Skocz do zawartości
TheDed

Wlasna Firma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam otworzyc wlasna firme, na razie u mnie w domu. W zwiazku z czym mam kilak pytan:

 

W razie kontroli legalnosci oprogramowania wiem ze na kompach firmowych musze miec wszystko legalne (bedzie linux) ale czy jesli bede mial kompa nie wykazanego w majatku firmu (przywatnego) to moge miec na nim lewizne? W zasadzie pip nie powinien sie tym interesowac, moze byc to scigane przez policje ale chyba nie przez pip, bo ich interesuje firma. W razie to czy moge sie wykpic?

 

Jesli mam windowsa xp z licencja edukacyjna to czy moge zainstalowac go na komputerze firmowym? Jaki papier powinienem sobie zalatwic ze szkoly aby udokumentowac ze win jest legalny (dostalismy tylko plytki z kluczem korporacyjnym naskrobanym mazakiem). Licencja nigdy nie wygasa nawet po zakonczeniu nauki moge go legalnie urzywac.

 

Chcialbym serwisowac komory i prosze o rade ktory box bylby najlepszy. Ostatnio troche wypadlem z tematu wiec czeka mnie sporo czytania. Myslalem o Tornado z allegro + duzo kabli. Na co zwrocic uwage kupujac?

 

Chce stworzyc profesjonalna strone www. Domene .pl zaresjestruje na home.pl (czy jest cos tanszego?) a serwer jakis darmowy. Znalazlem cba.pl ale mam kilka zastrzezen. Znacie moze jakis darmowy, bez reklam, z php i mysql, najlepiej z wysokim limitem transferu?

 

Zeby nie wygladac na leszcza powinienem zarejestrowac sobie nr stacjonarny, ale bardzo nie chce tego robic, przynajmniej na samym poczatku. Sama komoreczka podana na stronie www sprawia zle wrazenie i nie wzbudza zaufania. Zastanawiam sie jak moge zarejestrowac sobie nr tel zaczynajacy sie od kierunku 023. Myslalem o jakims przekierowaniu ale to chyba nie wypali bo przeciez musialbym miec stacjonarke. Jakies pomysly?

 

Bede mial kilka kompow w firmie i przydalby mi sie switch i router w jednym tak na 4-6 kompow najlepiej gigabitowy i tak zebym mogl podlaczyc 2x neostrade o roznej szybkosci... Czy znajde cos takiego?

 

Jesli macie jakies sugestie, porady czy co tam jeszce moze byc to smialo :) Bede wdzieczy za wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie kontroli legalnosci oprogramowania wiem ze na kompach firmowych musze miec wszystko legalne (bedzie linux) ale czy jesli bede mial kompa nie wykazanego w majatku firmu (przywatnego) to moge miec na nim lewizne? W zasadzie pip nie powinien sie tym interesowac, moze byc to scigane przez policje ale chyba nie przez pip, bo ich interesuje firma. W razie to czy moge sie wykpic?

hmm a jak chcesz prowadzić usługi których bez kompa prowadzić się nie da ? Poza tym, jak Ci wejdą na kontrole to co zrobisz schowasz kompa ?? windows kosztuje 300zł nie warto ryzykować

 

Jesli mam windowsa xp z licencja edukacyjna to czy moge zainstalowac go na komputerze firmowym? Jaki papier powinienem sobie zalatwic ze szkoly aby udokumentowac ze win jest legalny (dostalismy tylko plytki z kluczem korporacyjnym naskrobanym mazakiem). Licencja nigdy nie wygasa nawet po zakonczeniu nauki moge go legalnie urzywac.

poczytaj warunki licencji a sie dowiesz.

Chce stworzyc profesjonalna strone www. Domene .pl zaresjestruje na home.pl (czy jest cos tanszego?) a serwer jakis darmowy. Znalazlem cba.pl ale mam kilka zastrzezen. Znacie moze jakis darmowy, bez reklam, z php i mysql, najlepiej z wysokim limitem transferu?

chcesz zakładać firmę a żal ci paru groszy na wykupienie miejsca na serwerze na www ? nie bądźmy śmieszni przecież reklama to podstawa.

 

 

Chcialbym serwisowac komory i prosze o rade ktory box bylby najlepszy. Ostatnio troche wypadlem z tematu wiec czeka mnie sporo czytania. Myslalem o Tornado z allegro + duzo kabli. Na co zwrocic uwage kupujac?

poczytaj fora traktujące ten temat (polecam elektroda.pl - dział gsm), ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że jeden box Ci nie pomoże jak chesz mieć w miarę profii serwis no i mam nadzieje, że box nie bedzie tylko jedyną rzeczą w tym serwisie)

 

Zeby nie wygladac na leszcza powinienem zarejestrowac sobie nr stacjonarny, ale bardzo nie chce tego robic, przynajmniej na samym poczatku. Sama komoreczka podana na stronie www sprawia zle wrazenie i nie wzbudza zaufania. Zastanawiam sie jak moge zarejestrowac sobie nr tel zaczynajacy sie od kierunku 023. Myslalem o jakims przekierowaniu ale to chyba nie wypali bo przeciez musialbym miec stacjonarke. Jakies pomysly?

VoIP ??

 

 

Jesli macie jakies sugestie, porady czy co tam jeszce moze byc to smialo icon_smile3.gif Bede wdzieczy za wszystko.

wystąp o dotacje z UE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a jak chcesz prowadzić usługi których bez kompa prowadzić się nie da ? Poza tym, jak Ci wejdą na kontrole to co zrobisz schowasz kompa ?? windows kosztuje 300zł nie warto ryzykować

Chodzi mi raczej o to czy jak w jednym budynku jest komp firmowy i np 2 prywatne (brata i matki) to czy oni moga przetrzepac tez te dwa i wlepic mi kare za to? Zdaje mi sie ze nie, ale pytam czy ktos przerabial to w praktyce.

 

poczytaj warunki licencji a sie dowiesz.

Jaka licencje? Wiem ze kluczyk jest korporacyjny ale czy moge go urzywac do zarabiania czy tylko niekomercyjnie to juz nie mam pojecia. Pani sekretarka tez duzo mi nie powie.

 

chcesz zakładać firmę a żal ci paru groszy na wykupienie miejsca na serwerze na www ? nie bądźmy śmieszni przecież reklama to podstawa.

Nie chce wydac wiecej niz musze, to chyba nie takie dziwne. Strona nie jest taka wazna jak przy sklepie internetowym. Pozatym serwer musze wykupic na roka a trzeba patrzec realnie ze za rok to juz po firmie moze nie byc nawet sladu.

 

poczytaj fora traktujące ten temat (polecam elektroda.pl - dział gsm), ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że jeden box Ci nie pomoże jak chesz mieć w miarę profii serwis no i mam nadzieje, że box nie bedzie tylko jedyną rzeczą w tym serwisie)

Elektorde przejze, na pewno. Dzieki.

 

VoIP

Dzieki, tylko czy tam sa kierunki np 023 (tego akurat potrzebuje)

 

wystąp o dotacje z UE.

Wystapie, ide pogadac z ksiegowa w tej sprawie. Daja 12 tys na poczatek i jesli wytrzymam 2 lata to nie musze oddawac. Z dobrym biznesplanem moge dostac nawet 50 tys i oddac polowe tego po 10 latach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystapie, ide pogadac z ksiegowa w tej sprawie. Daja 12 tys na poczatek i jesli wytrzymam 2 lata to nie musze oddawac. Z dobrym biznesplanem moge dostac nawet 50 tys i oddac polowe tego po 10 latach...

Jak to 12k ?:| To dalej jest tak jak kiedyś? Przecież mieli zmieniać w tym roku. Są już w ogóle te dotacje? i jak to 2 lata trzeba isę utrzymać?:| Było chyba pół roku. Ja czekam z zakładaniem firmy tylko na to aż dotacje ruszą, a z tgo co mi wiadomo to od grudnia mają być.

 

Oszczędzanie na serwerze to jakaś pomyłka... Strona to dziś podstawa, i to na pewno nie taka jak się robi na zaliczenie w szkole... WWW można sobie ew. można darować jak się prowadzi spożywczak.

 

Jak wygląda sprawa z windowsem, wersję home można mieć na firmę czy np tylko business pozwala na użytek w celach komercyjnych?

 

Ja chcę robić to co teraz czyli webdesign - projektowanie stron internetowych, tyle że jako firma żeby móc wystawiać faktury VAT. Orientuje się ktoś jak wtedy wygląda sprawa z podatkiem? Płacę VAT i coś jeszcze? Chodzi mi o umowę w której przekazuję klientowi autorskie prawa majątkowe (bo kiedy się je przekazuje to wiem że sprawa z podatkiem wygląda inaczej).

 

Inna sprawa - mam domenę która jest na mnie zarejestrowana, używam jej już dość długo i na niej będę trzymał portfolio - czy domena musi być zarejestrowana na firmę czy może być zarejestrowana na mnie tak jak teraz?

 

Jeszcze taka sprawa - powiedzmy że ktoś chce żebym mu wykonał całą stronę, więc projektuję grafikę i zlecam komuś napisanie CMSa. Czy z tą osobą która pisze mi CMSa wystarczy że podpiszę umowę zlecenie?

 

Jeszcze coś. Chcę się zajmować tym webdesignem ale chciał bym też stworzyć stronę internetową z której będę czerpał dochód, czy mogę zarejestrować działalność która zajmuje się webdesignem i prowadzeniem jakichś portali? jak to się wogóle nazywa? No i czy jest szansa na dostanie więcej niż 50000 dotacji bo jeśli bym miał się brać za ten portal to sporo będzie potrzebne, a nie wiadomo czy się zwróci więc jedynie dotacja z UE może mi pomóc w realizacji tego

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka licencje? Wiem ze kluczyk jest korporacyjny ale czy moge go urzywac do zarabiania czy tylko niekomercyjnie to juz nie mam pojecia. Pani sekretarka tez duzo mi nie powie.

ten kluczyk nie może być wykorzystywany do celów komercyjnych.... opis licencji masz na stronie microsoftu.

 

Jak wygląda sprawa z windowsem, wersję home można mieć na firmę czy np tylko business pozwala na użytek w celach komercyjnych?

Home czy proff to nie ma znaczenia to i to możesz mieć w firmie.

 

 

Jeszcze taka sprawa - powiedzmy że ktoś chce żebym mu wykonał całą stronę, więc projektuję grafikę i zlecam komuś napisanie CMSa. Czy z tą osobą która pisze mi CMSa wystarczy że podpiszę umowę zlecenie?

umowa o dzieło, umowa zlecenie

 

 

Jeszcze coś. Chcę się zajmować tym webdesignem ale chciał bym też stworzyć stronę internetową z której będę czerpał dochód, czy mogę zarejestrować działalność która zajmuje się webdesignem i prowadzeniem jakichś portali?

Klasyfikacja PKD się kłania.

 

Ja chcę robić to co teraz czyli webdesign - projektowanie stron internetowych, tyle że jako firma żeby móc wystawiać faktury VAT. Orientuje się ktoś jak wtedy wygląda sprawa z podatkiem? Płacę VAT i coś jeszcze? Chodzi mi o umowę w której przekazuję klientowi autorskie prawa majątkowe (bo kiedy się je przekazuje to wiem że sprawa z podatkiem wygląda inaczej).

http://www.biznesforum.pl/wazne-tematy.htm

poczytaj o kosztach prowadzenia działalności gospodarczych.

 

o dotacjach też się wiele w necie pisze, poczytaj zadaj sobie trochę trudu...

http://www.twoja-firma.pl/artykuly/236,jak...pejskiej,1.html

http://dotacje.f.pl/

 

itd.

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to 12k ? To dalej jest tak jak kiedyś? Przecież mieli zmieniać w tym roku. Są już w ogóle te dotacje? i jak to 2 lata trzeba isę utrzymać? Było chyba pół roku. Ja czekam z zakładaniem firmy tylko na to aż dotacje ruszą, a z tgo co mi wiadomo to od grudnia mają być.

Kurcze, ja slyszalem ze od stycznia, i ze moge dostac kupe kasy tylko musze wylozyc drugie tyle. Czeka mnie jeszcze sporo czytania, i musze popytac ludzi jak to w praniu wychodzi.

 

Dzieki za linki slavOK

 

Orientujecie sie moze czy tworzac strone WWW dla kogos moge urzyc szablonu open source a pobrac oplate tylko za zmodyfikowanie szablonu? Wiem ze ludzie pobieraja oplaty za modyfikacje np programow pod linuxa, ktore sa opensource'owe. Wie ktos jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do legalnosci oprogramowania w firmie to musze powiedziec ze tu gdzie pracuje na zanym kompie nie ma legalnego windowsa, firma działa na rynku od 1990 roku (komputery ma troche krócej :) ) i zadnej kontroli jeszcze (tfu tfu) nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do legalnosci oprogramowania w firmie to musze powiedziec ze tu gdzie pracuje na zanym kompie nie ma legalnego windowsa, firma działa na rynku od 1990 roku (komputery ma troche krócej :) ) i zadnej kontroli jeszcze (tfu tfu) nie było.

Coz, przyjdzie kontrola to bedzie po firmie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, co musze okazacj w razie kontroli legalnosci oprogramowania? Na kompie bedzie WinXP pro i kaspersky. Kupie laptopa, czy wystarczy, ze bedzie naklejka na obudowie i plyta? A jak w przypadku wersji box? Jakie dokumenty musze przedstawic, zeby nikt sie nie przyczepil?

 

Co do kaspera, to jest jakas ruska strona, ze moge sie zarejestrowac i przysla mi legalny kluczyk na 3 miesiace, potem moge to zrobic znowu i znowu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Typowe podejście typowego Polaka... nażreć się jak najwięcej jak najniższym kosztem...

Dokladnie, a ostatni post autora tym bardziej tego dowodzi. Typowe myslenie i podejscie Polaka, cwaniacstwo i proba przejscia wszystkiego jak najmniejszym kosztem, co tam niech inni placa "ja" jestem poza prawem ;)

Edytowane przez evocati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kaspera, to jest jakas ruska strona, ze moge sie zarejestrowac i przysla mi legalny kluczyk na 3 miesiace, potem moge to zrobic znowu i znowu...

Nie mam pytan po prostu... 135pln za org box z KIS HE z kluczykiem na rok to taki majatek zeby nadal kombinowac z jakimis ruskimi stronami? Polska...

 

Przy takim cieciu kosztow na wszystkim, obawiam sie ze jakosc uslug w przypadku tego biznesu bedzie mierna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze gdyby w tym kraju pozwolili mi godziwie zarobic to nie kombinowalbym. Dziwi was ze tne koszty? Ja tez wolalbym zakupic licencje w sklepie, moze za jakis czas bedzie mnie na to stac. Teraz radze sobie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze gdyby w tym kraju pozwolili mi godziwie zarobic to nie kombinowalbym. Dziwi was ze tne koszty? Ja tez wolalbym zakupic licencje w sklepie, moze za jakis czas bedzie mnie na to stac. Teraz radze sobie inaczej.

Moj Ty biedny, musisz komus zaplacic za owoce jego pracy... Ciekawe, co bys powiedzial, jakby Ciebie tak zaczeli rolowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos jak to jest z tymi dotacjami? czy po zalozeniu firmy tez mozna cos dostac? czy tylko w trakcie/przed?

 

:blink:

 

oraz jak vatem?

Edytowane przez Koko_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...