Skocz do zawartości
grzsds

Geforce 6610 Xl

Rekomendowane odpowiedzi

niby wyglada tak Dołączona grafika

Informacje o produkcie:

Producent:

 

MSI dla MEDION

Model:

 

Geforce 6610XL

 

 

 

 

nazwa kodowa procesora graficznego:NV43

 

liczba tranzystorów:143 milion(ów)

 

rozmiar pamięci:128 MB DDR-3

 

częstotliwość RAMDAC:400 MHz

 

efektywna częstotliwośc taktowania:800 MHz

 

szerokość magistrali:

 

128 bitowy (a )

sprzętowa obsługa DirectX:

DirectX v9.0c

typ magistrali:

PCI Express x16 @ x16

 

wiec dobra czy nie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie wgryzając się w temat 6610xl to karta msi NX6600-VTD128E Diamond

jedyne ci je różni to brak radiatorków na pamięciach i układ przetwarzający zwykłe tvout na rgb euro

taktowania liczba potoków pcb i wszystko inne jest identyczne więc można powiedzieć że po doklejeniu radiatorków za 3 zł mamy kompletne msi + eurozłącze

http://global.msi.com.tw/index.php?func=pr...amp;prod_no=741

Dołączona grafika

więc przed zakupem trzeba się rozejrzeć jak się sprawują oryginalne msi bo występowanie medionów ogranicza się do terenu niemiec i krajów ościennych

z moich testów wynika że tvout działa tylko na sterownikach do 94.24 włącznie na nowszych typ konwertera nie jest wykrywany co kończy się czarnym ekranem w jednym z wybranych formatów

a dla zainteresowanych rozpiska konektora do tvouta

post-116928-1228946096_thumb.jpg

Edytowane przez kurczakin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem parę dni temu do budżetowego kompa [choć nie zdawałem sobie sprawy że to odrzut odrzutu od Mediona :( ]. I cóż....jeszcze żyje ;] Tj, właśnie to montuję wszystko. Jak nie padnie będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również stałem się posiadaczem tej karciochy. Moja krótka historia przedstawia się tak, że składam od września kompa ale spowolnienie gospodarcze (tak tak, unikamy słowa kryzys ;) ) spowodowało, że żal mi wydawać wielkiej gotówki na kartę graficzną. Wcześniej miałem FireGL V3100, który jest niczym innym jak X300, który to z kolei jest bliskim krewnym Radeonów 9550/9600 i pochodnych. Nie muszę chyba mówić jaką to miało wydajność :)

 

Przechodząc jednak do rzeczy: jakieś 3 tygodnie temu przechodziłem po giełdzie RTV w Krakowie i napotkałem to cudo za 30zł. Zgooglowałem tą kartę i jak tylko przeczytałem że to pełny 6600 z rdzeniem NV43, wziąłem bez wahania. Pierwsze wrażenie nie było zbyt optymistyczne: tragiczne chłodzenie i puste miejsce na płytce po chipie odpowiedzialnym za TV-OUT, a co za tym idzie: brak TV-OUTa. Do tej karty można kupić coś w rodzaju modułu z zestawem wyjść na oddzielnej płytce, ale nie wyobrażam sobie jak można to zamontować w normalnym komputerze. Po podpięciu grafy do komputera wszystko poszło gładko: ForceWare'y 181.71 wykryły kartę bez problemu i szybko można było przejść do testów. Wydajność 6600/GT jest tutaj chyba wszystkim znana, a jak nie to zapraszam na google, więc nie będę się nad tym rozwodził. Ot, przeszedłem na tej karcie Mirrors Edge w 800x600+low, a teraz gram w CoD4 w 1024x768+medium. Ciekawiej przedstawiają się wyniki podkręcania, bo przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Na standardowym coolerze jednak nie radzę się bawić - u mnie maksymalne stabilne taktowanie wyniosło jakieś 550-560MHz i temperatura oscylowała w tym czasie w granicach 115*C. Miałem jednak spalonego Galaxy GF 7300GT z Zalmanem, więc nie namyślając się długo przełożyłem chłodzenie do tej karty i nie mogłem uwierzyć własnym oczom. Rdzeń dostał niezłego boosta i obecnie pracuje stabilnie przy 610MHz. Temperatura w FurMarku wynosi... 57*C :) Pamięci przykryłem radiatorami i nie pamiętam jakiego dokładnie były producenta - wydaje mi się że Hynix. Pewny jestem, że są to moduły GDDR3 o czasie dostępu 2,2ns. Standardowo tykają 800 milionów razy na sekundę, natomiast po założeniu radiatorów nie jest problemem praca przy 1100MHz. Używam tej karciochy przy 615/1115MHz i w FurMarku nie ma żadnych artefaktów, natomiast w CoD4 występują bardzo sporadycznie. Te wyniki mówią same przez się - po szybkim przeglądnięciu internetu pod kątem podkręcalności NV43 okazało się, że karty przekraczające 600MHz bez ingerencji w napięcie stanowią niewielki odsetek ogółu. W tym momencie jestem na etapie opracowywania z kolegą vmodów do tej karty, ale na razie próby spełzły na niczym ;) U mnie karta domyślnie ma 1,35V (zmierzone miernikiem) i niestety zmiany napięcia poprzez BIOS nic w tej kwestii nie zmieniają.

 

Z kartą mam jeden problem: po stworzeniu w BIOSie oddzielnych profili dla 2D/3D (domyślnie nie ma czegoś takiego), dostaję BSODy po paru minutach od włączenia komputera jeśli nie włączę jakiejkolwiek animacji 3D. Bardzo dziwna sprawa, będę musiał kiedyś jeszcze raz wyedytować ten BIOS.

 

Ogólnie rzecz biorąc z nabytku jestem niesamowicie zadowolony. Za 30zł dostałem kartę na której jestem w stanie pograć w miarę nowe tytuły, a jak się okazuje spośród konkurencyjnych produktów jest bezkonkurencyjna. W tej cenie nie da się kupić lepszej karty :)

Edytowane przez michu_roztocz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z obiednicą jest pencil mod :) Niestety na razie tylko na pamięci, bo nie udało się mi i mojemu znajomemu namierzyć moda na rdzeń. Oto rezystory które trzeba malować (są połączone, więc można malować którykolwiek z nich):

Dołączona grafika

Standardowo układ ma opór 1,38k om co daje napięcie ~2V. Po zjechaniu do 1,19k (2,24V) moja karta staje się niestabilna i nie działa w 3D. Optymalny opór u mnie to 1,23k om co daje napięcie 2,18V. Podkręcalność pamięci wzrosła z 1100MHz do 1210MHz, więc raczej niewiele. Być może ja mam jakąś felerną sztukę i u innych można podnieść napięcie wyżej. Nie polecam robić tego bez radiatorów na memkach - nawet po ich zamontowaniu pamięci są bardzo ciepłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Przekonaliście mnie, kupiłem siostrze do kompa, jak przyjdzie to dam znać jak się sprawuje i możliwe, że zamienię ze swoją x740 to wtedy zrobię też pencil moda ;). Zobaczę jeszcze która lepiej się będzie sprawowała :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

 

GEFORCE 6610XL 128MB DDR3 - taka katre kupilem.. i przyszla bez sterownikow..

 

 

wie ktos moze gdzie sterowniki sa do sciagniecia .. nie moge znaleść....

 

 

 

 

Pozdr ,

 

 

thx za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bez oc jakieś 60W, po moc może dojdzie kolejne 10 czy 15.

2. Możesz, efekt? 2x głośniej, 2x cieplej, niewiele wydajniej.

 

edit: przesadziłem trochę z mocą, mimo to karta żre jak wściekła waty w stosunku do wydajności. Link

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...