Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

No i z tego co mowili, to slabsza sekcja zasilania

wiec extremalne krecenie quadow odpada...

co narazie mi nie grozi :D

ale ciesze sie ze mam maximusa...

Po ogledzinach i katowaniu P5E :

 

Zasilanie identyczne

Bios od Maximusa nie pasuje - ROM ID sie nie zgadza i pare innych rzeczy, dwa dni probowalem, nie udalo sie.

Vdroop olowkowy banalny, jutro moze vcore obadam, bo na 1.9V sie konczy pomimo ponad 2V w biosie.

Max FSB 570 i to na screena, max load potrafi utrzymac na 550MHz

Vdimm za male, vmch za male.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jutro lub pojutrze odbieram ze sklepu swojego maximusa SE :rolleyes:

 

Podpinam się pod temat aby badać czy coś ciekawego napisaliście ( notyfikacja em@il ).

 

Jak się grzeje ten NB i reszta tego chłodzenia na płycie ??

 

Warto pod NB wodę, czy nie ma potrzeby ??

 

Myślałem żeby po prostu podłączyć pod NB zestaw "TT BigWater 735", ze względu że jest relatywnie tani, wystarczająco wydajny i idealnie kompatybilny ( węże 3/8" ).

 

 

PS. O co w końcu chodzi z tym "Strap'em", bo za cholerę nie mogę skumać tej kwestii.

 

Zamierzam puścić np: procka na 3,6Ghz i pamięci standard na 1066Mhz. a jak już wszystko obadam to będę kręcił na maxa czyli np. powyżej 4Ghz procka i pamięci powyżej 1200Mhz. No i jak w takiej sytuacji ustawiać ten strap ?? jednego z zachodnich stron mam taką ściągę na której się będę wzorował, oczywiście z drobnymi poprawkami na napięcia itp.:

 

Extreme Tweaker

Ai Overclock Tuner : Manual

OC From CPU Level Up : AUTO

CPU Ratio Control : Manual

- Ratio CMOS Setting : 9

FSB Frequency : 400

FSB Strap to North Bridge : AUTO

PCI-E Frequency: 100

DRAM Frequency: DDR2-1200

DRAM Command Rate : 2T

DRAM Timing Control: Manual

CAS# Latency : 5

RAS# to CAS# Delay : 5

RAS# Precharge : 5

RAS# ActivateTime : 12

RAS# to RAS# Delay : AUTO

Row Refresh Cycle Time : AUTO

Write Recovery Time : AUTO

Read to Precharge Time : AUTO

 

Read to Write Delay (S/D) : AUTO

Write to Read Delay (S) : AUTO

Write to Read Delay (D) : AUTO

Read to Read Delay (S) : AUTO

Read to Read Delay (D) : AUTO

Write to Write Delay (S) : AUTO

Write to Write Delay (D) : AUTO

DRAM Static Read Control: Disabled

Ai Clock Twister : AUTO

Transaction Booster : AUTO

 

CPU Voltage : 1.43125

CPU PLL Voltage :

North Bridge Voltage :

DRAM Voltage : 2.20

FSB Termination Voltage :

South Bridge Voltage :

Loadline Calibration : Enabled

CPU GTL Reference :

North Bridge GTL Reference :

DDR2 Channel A REF Voltage : AUTO

DDR2 Channel B REF Voltage : AUTO

DDR2 Controller REF Voltage : AUTO

SB 1.5V Voltage : AUTO

 

NB LED Selection : NB Volt

SB LED Selection : SB Volt

CPU LED Selection : CPU VOlt

Voltiminder LED : Disabled

 

CPU Spread Spectrum : Disabled

PCIE Spread Spectrum : Disabled

 

Advanced CPU Configuration

CPU Ratio Control : Manual

- Ratio CMOS Setting : 9

C1E Suppport : Disabled

CPU TM Function : Disabled

Vanderpool Technology : Disabled

Execute Disable Bit : Disabled

Max CPUID Value Limit : Disabled

 

 

USB Configuration

USB Functions: Enabled

Legacy USB Support : Disabled

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się grzeje ten NB i reszta tego chłodzenia na płycie ??

 

Warto pod NB wodę, czy nie ma potrzeby ??

Zamierzam puścić np: procka na 3,6Ghz i pamięci standard na 1066Mhz. a jak już wszystko obadam to będę kręcił na maxa czyli np. powyżej 4Ghz procka i pamięci powyżej 1200Mhz. No i jak w takiej sytuacji ustawiać ten strap ?? jednego z zachodnich stron mam taką ściągę na której się będę wzorował, oczywiście z drobnymi poprawkami na napięcia itp.:

Pozdrawiam

NB jeszcze nie zwodowałem - mam zamiar. ustawiłem aktualnie 80kę, która dmucha w okolice NB i właściwie załatwia sprawę - radiator jest lekko ciepły.

Napięcie na NB około 1.5V.

Strap u mnie działa ale tylko 333 i 400.

3.6GHz i 1066 bez problemu uzyskasz ale 4GHz i ramy pow 1200 to juz niestety problem. przynajmniej mi się nie udało. Testuję juz od kilku dni. Może na innych ramch pójdzie.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że będzie ciężko :wink: ale trzeba próbować.

 

WC na procka mam mocne więc mogę go nakarmić V.

 

Poczytałem trochę na TYM zagranicznym forum i już kilka osób bezproblemowo uzyskiwało tam rezultaty w okolicy 4GHz/1200Mhz :rolleyes: , więc ja też spróbuję, a jak się nie uda to do 24/7 i 3,6GHz/1066Mhz będzie dobre.

 

No to mam dylemat, czy montować tą wodę na NB czy nie :unsure: , większość opinii jest taka że i bez wody płyta sobie radzi, ale z wodą by pewnie radziła sobie lepiej <_< .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to pc probe to jest to cudo co ze sterownikami sie dostaje to nie mam tego zainstalowaego... mnie te sterowniki kilka godzin nerwow kosztowaly bo po zainstalowaniu ich caly windowz ( vista 64 ) zwariowal... w kazdym razie podejrzewam ze one moga nie do konca poprawnie dzialac... zainstaluj sobie jakis inny program ja do temperatur procka mam rive tuner z zainstalowana wtyczka do pomiaru temperator na procesorze... adres do tego gdzies na forum tutaj jest w dziale nividii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem szanowny kolego ale mam w viscie 64 zainstalowane wszystkie laty i nieda sie odpalic core temp bo nieidzie wylaczyc podpisywania cyfrowo sterownikow

ale beta speedfan dziala juz ok z 6750

Znalazłem takie coś:

 

http://www.overclock.net/operating-systems...temp-tweak.html

 

Nie testowałem!!!!

 

Też mam vistę x64 na tej mobo. Wieczorem to sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh znalazlem maly test stabilnosci ukryty w viscie 64

sprawdzcie czy tez tak macie

wiec tak:1.4v proc na 3.5 ladowanie windowsa i dlugo nieumie zaladowac sieci u mnie okolo 3-5min tzn tam obok zegarka jest przekreslona i po 3h ortos robi krach

wiec dodaje v nastepne w kolejce winda sie laduje siec znajduje blyskawica ortos kilka godzin chodzi i jest wszystko ok

testowane na 3.6 i 4.0 i dziala przynajmniej u mnie

na samym starcie widze ze juz jest niestabilnie

aaaa

jeszcze jedno 4.0 idzie na 1.6 ale juz 4.1 jakos nieprzechodzi na zadnym

zwiekszam tylko v cpu co moge jeszcze podniesc i o ile?

 

 

Znalazłem takie coś:

 

http://www.overclock.net/operating-systems...temp-tweak.html

 

Nie testowałem!!!!

 

Też mam vistę x64 na tej mobo. Wieczorem to sprawdzę.

dziala i pokazuje to samo co speedfan

wole sf bo pokazuje hdd i system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mieści sie na tej płycie Ninja ??

Powinna wejść bez problemu, ponieważ te radiatory wokół procka nie są jakieś mega wysokie, ale oczywiście nie daję 100% gwarancji i trzeba by to zweryfikować na jakimś zagranicznym forum.

 

 

Płytka jest rewelacyjna.

 

Jeszcze jej do końca nie obadałem jeżeli chodzi o ustawienia w biosie, a i tak podkręciłem na razie procka na 3915Mhz i pamięci na 1044Mhz 4-4-4-12, co na mojej poprzedniej płycie Asus Striker Extreme było nie wykonalne.

 

Jak ją dokładnie obadam to zapewne 4GHz/1200Mhz będzie wykonalne :rolleyes:

 

Na razie mam dalej ten sam zonk co na szajserze, czyli nie mogę zainstalować systemu na dysku SATA.

 

Po wrzuceniu instalki na dysk wywala błąd, przy ponownym rozruchu kompa, więc na razie mam system na starej czterdziestce ATA.

 

PS. zamontowałem na NB chłodzenie wodne ( Cooltek Mainstream 1x120 + Pompka i rezerwuar z zestawu Thermaltake BigWater 735 i węże 3/8" ). Temperatura NB to ok 36-38*C a temperatura chłodzenia na NB z czujnika to ok 34*C.

 

Płyta ta rozwaliła mnie jednym minusem: Brak diod termicznych w zestawie !! Ten sam system co na Strikerze, czyli: OPT FAN 1,2,3 i OPT TEMP 1,2,3 więc automatyczna regulacja prędkości wentylatorów, ale brak diodek czyni tą opcję bezużyteczną. Ktoś chyba nie myślał przy finalizowaniu tego zestawu do sprzedaży i zapomniał o dodaniu tych diodek do zestawu.

 

Bardzo pozytywnym natomiast plusem jest to że w końcu ktoś pomyślał i wyprowadził ten wyświetlacz LCD na kablu więc można odczytać te komunikaty diagnostyczne bez zaglądania na tył obudowy.

 

Pozdrawiam

 

[edit]> literówki ;)

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliscie sie z problemem odpalenia kompa przy czterech kościach ramu 4x1GB?Na Maximusie i P5E?Coraz częsćiej czytam o tym problemie i niewiem gdzie jest jego przyczyna ,padnięte mombasy czy wina Biosu.Mam kosci Mushkin SP2-6400+, 4-5-5-12 (2x 1024 MB(dwa zestawy czyli 4x1GB)) 2.0-2.1V i noszę sie z zamiarem kupna ASUSA P5E i jestem ciekawy czy ten problem zdarza sie tez na tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać ja mam 4GB pamięci w konfiguracji 4x1GB i płyta wstaje oraz działa bezproblemowo.

 

Sądzę że jest to głównie kwestia dopracowanego chipsetu i dwufazowego zasilania pamięci.

 

Dla porównania ostatnio miałem poraz kolejny płytę Asus Striker Extreme i na niej pamięci szły ok 774MHz 3337, 840MHz 4449 i 930MHz 555-12 i to mocniej dovoltowane bo na 2,4V.

 

Na tej płycie idą na 1044MHz 4-4-4-7 i 2,3V ( bios 2,20V ).

 

Więc do konfiguracji 4x1GB Maximusa szczerze polecam.

 

 

Na razie nie miałem zbyt dużo czasu na zabawę w OC i nie dotarłem jeszcze do tego co mnie blokuje, lub niestety proc ma ścianę na 435MHz FSB, bo coś nie mogę przekroczyć tej bariery 3915MHz, ale płakał z tego powodu nie będę :wink:

 

Pobawię się jeszcze timingami pamięci żeby je jeszcze trochę obniżyć, ale i tak już robię 1M PI poniżej 13s więc jak dla mnie styka :rolleyes:

 

Pozdrawiam

 

PS. bios 0505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...