Skocz do zawartości
loomp

Mobo Z Sli Pod Q6600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę Was prosić o propozycje płyty głównej pod Quada Q6600 z obsługą SLI.

 

Na nForce 680i pewnie mnie nie stać dlatego raczej interesują mnie płyty oparte na nF 650i.

Kwota jaką mogę przeznaczyć to okolice 500~600zł.

 

Jeszcze jedno pytanie;

 

Jak duża jest różnica wydajności 2 kart graficznych w SLI na płytach nF 650i (PCI-E x8 w sli), a nF680i (PCI-E x16 w sli).

 

Przewidywany zestaw to Quad Q6600, GF 8800GT (z planami dołożenia bliźniaka w SLI), 2x 1GB DDR2 OCZ Platinum rev. 2 800Mhz(z planem dołożenia kolejnych 2x 1GB).

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlącze sie z deka pod temat z tym ze potrzebuje high endowego 680i ktore lajtowo osiaga 450fsb - cena do 800-850 max. W zalozeniu wkladam don E6750@3600 dlatego poczeba mi wlasnie 450 fsb oraz 2x8800GT ... wiec? Jedynym sensownym wyborem wydaje sie DFI 680 LT z polimerowymi kondziorami ...

 

A i jeszcze mega wazne pytanie - kiedy Nvidia planuje cos nowego pod Intela z obsluga SLI czyli 780i ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pewnie wyboru miec nie bede ale slyszalem ze karta muzyczna dodawana osobno tak jak w plytach DFI na nF4 moze zawadzac gdy sie ma Scythe Infinity, i nie wiem czy ten problem nie dotyczy tez mojej Ninji ... Ale to chyba jedyne 680i ktore w miare latwo robi 450fsb? W temacie o tej plycie mogila wiec moze tu przypadkiem ktos sie ze mna podzieli spostrzezeniami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za ok 525 na allegro byl galaxy na nf680i lt

Płyta prezentuje się raczej biednie, zacząłem się zastanawiać czy nie warto dołożyć około 300zł do konkretnej płyty nF680i.

 

Podlącze sie z deka pod temat z tym ze potrzebuje high endowego 680i ktore lajtowo osiaga 450fsb - cena do 800-850 max. W zalozeniu wkladam don E6750@3600 dlatego poczeba mi wlasnie 450 fsb oraz 2x8800GT ... wiec? Jedynym sensownym wyborem wydaje sie DFI 680 LT z polimerowymi kondziorami ...

A co wiesz lub myślisz o płycie Striker Extreme od ASUSA ? Płyta bez problemu osiągnie 450 na fsb, a jej cena na allegro oscyluje w granicach Twoich wymagań. W sklepach trochę wyższa. Sam się nad nią zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

striker z quadcore bez modow nie osiagnie takiego fsb. mialem evge i fsb 450 robila bez problemu na qx6700. evga byla znacznie mniej problematyczna niz striker. dfi nie znam, ale nie znam tez uzytkownikow ani nie widzialem zadnych wynikow robionych na dfi 680i.

premiera 780i wkrotce, moze warto poczekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzylem to w duzej mierze 780i jest takim 680i z Triple SLI - chyba ze sie myle. Na DFI Fsb dociagaja do 48x i ogolnie mobacz fajny szczegolnie z polimerowymi kondziorami, tylko dzwiek badziewny. Asusowi z kolei jakos nie wierze i nie mam przekonania do tej marki, zdecydowanie wole DFI i pewnie na nia postawie, ale poki co wstrzymam sie do premiery 780i ktora ma byc 12 listopada (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to nowy sprzęt złożę po nowym roku dopiero, a zabrałem się za to we wrześniu... Może jednak faktycznie warto. Wejdzie 780i i może spadną ceny 680i, opadną emocje i zamieszanie w okół nowych GPU no i grudzień... miesiąc niezbyt sprzyjający zakupom tego typu. Wstrzymam się i zobaczymy co będzie w połowie listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś w dużym błędzie.

 

grudzień=święta tuż tuż

święta=prezenty

prezenty=wydawanie kasy

wydawanie kasy=producenci ceny w górę

To Ty jestes w błędzie ;) Przeciez autor dokladnie to mial na mysli mowiac, ze jest to miesiac nie sprzyjajacy zakupom.

 

Imo albo kupowac w listopadzie, albo wstrzymac sie z zakupami do stycznia ;) Z naciskiem na to drugie (ceny bardziej spadna)

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam również 2 pytania odn płyty gł

1. Jaka wybrac plyte główną Gigabyte GA-P35-DS3R czy GA-N680SLI-DQ6 ? Zamierzam wmontować proca Q6600 oraz grafikę typu GF 8800GT, która może już pracować na PCI-Ex16 2.0. Jak dobrze sie orientuje to żadna z tych płyt nie posiada gniadza PCI-E 2.0 (czy wogóle są już jakieś płyty z obsługą PCI-E 2.0 + SLI?). Więc jeśli wziąłbym tą N680 to oczywiście z czasem założył bym drugą grafike w SLI, ale czy jest sens to robić na starszym gnieździe? Czy <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tą tańszą P35, założyć 8800Gt i narazie zapomnieć o SLI?

 

2. Czy karta dźwiękowa SBLive Player 5.1 będzie generować lepszy dźwięk od układu Realtek ALC889A (lub Realtek ALC888)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...