteczką.

Edytowane przez krystian_gracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą i w pełni bezpieczną metodą jest stosowanie higienicznej husteczki lekko zwilżonej wodą. Trzemy mocno - nic sie nie stanie. Cału kurz a nwet tłuste plamy schodzą bez problemu. Jeżeli istnieje potrzeba - powtórzyć czyszczenie z nową ścierką.

 

Pod żadnym pozorem nie stosować specyfikó opartych na alkoholu!

 

Osobiście odradzam wszelkie dedykowane środki.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam

Delikatny papierowy ręcznik nasączyłem wodą i przetarłem ,pozniej tym samym tylko na sucho. Zostały takie smugi (to chyba nie rysy ?).

Czym tu można zaradzić?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez pawlack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...