Skocz do zawartości
GenghisKhan

8800gts - 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

troszke zupdeatowalem wyniki:

01-nie moge odpalic-wtf

03-54483

05-27537

06-niestety nie mam Quada wiec tylko 17151 na dzisaj tyle :)

 

maly update 3dm01 juz tryka i poszedl na 4.8Ghz 86,6k ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie! w końcu kupiłem 8800GTS, wybrałem Gainwarda bo był najtańszy ;) reprezentuje on bardzo referencyjną konstrukcję.

Dołączona grafika

 

Zamontowałem i "z kopa" po instalacji zapuściłem 3DMarka 06 poniżej moje standardowe wyniki:

Dołączona grafika

 

Trochę potestuję kartę czy jest ok i wrzucam na nią Accelero S1 + jakieś 120mm. Wtedy też nieco podkręcę, bo jak już zauważyłem Crysis jest baaardzo wymagający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod już zrobiony

Napięcia: GPU z 1,20V idle \ 1,26V stres podniosłem na 1,50V idle \ 1,57V stres

Pamięci niewiele z 1,96V na 2,06V.

Myślałem że osiągnę 900MHz na rdzeniu ale trochę zabrakło, jest 896 MHz:

Dołączona grafika

Pamiątki latają ok 1150 MHz

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hahahaha ja to samo,gratki atomel,ciekawe ile by Marcina i moja poszly ;)

pokaz zdjecie karty ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trafiłem na jakąś karte co powinna wejść do produkcji za 10 lat :D

 

Dołączona grafika

 

Nigdy nie bawiłem się AtiTool i jak daje find max core to leci do góry i leci... coś w ustawieniach jeszcze trzeba zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Podkręciłem kartę 8800GTS Gigabyte na:

GPU 830

SHADER 2030

MEM 1150

Założyłem chłodzenie AquagraFX - 8800 GT/GTS 512MB PLEXI

 

I temperatura rdzenia nie przekracza 41st.C STRES i 37st.C IDLE. (podczas 3dMark2006)

Jak odpale ati tool to (podczas sprawdzania artow) mam max 40st.C

Według mnie to ten czujnik temperatury jest chyba do kitu. Chociaż jak było standardowe chłodzenie to temperatura około 85st.C STRES niepodkręcona (. Jak miałem wentyl na 100% to temperatura 60st.C STRESS.

Czy jest jakaś inna możliwość sprawdzenia temperatury na karcie. Everest, ati tool, riva tuner pokazują tak samo.

Oto screen z 3Dmarka2006:

post-154190-1202666267_thumb.jpg

Jak bardziej podkręce to wywala mi 3dmarka. Artów brak. Chyba zrobie sobie vmoda. Ciekawe ile wtedy poleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁADNE tempderaturki! Mam taką prowizorke wc na GPU, w sumie wystarcza, max.co widziałem to niecałe 50`C.

Jakieś siupki są z prezentacja wyników w smarkach New ORB Beta-nie mozna kasować starych wyników (wersja free) -mają to naprawić dzisiaj.

Dałem wynik: 3DMark06 17.955pkt

2908412[/snapback]

kurdę,żebym umial lutować

 

bez przesady! lutownicę małą tylko musiałem dokupić, bo taką krową pistoletową nie mogłem trafić w lut :-)

i okulary albo szkło pow.przyda się, ale bez tego też mozna. Dobrze wczesniej obkleić taśmą wokół miejsce lutowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Podkręciłem kartę 8800GTS Gigabyte na:

GPU 830

SHADER 2030

MEM 1150

Założyłem chłodzenie AquagraFX - 8800 GT/GTS 512MB PLEXI

 

I temperatura rdzenia nie przekracza 41st.C STRES i 37st.C IDLE. (podczas 3dMark2006)

Jak odpale ati tool to (podczas sprawdzania artow) mam max 40st.C

Według mnie to ten czujnik temperatury jest chyba do kitu. Chociaż jak było standardowe chłodzenie to temperatura około 85st.C STRES niepodkręcona (. Jak miałem wentyl na 100% to temperatura 60st.C STRESS.

Czy jest jakaś inna możliwość sprawdzenia temperatury na karcie. Everest, ati tool, riva tuner pokazują tak samo.

Oto screen z 3Dmarka2006:

post-154190-1202666267_thumb.jpg

Jak bardziej podkręce to wywala mi 3dmarka. Artów brak. Chyba zrobie sobie vmoda. Ciekawe ile wtedy poleci.

a ja mam takie pytanko jak udaje wam sie ladnie riva tunerze taktowac karte z dokladnoscia co 1 mhz ?? u mnie np sa skoki od razu co pare mhz cos trzeba w ustawieniach zaawansowanyh poustawiac ??

a tak swoja droga rzeczywistetaktowanie i tak pokazuje hardware monitoring w riva tunerze

Edytowane przez spoxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3dMark 2006 i taktach karty 896/1118 a procka 4081 MHz uzyskałem 18 492 pkt.

http://service.futuremark.com/results/show...p;resultType=14

19k i więcej jest w zasięgu :unsure:

dobry jesteś!

tylko link nie działa u mnie. Chłopaki z Finl.kombinują i dlatego..trzeba zaczekać tak piszą

Edytowane przez lama1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zamontowałem na moim GTS Accelero S1 poniżej kilka zdjęć jak to wyglądało. Jedno mnie doprowadziło do białej gorączki, to fabryczne radiatory z accelero, nie że są złe, ale za cholerę nie chciały trzymać się pamięci (oczywiście pamięci przeczyszczone alkoholem izopropylowym). Po prostu pamięć na GTSie jest jakaś krzywa, chwytają się jej dopiero mniejsze niż obrys pamięci radiatory lub większe (wspomniane od accelero) ale z mniejszym niż standardowo kwadracikiem taśmy termo przewodzącej (użyłem 3M). Ale pamięci to nic, jazda zaczęła się z sekcją zasilania, tam to już nic się nie chciało trzymać... pomogła podwójna warstwa taśmy termo przewodzącej. I tutaj mała uwaga, mosfety w sekcji zasilania nie są jednakowej wysokości (trzy zgrupowania po 4 mosfety - te malutkie są niższe) dlatego trzeba kombinować z dodatkowymi warstwami taśmy. No ale jakoś się uporałem... w końcu to nie pierwszy raz B)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jak na razie nic nie odpadło i mam nadzieję że już nie odpadnie :)

 

A oto termo efekty, karta wszak jeszcze nie podkręcona, ale o 28*C niższa temperatura w stresie niż na stocku to duży plus.

Na GPU dałem pastę zalman ZM-STG1.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moze wie czy da sie kupic ta gaze czy jak to sie tam nazywa ;) termoprzewodzaca, ktora jest na pierwszym zdjeciu u kolegi?? W oryginalnym chlodzeniu jest na sekcji zasilania jak i na pamieciach. Lub moze cos w zamian?? Niestety moje wywalilem przy probie zamienienia ich na paste. Ku mojemu zdziwieniu pomiedzy stykiem radiatora a pamieciami jest szczelina ok 1mm i sama pasta nie wypelnia dostatecznie. Ktos moze wie czy jest cos takiego do dostania lub cos w zamian podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie nie da sie ustawic osobnych profili wentyla w 2D i 3D z prostej przyczyny - wszystkie karty 8800GTS 512Mb, maja zdefiniowany w biosie tylko 'profil' extra, bedacy zamiennikiem 3D. oznacza to ze karta caly czas zaiwania na sztywno z napieciem jak i ustawieniami zegarow. jedyne co mozna zrobic, by kontrolowac wentyl, to ustawienie AUTO. ale zeby to dzialalo dobrze, trzeba ustawic rzadane obroty minimalne i kierowanie wentylem na auto w nTune, a potem pobawic sie przedzialami temperatury w riva tunerze, rowniez z zalozeniem ze wentyl robi na auto. podkreslam, trzeba to zrobic pierw w nTunerze, potem w rivie, bo inaczej po resecie bedziemy miec te wartosci ktore sa w nTunerze.

 

ps. uzupelnienie biosu o wpisy dla profili 2D, Thrtl, 3D nic nie zmienia. wyglada na to ze Extra jest ponad nimi i karta za nic nie przejdzie w tryb 2D. jesli ktos rozwiazal jakos ten problem, niech sie podzieli rozwiazaniem. dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że wentyl nigdy sam nie przyspieszy?

Bo u mnie chodzi na minimalnych obrotach cały czas. Temperatury w okolicach 70. W zależności od gry, trochę więcej lub mniej.

Zapuściłem sobie Fur Rendering Benchmark i pierwszy raz zobaczyłem przekroczone 80st (83). A wentyl caly czas na minimum. W lecie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez napisalem zeby w riva tunerze w auto zdefiniowac przedzial predkosci min-max w jakim w zaleznosci od temperatury gpu ma krecic wentyl... plus jest jakas uber-rule, ktora w przypadku przekroczenia 90 stopni na gpu, wymusza wentyl na 100% tak dlugo az zbije temp ponizej 90. dlatego radze dobrze dobrac max, zeby nie doprowadzic do takiej sytuacji, bo wentyl na 100% moze pobudzic domownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość obrotów wentyli w zależności od temperatury

można ustawic w Smart Doctor Asusa.

Jest to jedyny przydatny program jaki dodali,

a wzasadzie jedyna rzecz oprucz karty która jest potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

A czy ten smart doctor nie dziala tylko z asusami??

Karas juz kiedys szukalem tego badziewia,ale nigdzie nie moglem znalesc,odsyalalem grafe na gware i polowe tego bialego ustrojstwa wywalilem,wiec pozniej musialem podzielic to na mniejsze kawalki :) i dac z powrotem na pamieci,ale wszystko spoko,nikt nic nie mowil,karte wymienili bez problemu :)

 

Czy ktos z posiadaczy tej karty ma X38,pytam,bo u mnie tylko 169.28 i wzwyz dzialaja,a reszta nie ma szans na zainstalowanie,bo instalator twierdzi,ze nie moze znalesc sterownikow,ktore by banglaly z tym sprzetem-hmm...szkoda,bo 169.04 byly kozackie :(

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez napisalem zeby w riva tunerze w auto zdefiniowac przedzial predkosci min-max w jakim w zaleznosci od temperatury gpu ma krecic wentyl... plus jest jakas uber-rule, ktora w przypadku przekroczenia 90 stopni na gpu, wymusza wentyl na 100% tak dlugo az zbije temp ponizej 90. dlatego radze dobrze dobrac max, zeby nie doprowadzic do takiej sytuacji, bo wentyl na 100% moze pobudzic domownikow.

Czy mozesz w skrocie opisac jak to zrobic w riva tuner bo za nic w swiecie nie moge dac sobie rady :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...