Skocz do zawartości
expi

Wolne ładowanie Visty Ultimate.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem nie tak całkiem dawno laptopa Asus G2P wraz z Vistą Ultimate. Tylko, że teraz spotkał mnie mały problem. Niby da się to przeżyć, ale system zbyt wolno się ładuje. Przejrzałem logi i były tam ostrzeżenia i błędy, że rozruch trwał zbyt długo. Oczywiście przychylam się do opinii logów. B-) Żeby nie było, że dysk jakimiś śmieciami zapakowałem... tylko potrzebne rzeczy. Mam Kasperskyego Internet Security, ale to nie jest jego wina, bo nawet przed zainstalowaniem to się działo. Bardzo bym prosił o napisanie czym to może być spowodowane.

Zapis z logów oznaczony jako błąd:

"System Windows został uruchomiony:

Czas trwania rozruchu : 93468ms

IsDegradation : false

Godzina zdarzenia (UTC) : 2007-10-15 10:19:37"

 

Pozdro

Edytowane przez expi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już maksymalnie zoptymalizowałem to wyłączając usługi. No, ale tak się dzieje nadal, a system po tym włącza się tylko 4 sekundy szybciej(Cenne i to). Ale ogólnie u kumpla na parametrach sprzętu podobnych do moich to działa 2 razy szybciej. W jego logach rozruch trwa niecałą minutę, a konkretnie to średnio 54 sekundy.

 

@Maciej_27:

 

Panel Sterowania\System i Konserwacja\Narzędzia administracyjne\Wyświetl dzienniki zdarzeń.

 

Tak z ciekawości i dla porównania proponuję, żebyście wrzucili tu swoje logi i jeśli nie macie w podpisiku to jaki macie sprzęcik. Byłbym wdzięczny bardzo. :-)

 

Mój(Laptop Asus G2P):

Proc: Intel Core 2 Duo 2,0 GHz.

Grafa: Radeon X1700 512 MB,

RAM: 2048(Dual Channel),

Twardziel: (Muszę sprawdzić dokładny model) 160 GB pojemność w każdym razie,

A MOBO: niestety nie nauczyłem się na pamięć nazwy xD Ale zrobię to w wolnym czasie. Lapek jest dopiero od 5 dni u mnie.

 

Pozdro

Edytowane przez expi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie??? Nie jest to jakieś szkodliwe dla sprzętu jak tak 24/7, albo na chodach, albo na hibernacji jedzie? Ja bym po 200 latach zawału dostał. :-)

Pokusiłem się o zamknięcie usług półpotrzebnych(Tj. często używanych, ale jak coś to sobie je w locie uruchomię). Czas się makabrycznie skrócił. xD

"System Windows został uruchomiony:

Czas trwania rozruchu : 41807ms

IsDegradation : false

Godzina zdarzenia (UTC) : 2007-10-15 19:58:15" PONAD POŁOWA! :D Sukces.

 

A znacie jakiś sposób, żeby jeszcze bardziej podkręcić to, ale bez skutków ubocznych jak np. destabilizacja, albo pozbawienie jakiejś dogodności?

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...