Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

@przemekbydgoszcz

 

Tak, da się ją "zbootować" z pendrive. Nie ma problemu z dyskiem sata, ale upewnij się czy ten xp na pewno ma sp2 ;) .

przemo nie ma problemów nawet na xp sp1 z instalką na sata byle bys miał sp1 tylko i jest ok. W biosie masz opcje do włączania obsługi wymiennych dysków (Legacy USB storage detect).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalx

ja mam dzielnik teraz 1:2

 

fsb 264 i pisze mi że pamięci działają mi na 1040 mhz, przez to nie chce iść do góry procek, i chcę ustawić 1:1 żeby procek poszedl troszkę więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja się jeszcze nie pochwaliłem ;P

 

Posiadam tą płytę od początku grudnia 2007. Zacząłem ją kręcić jakieś 3 tygodnie temu i w krótkim czasie dokonałem wjechania na 3GHz bez żadnego bólu.

 

Oto moja konfiguracja:

proc: Intel Pentium Dual Core E2140 1,6GHz @ 3,0GHz (FSB 376x8), chłodzenie boxowe,

mobo: oczywiście Gigabyte GA-P31-DS3L,

pamięć: Kingston DDR2 2×1GB 667 MHz CL5 w dualu, mnożnik 2.0, po podkręceniu pamięci chodzą na 752MHz),

grafa: nVidia GeForce 8600 GT 256 MB (lekko podkręcona),

dysk: Samsung Spinpoint T166 (SATA II 500GB),

system: Gentoo Linux 2007.0

BIOS: F8

 

Komp stabilny, temperatury w normie - 43*C w spoczynku, max 66*C w stresie na obu rdzeniach. Jak wyżej napisałem - chłodzenie boxowe, wentylator pracuje w spoczynku w okolicach ~1250-1300 obrotów natomiast w stresie przyspiesza do prawie 2250. Napięcie na procu po podkręceniu 1,325V (wg BIOSu) natomiast wg sensorów 1,38V.

 

Na Linuksie specjalnie nie ma jakichś benchmarków, które były by równie miarodajne jak Windowsowe, więc nie pochwalę się nimi. Jeśli ktoś ma jakieś pytania co do współpracy tego sprzętu z Linuksem, to służę pomocą.

Edytowane przez Stemer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś wysokie masz obroty na wentylku - u mnie na napięciu 1,37v idle 800-900, stres 1200, orthos 1600 - więcej nie widziałem.

Przyznam się szczerze, że te wysokie obroty jakoś mnie nie zainteresowały. Przyjrzę się temu - możliwe, że trzeba będzie zajrzeć w konfigurację sensorów, które to odczytują, bo nie pamiętam już, ile ten wiatrak się kręci wg wskazań BIOSu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś badziewna ta płyta, nie bootuje już przy fsb 350, max stabilne - 330mhz, proc na pewno może więcej (e2140), podbijanie napięcia na NB przynosi na niej jakieś efekty? (nie bardzo chce mi się sprawdzać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo widzisz u mnie np. max to 342.

Bywały przypadki fsb walla na e2160 tak, że nie dało sie dobić do 2,6 ghz czyli nawet ponizej 300.

Więc 350 to nie jest nic dziwnego.

Na dniach powinna do mnie przyjść celina 430 Może jutro :rolleyes:

Mam nadzieję że będzie ciągnęła conajmniej 400.

Jeżeli proc nie był testowany gdzie indziej to na 90% on jest winowajcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djdrake

jaką masz rewizję płyty, wersję biosu? zmieniałeś napięcie NB?

Napięcie na MCH +0,2, FSB +0,1 - nie polecam tak dawać na zwykłym chłodzeniu :D Ja mam pentosia miedzianego z wentylem 50x50.

Bios F5, Rev 1.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę jutro proca na innej płycie, ale dziwne mi się wydaje to, żeby nie był w stanie chodzić z fsb 350 nawet na mnożniku 6x

 

proc padaka i tyle u mnie chodzi na 400 bez bólu szybko złapałeś walla bo jak nie leci z niższym mnożnikiem innej opcji nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam duzy problem. mm viste, gigabyte p31-ds3l i prawdopodoni wszedlem w tryb wstrzymania (chcialem wylaczyc system). teraz jak wlaczam system to widze, ze sie diody swieca i naped dziala, ale dalej nie reaguje. pomozcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej ustawiac procesor na 333x 6-9 -> aby dynamicznie zmienial sie mnoznik, w miare potrzeb komputer niz ustawiac statyczny 8x375 ?

 

Tak patrze po Waszym oc, zastanawia mnie ten fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam duzy problem. mm viste, gigabyte p31-ds3l i prawdopodoni wszedlem w tryb wstrzymania (chcialem wylaczyc system). teraz jak wlaczam system to widze, ze sie diody swieca i naped dziala, ale dalej nie reaguje. pomozcie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej ustawiac procesor na 333x 6-9 -> aby dynamicznie zmienial sie mnoznik, w miare potrzeb komputer niz ustawiac statyczny 8x375 ?

 

Tak patrze po Waszym oc, zastanawia mnie ten fakt.

 

ja tam lubię patrzeć na moje 3G :) teraz tyle mam (375x8) a nie skaczący raz na 8 raz na 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Posiadam tą płyte razem z E2140 od około połowy stycznia i dzięki waszym radom bez problemu puściłem procka na 3 GHz :D

Jednak denerwują mnie dwie rzeczy.

 

Czasami jak komputer jest wyłączaony i rano go włącze komp zatrzymuje sie na obrazku od płyty i nawet bios nie wchodzi xD

ostatnio tego nie miałem ale ciekawi mnie co jest tego przyczyną.

 

Drugi problem to myszka na USB która nie działa na USB tylko na przelotce do PS2, w biose mam włączone opcje żeby działa myszka i klawiatura na USB. Mam biosa F5

Edytowane przez caprica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowowalem wyjac ten CMOS, ale wpierw musialem wywalic k.graficzna. meczylem sie z tym "czyms" co przytrzymuje karte, aby nie wypadla ze slotu. balem sie, ze zlamie to "cos" i podlaczylem znowu komputer. z ciekawosci wlaczylem go...i DZIALA!!! Wkoncu wstal. Od razu po wlaczeniu zalogowalo mnie do mojego uzytkownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak komputer jest wyłączaony i rano go włącze komp zatrzymuje sie na obrazku od płyty i nawet bios nie wchodzi xD

masz może dwa dyski PATA ? bo u mnie nie tyle się zatrzymywała co 2minuty się włączała jak dyski były ustawione na master oba Jeśli masz to popróbuj ze zworkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz może dwa dyski PATA ? bo u mnie nie tyle się zatrzymywała co 2minuty się włączała jak dyski były ustawione na master oba Jeśli masz to popróbuj ze zworkami

Mam aby 1 bardzo stary dysk na ata, ale jak kolega do mnie swój przyniósł też ata i 2 na jednej taśmie były to Windows nie ładował sie (poprostu kreski leciały i leciały) zworki były ok.

 

Niestety dziś mi się pojawił problem :/

Procek na 3 GHz jes jednak niestabilny, dziś próbuje kompa włączyć 3x pokolei blue screen podczas ładowania XP no to obniżyłem go do 2920 mhz. Jednak te 3 GHz tak ładnie wyglądało :/ czy może być coś takiego że np na 375 fsb będzie źle chodzić a na 380 dobrze ? Nie znam się i proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...