Skocz do zawartości
robowsky

Problem Z Windows Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Storm taki upierdliwy trojan , potrafi rozwalic prawie kazdy program a dokladniej uruchamiaja sie one ale nie do konca. Sorki nie bede sprawdzac co i jak ale opisy innych mi wystarcza. Jak sam czegos nie namieszales to duze prawdopodobienstwo ze siedzi u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ważne co.. ważne ze exe :wink:. Noto wpadłeś... Ja kiedyś po prostu wyczesałem wszystkie pliki zainfekowane i ponagrywałem je od nowa z innych źródeł :). Potem zainstalowałem system od nowa, i niechcący uruchomiłem total commandera - wersję zainfekowaną... i całą jazda od nowa :D

 

Najłatwiejsza metoda... Format c:\ d:\ e:\ :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziete z innej strony, ktora tez wziela z innej

Po drugie gratuluje wirus z przed 4 lat,trzeba sie postarac by go złapac

"W32/Jeefo

 

No pięknie... Ten wir robi same zmyły w systemie! W systemach typu NT (NT/2000/XP) wir ten dostosowuje się do nowej konwencji usług i nazw plików.

Tworzy osobną usługę figurującą pod nazwą PowerManager z podopisem "Manages the power save features of the computer"......a ustawioną w typie startowania na Automatic, co ewidentnie uruchamia wirka za każdym razem gdy winda startuje.

 

Pracuje cały czas w tle. Infekuje on w stałych odstępach czasu wszystkie pliki exe we wszystkich folderach i na wszystkich dyskach, co obrazuje się wzrostem rozmiaru tych plików.

 

Jest rzeczywiście tworzony plik z atrybutem systemowym SVCHOST.EXE (36,362 bytes) w %WinDir% (C:\WINDOWS\SVCHOST.EXE). To jest straszna zmyłka bo taki plik naprawdę istnieje w systemie i jest bardzo ważny dla windowsa. Oryginalny plik systemowy jest w %SysDir% (C:\WINDOWS\SYSTEM32\SVCHOST.EXE)

 

USUWANIE:

 

Co do kolejności działań standardowo się powtórzę po raz tysięczny:

 

1) Wyłączenie System Restore

2) Restart kompa w trybie awaryjnym

3) Puszczenie antywira w ruch

 

1) System Restore musi być wyłączone by zapobiec odradzania się wirków z tego cache. A wyłączasz to tutaj:

Panel sterowania >>> System >>> Przywracanie systemu

Tam zaznacz opcję "Wyłącz przywracanie na wszystkich dyskach".

Zatwierdzasz wszystkie zmiany.

 

2) W tryb awaryjny przechodzisz przy resecie kompa za pomocą uderzania przycisku F8.....

 

3) Mam dla ciebie 2 świetne narzędzia (do wyboru), które ten syf usuwają:

 

[http://www.sophos.com/support/cleaners/jeefogui.com] - sejwujesz na dyskietce i stamtąd to narzędzie puszczasz

 

[http://www.sophos.com/support/cleaners/jeefosfx.exe] - narzędzie posługujące się linią komend

 

Ponoć Norton Antywirus też go usuwa. Mogłabym ci ewentualnie przerzucić na dysk NAV2003 i byś go uaktualnił. Nie wydaje mi się to jednak konieczne. "

 

KFD_Team

Moderator Software, Programowanie, Sieci komputerowe (KFD )

Edytowane przez Cloperflake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co je kasowales?

 

rany jak ludzie nie mysla - partycja systemowa i druga na reszte - formatujesz tylko systemowa a druga skanujesz jak zainstalujesz juz antywira

Dyski mam podzielone na wiele partycji, fotki były na innej partycji, a nie na systemowej, porostu jak chciałem otworzyć jakąś fotkę to wyskakiwał błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...