Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ktos sledził temat to wiedział że NB na mojej płycie ma dosyć wysoka temperature troche mnie to niepokoiło więc zakupiłem paste Arctic Silver 5 (przy okazji procka wysmarowałem) zdjąłem radiator z czipsetu zdrapałem to tamte "coś" co udawało pastę, nałożyłem AC5 zamocowałem radiator docisnąłem go mocniej niż to uczynił producent ale ku mojemu zdziwieniu temperatury nie spadły teraz np przegladając stronki w tle działa winamp mam na NB temperature 44 stopnie :rolleyes: (temperatura w pokoju ok 24-25 stopni buda otwarta). Poddałem się i uznałem że tak musi być zwłaszcza ze płyta jest stabilna jak skała :rolleyes:

Edytowane przez kiltel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos sledził temat to wiedział że NB na mojej płycie ma dosyć wysoka temperature troche mnie to niepokoiło więc zakupiłem paste Arctic Silver 5 (przy okazji procka wysmarowałem) zdjąłem radiator z czipsetu zdrapałem to tamte "coś" co udawało pastę, nałożyłem AC5 zamocowałem radiator docisnąłem go mocniej niż to uczynił producent ale ku mojemu zdziwieniu temperatury nie spadły teraz np przegladając stronki w tle działa winamp mam na NB temperature 44 stopnie :rolleyes: (temperatura w pokoju ok 24-25 stopni buda otwarta). Poddałem się i uznałem że tak musi być zwłaszcza ze płyta jest stabilna jak skała :rolleyes:

A co to niby duzo jest ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie pokazuje 33-36 i to w zależności od temperatury w pokoju a nie tego czy idle czy stres. Pewnie czujnik marnej jakości - nie przejmował bym się tym póki działa i nie parzy.

te 44 stopnie przy fsb 300mhz to nie aż tak dużo.

Ja bym wywnioskował jednak coś innego: te 44 stopnie to nie jest temperatura NB.

A porównując u mnie do u Ciebie - że jest po prostu wzięta z kosmosu - blędna.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie pokazuje 33-36 i to w zależności od temperatury w pokoju a nie tego czy idle czy stres. Pewnie czujnik marnej jakości - nie przejmował bym się tym póki działa i nie parzy.

Tez właśnie zauważyłem ze stress jakoś nie ma zbytniego wpływu na temp NB. Parzyć nie parzy ale jest wyczuwalnie ciepły ale mysle ze nic mu nie będzie wkoncu te 44 stopnie przy fsb 300mhz to nie aż tak dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkad zmienilem plyte glowna na p31-ds3l mam probblem z nagrywaniem plytek. W nero Buffer Level skacze od 12% do 90% i DVD (pelna) nagrywa sie okolo 23 minut z zapisem 8x. Dysk i nagrywarka podpiete sa pod jeden port ATA na plycie. Czy to moze byc przyczyna ? Ewentualnie co probowac zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snooze kup przejściówkę z ata na sata (30zł) i sie problem rozwiąże

 

ath w sigu masz 800, pajak28 też to już zwątpiłem :D

 

q8ic to że nie chciała płyta wstać to chyba jednostkowe było, przed chwilą podniosła się bez problemu, a komp był od piątku wyłączony

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ath w sigu masz 800, pajak28 też to już zwątpiłem :D

Ja już zaktualizowałem sygnaturę. Takiego dzielnika przy E2140 nie ma: o procku i ramie trochę asynchronicznie napisałem ;].

 

A poza tym, to chipset u mnie też jest gorący. Jednak do FSB ~400 na co dzień nie ma sensu dawać mu jakiegoś specjalnego nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snooze kup przejściówkę z ata na sata (30zł) i sie problem rozwiąże

 

Zastanawiam sie czy taka przejsciowka ma jakis wplyw na prace dysku lepsza/gorsza komunikacja z mobo ? Pytanie czysto teoretyczne bo jesli juz cos to dam ja na DVD ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snooze kup przejściówkę z ata na sata (30zł) i sie problem rozwiąże

 

ath w sigu masz 800, pajak28 też to już zwątpiłem :D

 

q8ic to że nie chciała płyta wstać to chyba jednostkowe było, przed chwilą podniosła się bez problemu, a komp był od piątku wyłączony

A no fakt mam. :P

Tyle wyciagaja ramy, ale nie dzialam tak na codzien. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mój np. chodzi na 3 GHz przy ~1.34V ale na 3.2 GHz nie pozwala już nawet 1.475V więc zostałem przy 2.7 GHz i 1.24V :) Płyta niewiele do tego ma.

Stwierdziłem to samo, mój teraz lata sobie na 333x8 i 1,200V, lepiej tak, niż rżnąć gościa na wysokich, a przynajmniej prądu mało żre, i jest zimny jak cholerka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na mojej P31-DS3L wycisnąłem max. 3,3 GHz z mojego E2180. Vcore w biosie- 1,4125V (FSB voltage +0,1V), dla pamięci +0,3V (2,1V) (pamięci Patriot 2x1GB 800MHz LLK), FSB: Dram ratio 1:1,wszystko na screenie:

 

Dołączona grafika

 

Z tym,że płyta miała problem z bootowaniem na tych ustawieniach,dopiero po kilku próbach jej się udawało. Po uruchomieniu już wszystko stabilnie,Orthosa przechodzi bez problemu. Ja jednak na co dzień mam procka taktowanego na 3200MHz (320x10, na 400x8 i FSB:DRAM 1:1 też śmigało stabilnie,ale bywały ułamki sekundy,w których kursor "zastygał" na ekranie,przy 320x10 i FSB:DRAM 4:5 nie ma tego problemu),napięcia takie jak wyżej. ;) :

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Proc chłodzony AC Freezer 7PRO, bowiem przy standardowym wiatraku temperatura po takim O/C przekraczała przy Orthosie 80C :unsure: . A teraz,przy max. stresie nie przekroczyło mi nigdy 59C. Ogólnie płyta naprawdę świetna,wycisnąłem na niej z proca dokładnie tyle,ile chciałem. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie tej mobo,pytaj,chętnie odpowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ofc, a przy takich taktach to będzie miał problemy z rozpędzeniem 7300GT :] trzeba wiedzieć, gdzie kompromis :mur:

Edytowane przez djdrake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No właśnie, ja jak podniosę do 3 GHz to różnicę widzę w 2 elementach:

 

a) nieco szybsze superpi (tak 0.7s)

b) proc nie może już latać na pasywnym fryzjerze, no chyba że inne wentyle w budzie mam mocno rozkręcone -> czytaj wyższa temperatura

 

W innych zastosowaniach nie ma żadnej różnicy więc po co przepłacać ;) A komp cichy jak cholera bo wygląda to tak:

 

http://picasaweb.google.com/LukasAMD/SprzT...209486381664274

 

Płytka, ramki, wszystko chłodne.

 

Żeby nie było oftopa to zadam też nieco poważniejsze pytanie - bawił się ktoś z trybem AHCI na tej płytce? Jeżeli tak to jakie rezultaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku każde 100 MHz więcej dla proca daje ponad 100 pkt. więcej w 3DM06 :-P . Także przy 2,00GHz miałem wynik 8000 pkt.,przy 3GHz 9300pkt.,przy 3,2 GHz 9600 pkt:

 

Dołączona grafika

 

Po O/C karty zbliżyłem się do moich wymarzonych 11k :lol: . I mam takie pytanie. Czy timingi pamięci mają jakiś wpływ na wydajność w grach?

Edytowane przez wojton1314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie overclocking pamięci ma niewspółmiernie mniejszy przyrost wydajność porównując do na przykład overclockingu procesora. Nie wspomnę o karcie graficznej, bo tutaj odpowiedź chyba każdy zna. Ja zrezygnowałem z O/C pamięci, bo podczas gry nie dają u mnie żadnego wzrostu wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to AHCI da się na tej płycie uaktywnić??? W biosie nie ma takiej opcji, poza tym south bridge to goły ICH7, nie ICH7R. Ale jeżeli komuś się to udało to prosim piknie o receptę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś chciał wiedzieć, to na tej płycie bardzo dobrze chodzą pamięci 2x2GB dwustronne w dualu i podkręcają się bez najmniejszego problemu ;].

 

post-133614-1206471030_thumb.jpg

 

//a jeśli chodzi o procesor, to mnożnik ma zmniejszony do 8 tu, ale w niektórych programach źle to wykrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim wypadku-400 MHz przy mnożniku 8,z mniejszymi się nie bawiłem. Podobno najlepszy do kręcenia jest F2,choć ja mam F6 i nie narzekam. Najgorzej jest z O/C na biosach F8 i F9b.

Edytowane przez wojton1314

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam ta plytke, wgralem najnowszy bios, nic nie krecone, wszystko na default, pamieci corsair 2x1G cm2x6400C4DHX, zasilacz modecom MC400W, procesor 2160 i wystepuja restarty, co mozna z tym zrobic ?

pamieci przetestowane gm, procesor orthos, wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w menedzerze bez konfliktow, co dziwne ze sound blaster live plyta widzi tylko w pierwszym porcie pci, w dwoch pozostalych nie,

restarty odbywaja sie w dziwny sposob, np. wlaczylem cpuz jakas starsza wersje i restart, dzisiaj gralem kilka godzin w double agent, zero problemow, podczas wychodzenia gry do windowsa restart (ale wtedy ustawilem wszystkie opcje graficzne na max),

3d mark przechodzi testy oraz w/w testy przechodza rowniez,

windows nie tworzy zadnych raportow o problemie aby mozna bylo doczytac w czym lezy przyczyna,

temp plyty, procesora sa w normie, moze dam zrzuty z biosa z opcji tweak i ktos napisze czy ustawienia sa ok bo auto nie zawsze znaczy dobrze ?

 

edit:

tak wyglada moj blad

post-137564-1206740561_thumb.jpg

 

pomozecie ? :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...