Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

już ................???? ale tempo. jeszcze dobrze nie rpzetestowałem 802.

 

Po wgraniu tego biosu (tzn. 802) zauważyłem jednak małą poprawę. Dotyczy to pamięci.

Ustawiłem 435x9, strap 400 i ramy 3:4 czyli 580MHz, 5-5-5-15, 2.3V

Przy tych nastawach transaction booster=enabled i wartość 0 co w dalszym ciągu daje PL=7.

Dodatkowo system jest stabilny przy AI CLOCK TWISTER=STRONG. Wcześniej nie było to możliwe.

Everest - memory read około 9950.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tym strapem bo na 400 pamieci mi ładnie ida na 800-4-4-4-12; 4 x 1 GB (Patriot LLK) a na strapie 333 pamieci na 801 komp nie wstaje. Wiekszosc ustawien na au (nie liczac napiec) tylko Transaction Booster Enabled i Boost Lenel na 0.

Jezlei przelacze na strap 333 to musze wylaczyc Transaction Booster i pojawia sie wtedy Relax Level ktorego nie moge zmienic z 0 na inna cyfre.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

transaction boster -ustawia różnie w zależności od strapu . np. disable 1 na 266 daje 6 na 333 daje 7 na 400 daje 8 ,o ile czegoś nie pomieszalem

korekta:

starp 400, trans. booster=disabled, relax level=1 wtedy pl=9

 

Mały test: odczyt pamieci w everest w zależności od performance level

435x9, ramy 3:4 580MHz, 5-5-5-15-42, 2.3V

PL=7 - 9900

PL=8 - 9603

PL=9 - 9314

PL=10 - 9080

PL=11 - 8854

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: wgralem nowy bios 0802 i wzgledem seryjnego jaki mialem 0401 - od razu rzucilo mi sie w oczy 10 stopni wiecej na cpu.

 

Zauwazyl ktos podobne podbicie offsetu ?

Prawdopodobnie bug odnośnie odczytu temperatur. Piszą o tym na XS. Jedni mają ten objaw a inni nie. niekórym skoczyło nawet o 20*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odczyty temperatur z biosu nie zwracał bym uwagi. Core temp pokazuje mi ok 28-31*C na każdym rdzeniu przy 3,95Ghz natomiast bios/everest pokazuje ok 36-38*C ( bios 0702 ).

 

Zaraz będę wgrywał te nowsze biosy to dam znać jak to na nich wygląda.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko: wgralem nowy bios 0802 i wzgledem seryjnego jaki mialem 0401 - od razu rzucilo mi sie w oczy 10 stopni wiecej na cpu.

 

Zauwazyl ktos podobne podbicie offsetu ?

 

Tak, umnie jest podobnie - ale zwyżkę temperatur cpu miałem już na biosie 0702. Dziwna sprawa.

Edytowane przez RobRym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko ale wczesniej wstawala tzn na biosie 401 i po wgraniu 802 tez a wtedy byl default...

 

A teraz nic nawet nie odpala ekran startowy poprostu ciemnosc i grafa dostaje wysokich obrotow (gdy przesadze z OC i plyta sie nie odpala) tak jak teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowy bios 901 , pozwala ustawić na strapie 266 -ram 1200 -400x9 pl 6

Bios 901.

Rzeczywiście działa już PL=6. Dodatkowo moje OCZ-ty zaczęły w końcu działać na 4-4-4-12 powyż 500MHz.

OC bez zmian.

 

jakie FSB max udało się wam osiagnąć?

U mnie stabilne 497. Ale może mnie proc ograniczać. Na P35-DQ6 zachowywał się podobnie.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko ale wczesniej wstawala tzn na biosie 401 i po wgraniu 802 tez a wtedy byl default...

 

A teraz nic nawet nie odpala ekran startowy poprostu ciemnosc i grafa dostaje wysokich obrotow (gdy przesadze z OC i plyta sie nie odpala) tak jak teraz

Wloze plyte dvd dostarczona z mobo i dus delete na klawie jak sie bedzie odpalac komp.Powinno pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wloze plyte dvd dostarczona z mobo i dus delete na klawie jak sie bedzie odpalac komp.Powinno pomoc.

Juz doszedłem co było nie tak. To nie wina biosu lecz Ram'u spalił się R.I.P W poniedziałek muszę wysłać na gwarancję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zapodałeś V na NB dla FSB=535?

jakie PLL?

Pll nie pamietam jakie ustawienia ,ale 1:1 ram -fsb i to na biosie 08 więc pewnie 7 ,napięcie 1.8V na NB

U mnie zaś pojawił się inni problem na 400x9 ram 1200 -5-5-5-15-42 i napieciu 2.28 Na ram i 1.36 na CPU ,komp po nocy uruchamia się 2-3 razy wywala błąd -jeden restart -wywala błąd drugi restart i i dopiero startuje jakby mial problem " na zimno" z uruchomieniem.

Potem mogę startować 1000 razy i zawsze wstanie a "na zimno" jak długo stoi nieodpalany to tak się dzieje ,no i na zimno podwójny start.

 

 

Jaką macie płytę - Ja mam Chińską rev 1.02G - SE z blokiem

Edytowane przez marcin255A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pll nie pamietam jakie ustawienia ,ale 1:1 ram -fsb i to na biosie 08 więc pewnie 7 ,napięcie 1.8V na NB

U mnie zaś pojawił się inni problem na 400x9 ram 1200 -5-5-5-15-42 i napieciu 2.28 Na ram i 1.36 na CPU ,komp po nocy uruchamia się 2-3 razy wywala błąd -jeden restart -wywala błąd drugi restart i i dopiero startuje jakby mial problem " na zimno" z uruchomieniem.

Potem mogę startować 1000 razy i zawsze wstanie a "na zimno" jak długo stoi nieodpalany to tak się dzieje ,no i na zimno podwójny start.

Jaką macie płytę - Ja mam Chińską rev 1.02G - SE z blokiem

PLL chodzi mi o napięcie a nie o perf. level.

Problemów ze startem u mnie nie ma za to są czasami problemy z restartem z poziomu win vista x64.

Klikam restart i czekam, pojawia się czarny ekran. Po 2-3 krotnym przyciśnięciu przycisku reset komp startuje poprawnie.

Mój komp jest podłaczony do listwy i cały czas pod napięciem.

rev. 1.02G z blokiem. Blok zwodowany :)

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...