Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Asus Maximus Formula SE różni się od NO-SE tylko tym że ma blok wodny?

Czy może Maximus formula od Asus P5E różni się tylko blokiem wodnym? Czytałem że to w zasadzie identyczne mobasy.

Jak to jest?

Chce kupić coś ICH9R ale zamieszanie jest i nie wiem która.

Czy Formula czy P5E WS PRO.

Nie chce bloku wodnego bo mam AC i WC nie planuje.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SE tak jak piszesz, ma tylko blok wodny jako dodatek, reszta identyczna jak wersja nieSE...

 

P5E to poobcinana wersja maximusa, tak jak kiedyś np. p5n32-e obcięta wersja STRIKERA

Dziękuję już zamówiłem noSE :)

P5W DH doprowadza mnie do ostateczności.....

 

W którym miejscu na tej mobo sprawdze v procka i pamieci?

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trosze na inny temat moze glupie pytanie ale nie znalazlem nigdzie na nie odpowiedzi a propos tej plyty, mianowicie posiadam do tego dwa dyski seagata 250gb identyczne i chcialem raid zrobic, tyle ze w momencie kiedy w biosie przestawiam zeby mi dyski wykrywalo jako raid to komputer przy bootowaniu sie zacina przed przejsciem do ekranu gdzie powinno byc wejscie do biosa raida znaczy zacina sie przy detecting sata, dyski podlaczone sa pod 1 i drugi port sata pod 3 port jest dvd i nie wiem w czym lezy problem, czy aktualizazcja biosa pomoze ? bo tego jeszcze nie robilem bo pozatym raidem nie mam specjalnych problemow z nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trosze na inny temat moze glupie pytanie ale nie znalazlem nigdzie na nie odpowiedzi a propos tej plyty, mianowicie posiadam do tego dwa dyski seagata 250gb identyczne i chcialem raid zrobic, tyle ze w momencie kiedy w biosie przestawiam zeby mi dyski wykrywalo jako raid to komputer przy bootowaniu sie zacina przed przejsciem do ekranu gdzie powinno byc wejscie do biosa raida znaczy zacina sie przy detecting sata, dyski podlaczone sa pod 1 i drugi port sata pod 3 port jest dvd i nie wiem w czym lezy problem, czy aktualizazcja biosa pomoze ? bo tego jeszcze nie robilem bo pozatym raidem nie mam specjalnych problemow z nim?

Pewnie update biosa pomoże... nie wiem który teraz masz. na wcześniejszych wersjach podobno był problem z RAID-em.

Ja również mam 2x250 SEAGATE 7200.10. Śmigają w RAID 0 aż miło. Żadnych problemów. bios 903.

może odepnij DVD i zostaw tylko HDD.... próbowałeś tak testować?

 

@Tal-Rash

Ano wróć kilka stron wcześniej w tym wątku. Od tego powinieneś zacząć.

Znajdziesz czego szukasz.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi RAID dziala od samego poczatku, a zaczynalem ze stock biosem - 0404 zdaje sie. Nie ma zadnego klopotu - przynajmniej u mnie - 2x320 seagate bar. 10.

Wczoraj mialem proclem z clear cmos - nie dalo sie zrobic zworka i switchem. Pomoglo dopiero odpiecie kabla i wyciagniecie bateryjki.

Zaraz bede sprawdzxal OC po zmianie biosa na 0907 - znowu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Ta płyta ma jakąs blokade na fsb ? Bo 530 jeszcze smiga ok, ale 540x7 POST sie załącza ale system za nic w zyciu nie smiga ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pęczuś

Testowane na e6320 procek podręcony na 530x7(podkrecony o 99%) chodzi ale widac jakies załamania w obrazie podczas 3dmarka (test procka) wiec mozliwe ze ma sciane, ale dzisiaj pozyczylem kolegi e6550 i poszedł jeszcze mniej bo max do 3.73mhz... rewizja G0 :( mozliwe ze też ma walla?

 

ps. napiecie na chipset dawałem rożne począwszy od 1.51 do 1.59 i to samo.

Edytowane przez Pęczuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowane na e6320 procek podręcony na 530x7(podkrecony o 99%) chodzi ale widac jakies załamania w obrazie podczas 3dmarka (test procka) wiec mozliwe ze ma sciane, ale dzisiaj pozyczylem kolegi e6550 i poszedł jeszcze mniej bo max do 3.73mhz... rewizja G0 :( mozliwe ze też ma walla?

 

ps. napiecie na chipset dawałem rożne począwszy od 1.51 do 1.59 i to samo.

Pewnie, że możliwe. Spróbuj PCIE 105-110 dla testów.

 

Mój E6850 ma walla koło 500 i tutaj w ogóle nie powalczę. Też myślę o zmianie proca.

ASUS mnie denerwuje .....gdzie q nowy bios?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktos juz probowal opcji downgrade w asus update ? Chcialbym wiedzec czy rzeczywiscie to dziala. Gdyz chce wgrac bios 0907, ale jak okaze sie lipny to jestem ciekaw czy mozna spokojnie wrocic ( dzieki tej funkcji w asus update ) do starszej wersji biosu.

 

Sposob Sobih'a i Zulu odpada :)

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy ktos juz probowal opcji downgrade w asus update ? Chcialbym wiedzec czy rzeczywiscie to dziala. Gdyz chce wgrac bios 0907, ale jak okaze sie lipny to jestem ciekaw czy mozna spokojnie wrocic ( dzieki tej funkcji w asus update ) do starszej wersji biosu.

 

Sposob Sobih'a i Zulu odpada :)

tak, próbowałem działa i pisałem o tym kilka stron wcześniej!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...