Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ustawie 2.2 w biosie to real jest 2.3 - u mnie styka bez problemu!, dowoltuje to Co napisaleś ale nic nie zmieniac ? trans booster na 520 zostawic taki jaki jest ? PL memset pokazuje 8. Jesli chodzi o proc (e8200) to wydaje mi zrobi wiecej skor bez problemu robi 4.0 na 1.300 w biosie (real 1.228) to 520x8 powienien robic "chocby" nawet na 1.4.. ale wydaje mi sie ze 1.35 by stykało ;)

REAL = 2.3V? nie sądzę..... sprawdzałeś miernikiem?

 

EDYCJA: tak PL=8.

V na SB masz auto? Możesz też NB, FSb dać auto i zoabczysz czy płyta będzie chodziła stabilnie. jeżeli tak to późneij można manualnie szukać nizszych ustawień.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Miernikiem nie jechałem... sugeruje sie everestem ale wiadomo co miernik to miernik... a jak z tym trans booster? dla 520 zosatwic relax 1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernikiem nie jechałem... sugeruje sie everestem ale wiadomo co miernik to miernik... a jak z tym trans booster? dla 520 zosatwic relax 1?

Płyta przewoltowuje jakieś 0.04 - 0.06V wg moich obserwacji.

1 powinno być OK ale trzeba testować. W razie czego memsetem po wejsciu do win patrzysz jakie jest możliwy do ustaweinia i zmeinaisz w biosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ze przeszkadzam ale mam pytanko...

 

na niektórych maximusach formula w miejsce bloku wodnego jest radiator i sa rowniez takie plyty bez tego radiatora... chodzi o to ze wersja SE ma ten blok wodny, tak??? jesli tak, to czy oprócz tego czyms sie roznia (wydajnosc itp.) prosze odp....

 

Dołączona grafika

Edytowane przez dom_free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja SE (special edition) ma radiator z blokiem wodnym na chipsecie. Poza tym płyty są identyczne. Blok raczej jest kiepskiej jakości. Ja mam nie SE bo nie mam wody a założenie 40mm wiatraczka załatwia temperaturę wystarczająco u mnie przy fsb 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D-tek fusion jest kiepski zdecydowanie :D

Znasz kogos co ma to podpiete ?

Bo ja nie :D

 

Mam SE i wentylek malutki tez wsio zalatwia...coprawda najmniejszy jakiego uzywam to 80x80.

 

 

Powiedzcie mi tylko, czy w asusie jest cos analogicznego do VTT(z DFI)

U nas jest PLL i GTL, tam jest VTT i GTL - to to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bloczek na NB w wersji SE nie jest taki zły. Mam go podpiętego do obiegu.

Bardzo dobrze, że w ogóle jest bo przynajmniej nie trzeba wywalać żelastwa fabrycznego.

Na NB 1.55V i temp nie przekracza 45C. Dla mnie starcza.

 

A bloczek na CPU z podpisu spokojnie schładza proca w stresie nawet przy 1.6V. Sporo tutaj daje pasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli tak to sory Zulusman ,u mnie na maxymalnym katowaniu płyty na quadzie okazało się ,że v droop wynosi 0.1V ustawione w biosie 1.7 pod obciążeniem staje się 1.6 nic nie pomaga nawet ołowek ,płyta z QXxx 9650 nie radzi sobie powyżej fsb 450

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HuH

Wlasnie zaczynam sie zastanawiac nad nowym/innym mobasem.

Innym bo DFI na p35 nie jest rzecza nowa.

Chyba zeby wyskoczyc z 200 PLN wiecej i brac cudaka blizniaka z X38.

Widzial ktos porownanie jakies maximusa do DFI ??

Ide pokrecic...dawno tego nie robilem - ciekawe czy pamietam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy na maximusie formula pojda pamiatki OCZ 2GB DDR II 1150 Reaper EPP CL5???

REAPER 1066 chodziły na maximusie u mnie przez pewien czas. Początkowo były problemy z cl4 koło 500.

Cl5 śmigały na 1200 bez najmniejszych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, ze maximus ma ddr2 667/800/1066mhz a 1200 to jest O/C, a OCZ 2GB DDR II Reaper EPP CL5 maja domyslnie 1150mhz, wiec pojda wtedy gdy plyta nie ma domyslnie takich mhz??

Edytowane przez dom_free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ha, niezłe patenty są na tej płycie jak się z oc bawię, po zwiechach na det dram/USB initial/zwiechach kompa w biosie (!)/patentach z flashowaniem niby uszkodzonego biosu, dzisiaj po kolejnej zabawie doszedł kolejny, mianowicie, mobo zgubiło ustawienia godziny i oczywiście był stosowny komunikat (co ciekawe reszty ustawień, w tym daty nie zgubiła) :D

 

może ja mam jakiegoś totalnego pecha, ale 1080 i fsb 450 na memkach to w moim przypadku mission impossible...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Hejo, ja mam pytanie ponieważ na płycie wystepuje takie coś że płyta startuje dwa razy - wszytsko ok tylko u mnie gdy wlaczam kompa to startuje wylacza sie ... i tu powinien SAM jeszcze raz wystartowac a u mnie mrygnie lekko zielona kontrolka i cisza musze sam go pobudzic bo nie wystartuje.. ktoś wie o co chodzi ? Pamietam na początku sama ładnie startowala nie trzeba było jej uruchamiac samemu przy tym 2 starcie..

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede wymianial q6600 na 8400. Podobno (z tego co czytalem na stronie Asusa) dopiero bios 907 w pełni obsluguje tego procka? Ma ktos takiego procka na tej płycie?

Ja mam i potwierdzam ze nalezy wgrac bios 0907, oczywiscie na starym biosie 8400 tez prawidlowo dziala. Wgranie nowego biosu poprawilo odczyt temperatur i mozliwosci OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i potwierdzam ze nalezy wgrac bios 0907, oczywiscie na starym biosie 8400 tez prawidlowo dziala. Wgranie nowego biosu poprawilo odczyt temperatur i mozliwosci OC

no to dawać tutaj te wyniki OC............ nie wstydzić się:)

Może się skuszę na tego E8400 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...