Skocz do zawartości
PartyBOY

Jaki Router Kupić ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dzięki za odpowiedz.
To są wbudowane karty, obstawiam 2x2. 
MacBook Pro m1, HP Elitebook g7, Oneplus 8. W specyfikacji ciężko znaleźć takie info, czyli sugerujesz żeby zostawić jak jest? Bo nie ma gwarancji ze na ax transfery się poprawia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja posiadam wr841n tp linka to chyba v8 jest i mam kłopoty z zasięgiem , mam go na pietrze na szafce a na dole już gubi zasięg . I teraz pytanie czy wymiana tego już starego sprzętu (u mnie od 2006) na coś z wifi 5 lub 6 ?Tenda tani a ma 7 anten lub archer któryś tam i przy okazji nadałby się w przyszłości do światłowodu , bo póki co radiowy mam. A widziałem też że można z tego wr zrobić wzmacniacz ale trzeba wgrywać coś tam . Jakby ktoś mógł coś poradzić ? Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@boj dokładnie tak przy podejrzeniach Twoich jeśli rzeczywiście jest tam 2x2 nie ma sensu  wydawać kasy na WIFI 6 bo predkosci mogą nie wzrosnąć.

 

W dniu 5.05.2021 o 07:09, REMAHITOTH napisał:

Witam ja posiadam wr841n tp linka to chyba v8 jest i mam kłopoty z zasięgiem , mam go na pietrze na szafce a na dole już gubi zasięg . I teraz pytanie czy wymiana tego już starego sprzętu (u mnie od 2006) na coś z wifi 5 lub 6 ?Tenda tani a ma 7 anten lub archer któryś tam i przy okazji nadałby się w przyszłości do światłowodu , bo póki co radiowy mam. A widziałem też że można z tego wr zrobić wzmacniacz ale trzeba wgrywać coś tam . Jakby ktoś mógł coś poradzić ? Dzięki

Zapoznaj sie z https://forum.purepc.pl/topic/383907-mini-regulamin-działu-sprzęt-sieciowy-wifi/
bez rysunku i narysowania ścian działowych nośnych ,oraz informacji  z mini regulaminu  nie jesteśmy wstanie dobrać Tobie sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Szukałem na forum, ale nie znalazłem niestety odpowiedzi.

Moje pytanie dotyczy doboru routera pod PoC wykorzystanie routera w smart Home. 

Najważniejszą funkcją jakiej poszukuję to możliwość przekierowania wywoływane domeny na wskazany przez mnie adres wewnętrzny. Jednym słowem chcę przechwytywać wysyłane dane do chmury od urządzenia smart i skierować je na mój serwer. 

Druga funkcjonalność jaka byłaby przydatna to monitoring requestów i responsów wysyłanych między urządzeniem a chmurą.

Obie funkcje mogą znajdować się w różnych routerach.

Macie coś godnego polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@marrrecki Weż MT konkretnie może być: ac2  wzwyż. Podłączasz pena lub dysk. Kilka reguł w firewallu  plus skrypt i będzie banglać. Jakie masz łacze do ogarnięcia? Jak duże ilości danych bedą przesyłane?  Rozumiem, że to jest PoC ale co dokładnie chcesz monitorować swoją aplikacje czy chcesz sprawdzić cudzą czy nie zbiera za dużo danych do neta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki jest dostawca? Syrion
2. Jaki internet masz radiówka/vdsl, adsl/ kablówka/ światłowód? Swiatłowód
3. Jaka kwotę możesz przeznaczyć na zakup router-a lub innych urządzeń omawianych w zagadnieniu? Chciałbym się zmieścić w 800 złotych
4. Jakiej powierzchnie przybliżona ma budynek/dom w którym ma być internet oraz czy ma być internet na kilku kondygnacjach
(najlepiej dać rysunek, żeby zobrazować gdzie ma być router i gdzie ma dotrzeć sygnał)? Dom, 2 piętra. Około 130 m2

1716749855_domschemat-parter.thumb.png.2d96d4f6ad034a67d10003c6061f2b8d.png

256822573_domschemat-pitro.thumb.png.bec0385d71c4659a516b7a45a5e1f788.png
5. Ile jest ścian od routera do miejsca gdzie ma dotrzeć sygnał wifi i z jakiego materiału są zrobione? Ściany z Porothermy.
6. Ile urządzeń będzie obsługiwać router? Około 20
7. Jak bardzo obeznany jesteś w sieci (inne urządzenia można polecić jak ktoś się zna i siedzi w sieci, a inne są do podstawowych użytkowników?) Na programowaniu się nie znam, ale prowadzony za rączkę daję radę. Generalnie chciałbym włączyć i zapomnieć o konfiguracjach, ale równocześnie mieć kontrolę rodzicielską


Praktycznie w każdym pokoju mam gniazdko LAN na kablach kat5e. Wszystko jest spięte na strychu 8-portowym switchem Linksys LGS108.

Router od dostawcy (Evo Tech UM806) jest w złym miejscu, bo w pomieszczeniu gospodarczym. Sygnał WiFi (z routera dostawcy Internetu) nie dociera gdzie powinien. WiFi mogę wyłączyć fizycznym przyciskiem, żeby niepotrzebnie nie siał. 
Kolejny problem, to brak możliwości zalogowania się do tego routera, Syrion uważa że nie potrzebuję dostępu do ustawień... Zresztą to jakiś router niekonsumencki.
Od routera do switcha idzie 20 m kabla kat6.

Po domu sygnał rozprowadza stary i wolny router Xiaomi Mi WiFi Router 3. Dotychczas jego prędkość wystarczała, bo miałem LTE z Cyfrowego Polsatu. Przyszedł światłowód i potrzeba czegoś mocniejszego i lepszego zasięgu w domu/poza domem.

Obecnie router Xiaomi jest umieszczony w salonie na parterze pod telewizorem. Na piętrze wciąż jest zasięg ale już dużo gorszy.

Chciałbym aby jak najwięcej urządzeń spiętych było po kablu czyli: 3x telewizor, 1x Xbox, 1xPC. 
Laptopy, telefony, kocioł gazowy czy nawilżacz powietrza już po WiFi.
Dobrze by było mieć też jakikolwiek zasięg na wokół domu. Na tarasie lub ciut dalej. Działeczka niewielka, bo ledwo 650 m2.

Miałem kupić dwa routery Xiaomi ax3600, bo same w sobie dysponują sporym zasięgiem na chińskim sofcie. Chciałem je spiąć po kablu w sieć mesh. Ale wszystkie znaki na niebie mówiły, że te routery nie wspierają ethernet backhaul. Pomysł upadł i nie wiem co dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jaki jest dostawca?

UPC
2. Jaki internet masz radiówka/vdsl, adsl/ kablówka/ światłowód?

Światłowód, 1GB/s
3. Jaka kwotę możesz przeznaczyć na zakup router-a lub innych urządzeń omawianych w zagadnieniu

 Do 1.5k
4. Jakiej powierzchnie przybliżona ma budynek/dom w którym ma być internet oraz czy ma być internet na kilku kondygnacjach
(najlepiej dać rysunek, żeby zobrazować gdzie ma być router i gdzie ma dotrzeć sygnał)?

Mieszkanie 70 m2

image.thumb.png.9806e23146c00134f217e9c03c34e8b8.png

 


5. Ile jest ścian od routera do miejsca gdzie ma dotrzeć sygnał wifi i z jakiego materiału są zrobione? 

Blok, nie mam pojęcia
6. Ile urządzeń będzie obsługiwać router? 

Jednocześnie do 7, w sumie ok. 10
7. Jak bardzo obeznany jesteś w sieci (inne urządzenia można polecić jak ktoś się zna i siedzi w sieci, a inne są do podstawowych użytkowników?)

Dam radę

 

Do wykorzystania mam aktualnie Mikrotika RB4011, ale zasięgi wifi są strasznie biedne tam.

Edytowane przez frytacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ralph03 Kup 2X aclite rozwiąze Ci to problem (jeden ac lite na jedna kondygancje). Ustawienia mozesz sobie sam zobaczyc przed zamontowaniem go na stałem, w tym czy obejmie Tobie taras. Kazde z urzadzeń zajmie po jednym porcie lan, jeśli zalezy Ci na portach wymien na switcha który ma odpiwednio wiecej portów oraz dociągnij kable do AC-litów.

@frytacz weź 2x Unifi 6 lite jedno przy pokoju w korytarzu  a drugie w ostatnim pokoju na samym dole za ściana (nośna?), najlepiej dociągnij kable lub zrób Mesh-a ale to sie związe ze spadkiem predkosci i wykorzystujesz MT.


 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, orlontko napisał:

@frytacz weź 2x Unifi 6 lite jedno przy pokoju w korytarzu  a drugie w ostatnim pokoju na samym dole za ściana (nośna?), najlepiej dociągnij kable lub zrób Mesh-a ale to sie związe ze spadkiem predkosci i wykorzystujesz MT.

Dzięki. W coś z ax się opłaca iść? Ściana jest działowa, pokrycie w 5GHz mam nawet z routera UPC ale ze stabilnością połączenia jest problem.

Edytowane przez frytacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, frytacz napisał:

Dzięki. W coś z ax się opłaca iść? Ściana jest działowa, pokrycie w 5GHz mam nawet z routera UPC ale ze stabilnością połączenia jest problem.


Z rysunku wynika ze ta ściana która jest od dołu 1 wew. mieszkania jest ściana nośna. Unifi 6lite jest właśnie w AX i nie będzie problemu ze starościanka.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, orlontko napisał:


Z rysunku wynika ze ta ściana która jest od dołu 1 wew. mieszkania jest ściana nośna. Unifi 6lite jest właśnie w AX i nie będzie problemu ze starościanka.

Czyli co, zrobić konfigurację na zasadzie GCB od UPC > Mikrotik > Unifi, czy bezpośrednio GCB > Unifi?

Na rysunku jest ściana nośna, bo zapomniałem zmienić a już nie zapisywałem. Rzut mieszkania rysowałem na szybko aby po prostu pokazać układ.

Edytowane przez frytacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



[mention=9033]ralph03[/mention] Kup 2X aclite rozwiąze Ci to problem (jeden ac lite na jedna kondygancje). Ustawienia mozesz sobie sam zobaczyc przed zamontowaniem go na stałem, w tym czy obejmie Tobie taras. Kazde z urzadzeń zajmie po jednym porcie lan, jeśli zalezy Ci na portach wymien na switcha który ma odpiwednio wiecej portów oraz dociągnij kable do AC-litów.


Nowych kabli na parter nie puszczę, bo to się wiąże z kuciem ścian i wierceniem w stropie. Do pomieszczeń biegnie 1 kabel.
Na piętrze nie ma z tym problemu, bo tam sufit jest z karton gipsu.

Czy jakiś router muszę kupić czy wystarczy ten z Syriona?
Czy muszę switcha zmieniać żeby zasilić te dwa AP?





Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ralph03 napisał:

Czy jakiś router muszę kupić czy wystarczy ten z Syriona?

Wystarczy, wyłaczasz tylko na nim WIFI

6 godzin temu, ralph03 napisał:

Czy muszę switcha zmieniać żeby zasilić te dwa AP?

Zasilacze są w zestawie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One niekoniecznie muszą być zamontowane w suficie? O ile na piętrze mam taką możliwość, to już na parterze będzie z tym problem.

Kolejne pytanie, to czy one faktycznie buczą (tak jak można wyczytać w necie) przy pobieraniu większej ilości danych?
Moje łączę to 600/200.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ralph03 napisał:

One niekoniecznie muszą być zamontowane w suficie? O ile na piętrze mam taką możliwość, to już na parterze będzie z tym problem.

Nie muszą 😄

7 godzin temu, ralph03 napisał:

Kolejne pytanie, to czy one faktycznie buczą (tak jak można wyczytać w necie) przy pobieraniu większej ilości danych?
Moje łączę to 600/200.

Nie buczą - no chyba że podłączysz pod listwe np. mikrofalą

IMG_20210528_215405.jpg

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym w przyszłości chciał dokupić pod te AP jakiś router, to celować w Router Ubiquiti EdgeRouter ER-X 5xRJ45 Gigabit?

I czy tym routerem będę mógł zasilić te dwie sztuki AC Lite, tak żeby móc zrezygnować z zasilaczy z zestawu?
Widzę że router ma 2 porty LAN PoE, ale czy one działają tak samo, bo jeden jest in a drugi out.


Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ralph03 napisał:

Gdybym w przyszłości chciał dokupić pod te AP jakiś router, to celować w Router Ubiquiti EdgeRouter ER-X 5xRJ45 Gigabit?

I czy tym routerem będę mógł zasilić te dwie sztuki AC Lite, tak żeby móc zrezygnować z zasilaczy z zestawu?
Widzę że router ma 2 porty LAN PoE, ale czy one działają tak samo, bo jeden jest in a drugi out.
 

Raczej rozglądałbym się coś z UNIFI np. USG (do  300 Mbita albo USG lite (jeżeli stoi gdzies w pokoju lub wersja wypas USG Pro). Jednak to kosztuje w ch... kasy lepiej kupić router cos pokroju Tp-linka albo Asusa + switch od Ubi np. USW-FLEX do zasilania AP albo obojętnie jaki switch poe w standardzie 802.3af tylko 48 V

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej rozglądałbym się coś z UNIFI np. USG (do  300 Mbita albo USG lite (jeżeli stoi gdzies w pokoju lub wersja wypas USG Pro). Jednak to kosztuje w ch... kasy lepiej kupić router cos pokroju Tp-linka albo Asusa + switch od Ubi np. USW-FLEX do zasilania AP albo obojętnie jaki switch poe w standardzie 802.3af tylko 48 V
Ale taki Tp-linkiem czy innym Asusem raczej nie będę mógł zarządzać tymi Access Point'ami, kukać na jakieś statystyki, mieć wgląd kto i ile korzysta z sieci?
A ten Unifi czy tez Ubiquiti podobno jest hermetycznym środowiskiem, stąd tak trochę przyszłościowo skierowałem myśli w kierunku routera do którego będę miał dostęp i który da mi dostęp do zamontowanych AP i przy okazji je zasili.




Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ralph03 A no to idealny konfig jest taki (tzn. Twój docelowy) - UDM Pro najlepiej, lite też może być + switch US-16-150W + AP Unifi 6 (lite lub lepiej LR)

1 759,74 zł  + 1 193,37 zł + 812,23 zł  😄 czyli 4 k z szafą rackową wersja all wypas. Ceny z Senetica

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Router potrzebuję. Mam archera c6 v2 i to totalne dno. Brak stabilnego softa. Ciągłe problemy i zawieszki.

Czy taki Asus ax56u będzie normalnie pracował? zakładam że prędkość/zasięg jest na dobrym poziomie. Przebija się przez stropy? 🙂

Sieć chciałbym rozszerzyć meshem za jakiś czas - przeprowadzam się do domu. Jakieś praktyczne doświadczenia? jakimi urządzeniami można poszerzyć sieć?

Jak jest coś lepszego to mówcie proszę. Byle nie tplink 😛

Użytek domowy, 5-6 kompów, telefony. Głównie spotkania na teamsach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, forest kila zbila napisał:

Router potrzebuję. Mam archera c6 v2 i to totalne dno. Brak stabilnego softa. Ciągłe problemy i zawieszki.

Próbowałeś OpenWRT? https://openwrt.org/toh/hwdata/tp-link/tp-link_archer_c6_v2_eu

16 minut temu, forest kila zbila napisał:

Czy taki Asus ax56u będzie normalnie pracował? zakładam że prędkość/zasięg jest na dobrym poziomie. Przebija się przez stropy? 🙂

Ogólnie rzec biorąc routery takie  nadają się tylko na małe powierzchnie. Powiedzmy do 50 - 60 m2, w innych przypadkach najlepszym rozwiązaniem są APki na drucie podpięte na różnych piętrach. Stabilny zasięg, duże prędkości. Mesh i repeater TYLKO w ostateczności kiedy nie da rady kabli położyć. PLC też daje radę ale to wydatek i zależy od kilku czynników.

20 minut temu, forest kila zbila napisał:

Jak jest coś lepszego to mówcie proszę. Byle nie tplink 😛

Może być np. Router D-Link DIR-1960 USB AC1900, Router NetGear R6400 - chyba że masz urządzenia w ax to wtedy ten Asus jak najbardziej. Jak masz w AC max to rozglądałbym się coś od Asusa lub D-linka albo NG do max 300 zł

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zabuza nie wgrywałem wrteka. Fakt może by pomogło.

Mam w domu pociągnięte kable więc mogę puścić apeki. Chyba pomyślę w tą stronę i jestem na etapie, że mogę więcej kabla puścić tak, żeby mieć zasięg wszędzie.

Takie piętro zakładając niekorzystne położenie routera (róg budynku) takie zabawki obejmą zasięgiem? Czy przez terrivę do garażu sięgnie wifi?

Z pamięci, skrzynka w wiatrołapie + gdzieś na górze kabel. Jak przez lekki strop w miarę działa, to na górze przydałby się jeszcze jeden kabel, żeby sobie z 1p zrobić zasięg na ogród.

image.png.8d6ab23c4e2326c85c2af345b3973ab9.pngimage.png.35459812a598f39a3ce7b49b0342a76d.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@forest kila zbila Proponuje na początek kupić 2 AP Ubi ac lite i zamontować je pod sufitem w miejscach 1 i 2.  Na początku nie montuj ich na stałe tylko podłącz i zobacz jaki masz neta na parterze. Ustaw mniej więcej w lokacji 1 apek i na parterze sobie posprawdzaj sygnał  kolo lokacji 2 w pokoju na lewo od 2. Jeśli zadowoli Cię internet - to drugi zamontuj na piętrze w lokacji 4. Wtedy masz ogarnięte i piętro i parter i ogród (podejrzewam, że ogród masz przy scianie jadalni u góry). Jeśli net będzie wolny dla Ciebie to musisz dołożyć jeszcze jeden apek. Apki montujesz pod sufitem najlepiej. Sprawdz sygnał w garażu jeżeli zadowala Cię szybkość to luzik jeśli nie to wykorzystaj archera z wrt a kup sobie router bez wifi najprostszy bo tylko bedzie routowal. Ja w bloku mam plan mieszkania na prostokącie i dlugosc podobna do Twojej i mam 2 apki ale to tylko dlatego, ze potrzebowale wifi w granicach 200+ Mbita przez 2 sciany z cegły.

1.png

2.png

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zabuza mam przewody w następujących miejscach: wiatrołap (router). Mniej więcej pkt 4 (AP), mniej więcej pkt 1, obok tv (AP). O ile teriva puści sygnał to wydaje mi się, że powinno być ok na 3 sztukach.

Odnośnie urządzeń. Nie mam nic w standardzie AX, mamy pełną dowolność. Max prędkość nie ma dużego znaczenia szczerze. Zależy mi na stabilności, nie chce mi się resetować tego wszystkiego codziennie 😉 Pamiętam jak stary router irytował mnie łapiąc zwieszkę raz na miesiąc. Mój obecny zmienił horyzont 😄

Polecisz któryś z powyższych + APki?

Jeśli zabraknie zasięgu na górze w małych sypialniach lub w ogrodzie, wstawię repeater na górę do małej sypialni i myślę, że to rozwiąże problem pokrycia. Podobnie z garażem chociaż myślę, że złapię tam sygnał z routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=9033]ralph03[/mention] A no to idealny konfig jest taki (tzn. Twój docelowy) - UDM Pro najlepiej, lite też może być + switch US-16-150W + AP Unifi 6 (lite lub lepiej LR)
1 759,74 zł  + 1 193,37 zł + 812,23 zł  czyli 4 k z szafą rackową wersja all wypas. Ceny z Senetica
To już nie na moją kieszeń. Chodziło mi o coś bardziej przyziemnego. Czyli te 2 AP i jakiś router przystępny cenowo.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, forest kila zbila napisał:

@Zabuza mam przewody w następujących miejscach: wiatrołap (router). Mniej więcej pkt 4 (AP), mniej więcej pkt 1, obok tv (AP). O ile teriva puści sygnał to wydaje mi się, że powinno być ok na 3 sztukach.

Odnośnie urządzeń. Nie mam nic w standardzie AX, mamy pełną dowolność. Max prędkość nie ma dużego znaczenia szczerze. Zależy mi na stabilności, nie chce mi się resetować tego wszystkiego codziennie 😉 Pamiętam jak stary router irytował mnie łapiąc zwieszkę raz na miesiąc. Mój obecny zmienił horyzont 😄

Polecisz któryś z powyższych + APki?

Jeśli zabraknie zasięgu na górze w małych sypialniach lub w ogrodzie, wstawię repeater na górę do małej sypialni i myślę, że to rozwiąże problem pokrycia. Podobnie z garażem chociaż myślę, że złapię tam sygnał z routera.

Jeżeli rozmieścisz APki w miejscach 1 i 4 to z 4 spokojnie parter chwyci i tak samo z 1 chwyci górę 😄 Apki Ac lite 2 x + ASUS RT-AC52U wzwyż (bo i tak na nim pózniej wifi wyłaczysz) Router EA6100 lub Linksys EA9500 lub D-Link DIR-842.

Co do garażu to przez terivę też powinno przejsc przynajmniej 2,4 Ghz.

@ralph03

"To już nie na moją kieszeń. Chodziło mi o coś bardziej przyziemnego. Czyli te 2 AP i jakiś router przystępny cenowo."

Bierz 2 AC lite - prędkość 230 Mbita+ co do routera - bierz najtanszy z portami 1 Gb bo on tylko bedzie routowal wifi wylaczasz na nim 😄

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 23:37, orlontko napisał:

oczywiscie że  UPC-> MT z niego routejesz->UNIFI

i na upc i mt wył wifi

Mam problem z tym zestawem. Kupiłem Unifi 6 lite, do tego miałem już wcześniej RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN. Na linii UPC - MT wszystko działa jak trzeba, problem zaczyna się z podłączeniem AP do MT pod port z PoE. W terminalu mikrotika pokazuje, że podaje zasilanie, natomiast nie widać aby AP w ogóle wstawał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, frytacz napisał:

Mam problem z tym zestawem. Kupiłem Unifi 6 lite, do tego miałem już wcześniej RB4011iGS+5HacQ2HnD-IN. Na linii UPC - MT wszystko działa jak trzeba, problem zaczyna się z podłączeniem AP do MT pod port z PoE. W terminalu mikrotika pokazuje, że podaje zasilanie, natomiast nie widać aby AP w ogóle wstawał. 

Kabel z Poe ma iść do AP, a Lan do MT

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...