Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tez się blokuje standardowo na 100Mhz i 450 fsb osiągam na +0.1v MCH. pewnie to wina Biosu jest żę zmienia się taktowanie pci na prockach e8xxx

 

q8ic pasuje ten clockgen co na screenie do p31 też chyba.

 

Dołączona grafika

 

+0.1v MCH reszta normal v(Orthosa sprawdziłem na 440 fsb stable ) więc nie trzeba dawać tak dużego v na mostek standard glut chlodzenie i BOX na cpu.

Dołączona grafika

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie równo 100 u mnie 106.7 - wyglądało by na to ze płyta stosuje jednak jakies dzielniki.

Coś ram źle sczytuje wiec nie wiem na ile temu można ufać:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Edit DOWN boxer:

Wyżej nie pojade bo proc się skończył :C nie za bardzo mnie bawią zabawy z clockgenem bo to wredne draństwo jest - parę spróbowałem zaliczyłem parę resetów - może jednak kto inny ;p

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche dziwne to 106.7 u Ciebie ale popróbuj jeszcze inne Clock Geny w Setfsb masz opisane na stronce z SetFsb do jakich chipsetów jest jaki wybieraj najblizsze chipsetowi p35 i p965 może któryś spasuje. Ale wygladało by na to że płyta P31 jednak nie ma blokady Pci-e :blink: ram sczytuje zawsze x2 w stosunku do FSB u mnie tak samo źle rozpoznaje więc na to nie patrz. Jakbys wjechał wyżej z FSB pewnie by skoczyła PCI-E ponad bezpieczne wartości i wywałało by gry to co kolega wcześniej raportował. btw kto tu najwieksze fsb robił stabilnie mach82 cos tam sprawdzał chyba ciekawe czy u niego gry chodziły na 450 fsb i jaką miał wtedy szyne pci-e :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygląda tak

Dołączona grafika

pci-e = 106, dziwne że każdemu odczytuje coś innego, z fsb mogę jechać w górę, ale pci-e stoi.

 

ps. wymienili mi płytkę na nową, bo stara od soboty nie chciała za mną gadać :damage_wall: jak mi padnie druga to gigaszrota więcej nie kupię

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy fsb 450 pci-e jest taktowana 136 mhz. Będę szukał, może wskoczy jakiś dzielnik przy wyższych taktowaniach.

 

edit: przy 470 fsb pcie ma już 142mhz

Edytowane przez angoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak taki E8200 (czy inny tej serii) spisuje się np. na biosie F5? Mam własnie ten bios spisuje się swietnie i nie chciałbym go zmieniać.

Słuchajcie skoro te starsze Biosy nie obsługują Wolfdale to na pewno będą jakieś problemy , na innych płytach są to czemu tu miałoby nie być. Nie mówię że nie wykryje procka ale naprzykład będzie źle sczytywało temperature czy częstotliwość czy inne kwiatki. Ja bym jednak nie ryzykował zmiany Biosu na wczesniejszy bez starszego procka pod ręką.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg tego co jest na stronie GB to wolfdale jest dopiero od biosu F9b.

 

 

ma ktoś bios F8? bo z tego co widzę to F8 "ADD new version clock gen code" więc może na nim setfsb/clockgen zacznie dobrze pokazywać? ja mam teraz F5, ale może jutro zmienię spod windy, bo fdd nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mój pierwszy post ..

Mam płytke GY P31-DS3L bios F5 - procek E2160 -ram Patriot LLK 2Gb dual ram

I mam taki problemik... patrzyłem w historii tego posta ale była tylko jedna wzmianka co do mojego problemu ale niestety bez rozwiązania .. a mianowicie ..

 

Przy starcie kompa przed pojawienie sie logo Gigabyta ze speakera dochodzi dźwięk.. raz jest to pojedynczy (dłuższy niż standardowy), innym razem 3 dzwieki jeden za drugim .. a innym razem uruchamia sie bez problemu tzn standardowy poprawny (tak mi sie wydaje -- taki przynajmniej był w poprzednim kompie) krótki dźwięk ....

 

Pomimo dźwięku (1 , 3 lub 1 krótkiego) komp uruchamia sie poprawnie .. przynajmniej tak mi sie wydaje ..

 

Wie ktoś może co może być powodem tego ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Mialem nic nie zmieniac w sumie w kompie jak na razie, no ale nie wytrzymam :D

Plytka wyglada baaardzo ciekawie, i naprawde smiesznie tania.

I tak mysle zeby kupic sobie:

Gigabyte GA-P31-DS3L, P31, Socket-775, ATX, GbLAN, DDR2, ICH7, PCI-Ex16

Intel Pentium® Dual-Core E2160 1.8GHz, Socket LGA775, 1MB, 800MHz, BOXED w/fan

OCZ Gold XTC DDR2 PC6400 4096MB KIT, w/two 2048MB PC6400 XTC, CL5-5-5-15

 

I tu moje pytanie - czy warto doplacac do e2180 czy 2200? czy zostac przy 2160?

I czy boxowy cooler wytrzyma 3 ghz przy wzglednej ciszy? czy juz bedzie bardzo glosno?

 

Wszelkie uwagi mile widziane :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy starcie kompa przed pojawienie sie logo Gigabyta ze speakera dochodzi dźwięk.. raz jest to pojedynczy (dłuższy niż standardowy), innym razem 3 dzwieki jeden za drugim .. a innym razem uruchamia sie bez problemu tzn standardowy poprawny (tak mi sie wydaje -- taki przynajmniej był w poprzednim kompie) krótki dźwięk ....

 

Pomimo dźwięku (1 , 3 lub 1 krótkiego) komp uruchamia sie poprawnie .. przynajmniej tak mi sie wydaje ..

jak startuje to się nie przejmuj, u mnie pika jak mu się chce, jak się włącza to praktycznie nigdy, zazwyczaj pika jak się włącza po OC ale też nie zawsze.

 

I tu moje pytanie - czy warto doplacac do e2180 czy 2200? czy zostac przy 2160?

I czy boxowy cooler wytrzyma 3 ghz przy wzglednej ciszy? czy juz bedzie bardzo glosno?

1. nie nie warto, już lepiej brać selekta

2. zależy na jakim napięciu, jak masz wentylowaną budę i jak sobie ustawisz sterowanie wiatrakiem na cpu, w idlu będzie cicho (u mnie przy 2.8GHz@1,375V wiatraczek kręci się ok 1000-1200 obr/min, ale można tak ustawić, że będzie się kręcił 700-800), w stresie dobija do 2200-2300 (pod orthosem), a np w NfS pro street kręcił się na ok. 1800

 

 

 

Michael problem będzie tylko wtedy jeżeli planujesz 4gb, jeżeli nie to nie będzie żadnego problemu.

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Mała zmiana decyzji. Musze mieć wszystko zapięte na ostatni guzik :P

Czy te pamięci będą chodzić i czy ogólnie warte polecenia ? na tej mobo oczywiście ;]

 

OCZ DDR2 2x1024MB 800MHz CL4.0 rev.2

 

http://www.agito.pl/ddr_2/ocz_ddr2_dual_ch...607.328724.html

 

 

___________

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wiec 2x2 dziala, bo podobno z 4x1 byly jakies problemy... nie rozwiazalby tego nowy bios? bo jak nie to wzialbym 2x2

żaden nowy bios raczej sprawy nie rozwiąże bo to że 4x1Gb dwustronne nie chodzą to wina ograniczeń w chipsecie Intela p31. Weź sobie 2x2GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do uzytkownikow : warto brac ta plyte, czy doplacic do czego z p35 ?

 

zalezy mi na oc do 3ghz e2160 i bezkonfliktowej obsludze 2x2gb ramu oraz 9600gt, takze polecacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja mam GA-P35-DS3L (zamiast P31 jest właśnie P35) i nie narzekam ;) jedyne co mnie wkurzało to dual boot ale się przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do uzytkownikow : warto brac ta plyte, czy doplacic do czego z p35 ?

 

zalezy mi na oc do 3ghz e2160 i bezkonfliktowej obsludze 2x2gb ramu oraz 9600gt, takze polecacie ?

p31 styknie bez problemu, płyta pozwala na wysoki overclocking, ja schłodziłem sekcję zasilania, 120-tką chłodzę NB i e2160 stuka bez problemu do 3,5 GHz (przeciętna sztuka - 3 GHz @ 1,35V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis dostalem plyte z serwisu. Trwalo to 30 dni ... i nie zrobili kompletnie nic. "Plyta bez usterek" Siedze tak wlasnie i sie zastanawiam co robic na te restarty biosu ... Koles w serwisie sprawdzil jakiegos E4200 na standardowym FSB i happy ze "plyta dziala" i nie ma restartow biosu ... Zastanawiam sie czy mam jeszcze mozliwosc cos zrobic czy pogodzic sie z tymi zafajdanymi restartami ustawien biosu :( przy 8x333(proc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

po wlaczeniu kompa (nowy sprzet) mam dlugi beep i 3 krotkie, wg manuala keyboard error - klawiatura dziala, zero problemow - co to moze byc ?

 

aha narazie jade na jakims starym kyro 32mb na pci :D moze dlatego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje mi sposob ktory opracowalem kilkanasie lub klikadziesiat :D postow wyzej :0 tzn. Puszczenie ramow na (dual) 667 CL5 co daje okolo 5700 - 5800mb/s (sandra) i w sumie nie zmienia nic w wydajnosci - 3dmark 2k5. Wiec jesli ktos ma proboblemy z restartami niech tak zrobi.

 

 

1.E2140 8x333 8600GT 700/2000 169.21 667mhz CL5 goodram - 12361 3DMarks

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=4091186

 

 

2.E2140 8x333 8600GT 700/2000 169.21 800mhz CL5 goodram- 12348 3DMarks

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=3940112

 

Pozdro :)

 

Ps. Jedyne co mnie dziwi to temperatury procka ktore sa troche wyzsze w idle - okolo 32-33C przy 8x333 i v na auto 1,15V -1,25V (nie chcialem nic ruszac przyjsciu z serwisu). Mogla pasta sie wysuszyc przez miesiac jak mialem kompa rozmontowanego ? No bo raczej radiatora nie da sie zle zapiac :D

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie kumplowi złożyłem kompa na tym gigusiu i 2160 :)

 

Był tylko jeden problem bios F8 czyli taki jak mój a płyta nie chciała sie uruchomić na dzielniku 3 i 2.5 na dzielniku 2.4 śmiga normalnie - to jedyny problem

 

Bez najmniejszego problemu działa na 3.2 Ghz - nie występują dual boty ani resety ustawień oc więc TYLKO się cieszyć :D

 

Włożyłem mu tylko inne pamięci A-data - przez te dzielniki nie mogę ich więcej przekręcić ale na v2.0 lecą na cl5@cl4 i 840Mhz

 

POLECAM PŁYTKĘ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. Jedyne co mnie dziwi to temperatury procka ktore sa troche wyzsze w idle - okolo 32-33C przy 8x333 i v na auto 1,15V -1,25V (nie chcialem nic ruszac przyjsciu z serwisu).

W idle tez mam takie temperatury przy fsb 9x310Mhz naopięcia też nie zwiekszałem. Wydaje mi się ze mogłybyc troche nizsze no ale cóż..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...