Skocz do zawartości
GenghisKhan

8800gts - 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem z tą kartą, chociaż to chyba nie jest wina konkretnej karty bo kiedyś miałem to samo w 6600.

 

A konkretnie po zainstalowaniu w Viście najnowszych sterów przestało mi działać wyjście DVI w karcie do momentu załadowania windowsa. Czyli do momentu załadowania systemu muszę jechać na analogowym.

 

Dziwne, że stery od Visty mają wpływ na bootowanie komputera (SIC!). Kiedyś na 6600 pomogła instalacja orginalnych sterów MSI (wtedy nie działał dodatkowo wiatraczek po odpaleniu systemu ;-) ).

 

A może przyczyna jest inna? Please help! Tym razem powrót do starszych sterów kompletnie nic nie pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawiłem o tyle, że po zainstalowaniu najnowszej betki działa od startu dvi, zamiast d-sub ;-)

 

 

Tylko dlaczego wciąż wiesza się 3d marka vantage w połowie drugiego testu? (fullscreen error)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

kupiłem właśnie po okazyjnej cenie 8800 gts 512 PoV

 

wiecie coś o tej firmie ?

 

moj zasilacz podoł tej karcie jak uważacie ?

karta jak karta, referencyjna konstrukcja czyli to samo co daje gigabyte, asus itd.

roznica tylko w oferowanej gwarancji, wyposazeniu i naklejce na chlodzeniu no i oczywiscie cenie,

Edytowane przez peve

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jak karta, referencyjna konstrukcja czyli to samo co daje gigabyte, asus itd.

roznica tylko w oferowanej gwarancji, wyposazeniu i naklejce na chlodzeniu no i oczywiscie cenie,

ok :)

a co z zasilaczem pociągnie taki zestaw ? jak podłącze tą grafe jakie mogą być objawy ze zasilacz nie daje rady? po prostu wszystko sie spali czy coś innego moze sie dziać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz chiefteca 450 i pewnie to wersja 1011A wiec uciagnie na moje oko,

co do objawow to moga byc rozne, tzw. zamrozenia obrazu podczas grania gdzie pomaga tylko twardy reset po restarty,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z GF 88GTS od Inno 3D. Otóż dzisiaj zakupiłem sobie monitorek 22 cale panoramę i po około 1h używania monitorka obraz zaczął drżeć :( wgranie nowych sterowników nic nie pomogło. Sprawdziłem ten monitor na drugim kompie co ma na pokładzie Ati X600 w jego rozdzielczości max (dla monitora 1680x1050) i wszystko jest dobrze. Może być to wina karty, że jest jakaś walnięta?? Dodam, że jakieś 3 miesiące temu podczas używania kompa z monitorem 17 cali CRT obraz zaczął mi migać, skakać zmieniać barwy i pojawiły się paski typowe dla zwalonej grafy. Wyjąłem tego GTS'a wsadziłem Ati HD i tak siedziałem na niej 2 tygodnie. Wsadziłem ponownie GF'a i wszystko działało aż do dziś. Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz. Jak pod monitorem CRT działy mi się takie cuda, i miałem te dziwne paski na monitorze to.... vista zgubiła sterowniki do monitora :) i tylko wyświetlał się napis " standardowa karta graficzna VGA" czy coś podobnego :) Co może być przyczyną takich zachowań GTS'a??

 

 

 

EDYTA

Zmieniłem tego GF 88GTS na HD 3850 i teraz nie ma już tego drżenia, czyli wniosek z tego, że coś z GTS'em jest nie tak :( trzeba go odesłać na gwarancje :P

Edytowane przez Marcinas83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ten Vmod ołówkowy co jest podany na tej stronce http://shackit.pl/forum/index.php?topic=339.msg9215#msg9215 pod 8800gt 8800gts (G92) jest do g92 i czy ktoś go ewentualnie już sprawdził ? czy po prostu budowa pcb 8800gt i 8800gts G92 jest podobna ?

 

 

GTS i GT różni się budową płty PCB. GT nie posiada dodatkowego układu NVIO, poza tym pamięci także są inaczej ułożone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo, znalazłem tanio 8800GTS pisze że jest zepsuty ale może to jakiś łatwy bład do naprawienia i za 140zł bedzie sie opłacało.

A wiec typek pisze że kiedy włacza karte nie ma obrazu i wiatraczek kręci sie na 100%, potem napisal ze przestala dzialac rozkrecil karciocha i jakis bardzo maly chip nie byl przymocowany, nacisnol to i karta znowu dzialala przez miecha, i pisze że teraz znów przestala dzialac.

 

Jesli to jest naprawialne :D to prosze o odp. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lodówkach trzymacie te komputery, czy teraz jak jest zimno to za oknem ? :rolleyes: ;)

Czemu w lodówkach?? Ja mam Big towera wszystkie wentyle kompie chodzą na 5V i temperatury są jakie są... W pokoju mam 21-23stopnie..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was kształtują się temperatury w tej karcie ?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

To są temperatury karty ok. 30 minut po włączeniu komputera (karta lekko podkręcona 700Mhz rdzeń, 2000Mhz pamięc, 1700Mhz shadery), żadna gra, ani inna aplikacja 3D nie była jeszcze włączona, chociaż po takim godzinnym Crysisie temperatura wchodzi do około 83-84C i tak zostaje. Mam boczny nawiew (120mm Acutake) na kartę, wentylacja w budzie jest w miarę ok. Czy te karty mają takie temperatury ?

Edytowane przez Matthaios84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem. Miałem dwa wentylatory z przodu na nawiew i dwa z tyłu na wyciąganie (ogólnie karta były cieplejsza o jakieś dwa stopnie), próbowałem nawet z otwartą obudową (okazał się to najlepszy wariant), ostatecznie zdecydowałem się wywiercić otwory z boku obudowy i przykręcić dwie dodatkowe 120 (nawiew). Zaraz po włączeniu komputera (tzn. z chwilą kiedy windows się załaduje) temperatura karty to około 65C.

W grach żadnych artefaktów nie ma, komputer jest stabilny, może ten typ tak ma ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na boxowym chłodzeniu na standardowych zegarach w idlu miałem 49-53*C natomiast w stresie max 75*C, także temp. w stresie po oc raczej normalna. Dużo czynników ma wpływ na temperaturę grafiki. Wymieniłem chłodzenie na S1, bo chłodzenie na gts-a było najgłośniejsze w moim kompie i teraz temperatury są o niebo niższe idle 39-41*C, stress 60*C [:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - zapuść najnowszego FurMarka na Xtreme Burning Mode i napisz jakie masz tempy.

Proszę również o wypowiedź kogoś z wodą na GTS-512 o podanie tempów w tym teście.

 

Ja osobiście mam pod FurMarkiem po półgodzinnym wygrzewaniu 64 st. C. Podczas grania mam 50-52 st. C. Kto da mniej? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...